Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Co z jego porażającej mocy, skoro ten zasilacz nie nadaje się do kart graficznych wymagających dwóch wtyczek 6pin? Co z przejściówek, skoro nie można będzie ich podłączyć? Zamiast dokładać do przejściówek, można dołożyć do zasilacza "z prawdziwego zdarzenia".

 

Przyszła modernizacja komputera wyposażonego w ten zasilacz będzie wiązała się z wymianą zasilacz, mimo że jest mocny.

 

Co do sprawności, to dziwna sprawa:

Na stronie 80plus.com nie ma certyfikatu, na stronie fortrona JEST i NIE MA.

 

Nie wiem, czy można wierzyć stronie producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, przejściówka 8zł z przesyłką + cena zasilacza 169zł = 178zł. Zasilacz z prawdziwego zdarzenia Antec lub BeQuiet! Dark Power = 350zł.

Bardzo dobrze liczysz, gratulacje :D

 

Po drugie nie prawda, że modernizacja komputera będzie się wiązała z jakąkolwiek wyminą zasilacza. Kabelki kosztują grosze a duża ilość molexów nie jest już potrzebna bo dyski teraz chodzą na sATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawności, to dziwna sprawa:

Na stronie 80plus.com nie ma certyfikatu, na stronie fortrona 3354719[/snapback]

Przy raid z kilku dysków jest problem.

Przy CF/SLi też.

OK, tu już mogą zacząć się schody. Tylko. Miquel nie poleca SLI CF bo wydajność nie jest zbyt dobra :] do tego problem jest przy CF bądź SLI kart z 2*6PIN każda co nie jest dość extremalnym zastosowaniem.

 

RAID...

są rozdzielacze 1 molex na 2 sATA od 1,50zł + przesyłka.

 

Dopiero przy jednoczesnym zastosowaniu RAID co najmniej 4 dyski DVD sATA i co najmniej 2*6PIN karty graficznej możemy mieć problem. Ale tu z pomocą są przejściówki 1 molex na 4 sATA i problem z głowy.

 

Przecież Miquel stosuje Fortrony w tańszych zestawach więc nie ma mowy, że zabraknie kabli. To nie są zestawy przewidziane pod CF z dwóch 4890 i Raid z 6 dysków.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Polonium

O klasie zasilacza świadczy jego łączna moc na liniach 12V oraz sprawność i jako cecha dodatkowa głośność co wynika zazwyczaj ze sprawności. Im wyższa sprawność tym mniej się grzeje czyli wentylator może wolniej się kręcić stąd mnie energii idzie w palnik i jest ciszej.

Ten Fortek spełnia wszystkie te wymogi. Czego chcesz więcej za 169zł?

 

Dlaczego chcesz aby ludzie wydawali dodatkowo 100zł i więcej na zbędne okablowanie zalegające potem w ich komputerach?

Co ci z tej mocy, skoro musisz dokupywać przejściówek na kilogramy i wtedy cena wyjdzie taka sama jak jakichś droższych modeli.

 

O głośności nie świadczy sprawność zasilacza, a wentylator :/ . Dla przykładu Feel3. Jakoś specjalnie sprawny to on nie jest, a nie słychać go.

 

Lepsze zasilacze nie są wcale takie drogie. Ja nie każe każdemu od razu kupować BQ Dark Power 1000W. Załóżmy nawet taki Corsair ShadyTurtla. Kosztuję tylko 16 zł więcej, a ma sprawność podaną na stronie 80plus.com, a kabli też ma wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajcie... Ten zasilacz jest do komputerów budżetowych, które w przyszłości zostaną ulepszone do komputerów ze średniej półki, czyli jakiś X4 i lepsza karta. Wiadomo, że jeśli ktoś chce robić high-end (czyli też CF/RAID) z budżetówki, to powinien zainwestować w lepiej wyposażony zasilacz za 200-300 zł.

 

Lada chwila będą nowe zestawy i zobaczymy, co ustalą romek i Miguel707, więc dajmy spokój tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w stanie znaleźć tylko rozdzielacz 1 molex na 2*sATA. na 4 widziałem kiedyś na allegro, ale teraz nie ma. Niech więc będzie. Do zestawu z 4* sATA lub CF karta 4870 lub 4890 i inne rozwiązania 4*6PIN ten zasilacz nie będzie się nadawał.

