Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej sprzedać tej płyty i kupić nową,skoro masz juz procek i pamiec,karta pod pci-e będzie tańsza.E2180@2.6ghz nie będzie ograniczeniem

Kolega powyżej dobrze mówi, trzeba wymienić płytę główną, najlepiej weź coś na P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś może któryś z tych biosów podanych na pierwszej stronie?

 

Ściągnąłem najnowszą wersję Ati WinFlash i o dziwo uruchamia się pod Vistą. Czy bezpiecznie jest flashować bios karty graficznej spod Visty? Kartę mam taką jak w sygnaturce, jaki bios będzie najlepszy, chcę wycisnąć jak najwięcej.

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem najnowszą wersję Ati WinFlash i o dziwo uruchamia się pod Vistą. Czy bezpiecznie jest flashować bios karty graficznej spod Visty? Kartę mam taką jak w sygnaturce, jaki bios będzie najlepszy, chcę wycisnąć jak najwięcej.

Winflash nie zmieni ci biosa na tej karcie spod Windowsa, bo wywali błąd, trzeba flashować atiflashem spod DOS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos marudzil , ze DX 10.1 jest bezuzyteczne:

 

A tutaj mamy porownanie Assasin Creeda z 4xAA przed SP1 (czyli DX 10.0) i po SP1 (czyli DX10.1)

 

http://enthusiast.hardocp.com/image.html?i...WJfNl8yX2wuZ2lm

 

http://enthusiast.hardocp.com/image.html?i...WJfNl80X2wuZ2lm

 

Co ciekawe efekt widoczny tylko przy wlaczonym AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos marudzil , ze DX 10.1 jest bezuzyteczne:

 

A tutaj mamy porownanie Assasin Creeda z 4xAA przed SP1 (czyli DX 10.0) i po SP1 (czyli DX10.1)

 

http://enthusiast.hardocp.com/image.html?i...WJfNl8yX2wuZ2lm

 

http://enthusiast.hardocp.com/image.html?i...WJfNl80X2wuZ2lm

 

Co ciekawe efekt widoczny tylko przy wlaczonym AA.

nVidia dalej ma dx10.0 i ma zamiar zachować go w kolejnej generacji kart tak samo jak proces technologiczny 65nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś może pencil vmoda w 3850? Może się podzielić jak to zrobić? Wcześniej jak miałem 2600XT to trochę to dało. Ale do 3850 nie mogę znaleźć dobrego opisu.

jaka masz ta 3850? rozne sa wersje plytek i musisz poszukac do swojej opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ossur

może dlatego iż 9600 porównywalny jest tylko w grach, ale obejrzyj sobie np. jakiś film porównaj obraz i wtedy zadaj to pytanie :) Ale zawsze zaznaczam że to jest tylko moje zdanie. Dlatego jeżeli ktoś tylko gra to nie warto brac ATI, jeżeli oprócz grania oglądasz filmy albo masz karte tv to bardziej opłaca się wziąc ati.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos marudzil , ze DX 10.1 jest bezuzyteczne:

A tutaj mamy porownanie Assasin Creeda z 4xAA przed SP1 (czyli DX 10.0) i po SP1 (czyli DX10.1)

Co ciekawe efekt widoczny tylko przy wlaczonym AA.

to moze mi ktos wytlumaczy dlaczego w trybie dx9 pod vista, mam identyczne jakosciowo fsaa jak na "niby" dx10.1, raz, a dwa, dlaczego po zainstalowaniu SP1 dx9 z fsaa tez przyspiesza w tej grze? mowa oczywiscie o 3870, zeby nie bylo ;)

btw: w jaki sposob mozna "wymusic" fssa z poziomu sterow na aplikacji dx10?

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze mi ktos wytlumaczy dlaczego w trybie dx9 pod vista, mam identyczne jakosciowo fsaa jak na "niby" dx10.1, raz, a dwa, dlaczego po zainstalowaniu SP1 dx9 z fsaa tez przyspiesza w tej grze? mowa oczywiscie o 3870, zeby nie bylo ;)

btw: w jaki sposob mozna "wymusic" fssa z poziomu sterow na aplikacji dx10?

To wytlumacz sobie sam, dlaczego wprowadzono DX10.1, dlaczego na DX10.0 dzialanie bezproblemowe FSAA jest tak trudne do osiagniecia, nie mowiac o przyzwoitej wydajnosci. To jest klatwa Visty i sterownikow pod ten system, duzo wody w rzece uplynie nim to ruszy do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie zmiany i dlatego wymieniłem gf9600 na radka 3850:) Postanowiłem zobaczyć jaka różnica w marku06 ale nie chce się załączyć heh nie wiem czemu nawet przeinstalowałem markusa 2 razy i dalej włacza się pierwsza ramka i nic... alt ctr del i pisze brak odpowiedzi <_< W wiedźminie nie widzę różnicy. W ustawieniach monita doszły nowe rozdziałki i obraz na ATI troszku soczystrzy ale to wiadomo. Pobawię się więcej to porównanie będzie lepsze i pencilmody już spasowałem w faq więc na dniach looknę co daja. pozdrawiam Melonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainstaluj hotfix/patch ze strony futuremarka :wink:

Łookej zainstalowałem i działa, obie karty nie były podkręcane jak i cały komp wszystko def. w sygnaturce Gf po OC :lol2:

9600GT 512mb - 8800pkt- SM 2.0- 4143, HDR\ SM3.0- 4163, CPU- 1887 po OC 12400pkt.

