Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moja wina. Nie będę na siłę wstawiać zestawów na Intelu C2Q, C2D E8xxx i E7xxx, kiedy rozwiązania AMD są w danych cenach lepsze. Wcześniej był czas, że Intel królował w zestawach, bo miał lepsze produkty. Teraz tak nie jest. Przykładowo jak się ma taki E7400 do X3 720 BE - popatrz w testach - X3 leje E7400 jak chce. I po co miałbym wtedy wstawiać zestaw gorszy?

 

Co do E8xxx, to nie dość, że to gorsze rozwiązanie od X3 / X4, to jego obecna cena przeraża. Ten procesor powinien być znacznie tańszy.

Tylko że X3 720 wcale nie jest szybszy od E7400 za to jest od niego droższy.

 

 

Co do E8xxx, to nie dość, że to gorsze rozwiązanie od X3 / X4, to jego obecna cena przeraża. Ten procesor powinien być znacznie tańszy.

E8xxx gorsze od X3 czy nawet od X4? Absolutnie się z tym nie zgadzam. W grach które w większości nadal korzystają 2 albo nawet 1 rdzenia, E8xxx spokojnie daje sobie radę z najmocniejszym nawet Phenomem II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ci heca. Z kosmosu się urwałeś? Pozwolę sobie tego nie skomentować.

 

PS. Nie wyskocz mi tylko z pewnym jednym polskim testem. Na ten test, o którym mowa jest odpowiedź wielu innych z zagranicy.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że X3 720 wcale nie jest szybszy od E7400 za to jest od niego droższy.

 

E8xxx gorsze od X3 czy nawet od X4? Absolutnie się z tym nie zgadzam. W grach które w większości nadal korzystają 2 albo nawet 1 rdzenia, E8xxx spokojnie daje sobie radę z najmocniejszym nawet Phenomem II.

Zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury to poczytaj najpierw testy, ale nie 1 czy 2 ale przynajmniej z 5. To pozwoli na obiektywne ocenienie wydajności procka. E7xx i E8xx są ok, ale na chwilę obecną P II wypadają lepiej. Ważna jest cała platforma, nie tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się powtórzę. E8400 ,,byłby,, OK gdyby nie jego cena. Fakt tam gdzie liczą się mhz-e, podgoniony E8400 na powiedzmy 4,2ghz wciąż będzie bardzo dobrą ofertą, ale nie zawsze tak jest i niestety nie ta cena, nie porównując już do E7400 który na tle równie dobrze kręcącego się X3 wypada średnio. Sądze że zaczynają się czasy gdzie znaczenie będzie mieć ilość rdzeni a X3 jest tutaj właśnie fajnym kompromisem pomiędzy nie do końca ,,jeszcze,, potrzebnymi czterema rdzeniami a wysokimi mhz-ami które kiedy trzeba napewno się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miquel: Czy modecom to wysokiej klasy zasilacz - nie wiem, nie znam się. Mnie Chieftec nigdy nie zawiódł a 380W to wydaje mi się troche mało jakby ktoś potem chciał kupić droższą karte np. X2 albo bardziej podkręcić procesor lub zastosować 4 rdzeniowy. Mi mój Chieftec w sumie przestaje powoli wystarczać ;)

 

A, co do monitorów, wybacz za niesprecyzowanie 22" - widziałem gateway za 550zł chyba, mógłbyś obadać tę sytuacje? Nie znam się na monitorach a chciałbym kupić tanio dobry monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom robi dobre zasilacze (np. mc 350), ale robi tez złe (feel, premium, itp.)

Nie patrz na ilość W w nazwie tylko na sprawność, markę i obciążalność linii.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miquel: Czy modecom to wysokiej klasy zasilacz - nie wiem, nie znam się. Mnie Chieftec nigdy nie zawiódł a 380W to wydaje mi się troche mało jakby ktoś potem chciał kupić droższą karte np. X2 albo bardziej podkręcić procesor lub zastosować 4 rdzeniowy. Mi mój Chieftec w sumie przestaje powoli wystarczać ;)

 

A, co do monitorów, wybacz za niesprecyzowanie 22" - widziałem gateway za 550zł chyba, mógłbyś obadać tę sytuacje? Nie znam się na monitorach a chciałbym kupić tanio dobry monitor.

Modecom MC robiony jest przez Fortrona, więc o jakość nie trzeba się martwić. Kiedy miałem swego czasu zasilacz Chiefteca w komputerze (GPS 350W), to nie zawiódł mnie przez cały okres użytkowania czyt. 2,5 roku. Od października zeszłego roku używam Pentagrama 460W i do chwili obecnej nie padł :D.

 

Antec 380W, to zasilacz wysokiej klasy, zaś pobory energii i zalecane zasilacze podawane na pudełkach są trochę przesadzone. Jest ok.

 

Co do monitora, to Gateway nie radzę kupować - są to "odpady" sprowadzane z USA - często z wadami. Na Twoim miejscu dopłaciłbym przynajmniej do LG W2242T-SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury to poczytaj najpierw testy, ale nie 1 czy 2 ale przynajmniej z 5. To pozwoli na obiektywne ocenienie wydajności procka. E7xx i E8xx są ok, ale na chwilę obecną P II wypadają lepiej. Ważna jest cała platforma, nie tylko procesor.

