Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego po zainstalowaniu najnowszych oficjalnych sterów moja karta nie widzi w biosie/dosie monitora podpiętego pod dvi tylko f-sub, a po zainstalowaniu 177.79 działa w DVI ale nie działa D-SUB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

no właśnie. W trakcie instalacji sterów na parę chwil obraz znika i czary mary.

 

my nie znać czry mary... prosze pisac konkretnie bo nie rozumiem co masz na mysli.. co ma instalacja sterów pod windą i miganie ekranu do tego co pisałeś powyżej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta inno 512 gts, a miganie? Gaśnięcie ekranu w trakcie instalacji sterowników trwa dłużej, znacznie dłużej niż w przypadku mojej poprzedniej 8800 gts (320).

 

Wygląda to jakby sterownik coś przestawiał w karcie, a piszę o tym bo to jedyny dla mnie nietypowy objaw jaki zaobserwowałem.

 

Kiedyś miałem akcje w GF6600, że dopóki się nie załadowała winda obraz wyświetlał się tylko na 1 z 2 podłączonych monitorów. W dodatku w 2 różnych instalacjach windows xp zaraz po załadowaniu wyłączał się wiatrak i nie dało się go uruchomić. Zmieniłem stery na stare ze strony msi (wtedy) i jak ręką odjął. Stąd moje doświadczenia, że sterowniki mają jakiś wpływ również na działanie karty w dosie. Jest to chore i dla mnie również niezrozumiałe ale właśnie liczyłem na to, że ktoś z was spotkał się już z podobnym problemem i go rozwałkował. Jak nie to trudno, popytam na zagranicznych forach.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

karta inno 512 gts, a miganie? Gaśnięcie ekranu w trakcie instalacji sterowników trwa dłużej, znacznie dłużej niż w przypadku mojej poprzedniej 8800 gts (320).

 

Wygląda to jakby sterownik coś przestawiał w karcie, a piszę o tym bo to jedyny dla mnie nietypowy objaw jaki zaobserwowałem.

 

Kiedyś miałem akcje w GF6600, że dopóki się nie załadowała winda obraz wyświetlał się tylko na 1 z 2 podłączonych monitorów. W dodatku w 2 różnych instalacjach windows xp zaraz po załadowaniu wyłączał się wiatrak i nie dało się go uruchomić. Zmieniłem stery na stare ze strony msi (wtedy) i jak ręką odjął. Stąd moje doświadczenia, że sterowniki mają jakiś wpływ również na działanie karty w dosie. Jest to chore i dla mnie również niezrozumiałe ale właśnie liczyłem na to, że ktoś z was spotkał się już z podobnym problemem i go rozwałkował. Jak nie to trudno, popytam na zagranicznych forach.

 

nie kolego to jest kompletnie niemozliwe... inaczej cała idea nawet trybu awaryjnego była by bajką...

w dosie masz 60Hz i w biosie tak samo przy 640x480 i tutaj sterownik nie jest w ogóle załadowany a to ze Tobie dłuzej miga na GTS niz na innej karcie to nie ma nic do rzeczy.. mnie też na 8800GT dłużej miga niz na 7600GS a i zapewne na XP inaczej miga niz na viscie... u JUrka miga 3 sekundy a u Krzysia 2.5 sek... także to nie to i nie przejmuj sie kompletnie tym bo to jest całkowicie normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT

Zmieniłem sterowniki do 8800GT ....

WinXP sp3 stwierdził, że dokonałem istotnych zmian sprzętowych ....

I że mam 3 dni na dokonanie ponownej aktywacji systemu ....

Skoro tak, to może państwo z Ms przy okazji aktywacji dorzuciliby paczuszkę z radkiem 4870 .....

Byłaby to faktycznie istotna modyfikacja sprzętowa .... :mur:

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie wie ktoś jakie pamięci są zamontowane na karcie Zotac 8800GT AMP chodzi mi o wersję z niebieskim PCB. Może któryś z posiadaczy pokusił się o zajrzenie pod wentylator? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zmieniłem na swojej 8800GT EVGA chłodzenie na Accelero S1 v2 + 2 x Acutake 120x120

 

I teraz zaczęły się schody, po podkręceniu karty do 760 na rdzeniu i 1890 shaderów (pamięci 1Ghz) po 5 minutach w COD4 miałem przeźroczystą szachownice na ekranie, zminimalizowałem grę, zmniejszyłem takty do 750 Mhz na rdzeniu (shadery zostały 1890) i grałem dalej kilka godzin bez problemu. Temperatura na karcie nie przekroczyła 50 stopni na rdzeniu.

