Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

v-sync do filmów? pierwszo słysze. :? Przeciez filmy od poczatku do konca maja taka sama ilosc klatek na sekunde...

Z tego co mi wiadomo to v-sync ustawia sie w grach, zeby nie był pasa (nie pasów) poprzez zablokowanie maxymalnej ilosc fpsów do 60(w moim przypadku).

hm...nie jest do konca tak jak piszesz...synchronizacja pionowa ogolnie jest po to zeby karta nie wyswietlala wiecej obrazow na sekunde niz monitor moze obsluzyc/wyswietlic (jest to warunkoane odswiezaniem obrazu monitra)...wiec to ze filmy maja caly czas taka sama liczbe klatek nie ma znaczenia dla tandemu karta+monitor...

 

hm...ogolnie dziwny problem...ja na swoim 8800GT nie zauwazylem takich bonusow :) uzywam monitora CRT i odswiezanie mam ustawione na 100Hz "na pulpicie" i 75Hz w 1280x1024 w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ustawienia v-sync,nic nie dają,efekt jest taki sam.

 

Czy ktoś mający kartę 8800Gt mógłby sprawdzić,czy u niego też to występuje,lub czy ktoś również ma ten problem,i co z tym zrobić,czy reklamować kartę?

 

Dziwne jest to że w firmie Asus nikt się nie spotkał z takim problemem,a tu jak czytam to jednak występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej przypadłość całej rodziny 8. przynajmniej zaobserwowałem to na serii 8600 (kilkanaście egz.) i w 8800 mam tak samo. wygląda to tak jakby karta nie nadążała ze złożeniem obrazu.

Zatem nie jestem odosobniony w moim zdziwieniu po przesiadce z Asusa 7900GT na pasywnego Sparkle 8800GT. Mimo, że licznik FPS wskazuje wysokie wartości, to płynność obrazu przy wyłączonym VSync pozostawia wiele do życzenia. Owszem - można włączyć VSync ale karta tracić będzie na wydajności w momentach, gdy następuje spadek FPS poniżej częstotliwości odświeżania. I do tego będą wkurzające "przeskoki" - płynnie (np. 60Hz i 60FPS) / rwanie (poniżej 60FPS).

 

Nie do takiego wyświetlania obrazu 3D przywykłem. Na 7900GT miałem zazwyczaj wyłączoną synchronizację i płynność obrazu była akceptowalna zarówno powyżej częstotliwości odświeżania, jak i poniżej - a tu... wygląda to nieciekawie po prostu :|.

 

 

Jaca2003 - możesz jeszcze spróbować przełączyć w sterownikach lub RivaTuner potrójne buforowanie i zmieniać ilość prerenderowanych do przodu klatek. Chociaż wątpię, by wpływ to miało na tryb 2D...

 

Aha - jeśli to możliwe, to zerknij jak sprawa wyglądać będzie gdy ustawisz częstotliwość odświeżania na wielokrotność 25 (framerate filmów) - czyli 75Hz, 100Hz.

Edytowane przez wiezlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam troszkę chyba nie do końca typowe pytanie odnośnie zakupu.

8800GT 512MB bez zaniżonych zegarów, dobrze byłoby o podwyższonych - ale nie musi być.

Czy można prosić o podanie 2-3 kart najcichszych a przy tym nie spalających rdzenia.

Myślałem o:

Gigabyte z Zalmanem - ale czy ten zalman daje radę oraz czy chodzi na obniżonych obrotach ??

Galaxy 8800 GT z chłodzeniem Cooler Master (orbem) - ale tutaj może być problem z dostępnością.

Może jeszcze ze 2-3 karty -> zamawiając chciałbym mieć zestaw 3-4 kart do wyboru.

Jak sobie konkretną upatrzę, to przeważnie jest nieosiągalna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio zwróciłem na to uwagę. możesz podać prosty sposób na wygenerowanie tego zjawiska?

 

 

 

Wciskam "print screen",czyli zrzut pulpitu,otwieram w Paincie,chwytam myszą obraz (najlepiej by widzieć prawą stronę screena jak sie kończy,złapać go myszką i przesuwać go szybko .prawo-lewo,u mnie nawet nie trzeba przesuwać szybko,i pojawia się obraz z paskami,do tego rwany,jakby składał się z 3 części,tylko każda część nie pasuje do siebie,takie małe przesunięcia.

