Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa lepsza od GTS, dorownujaca GTX? bueheh. Z konia spadliscie? Widac marketing dziala...

Właśnie po tobie widać że działa skoro komentujesz wykresy z gier które nie powstały, są niegrywalnie nawet na GTX a w DX10 da się pograć na kartach serii 8 jedynie w grach nie pisanych całkowicie pod DX10 czyli tam gdzie występują wybrane efekty, a do tego i tak wydajność leci na łep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się coraz lepiej :wink:

 

Widać, że tylko w skrajnej sytuacji gdzie wymagana jest bardzo duża ilość RAMu + jego przepustowośc to karta sobie dużo gorzej radzi ...

 

OBRAZEK

 

Generalnie GT wygląda na kartę wydajniejszą od GTS 320MB i przeważnie wydajniejszą od wersji 640MB oraz minimalnie ustępującą GTX. Ponieważ jednak nV odswieży GTSa to będzie on wydajniejszy od GT i wszystko wróci do normy :-P

Taaa zdecydowanie widać to na załączonym przez ciebie screenie :lol2:

 

Tak czy inaczej zgadzam sie trzeba sprzedać szybko 320-stke i poczekać na ...nowego gts'a, który, nie ma sie co oszukiwać, skopie tyłek waszemu gt ;)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911

Może byś obczaił skad skreen jest i co w nim nie tak. Było napisane ze to prawdopodobnie wina sterów bo bez AA karta wraca na swoje miejsce.

 

Co do Gts nowego - proste ze bedzie szybszy ale zeby skopał tyłek gt musiał by być wyraźnie szybszy od GTX'a. Po za tym jaki to bedzie stosunek ceny do wydajności. Pewnie szybszy bedzie 5-10% a cena wieksza o 500zł jak nie więcej.

Technika idze naprzód cały czas ;]. Nieraz mnie to bolało ale teraz przyniesie mi wiele radochy ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie nie moge doczekac, juz prawie swojego 7900GT z sigu jedna noga sprzedalem ale spokoju mi daje caly czas ten nowy radeon :sad: nie wiem czy wytrzymam do polowy listopada jak juz w zasiegu bedzie nowy GT'ek i jeszcze za taka cene :D

 

glownie chce go kupic pod COD4 no i jakies nowe tytuly typu Crysis itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911

Może byś obczaił skad skreen jest i co w nim nie tak. Było napisane ze to prawdopodobnie wina sterów bo bez AA karta wraca na swoje miejsce.

 

Co do Gts nowego - proste ze bedzie szybszy ale zeby skopał tyłek gt musiał by być wyraźnie szybszy od GTX'a. Po za tym jaki to bedzie stosunek ceny do wydajności. Pewnie szybszy bedzie 5-10% a cena wieksza o 500zł jak nie więcej.

Technika idze naprzód cały czas ;]. Nieraz mnie to bolało ale teraz przyniesie mi wiele radochy ;].

Dlatego wolę pc od konsoli,bo cały czas się coś dzieje.

Ten przyrost wydajności rzędu 10%(+-5%) imo nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Piszecie,że wypełni to lukę pomiędzy poszczególnymi modelami,ale teraz user będzie miał większy wybór ale i większy dylemat. I znów zaczną sie posty w stylu "a co kupić,bo gt robi 14k w 3dm ,a gts 15,5k..."

Jeszcze co do cena/wydajność to już chyba będzie zależeć bardziej od możliwości OC.

 

Co do screena to mój komentarz raczej z przymrużeniem oka.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę pc od konsoli,bo cały czas się coś dzieje.

Co ma piernik do wiatraka?