Ale wykresy sprawności faktycznej plasują go w okolicy 80+ choć oficjalnie nie ma certyfikatu, to faktycznie ma taką sprawność. Zresztą najtańszym zasilaczem tej mocy z certyfikatem jest Fortron 500W GLN. Jego faktyczne wykresy sprawności są na prawdę bardzo niewiele lepsze.

Zarzucacie Fortronowi, że oszukuje na swoich stronach podając że APN spełnia 80+. No to czemu na wykresach tańszego APN na którym mniej zarobi podaje sprawność prawie tak wysoką jak dla GLN, który kosztuje więcej, więc zysk Fortrona jako firmy jest większy? A może Fortron po prostu napisał na swojej stronie jak jest?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę producentom. Oni mogą napisać co chcą, a to nie musi się zgadzać z prawdą. Przykład? Proszę bardzo:

Modecom

 

Jeśli oni na jednej stronie piszą że mają sprawność, ale certyfikatu już nie, to mi się to nie podoba.

 

@Gi3r3k

Dobrze. To są zasilacze do zestawów budżetowych. Ale po co do budżetowego zestawu zasilacz 500W? Można przecież równie dobrze jakiś słabszy i tańszy model, który z takim zestawem sobie też poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wierz. Ale ja wierze sobie i specom od zasilaczy którzy co nieco już w życiu widzieli:

3354793[/snapback]

@Gi3r3k

Dobrze. To są zasilacze do zestawów budżetowych. Ale po co do budżetowego zestawu zasilacz 500W? Można przecież równie dobrze jakiś słabszy i tańszy model, który z takim zestawem sobie też poradzi.

Można, już kilka razy proponowałem Fortrona 400WAPN, ale różnica w cenie jest rzędu 40zł i widocznie Miquel uznał, że warto tyle dopłacić, a mieć ten zapas na upgrade do mocniejszych komponentów.

W sumie może ma rację bo płyty które proponuje uciągną bez problemu silniejsze konfigi. Gigabyte 770T UD3P jest tani ale spokojnie można do niego ładować PII x4 965 i ten zasilacz uciągnie taki zestaw.

Asrock GXH to samo.

Udźwigną też karty graficzne klasy 4870 i 260@216 i ten zasilacz także wystarczy.

Poza tym Fortron pokazał pofesjonalny wykres sprawności który gdyby nie był całkowicie prawdziwy można by ich do sądu o oszustwo pozwać a Modecom na który się powołałeś bajdurzy marketingową papkę, z której nic nie wynika.

Nie zrobili 80+ dla Fortrona APN bo im prawdopodobnie brakło 0,5 do 0,1% co widać na wykresie, ale i tak zasilacze APN w tej cenie nie mają sobie równych.

Jeżeli nie widać różnicy, to po co kupować PSU za 315zł czy choćby 230zł jak fortron GLN?

 

@andrew

Acha. Przecież do CF i SLI i tak 500W to za mało więc ten zasilacz nie będzie się nadawał. Ja bym tylko dodał przy zestawach info o ilości kabelków i to powinno starczyć. Jak ktoś ma specjalne życzenia typu RAID z 6 dysków albo 4870 + 4 HDD etc to musi dobrać inny zasilacz albo szukać gdzieś odpowiednich kabelków.

 

A tak an marginesie. Kumpel któremu składałem kompa miał w starym kompie Tagana i ten tagan miał 2*6PIN. Ale nie mogliśmy ich wpiąć do 4870 na raz bo były oblane guma tak bardzo, że jedno zawadzało o drugie. No i masz drogą konstrukcję :P Super hiper elo pro :P

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty się uparłeś na te 300zł! Że niby co? Taki Corsair to już nie firma? On poda te 45W mniej, ale on ma certyfikat i kabli aż w nadmiarze. A kosztuję 15zł więcej od tego Fortrona.

 

P.S. Co do wcześniejszych postów. Mówisz że można włączyć wtyczkę 6 pin tylko na jednego molexa. Owszem, ale to da taki sam efekt jak byś podpiął tylko 3 piny a nie 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty się uparłeś na te 300zł! Że niby co? Taki Corsair to już nie firma? On poda te 45W mniej, ale on ma certyfikat i kabli aż w nadmiarze. A kosztuję 15zł więcej od tego Fortrona.