 

Trudno może to opisać słowami,ale wydaje mi się że to defekt który przeszkadza,myślę że będę reklamował kartę.

 

Widać że nvidia obniża loty,karty z różnymi historiami jak czytam ostatnio,do tego sterowniki też pozostawiają dużo do życzenia,nawet wyłączenie wyostrzanie obrazu z którego korzystałem zawsze,jest dla mnie nie zrozumiałe.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem karty ZOTAC 8800GT wszystko fajnie ładnie, ale piszczą cewki :( widzę po innych wypowiedziach że to chleb powszedni tej karty :P mam iść wymieniać czy po prostu tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest zabudowana,bez wizerunku żołnierzy,z jakieś gry,u mnie na niej jest duży wiatrak z radiatorem tylko.

Z tego co sie orientuje i widze po obrazkach na necie to ta wersja nie ma chlodzenia pamieci i jakies ubiogie chlodzenie zasilania - w tym bym sie dopatrywal problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem karty ZOTAC 8800GT wszystko fajnie ładnie, ale piszczą cewki :( widzę po innych wypowiedziach że to chleb powszedni tej karty :P mam iść wymieniać czy po prostu tak ma być ?

przyroda

te typy tak mają ;]

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem karty ZOTAC 8800GT wszystko fajnie ładnie, ale piszczą cewki :( widzę po innych wypowiedziach że to chleb powszedni tej karty :P mam iść wymieniać czy po prostu tak ma być ?

Raczej nie cewy tylko głośniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach udało mi się w końcu osiągnąć stabilność na mojej karcie. :lol: W tym miejscu muszę podziękować za tipa użytkownikowi Symbian, który podrzucił mi pomysł zmiany częstotliwości szyny PCI-Express. Po podniesieniu do 104 MHz było już widać lekką poprawę. Aktualnie mam ustawione na 106 Mhz i w moim mniemaniu wszystko jest stabilne. Teraz pytanie: W jaki właściwie sposób wpływa na kartę zmiana częstotliwości PCIE i jakie problemy może powodować jej zbyt wysokie ustawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Po długich bojach udało mi się w końcu osiągnąć stabilność na mojej karcie. :lol: W tym miejscu muszę podziękować za tipa użytkownikowi Symbian, który podrzucił mi pomysł zmiany częstotliwości szyny PCI-Express. Po podniesieniu do 104 MHz było już widać lekką poprawę. Aktualnie mam ustawione na 106 Mhz i w moim mniemaniu wszystko jest stabilne. Teraz pytanie: W jaki właściwie sposób wpływa na kartę zmiana częstotliwości PCIE i jakie problemy może powodować jej zbyt wysokie ustawienie?

ja odkąd tylko pamiętam mam 105 ustawione i wszystko "stable" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina płyty czy czegoś, ale gdy miałem sli 8800GT na evga 780i to wyskakiwało baardzo dużo BSOD dotyczących dzwięku. Wywalało jak wchodziłem na TSa / odtwarzałem dzwięk itp

Po wyjęciu jednej karty wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można podnosić napięcie na PCI??? Wydawało mi się, że powinno się trzymać 100Mhz aby czegoś nie uwalić - a tu 106!!! ;)

 

Mnie akurat dziwi fakt możliwości podniesienia mojej karty na @720/1850/2100 bez przestawiania zworki, czyli lecę na 1,22v - po prostu jeszcze nie ruszałem zwory!!! Co będzie kiedy ruszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Marrrcin. A co do tego podniesionego PCI-E to nie wiem czy ma jakis negatywny wpływ. Mi jeszcze pomogła zmiana BIOSu na najnowszy i grafa tez jest stabilna (w miare, bo ostatnio w windzie mi sypnelo black screenem ale to jedyny taki moj przypadek).