Wystarczy porównać wydajność w grach chociażby w tym teście:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/664/AMD/PHEN...720/BE/I/X4/810

 

Na standardowych ustawieniach E7300 wcale nie wypada słabiej od X3 720 a czasami nawet lepiej od niego. A przecież cenowym konkurentem X3 720 jest E7500 taktowany wyżej od E7300. I gdzie ta przewaga P II.

 

Błędna opinia o jakoby wyższej wydajności Phenoma II wzięły się chyba z niektórych testów na zagranicznych stronach. A w testach tych wychodziły czasem naprawdę śmieszne rzeczy.

 

Np. tutaj:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/socket...nom,2148-9.html

 

E8500 i i7 gorsze od X3 2,4 GHz (65nm) w dodatku spłaszczenie wyników świadczące o tym że zabrakło mocy karty graficznej.

 

Mimo iż PII został nieco poprawiny względem PI to nadal przy tym samym taktowaniu wydajność z rdzenia jest niższa niż u Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą uwagę co do zestawu za 1400zł. Ram wziąłbym 2GB w jednej kości ale goodrama 800MHz (różnica w wydajności nieduża), ale za to dołożył do szybszego i większego dysku, czyli samsunga F1 320GB. Vista np potrzebuje bardziej szybkiego dysku niż ramu o czym sam się przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT właśnie że ten ram jest lepszy niż 800Mhz CL5 (goodrama). Zawsze można go puścić na 800 CL4 co AMD bardzo lubi :) A co do dysku jest to jednotalerzowy kastrat więc nie powinno być źle :)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odwrotnie. To właśnie nie w testach zagranicznych wychodziły śmieszne rzeczy.

Czy kolega ma jakieś dowody/argumenty na poparcie swojej tezy?

 

Bo według tego „zagranicznego” testu E8500 i i7 są między innymi wolniejsze od X3 2,4 GHz (65nm).

 

http://www.tomshardware.com/reviews/socket...nom,2148-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FrazPC

 

Dołączona grafika

 

Z tego wynika ze e5200 @2.5GHz jest szybszy od PII 940 @3.7GHz

 

I7 mają różnice 1 fps miedzy sobą mimo taktowania o 600MHz większego.

 

I7 965 @3200MHz jest słabszy od q9550 @2.8GHz.

 

Jak widać w polskich testach wychodzą trochę dziwne rzeczy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT właśnie że ten ram jest lepszy niż 800Mhz CL5 (goodrama). Zawsze można go puścić na 800 CL4 co AMD bardzo lubi :) A co do dysku jest to jednotalerzowy kastrat więc nie powinno być źle :)

 

Pzdr

Wiadomo, że jest lepszy ale jak pisałem różnica nie jest gigantyczna co sprawdzałem na własnym kompie. Bardzo zauważalna różnica jest natomiast w dysku, dłuższe ładowanie systemu, dłuższe doczytywanie plików, dłuższe kopiowanie i jest to bardzo odczuwalne. A to że AMD lubi niskie CL to stereotyp, tak było kiedyś w czasach DDR1. Teraz też to ma znaczenie ale o wiele mniejsze niż wtedy. A wiele goodramów leci 1000mhz cl5 na rozsądnym napięciu, zależy jak się trafi.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ludu niebios czemu walczycie odnośnie tego, że E7400 jest lepszy od PII x3 720 (dłuższej nazwy nie mogli chyba wymyślić). Ostatnio procki intela strasznie spadły na psy jeśli chodzi o OC, a taki 720 ładnie sobie po OC pyka i rozpierdziela E7400. Zaletą phenoma II jest taniość jego platformy i dosyć fajna aplikacja AMD Fusion (czy jak to się tam zwało), która pozwala na niezłe optymalizowanie systemu co nieco przyspiesza działanie PC. Dodatkowo PII ma też magiczną możliwość odblokowania jednego rdzenia, a dzięki technologi różnego taktowania rdzeni w AMD można ten rdzeń ustawić tak aby był stabilny (oczywiście jeszcze to nie jest nic pewnego, ale nie zgłębiałem się w ten temat). Co prawda mówię teraz o ewentualnych zaletach, ale zawsze należy brać je pod uwagę. Jeśli miałbym brać teraz nowy komputer w dosyć dobrej cenie to w grę wchodzi tylko i wyłącznie AMD, nowe phenomy rozkładają całkiem ładnie całą gamę procków na 775 i dobre płytki do nich są taniutkie w porównaniu do intela (mój P5Q Delux stoi teraz nieco ponad 600zł). Z tych dwóch procków najbardziej rozsądnym wyborem jest kupno PII X3 720. Przypomniały mi się wojny, kiedy to fani intela twierdzili, że P4 niszczy A64... Procki na stock są bardzo porównywalne, ale jednak wybór AMD daje więcej korzyści.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Widać administracja benchmarka sprawę potraktowała poważnie i profesjonalnie. Chciałbym podziękować wszystkim, co zaangażowali się w zwalczenie tego plagiatu. Co jak co, ale my - ludzie PPC - potrafimy bronić swoich ;).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aleks

No cóż może i jest/był to plagiat ale zauważ człowieczku że pozmienialem twoje zestawy no coż następnym razem będą to moje konfigi bo na kompach sie znam a twój watek był dla mnie podstawką.

 

Pozdrawiam all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...