 

P.S. Co do wcześniejszych postów. Mówisz że można włączyć wtyczkę 6 pin tylko na jednego molexa. Owszem, ale to da taki sam efekt jak byś podpiął tylko 3 piny a nie 6.

Owszem, ale działa i nie wywala komunikatu a PCIe 16 2.0 ma podwyższone zasilanie z płyty i wystarczy do OC bez 6Pinów. Chodzi tylko o to, aby komunikatu nie wywalało.

 

Jeżeli ktoś w zestawach zamontuje mocniejsze karty, to chyba nie PCIe 16 1.0? Tylko 2.0. Obie płyty mają obsługę PCIe 16 2.0.

 

Fakt, że mój sposób na ominięcie braku drugiego 6 pin nie dotyczy kart z PCIe 16 1.0 i zasilaniem 2*6PIN.

Co do zasilaczy 45W słabszych to kurcze porównuj je do słabszych zasilaczy Fortrona :) a nie do tego 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Poza tym Fortron pokazał pofesjonalny wykres sprawności który gdyby nie był całkowicie prawdziwy można by ich do sądu o oszustwo pozwać a Modecom na który się powołałeś bajdurzy marketingową papkę, z której nic nie wynika.

Nie zrobili 80+ dla Fortrona APN bo im prawdopodobnie brakło 0,5 do 0,1% co widać na wykresie,

(...)

Możesz dać llinka do tego profesjonalnego wykresu sprawności?

 

edit:

Ale Codegeny też działają (do czasu, ale działają). Tak wygląda twoje rozumowanie. Czemu żeś się tak uparł na tego Fortrona. Że niby co? Najlepszy do 200zł? Jak zaczniesz dokupować przejściówki to będzie droższy niż nie jeden model z normalnym okablowaniem.

Ale będzie swoisty "cable management" :lol2:

Zasilacz nie jest zły, nie jest też rewelacyjny. Dobrze, że możemy kupować nowe fortrony a nie tylko szrot z demontażu.

Zasilacz pewnie w mocniejszych wersjach ma bogatsze okablowanie (takie mam przypuszczenia), niż to wynika z opisów w sklepach - w sklepach internetowych każdy APN ma w opisie: 1x flop, 2x sata, 2x molex i to wszystko. Powodem zamieszania są prawdopodobnie błedne opisy w e-sklepach.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Codegeny też działają (do czasu, ale działają). Tak wygląda twoje rozumowanie. Czemu żeś się tak uparł na tego Fortrona. Że niby co? Najlepszy do 200zł? Jak zaczniesz dokupować przejściówki to będzie droższy niż nie jeden model z normalnym okablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Codegeny też działają (do czasu, ale działają). Tak wygląda twoje rozumowanie. Czemu żeś się tak uparł na tego Fortrona. Że niby co? Najlepszy do 200zł? Jak zaczniesz dokupować przejściówki to będzie droższy niż nie jeden model z normalnym okablowaniem.

Widać, jak się znasz porównując Fortrona APN do Codegena :P

Fortron APN 500W jest najlepszym zasilaczem o deklarowanej łącznej mocy 500W w cenie do 230zł w sklepie esc.pl

Jak znasz lepszy to podaj link.

Okablowanie dodatkowe którego nielicznym użytkownikom rozbudowującym zestawy proponowane przez Miquela może braknąć kosztuje

przejściówka molex na 2* sATA 3,30zł

przejściówka z 2* molex na 6PIN za 4,50zł

Znalazłem też rozdzielacze do molexa za 1,60zł

oraz od razu na 3* molex za 3zł :) i problem z brakiem możliwości rozdziału mocy Fortrona rozwiązany.

 

Co do tych 6PIN chyba miałeś rację, po prostu tam było 2*molex na jeden 6PIN. dlatego działało. Sorry za wprowadzenie w błąd. Tylko w takim razie w tym zasilaczu musiało być więcej niż dwa złącza molex i dałem się zmylić.

Cała moja teoria o zasilaniu 6PIN z jednego molexa oparła się więc na pomyłce. Jak pisałem nie mam już tego zasilacza i piszę z pamięci o tych kabelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w grach zestawy miquela wygrają. Dlaczego? odpisał już Gi3rek.