 

Dzisiaj chcąc pograć z takimi samymi taktami jak wczoraj (750/1890/1000) po kilku minutach gry ekran robi się czarny na kilka sekund po czym z powrotem mogę grać. Zminimalizowałem grę i zauważyłem, że w pasku zadań mam żółty trójkącik informujący, że nastąpił błąd sterownika ekranu. Zmniejszyłem takty do 740/1836/1000 i już mogłem dalej grać bez problemów.

 

I teraz nurtuje mnie pytanie, problem leży po stronie sterowników? (Używam najnowszych 177.92 forceware). Czy też jest to wina karty? System jaki posiadam to Vista Ultimate x64 SP1 + wszystkie poprawki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

I teraz nurtuje mnie pytanie, problem leży po stronie sterowników? (Używam najnowszych 177.92 forceware). Czy też jest to wina karty? System jaki posiadam to Vista Ultimate x64 SP1 + wszystkie poprawki.

 

Pozdrawiam

Witam ,a wcześniej czyli przed zmianą chłodzenia jakie miałeś maksymalne OC na karcie ??. Bo 750-740 to chyba troche za dużo na gpu dla 8800gt na domyslnym napieciu.

 

Jesli przy inny sterownikach jest tak samo, to wina za wysokiego taktowania. Polecam przetestowanie FurMarkiem ( stabily test ) , albo Unigine Sanctuary , jeśli przy takich ustawieniach jak podałeś, oba programy bedą chodziły z godzine i nie wysypie się sterownik to z grafą ok.

 

A tak na marginesie , zmiana chłodzenia na AC Accelero S1 rev.2 nie oznacza że bedziesz mógł wiecej kręcić karte. Jedynie temperatury beda niższe :).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość uaktualnienia/zmiany biosu bez użycia dyskietek? np za pomocą pendrive'a?

jest taka możliwość

I jak taką operację z pomocą pendrive przeprowadzić. Może ktoś opisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wcześniej nie mogłem uzyskać więcej niż 710 Mhz na rdzeniu stabilne, ponieważ to chłodzenie seryjne było bardzo słabe (karta bez problemu miała 95-98 stopni w stresie), teraz jest trochę lepiej, ale liczyłem, że te 750Mhz uzyskam stabilne, ale cóż, będzie trzeba pobawić się w vmody w takim razie :) (karta oryginalnie ma w biosie już podbite napięcie do 1,1V na rdzeniu).

 

Co mnie również zdziwiło - karta jest na pamięciach Quimonda, słyszałem, że to padaki (karta EVGA SSC), więc czy warto na pamięci robić pencil vmod i podkręcać do 1100Mhz, czy 1000Mhz bez vmoda wystarczy? (po podkręceniu pamięci do 1100Mhz mam po chwili w grze zwis kompa/czarny ekran)

 

Pozdro i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdx model Quimondy - ludzie po Pencilmodzie robia na radkach 4850 to 1100MHz

nie przeginaj jednak z napięciami, bo one za wysoko nie lubią

 

takty i tak masz juz całkiem ładne, RAM w kompie też całkiem ładnie wywija :) pogratulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wcześniej nie mogłem uzyskać więcej niż 710 Mhz na rdzeniu stabilne, ponieważ to chłodzenie seryjne było bardzo słabe (karta bez problemu miała 95-98 stopni w stresie), teraz jest trochę lepiej, ale liczyłem, że te 750Mhz uzyskam stabilne, ale cóż, będzie trzeba pobawić się w vmody w takim razie :) (karta oryginalnie ma w biosie już podbite napięcie do 1,1V na rdzeniu).

 

Co mnie również zdziwiło - karta jest na pamięciach Quimonda, słyszałem, że to padaki (karta EVGA SSC), więc czy warto na pamięci robić pencil vmod i podkręcać do 1100Mhz, czy 1000Mhz bez vmoda wystarczy? (po podkręceniu pamięci do 1100Mhz mam po chwili w grze zwis kompa/czarny ekran)

 

Pozdro i dzięki za odpowiedź.

No to wszystko jasne, zmiana chłodzenia do Tobie może te 20mhz wiecej, ale z 710 na 750 to zapomniej, zwłaszcza że napięcie to 1,1V.