Mnie akurat dziwi fakt możliwości podniesienia mojej karty na @720/1850/2100 bez przestawiania zworki, czyli lecę na 1,22v - po prostu jeszcze nie ruszałem zwory!!! Co będzie kiedy ruszę icon_wink2.gif

Moze byc tak ze zmiana zworki juz niewiele da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat dziwi fakt możliwości podniesienia mojej karty na @720/1850/2100 bez przestawiania zworki, czyli lecę na 1,22v - po prostu jeszcze nie ruszałem zwory!!! Co będzie kiedy ruszę ;)

Albo masz juz fabrycznie przestawiona :wink:

Edytowane przez Krysti@n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz juz fabrycznie przestawiona :wink:

Fabrycznie zworka jest na 1.22v. Inne wersje maja 1.1v (w 3d), wiec przy takim porownaniu galaxy nie wypada najlepiej. Ale te 740 na "def" brzmi kusząco ;)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o podanie 2-3 kart najcichszych a przy tym nie spalających rdzenia.

Myślałem o:

Gigabyte z Zalmanem - ale czy ten zalman daje radę oraz czy chodzi na obniżonych obrotach ??

Co do tego gigabyte'a to mam właśnie nową rewizję z tym "złotym" zalmanem. Zegary def 700/1840, temperatura gpu w stresie ok 53 stopni ale wszystko to kosztem ciszy. To chłodzenie chodzi jak suszarka i ciężko powiedzieć czy w ogóle zmienia obroty w zależności od obciążenia rdzenia.

 

A w ogóle można to jakoś regulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Co do tego gigabyte'a to mam właśnie nową rewizję z tym "złotym" zalmanem. Zegary def 700/1840, temperatura gpu w stresie ok 53 stopni ale wszystko to kosztem ciszy. To chłodzenie chodzi jak suszarka i ciężko powiedzieć czy w ogóle zmienia obroty w zależności od obciążenia rdzenia.

 

A w ogóle można to jakoś regulować?

przejściówka, regulator i/lub speed-fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator obrotów musisz kupić/zrobić. Stary zalman (więc zapewne i nowy tez) nie dawał możliwości kontrolowania jego obrotów.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego gigabyte'a to mam właśnie nową rewizję z tym "złotym" zalmanem. Zegary def 700/1840, temperatura gpu w stresie ok 53 stopni ale wszystko to kosztem ciszy. To chłodzenie chodzi jak suszarka i ciężko powiedzieć czy w ogóle zmienia obroty w zależności od obciążenia rdzenia.

 

A w ogóle można to jakoś regulować?

Suszarka to to nie jest szczególnie porównując do innych 88GT ale rzeczywiście słychać ją dosyć wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej wiem jak z Gigabyte + Zalman.

Więc lista mogłaby wyglądać tak:

1. Gainward GoldenSample

2. Gainward - dual fan

3. Galaxy 8800 GT z CoolerMaster Heatpipe

4. Gigabyte - Zalman Ed.

 

Są jeszcze:

5. Asus 1GB ze złotym orbem (nie wiem czy wersja 512MB z takim chłodzeniem występuje)

6 Galaxy - CoolerMaster ale typu 2-slotowej suszarki.

 

Tyle, że widzę, że ceny GTS-ów zeszły do 800zł -> 8800 GTS PNY 512MB

 

Takie podejście mam obecnie troszkę z lenistwa. Wolę dołożyć parę złotych i mieć gotowca, niż tak jak do tej pory -> karta + dokupione wypasione chłodzenie + samodzielna wymiana

Niby za 660-680 zł (+przesyłka) można mieć 8800GT -> razem ~690 zł . Do tego Arctic Cooling VGA Accelero S1 + wentylator + przesyłka. Jeszcze radiatory na bga, zasilanie. 65+15+15+20= 115zł

W sumie około 800zł. Więc jeśli za taki budżet można kupić kartę z fabrycznie cichym i przyzwoitym chłodzeniem to się na to zdecyduje.

 

ALE ciągle do Was prośba -> w/w karty - jaka kolejność ??

Acha - jeśli któryś model jest znany z piszczących cewek -> proszę o info -> dyskwalifikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to dokupic do Venica to sobie GTSa daruj. I tak go spowolnisz, chyba ze w niedlugim czasie planujesz jakies C2D. Galaxy nie ma piszczacych cewek.

heh...zalezy czyje Galaxy :) mojej karcie zdarza sie popiskiwac :) ale nigdy "pod Windowsem" i nigdy w 3D :) przykladowo przy intrach wejsciowych w Crysis moja karta daje znaki ze zyje :D ogolnie nie przeszkadza...z tymi cewkami to jest tak ze karta kazdego producenta rownie dobrze moze popiskiwac jak i nie musi...loteria i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej wiem jak z Gigabyte + Zalman.