"Przyszłość znów jest czystą kartką". Albo upgradeują nam biosy albo nie. A jak nie to nasze mobo nie poprowadzą do boju 32nm procesorów i to zarówno Intela jak i AMD. Jak zestaw ma być na przyszłość, to powiedz mi jakie są szanse na upgrade biosów Asus czy Asrock? 0%?

Gigabyte ostatnio udostępnił aktualizacje więc można liczyć, że tym razem znów tak zrobi... no chyba, że nie.

Liczenie na to, że AM3 z SB710 czy 750 i LGA 1156 z P55 poprowadzą standardowo 32nm jest naiwne. Może się tak zdarzyć, ale traktujmy to raczej jako dodatkową potencjalną zaletę a nie pewnik. Bardziej prawdopodobne jest że phenom II x2 550 stanie się dzięki ACC phenomem II x4 965 @3850MHz.

Mieć nadzieję można ale obiecywać ludziom, że tak będzie nie.

I czemu do mnie z tym? Czy ja coś pisałem o tym że 32nm będą działały? Nie tylko Gigabyte wydał aktualizacje biosów. Radze przejrzeć strony producentów i stare płyty AM2. Wiele modeli dostało obsługę AM2+, a nawet AM3. A piszesz tak, jakbyś był na 100%, że obecne płyty AM3 nie obsłużą nowych procków. Nie wiesz tego, ja też nie, ale jest to według mnie bardzo prawdopodobne.

 

Dlaczego chcesz aby ludzie wydawali dodatkowo 100zł i więcej na zbędne okablowanie zalegające potem w ich komputerach?

Dla kogo zbędne dla tego zbędne..... ja jakoś nie mam ani raidu ani cf, ale od zasilacza wymagam min 1x6pin, co najmniej 4xsata i tyle samo molexów. A nie mam wypasionego kompa, jest komputer już dosyć przestarzały, a jednak okablowanie w zasilaczu jest mi bardzo potrzebne.

 

Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby np przy kupnie nowego dysku brać do niego przejściówkę jakąś, bo nie mam go jak podłączyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczymy koszty przejściówek. Sam zasilacz kosztuję 169zł. Przejściówki które wymieniłeś kosztują w sumie 40,90zł (z wliczonymi najtańszymi przesyłkami). Razem daje nam to 209,90zł. Zamiast tyle wkładać w przejściówki, to lepiej kupić Corsaira CMPSU400 CXEU. Podaję go kolejny raz, ale on wciąż jest bardziej opłacalny. Jeśli z niczego nie chce się rezygnować, to wtedy ten Fortron jest złym wyborem, czego nie ma np w wyżej podanym Corsairze. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek itp.

 

P.S. I gdzie ten wykres pro sprawności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czemu do mnie z tym? Czy ja coś pisałem o tym że 32nm będą działały? Nie tylko Gigabyte wydał aktualizacje biosów. Radze przejrzeć strony producentów i stare płyty AM2. Wiele modeli dostało obsługę AM2+, a nawet AM3. A piszesz tak, jakbyś był na 100%, że obecne płyty AM3 nie obsłużą nowych procków. Nie wiesz tego, ja też nie, ale jest to według mnie bardzo prawdopodobne.

Piszesz, że na pewno warto, to do Ciebie odpisuje. Oby było tak jak piszesz, nie jest wykluczone, acz już bywało inaczej. Przetasowania w dziale chipsetów AMD też nie wróżą niczego dobrego. Tak samo jak opóźnienie premiery SB850 do kwietnia czyli ok dwa miesiące przed premierą 32nm procesorów AMD.

Dla kogo zbędne dla tego zbędne..... ja jakoś nie mam ani raidu ani cf, ale od zasilacza wymagam min 1x6pin, co najmniej 4xsata i tyle samo molexów. A nie mam wypasionego kompa, jest komputer już dosyć przestarzały, a jednak okablowanie w zasilaczu jest mi bardzo potrzebne.

Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby np przy kupnie nowego dysku brać do niego przejściówkę jakąś, bo nie mam go jak podłączyć....

Fortron APN ma 1*6PIN 2* sATA molexów nie pamiętam, ale 3 albo 4. I sata i molex da się pomnożyć w sposób o którym pisałem powyżej byle tylko mocy nie brakło. Dlaczego nie przejściówkę? Skoro jest taniej i lepiej to tak trzeba zrobić.