 

Temp. z GT zostały odziedziczone po GTX więc jeśli nawet wyjdą jakieś karty z innych firm. np. Galaxy to oni nie montują chłodzenia własnego autorstwa tylko biorą od zalmana lub ostatnio coolermaster'a. Takie chłodzenie jednak już nie poradzi sobie z odprowadzaniem tak dużego ciepła co potwierdza ostatni mogel Galaxy 8800GTX które miał referencyjne chłodzenie. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest wyprzedzenie konkurencji i zamontowanie lepszych pamięci GDDR4 tak jak to miało miejsce w przypadku 7300GT. Czy taki scenariusz jest możliwy?Tak więc moim zdaniem 8800GT wszystkich producentów będzie wyglądał tak samo. Jeśli 8800GTS nie pokaże pazura to kupuje GT z chłodzeniem Thermalright HR-03 + jakiś wiatrak pow. 2000 obrotów np. NANOXIA FX09 (120mm FX 12 niestety nie znalazłem w Polsce). Takie myśli nachodzą mnie kiedy widzę temp. w recenzji 8800GT czli 86C. a wnioskować można że to temp. na stock. Strach myśleć co będzie po oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% producenci zaserwują nam swoje wersje kart graficznych.

NV dała im w tym wypadku wolną rękę, więc nie widze powodu żeby takie firmy jak galaxy czy gigabyte tego nie wykorzystali - dokładnie to samo było z serią 7900gs..... tym bardziej że 8800gt ma spory potencjał do podkręcania. Nie wyobrażam sobie tej karty z fabrycznym oc bez zmienionego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% producenci zaserwują nam swoje wersje kart graficznych.

NV dała im w tym wypadku wolną rękę, więc nie widze powodu żeby takie firmy jak galaxy czy gigabyte tego nie wykorzystali - dokładnie to samo było z serią 7900gs..... tym bardziej że 8800gt ma spory potencjał do podkręcania. Nie wyobrażam sobie tej karty z fabrycznym oc bez zmienionego chłodzenia.

Ja bym chętnie zobaczył na nowym GT dwuslotowe chłodzenie z 8800GTS, zawsze ciepełko by leciało za bude a nie do budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już te wyniki :). Imo miodzio. Ciekaw jestem co pokarze radosław.

 

A tak w ogóle to Gt ma być bardzo podatne na oc. Tak przynajmniej z tego newsa wynika:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...6&Itemid=34

 

Oby galaxy i palit od razu wydali swoje karty. Tam nie ładuje dupereli i zbednego softu (gier) i mimo podwyższonego taktowania to i tak karty są tańsze niż wersje standard albo taka wersja top "krap" od Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak bym się wstrzymał z wymianmi 640tki ... lepiej poczekac na nowe giery i jakieś normalne testy pod DX10 z AA i mocnymi texturami ....... ale każdy zrobi jak chce.... co do 320 to dylemay zaden ... lepiej opylic teraz.

320 ma za mało pamięci aby była wydajna tak jak GT ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ten cały wyścig wali, interesuje mnie grafa do 1tyś, która nie żre 300w i daje odczuwalna wydajność w 1024x1280, generalnie ma być cicho i wydajnie, a tak w sumie to wc skaładam a nowa grafa to tylko wydatek dla dziecka, ja na bf2 sie zatrzymałem i taka grafa mnie wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie jak kupie GT zaraz po premierze to nie bedzie mnie juz stac na plyte głowna i zostanie mi jeszcze spalacanie rat za procesor E4400, wiec bedzie musiala zostac fatalna plytka z PCI-E x4 (Asrock 4Core Dual-Sata2) teraz mam na niej X1950 Pro AGP, myslicie ze strace duza na wydajnosci wzgledem pełnego PCI-E x16? Chodzi mi o gry i benchmark 06, jak maksymalnie bedzie mniej o 1000 punktów to nic sie nie stanie, ale jesli o połowe to juz nie wim sam co robic, to znaczy wiem ale mnie niestac w tej chwili:(, co o tym myslicie warto pakowac tego GT do mojej budy(wiem ze oplaca sie bardziej zmienic plyte ale najpierw musial bym tez wymienic pamieci i tak dalej a to potrwa troche) co sadzicie strace duzo na wydajnosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...