Więc lista mogłaby wyglądać tak:

1. Gainward GoldenSample

2. Gainward - dual fan

3. Galaxy 8800 GT z CoolerMaster Heatpipe

4. Gigabyte - Zalman Ed.

 

Są jeszcze:

5. Asus 1GB ze złotym orbem (nie wiem czy wersja 512MB z takim chłodzeniem występuje)

6 Galaxy - CoolerMaster ale typu 2-slotowej suszarki.

 

Tyle, że widzę, że ceny GTS-ów zeszły do 800zł -> 8800 GTS PNY 512MB

 

Takie podejście mam obecnie troszkę z lenistwa. Wolę dołożyć parę złotych i mieć gotowca, niż tak jak do tej pory -> karta + dokupione wypasione chłodzenie + samodzielna wymiana

Niby za 660-680 zł (+przesyłka) można mieć 8800GT -> razem ~690 zł . Do tego Arctic Cooling VGA Accelero S1 + wentylator + przesyłka. Jeszcze radiatory na bga, zasilanie. 65+15+15+20= 115zł

W sumie około 800zł. Więc jeśli za taki budżet można kupić kartę z fabrycznie cichym i przyzwoitym chłodzeniem to się na to zdecyduje.

 

ALE ciągle do Was prośba -> w/w karty - jaka kolejność ??

Acha - jeśli któryś model jest znany z piszczących cewek -> proszę o info -> dyskwalifikacja.

Myśle, że kolejność jak najbardziej prawidłowa, jeśli miałbym teraz kupować tak właśnie bym zrobił z tym, że Galaxy bym sobie odpuścił z powodu moich osobistych preferencji bez wdawania się w szczegóły (i kłótnie :wink: ) :-P Gainwarda sobie odpuściłem ze względu na cene bo dopłata do cichego chłodzenia ponad 100PLN to przesada więc wziołem Gigabyta + regulator obrotów za 15 zeta w sumie chyba 660PLN (brałem w hurtowni). Karta narazie bezproblemowa.

 

EDIT: Co do cewek to wszystkie piszczą (przynajmniej, z którymi miałem doczynienia) mi piszcały w Crysis w intro nawet na Galaxy 8600GE taka giera...

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman + regulacja obrotów - tak około 5 - 7V -> super sprawdzała się na radku 9800Pro. Zresztą ten Zalman AlCu leży u mnie w szafie.

Tylko jak z jego wydajnością -> czy daje radę przy 5-7V ?? Powyżej ~ 7V to już ciut głośno się robi. Jeśli na max. 6-7V daje radę chłodzić 8800GT to jest dla mnie ciekawą propozycją.

 

Gainward -> warunkiem będzie cena do 800zł, ale skoro w kompudrogo jest za 8i00 - 830. Pytanie, czy to chłodzenie na Gaiwardzie jest na tyle wydajne a przede wszystkim ciche aby było warte dopłaty ..... Tak jak pisałem wcześniej -> nie planuje wymiany, tym razem wolę gotowca, jeśli jest wart.

 

To ma być do nowego kompa, w przybliżeniu: ASUS P5K PRO, Corsair XMS2 DHX 2x1024MB 800MHZ, c2d E8400 / 8200 lub E4500 (jeszcze nierozstrzygnięte - kwestia stosunku cena/wydajność kontra 45 nm i możliwości o/c).

Obecnie to w kompie mam jeszcze AGP

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za OC mojej karty. Oto wyniki jakie udało mi się uzyskać:

- core: 800 MHz

- shader: 2000 MHz

- MEM: 1000 MHz (2000 DDR)

Szczerze mówiąc wyniki mnie zaskoczyły. Wszystko jest stabilne, bez artów, przechodzi 3dMarka 5 razy pod rząd. Wynik w 3dMarku na screenie to 12177, wcześniej miałem 12343 (kwestia restartu systemu). Dodam jeszcze później screen z temp. w Furmarku.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...