Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można kupić 550 C3 za ~300zł. Kręci się tak samo.

 

To prawda, szkoda, że są mniejsze szanse na odblokowanie...

 

A jak z oc MSI H55M-ED55 np. I5 750?

 

Płyta wyszła niedawno, więc nie wiem. Na razie tylko stwierdziłem fakt, że pojawiła się ciekawie wyglądająca płyta w niezłej cenie, co nie oznacza, że zaczynam ją polecać wraz z Core i3 530 :wink: . W każdym razie będę obserwował rozwój sytuacji (czyt. przeglądał fora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, żadnych statystyk nie ma, więc to tylko gdybanie na podstawie for. Jednak też uważam, że szansa na X3 wynosi co najmniej 50%, a przecież 3-rdzeniowy PH II już może powalczyć z Core i3 530, zwłaszcza, że różnica cenowa wciąż jest - ~100 zł na korzyść PH II 555. No, ale na pewno w takiej sytuacji Core i3 530 może być już rozważany jako droższa alternatywa dla PH II X2 555.

 

Też nie mam pojęcia skąd się biorą takie statystyki. Na razie wszystko opiera się na tym, że "mi się jeden odblokował"/"mi się nie odblokował". Ja akurat wierzę memelowi, bo on miał możliwość przetestowania większej próbki, ale z drugiej strony ze względów "biznesowych" może nie być do końca szczery. W każdym razie sprawny rdzeń (rdzenie) to jeszcze nie wszystko. Płyta główna musi mieć ACC i radzić sobie z daną rewizją procesora i konkretnym zakresem unlocka (1 rdzeń albo oba). Fakt, PII odblokowany do X3 wiele nie ustępuje Core i3 (oba po oc) i finansowo bardziej się opłaca. Bez unlocka po oc różnica jest jednak bardzo duża:

http://www.anandtech.com/show/2921/5

 

A jak z oc MSI H55M-ED55 np. I5 750?

 

Nie wiem, ale ogólnie jakość wykonania tej płytki jest naprawdę dobra (chłodzenie, mosfety). Pewnym ograniczeniem jest bios, bo na becie 1.45 słabiej się kręcą pamięci, a oficjalny 1.3 ma dość rygorystyczny limit vcore (+0,379V + vdroop). W każdym razie na oficjalnym wyciągam trochę ponad 3400MHz na Core i3. A tak ta płyta sobie radzi w bardziej ekstremalnych odmianach oc:

MSI H55M-ED55 Review | Overclockers

 

Swoją drogą my rozmawiamy o Phenomach i Core'ach, a przecież nie wszyscy wykorzystują kompa głównie do grania. Dla nich nierzadko Athlon II X4 jest najlepszym wyborem w tych widełkach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, moment... Phenom II X2 555 kosztuje najtaniej ~340 zł, więc sugerujesz, że dobrą płytę do OC pod ten procesor można kupić już za 160 zł...? Musisz dodać co najmniej 50 zł. Z płytą pod Core i3 też przesadzasz, bo właśnie omawialiśmy tutaj MSI H55M-ED55, która kosztuje ~250 zł... Czyli różnica to 550 zł vs. 660 zł.

 

 

Cóż, żadnych statystyk nie ma, więc to tylko gdybanie na podstawie for. Jednak też uważam, że szansa na X3 wynosi co najmniej 50%, a przecież 3-rdzeniowy PH II już może powalczyć z Core i3 530, zwłaszcza, że różnica cenowa wciąż jest - ~100 zł na korzyść PH II 555. No, ale na pewno w takiej sytuacji Core i3 530 może być już rozważany jako droższa alternatywa dla PH II X2 555.

 

sugeruje że X2545 można w sklepach już kupić za 260zł tak tak nikt ci nie każe kupować rewizji C3 C2 jest tak samo wydajne tylko mniej się kreci ale znowu aby maks pokręcić box nie wystarczy wiec tu się uspokajamy na boxie zwykłym przy X3 3,6 do zrobienia.

Zdajesz sobie sprawę, że rzadko kto łącznie ze mną zgadza się na płytki mAtx szczególnie do kompa do grania gdzie z reguły trzeba slotów dlatego podałem cena asszrota pro bo miałem z tym do czynienia i okej płytka.

 

Statystyk nie ma a te co podałem oparte na moim doświadczeniu są wręcz zaniżone przeszło mi przez łapy 4sz. x2 545 jedna poszła na X4 reszta na X3 bez problemu, X2 550 3 sztuki 1 poszła na X4, 2 na X3 także naprawdę nie odblokować PIi na X3 to trzeba mieć niesamowitego pecha.

Gi3rek zgadzam się i3 jako droższa alternatywa całkiem sensowny jest

 

 

Ps. Assasin nie każdy ma jedną sztukę proca nie każdy składa zestaw tylko dla siebie, pogódź się z tym. Co do AII x4 zgadzam się jak najbardziej

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruje że X2545 można w sklepach już kupić za 260zł

W których sklepach?

 

Zdajesz sobie sprawę, że rzadko kto łącznie ze mną zgadza się na płytki mAtx szczególnie do kompa do grania gdzie z reguły trzeba slotów dlatego podałem cena asszrota pro bo miałem z tym do czynienia i okej płytka.