 

co do Qiumody , to słyszałem że podobno (lubią sobie paść od OC ), dlatego ja bym się nie bawił w vmod pamięci, bo te 1000 Tobie starczy, prędzej gpu i shadery dadzą większą wydajność :), niż kręcenie pamięci. A zwis i czarny ekran to typowy objaw przetaktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość uaktualnienia/zmiany biosu bez użycia dyskietek? np za pomocą pendrive'a?

I jak taką operację z pomocą pendrive przeprowadzić. Może ktoś opisać ?

Robisz bootowalnego pena według np. tego postu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...t&p=2389375

+ potem na pena kopiujesz najnowszego nvflash-a

http://www.mvktech.net/component/option,co...arent,category/

+ obraz biosu.Potem w biosie płyty głównej musisz wybrać aby ci zastartował najpierw z pena albo podczas startu kompa wybrać Boot Menu.Mi pena widzi jako następny dysk HDD.Dalej to chyba nie muszę tłumaczyć jak się flasciach!e bios grafiki.

P.S - ZRÓB SOBIE KOPIE ZAPASOWĄ ORGINALNEGO BIOSU NA WSZELKI WYPADEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz bootowalnego pena według np. tego postu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...t&p=2389375

+ potem na pena kopiujesz najnowszego nvflash-a

http://www.mvktech.net/component/option,co...arent,category/

+ obraz biosu.Potem w biosie płyty głównej musisz wybrać aby ci zastartował najpierw z pena albo podczas startu kompa wybrać Boot Menu.Mi pena widzi jako następny dysk HDD.Dalej to chyba nie muszę tłumaczyć jak się flasciach!e bios grafiki.

P.S - ZRÓB SOBIE KOPIE ZAPASOWĄ ORGINALNEGO BIOSU NA WSZELKI WYPADEK.

 

Dzięki.

Jestem po zaktualizowaniu biosu karty i wszystko działa.

 

EDIT:

Nastepne pytanie, czy w tym temacie jest wytlumaczone jak zaktualizowac bios aby miec zegary juz podkrecone ? I jeszcze pytanie - stabilne mam 740.57/1782.00/999 sprawdzane ATItool przez 1.5h - czy podczas wpisywania zegarow w program nibitor mam je wpisac z cyferkami po przecinku jak tu "740.57" czy moge wpisac co chce np 740/1800/1000 ?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jestem po zaktualizowaniu biosu karty i wszystko działa.

 

EDIT:

Nastepne pytanie, czy w tym temacie jest wytlumaczone jak zaktualizowac bios aby miec zegary juz podkrecone ? I jeszcze pytanie - stabilne mam 740.57/1782.00/999 sprawdzane ATItool przez 1.5h - czy podczas wpisywania zegarow w program nibitor mam je wpisac z cyferkami po przecinku jak tu "740.57" czy moge wpisac co chce np 740/1800/1000 ?

ad.1 lepiej potestuj te ustawienia w COD4 albo FRONTLINES bo atitool przeklamuje duzo!!!godzinke bez zwisu albo artefaktow w COD4 i masz stabilnie

 

ad2 uzyj najpierw wyszukiwarki :mur: http://www.oc-forum.org/NiBiTor-Modyfikacj...dii-t16316.html

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te zegary co podałem to już po parunastu godzinach spędzonych na kilkunastu serwerach i zebraniu kilkuset fragów w COD4 bo w ATItool były sporo wyższe tylko, że cod zawiesił się przy włączaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy połączenie 8800GT z monitorem 22" ma sens? Czy 8800GT(bez o\c) uciągnie nowsze gry(nie biorąc pod uwagę Crysisa) w natywnej rozdzielczości(1650x1050)? Aktualnie mam CRT 17" i ten monitor już trochę się sypie, musiałbym kupić coś lepszego w końcu i teraz się zastanawiam nad LCD 22", jest sens? Dzięki z góry za odpowiedzi i

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy połączenie 8800GT z monitorem 22" ma sens? Czy 8800GT(bez o\c) uciągnie nowsze gry(nie biorąc pod uwagę Crysisa) w natywnej rozdzielczości(1650x1050)? Aktualnie mam CRT 17" i ten monitor już trochę się sypie, musiałbym kupić coś lepszego w końcu i teraz się zastanawiam nad LCD 22", jest sens? Dzięki z góry za odpowiedzi i

 

Pozdrawiam!