HD3850 256mb - 8404pkt- SM 2.0- 3714, -----II------ - 4119, CPU- 1868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie zmiany i dlatego wymieniłem gf9600 na radka 3850:) Postanowiłem zobaczyć jaka różnica w marku06 ale nie chce się załączyć heh nie wiem czemu nawet przeinstalowałem markusa 2 razy i dalej włacza się pierwsza ramka i nic... alt ctr del i pisze brak odpowiedzi <_< W wiedźminie nie widzę różnicy. W ustawieniach monita doszły nowe rozdziałki i obraz na ATI troszku soczystrzy ale to wiadomo. Pobawię się więcej to porównanie będzie lepsze i pencilmody już spasowałem w faq więc na dniach looknę co daja. pozdrawiam Melonik

Aby odpalić marka na serii 3xxx musisz zainstalować patcha, był tu gdzieś link kilka-kilkanaście stron temu. Dziwna wymiana, jakby w bok może trochę w dół, zależy od aplikacji, ale za te kolory soczystsze czyż nie warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odpalić marka na serii 3xxx musisz zainstalować patcha, był tu gdzieś link kilka-kilkanaście stron temu. Dziwna wymiana, jakby w bok może trochę w dół, zależy od aplikacji, ale za te kolory soczystsze czyż nie warto :D

3dmark już śmiga pisałem wcześniej i podałem wyniki z 9600GT. Wymiana z dopłatą dla mnie więc pasuje inaczej bym się nie zamienił heh. Wydajności 9600 i tak nie wykorzystywałem to po co ma w kompie się marnować a ta zła nie jest. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za pół roku znowu będziesz zmieniał...

Jasne że zmieniał będe ale tak żeby być jak najmniej w plecy z kasą hehe:) na 9600 przez ten okres bym więcej stracił. Teraz przynajmniej czerwony laminat heh :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Jak wam się sprawuje Atitool 0.27 b4 na nowych sterownikach catalist 8.4 i testowych 8.49? Chciał bym porównać, bo ja na 3450 straciłem możliwość OC, jest tak, jak na starszych wersjach AtiToola czyli małe OC lub nawet zmniejszenie taktów i bluescreen a w tekście na nim, "problem ze sterownikami lub z kartą graficzną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręcam na b4 już od jakiegoś czasu i przy sterach 8.4,działa bez zarzutu.Jest tylko mały problem z odczytem "temperature of chip",czasami jest 0C a innym razem 90C,taki mały szczególik :wink: .Natomiast w przeciwieństwie do maxymili-a wersje b1 i b2 nie pozwalały na o/c,w ogóle atitool nie wykrywał karty.(mam 3870@958/2250 ddr3)

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręcam na b4 już od jakiegoś czasu i przy sterach 8.4,działa bez zarzutu.Jest tylko mały problem z odczytem "temperature of chip",czasami jest 0C a innym razem 90C,taki mały szczególik :wink: .Natomiast w przeciwieństwie do maxymili-a wersje b1 i b2 nie pozwalały na o/c,w ogóle atitool nie wykrywał karty.(mam 3870@958/2250 ddr3)

Nie testowałem wersji b1 i b2 ale prawdopodobne jest, że było by to samo co u Ciebie, natomiast na ostatnim atitraytools też miałem bluescreeny jeszcze na starych sterach 8.3 tak samo jak teraz na atitoll 0.27 b4.

Myślę, że to śmietnik w sterownikach pech, że nie mogę przeinstalować systemu bo mam za mały dysk a system mam oryginał tylko do nowych kompów i wymaga całkowitego formatu. Jak wymienię dysk to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ossur

może dlatego iż 9600 porównywalny jest tylko w grach, ale obejrzyj sobie np. jakiś film porównaj obraz i wtedy zadaj to pytanie :) Ale zawsze zaznaczam że to jest tylko moje zdanie. Dlatego jeżeli ktoś tylko gra to nie warto brac ATI, jeżeli oprócz grania oglądasz filmy albo masz karte tv to bardziej opłaca się wziąc ati.

pozdrawiam

No ja zakładałem osobny temat, żeby zadać pytanie co lepiej kupić (9600 czy 3870 za tą samą cenę) jeśli gram, ale też oglądam filmy na dużym TV ale tu się właśnie upewniłem że jednak lepsze będzie ATI. Obecnie mam 7300 gt i obraz na TV przez svideo jest bardzo kiepski.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sterowniki do nowych radków? wcześniej na x1950xt używałem 7.12, grałem w Hellgate London i było ok, czasami fpsy spadały (high, tylko aa medium)ale było znośnie. Dziś po 2 miesiącach przerwy zagrałem znów na 3870 i catach 8.4, a tu lipa, chodzi gorzej niż na starej karcie (te same opcje grafiki). Wracać do 7.12? a może np. 8.3 są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...