Możesz dać llinka do tego profesjonalnego wykresu sprawności?

Był na 3354885[/snapback]

Liczymy koszty przejściówek. Sam zasilacz kosztuję 169zł. Przejściówki które wymieniłeś kosztują w sumie 40,90zł (z wliczonymi najtańszymi przesyłkami). Razem daje nam to 209,90zł. Zamiast tyle wkładać w przejściówki, to lepiej kupić Corsaira CMPSU400 CXEU. Podaję go kolejny raz, ale on wciąż jest bardziej opłacalny. Jeśli z niczego nie chce się rezygnować, to wtedy ten Fortron jest złym wyborem, czego nie ma np w wyżej podanym Corsairze. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek itp.

 

P.S. I gdzie ten wykres pro sprawności?

A kto ci każe kupować wszystkie przejściówki? Szczególnie molex na 2*molex i molex na 3*molex do tego kupujesz je osobno :D

Kupuje się jak coś potrzeba 1 szt z przesyłką wychodzi może do 10zł.

Już pisałem, że podłączyłem do twego zasilacza zestaw z gigabyte 770T Ud3P 2*2gb DDR3 patriot, phenom II 710 x3, wymagającą podwójnego zasilania 6PIN kartą 4870 DVD sATA i dyskiem sATA. + esATA na przedni panel. Wszystko działa ładnie i składnie pod Win 7 64bit.

 

Nie płaciłem nic za przejściówki. Znaczy się kolega nie płacił. Potrzebował dodatkowo tylko 1*6PIN i znalazł ją w pudełku po starej karcie. 90% kart wymagających 2*6Pin ma taki kabelek więc ogromna większość userów nie dopłaci nic do przejściówek.

 

Najwcześniej dopłacić można do tego kabelka sATA za 3,30zł +6,50 za przesyłkę jak się ma więcej dysków.

Jak chcecie coś więcej wiedzieć to piszcie na forum w dziale zasilacze w temacie o Fortron bo ja już więcej nie wiem.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładamy 5zł i mamy zasilacz z okablowaniem, a nie kastratem okablowania.

 

Już pisałem, że podłączyłem do twego zasilacza zestaw z gigabyte 770T Ud3P 2*2gb DDR3 patriot, phenom II 710 x3, wymagającą podwójnego zasilania 6PIN kartą 4870 DVD sATA i dyskiem sATA. + sATA na przedni panel. Wszystko działa ładnie i składnie pod Win 7 64bit.

I nic więcej nie podłączysz. Edytowane przez Polonium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Był na tej stronie linki do wykresów są w nazwach ale już go nie ma. Pozostała wyłącznie informacja o bronze certyficate 80+ dla APN. Widziałem ten wykres i sprawność była od 79,5 do 83%. Obejrzyj pozostałe wykresy to będziesz wiedział o co mi chodzi.

• Efficiency meet 80plus Bronze level requirement

Nie trzyma się ni kupy ni [gluteus maximus] to co wypisujesz.

Nie ma na stronie żadnej informacji o "bronze certyficate 80+ dla APN", jest tylko informacja o sprawności na poziomie 80plus Bronze. Aby zasilacz miał sprawność na poziomie 80plus Bronze, musi mieć od 25% do 100% obciązenia sprawność powyżej 85%. Więc

Widziałem ten wykres i sprawność była od 79,5 do 83%.

Widzialeś zapewne ale był to certyfikat innego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po kiego kupowac zasilacz z myslą dokupienia przejsciówek? Efekt nie jest taki sam jak kupienie zasilacza z dodatkowymi kablami. Kazda przejsciówka to dodatkowy problem. Szczególnie kiedy styki przejsciówki nie są dobrze dopasowane a przjesciówką podłączane są urządzenia o wiekszym poborze mocy niz ... wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po kiego kupowac zasilacz z myslą dokupienia przejsciówek? Efekt nie jest taki sam jak kupienie zasilacza z dodatkowymi kablami. Kazda przejsciówka to dodatkowy problem. Szczególnie kiedy styki przejsciówki nie są dobrze dopasowane a przjesciówką podłączane są urządzenia o wiekszym poborze mocy niz ... wentylator.