Pod warunkiem, że to wersja 512MB to spokojnie pociągnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy połączenie 8800GT z monitorem 22" ma sens? Czy 8800GT(bez o\c) uciągnie nowsze gry(nie biorąc pod uwagę Crysisa) w natywnej rozdzielczości(1650x1050)? Aktualnie mam CRT 17" i ten monitor już trochę się sypie, musiałbym kupić coś lepszego w końcu i teraz się zastanawiam nad LCD 22", jest sens? Dzięki z góry za odpowiedzi i

 

Pozdrawiam!

 

NIe ma problemu... sam uzywam 22 cale i to CRT czyli sporo wiekszy niz LCD odpowiednik i gram w 80 procent gier na full przy 1920x1440 ..crysis no to wiadomo chodzi gorzej niz wszystko... ale spokojnie da sie grać na ustawieniach HIGH/Ultra przy 1440x1080 i około od 30 do 40 klatek

 

przy procku na 4Ghz i 4 Gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już zamówiłem sobie LG W2252TQ-PF, tak dla ścisłości. Powinien być w tym tygodniu tak więc jak przyjdzie to dam znać co i jak, bo u mnie w Samtronie CRT już ekran robi się cały fioletowy i nic nie mogę zrobić, tylko napi.....uderzyć i wtedy wszystko wraca do normy, na jakiś czas. Sprawdzałem inne gniazdo w grafice i dalej to samo... Ten monitor w sumie ma już 9 lat więc nie dziwie się że wyzionął ducha. Brat boi się już w niego napieprzać bo jeszcze coś wybuchnie czy coś :P. No niestety, czas przejść na coś nowszego, ale to już taki mały OT zrobiłem. Aha i czy rozmiar monitora w komputerze ma jakieś znaczenie przy rozmiarze obrazu przesyłanego przez wejście S-video? Aktualnie obraz na TV dziwnie się skaluje i mam małe czarne pasy po bokach, czy po zmianie monitora obraz będzie inaczej skalowany na TV? Dzięki jeszcze raz za odpowiedź i

 

Pozdrawiam!

 

PS. Mały OT dla zainteresowanych, u mnie Crysis Warhead chodzi dosyć ładnie, aż się zdziwiłem. Gra potrafi wywołać ponowny opad szczęki, uwierzcie ... Wszystko mam na poziomie Entuzjasta oprócz cieni i efektów wolumetrycznych czyli chmur itp, te dwie rzeczy są na Standardt , 1024x786 (LG jeszcze nie doszło) i średnio 40FPS, przy duuużej sieczce spada do 25, co w porównaniiu do Crysisa+Natural Mod jest naprawdę dobrym wynikiem ;].

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam posiadacze GALAXY ?? Uzywacie zworki 24/7 ?? Padła juz komus od tego karta ? :) Pytam bo ciekawy jestem.

Jak masz dobre chłodziwo (a widzę, że masz) to nie ma sie czym martwić. Ja sie zworką nie bawię, bo póki co do niczego mi to niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemaw wszystkim dawno mnie tu nie było

 

 

:angry:

No jak będzie, wytłumaczy mi ktoś jak zrobić vmoda na moim twintechu 8800GT?

daj fotki to pomyslimy chyba ze juz dawałes to wyskij mi na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) w czerwcu zakupilem mojego 8800 gt z Glaciatorem. Wzialem jednak wersje niepodkrecona, bo pomyslalem sobie ze powinno nie byc problemu z OC na poziomie takim jak w wersji TOP. Jednak gdy wzialem sie za testy i oc wyszlo mi ze maksymalne stabilne takty dla mojego 8800 gt to "tylko" 702/1675/2000, a wersja TOP ma jeszcze podniesione shadery do 1750 MHz. Podwyzszenie taktowania rdzenia czy shaderow o 25 MHz od razu skutkowalo artefaktami w tescie ATIToolem (podkrecalem Riva Tunerem). I teraz mam pytanie - czy warto podniesc napiecie karty do 1.1V ? I czy jest ryzyko ze karta padnie? Tempy GPU nie sa zbyt wysokie bo wynosza jakies 75 C podczas testu FurMarkiem i 60 C ATIToolem (po oc do wspomnianych wczesniej wartosci), ale zastanwiam sie o ile podniosa sie po podniesieniu napiecia...

Edytowane przez FireWire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...