Dokładnie, sam korzystałem z przejściówki molex > sata z modecomem mc-350 i często mi się dysk wyłączał co było niezwykle irytujące. Wystarczyło ruszyć tą przejściówkę i reset dysku, co ani dla danych ani dla samego dysku nie jest zdrowe. Inna przejściówka teoretycznie zniwelowała problem. Teoretycznie bo w praktyce po mocniejszym wygięciu działo się to samo. Takie przejściówki są na ogół niedorobione, czasami nawet trzeba się chwilę pomęczyć, żeby je podłączyć.

Jak dla mnie to same problemy. Dlatego właśnie zmieniłem modecoma na Topowera, który wcale mocniejszy nie jest, ale za to cichszy i ma wszystkie potrzebne kable.

 

 

No i bardzo ważna sprawa to dodatkowe problemy z ułożeniem kabli w budzie. Z całą gamą przejściówek już nie będzie tak łatwo tego uporządkować.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zestawy wyglądają bardziej prestiżowo :) choć troszkę drożej wyszło na zasilaczu. Ale jak ktoś chce to znajdzie tańsze i dobre rozwiązanie sam.

 

@NeoMagNet @Polonium @Klaus @SGJ

Wiecie, jeżeli ktoś ma oszczędzać na jakości samego zasilacza to już niech lepiej oszczędzi na kabelkach, choć ta historyjka neomagnet'a z przejściówką, która nie stykała faktycznie dość irytująca. Trochę racji w tym macie.

 

Ale co do sprawności, skoro nie jest oficjalnie 80+ ale faktyczną sprawność ma na poziomie w okolicy 80+ a nie jak inne zasilacze w tej cenie w okolicy 70+ to jest to dobra propozycja dla oszczędnych.

Sam korzystałem z przejściówek molex sATA i na 6PIN przy poprzednim kompie i wszystko działało.

 

@Polonium

Fortron robi zasilacze dla większości marek na rynku, więc czy to kupisz Modecom MC, Amacrox, OCZ, Zalman, Mushkin, Tacens, BeQuiet, Nexus tak będziesz miał Fortrona. No to po co przepłacać?

 

Zestawy na kolejny miesiąc na forum - wstawione. Uważam, że problem z zasilaczami został zażegnany. Teraz wszystkie zasilacze w zestawach posiadają certyfikat 80PLUS. Dodatkowo zmieniłem obudowę do HTPC oraz dodałem nowe obudowy.

Myślę, że wprowadzając GLN do zestawów uciąłeś tą wartką dyskusję :) i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNet @Polonium @Klaus @SGJ

Wiecie, jeżeli ktoś ma oszczędzać na jakości samego zasilacza to już niech lepiej oszczędzi na kabelkach, choć ta historyjka neomagnet'a z przejściówką, która nie stykała faktycznie dość irytująca. Trochę racji w tym macie.

Nie rozumiem o co ci chodzi z tym "oszczędzaniem na jakości"?

 

@Polonium

Fortron robi zasilacze dla większości marek na rynku, więc czy to kupisz Modecom MC, Amacrox, OCZ, Zalman, Mushkin, Tacens, BeQuiet, Nexus tak będziesz miał Fortrona. No to po co przepłacać?

Tak. Fortron nie robi większości zasilaczy, tylko je produkuję. Załóżmy taki BQ wysyła mu swój projekt, ci go wykonują. To nie działa na zasadzie że BQ czy OCZ pyta się Fortrona czy oni by mu łaskawie jakiś zasilacz 500W mogli zrobić.

 

Dobrze. Zestawy wyglądają lepiej, ale czemu np. nie ma Corsaira? Przecież to nie są jakieś złe zasilacze. Może i kiedyś owszem, ale u nich sytuacja wygląda podobnie jak z ASRockiem. Kiedyś nie było to zbyt dobre, a teraz każdemu się to poleca.

Edytowane przez Polonium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co ci chodzi z tym "oszczędzaniem na jakości"?

To, że w cenie Fortrona APN masz zasilacze słabsze na liniach 12V.

 

Tak. Fortron robi nie robi większości zasilaczy, tylko je produkuję. Załóżmy taki BQ wysyła mu swój projekt, ci go wykonują. To nie działa na zasadzie że BQ czy OCZ pyta się Fortrona czy oni by mu łaskawie jakiś zasilacz 500W mogli zrobić.

No ok ale porównywałeś Fortrona do Codegena :P więc piszę że Fortron zasilacze robi dobre a APN należy do bardziej udanych konstrukcji. GLN jest pozbawiony wad APN więc niech będzie GLN.

Dobrze. Zestawy wyglądają lepiej, ale czemu np. nie ma Corsaira? Przecież to nie są jakieś złe zasilacze. Może i kiedyś owszem, ale u nich sytuacja wygląda podobnie jak z ASRockiem. Kiedyś nie było to zbyt dobre, a teraz każdemu się to poleca.

W esc.pl w którym składa miquel nie ma w cenie fortrona odpowiednich Corsair. Są po prostu droższe o ile 400W o 25zł co w tanich zestawach tez ma znaczenie o tyle 500W w ogóle nie ma a 550W jest droższy o 85zł. Ceny niektórych zestawów i tak wzrosły z powodu zamiany na GLN z oficjalnym 80+. Też uważam, że Corsair to dobre zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że w cenie Fortrona APN masz zasilacze słabsze na liniach 12V.

Załóżmy że masz owego APN i HD4870. Do tego masz 3 urządzenia na sata. I z czego zrezygnujesz? Ja bym postawił na zasilacz xD . Więc zamiast bawić się w kilo przejściówek kupił zasilacz z prawdziwego zdarzenia.

 

No ok ale porównywałeś Fortrona do Codegena

Mówiłem że porównuję? Jakoś mi się nie przypomina. Albo mam sklerozę i to bardzo rozwiniętą, albo ty nie czytasz ze zrozumieniem. To było zobrazowanie twoich słów.

 

więc piszę że Fortron zasilacze robi dobre a APN należy do bardziej udanych konstrukcji

Nie twierdzę że są to złe konstrukcje, ale przez słabe okablowanie odpadają w przedbiegach. Przynajmniej u mnie.

 

W esc.pl w którym składa miquel nie ma w cenie fortrona odpowiednich Corsair. Są po prostu droższe o ile 400W o 25zł

Na matematyce to ty nie uważałeś chyba. On jest droższy o 16zł, a pociągnie wszystkie zestawy w których był APN. A przy okazji ma kabli, więc nie trzeba się bawić w przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dobrze. Zestawy wyglądają lepiej, ale czemu np. nie ma Corsaira? Przecież to nie są jakieś złe zasilacze. Może i kiedyś owszem, ale u nich sytuacja wygląda podobnie jak z ASRockiem. Kiedyś nie było to zbyt dobre, a teraz każdemu się to poleca.

Corsaira nie ma zapewna dlatego, że jest znacznie droższy. Jest model 400W w okolicy 200zł a każdy mocniejszy to już 300 lub więcej zeta. W zestawach Miguel707 chodzi o maxymalną wydajność przy zachowaniu pełnej stabilności za określoną kwotę. Do tego są to zestawy autorskie Miguel707. Bierze co prawda pod uwagę opinie forum ale to jesgo zestawy/propozycje. Nikogo nie zmusza do zakupu określonego zestawu. Jeśli ktoś ma lepsze pomysły, cxzas i chęć może również na forum publikować swoje propozycje zestawów. Jeśli bedą cieszyć się równym zainteresowaniem, będą sumiennie przygotowywane przez dłuższy czas, to może nawet sam Miguel707 je przyklei :) Wątpię jednak, że komuś się będzie chciało dłużej niż miesiąc czy dwa takie coś robić i do tego znosić najprzeróżniejsze uwagi nt. swojej pracy.

Zresztą każdego miesiąca pojawiają się tematy w sprawie zestawu za kwotę XXX (z postępem co 50zł :rolleyes: ) gdzie każdy chętny składa swoją propozycję.

Z drugiej strony, polecać coś tylko dlatego, że mam i jestem szczęśliwy to za mało tymbardziej jeśli ktoś miał jednego coodegena i jeden zasilacz do porównania. Jak wyżej napisano, w obecnym miesiącu zasilacze były konsultowane a romkiem, który miał do czynienia z masą zasilaczy, zaproponował w tańszych zestawach fortrona co świadczy o pewnym obiektywiźmie. Fortron raczej nie będzie sponsorem ani reklamodawcą w serwisie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...