Zgadzam się, Asrock P55 Pro to fajna płytka, ale są tańsze. P55 Pro i np. M3A770DE to sprzęt znacznie różniący się pod względem jakości wykonania. P55DE3 i M3A770DE są już porównywalne.

 

Co do mATX/ATX - zgoda jeśli chodzi o to, że niektórzy potrzebują więcej slotów, ale "niezgoda" co do statystyk, że potrzebuje tego większość. Bo większość zadowala się urządzeniami zintegrowanymi + karta graficzna, co bardziej wymagający korzystają jeszcze z dźwiękówki i tunera TV. Z ciekawości: z ilu urządzeń PCI/PCI-E Ty korzystasz?

Ja sam preferuję ATX ze względów psychologicznych - bo może kiedyś więcej slotów się przyda, bo ATX kojarzy się z lepszą krętliwością, bo mam dużą obudowę. Więc w sumie racjonalnych argumentów jednak nie mam. Dlatego chyba jednak sprzedam Asrocka H55 Pro i zostawię dla siebie tego MSI ED55.

 

Ps. Assasin nie każdy ma jedną sztukę proca nie każdy składa zestaw tylko dla siebie, pogódź się z tym.

 

A tego to już w ogóle nie zrozumiałem. Składasz zestaw wspólnie dla siebie i teściowej? ;P Jeśli masz dostęp do kilku procków i możesz sobie wybrać najlepiej kręcący się/odblokowujący, to fajnie. Jak też bym tak mógł jak bym chciał. Ale 99,99% userów nie ma takiej możliwości.

 

EDIT

@Andrew777

To już jest głupota designerów która nie ma związku z formatem płyty :/ Wiele płyt ATX ma gniazda SATA na wysokości PCIE, niektóre płyty mATX mają to rozwiązane poprawnie.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego 545 trochę nieaktualna. 545 kosztuje ~300zł. 550 C3 jest kilka zł drożej więc nie warto bawić się w 545.

 

Miałem mATX i nie mam zamiaru kupić czegoś takiego ponownie. Dłuższa karta z dużym chłodzeniem = połowa złączy SATA zasłoniętych. W tej MSI przynajmniej złącza SATA są kątowe.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.u mnie w mieście nie w internetowych jak połazisz u siebie po mieście to też znajdziesz sklepy próbują pogonić C2 rewizje i zjeżdżają z ceną.

 

2. What ? sorry mówimy o najwyższej wydajności za cenę w zwiazku z tym nie mówmy o zintegrowanych rozwiązaniach mało tego większość osób poszukujących na forum porady to nie są jakieś jołki co idę do supermarketu i bardzo często mają już określone przeznaczenie która najczęściej kończy na dość dużych możliwościach multimedialnych. Z czego ja korzystam ? Tuner TV+ dźwięk na PCI czasem 2 dźwiękówki zależny czym się bawię akurat.

W ogóle skąd takie wnioski wyciągnąłeś o krętliwości ? naprawdę dobre lol.

Zawsze lepiej mieć niż nie mieć z różnych przyczyn jak masz więcej slotów nie musisz rezygnować z 3 slotowych chłodzeń w stylu S1+ wentyle itd. łatwiej powiedzmy upchnąć hardware na płycie bez specjalnego łamania głowy.

Nie wiem po co chcesz zmieniać lepsza płytę na gorszą szczególnie, że stracisz na Asrocku przy od sprzedaży minimum 50zł takie zachowanie będzie irracjonalne żeby nie nazwać tego inaczej

 

3. W czym masz problem ze zrozumieniem ? choć widzę, że masz problem z wyciąganiem wniosków także ci napisze. Zajmuje się serwisem kompów a przy okazji naturalnie wynika z tego składanie kompów i nie mam teściowej i obym jak najdłużej nie musiał.

W tym roku dużo osób robiło upgrade także miałem okazje przetestować sporo hardware'u. I wierz mi, że pod względem oczekiwań ludzi czyli max wydajność za minimalną cenę, zestawy tu sugerowane są całkiem niezłe.

I nie, nie mam możliwości testowania dużej ilości chyba, że mam w tym samym czasie złożyć kilka zestawów wtedy mogę po testować ale rzadko się bawię jeśli nie muszę bo zwyczajnie nie mam czasu wole go poświęcić na np. dyskusja na forach :)

Najczęściej biorę pierwszy egzemplarz z brzegu interesuje mnie głównie jak najniższa cena zakupu nówek.

 

PS.

Ogólnie chodzi mi żebyś przestał upierać się, że i3 jest najlepszym wyborem bo nie jest, jest dopiero 2 w kolejce po PII X2 i taka jest prawda.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. What ? sorry mówimy o najwyższej wydajności za cenę w zwiazku z tym nie mówmy o zintegrowanych rozwiązaniach mało tego większość osób poszukujących na forum porady to nie są jakieś jołki co idę do supermarketu i bardzo często mają już określone przeznaczenie która najczęściej kończy na dość dużych możliwościach multimedialnych. Z czego ja korzystam ? Tuner TV+ dźwięk na PCI czasem 2 dźwiękówki zależny czym się bawię akurat.

Mówimy o najwyższej wydajności i cenie 500-700 zł (płyta + CPU)? :D Sorry, ale jakoś nigdy się nie spotkałem, żeby w tym przedziale cenowym polecać np. dodatkową kartę dźwiękową w przypadku komputera do gier albo zastosowań ogólnych. Nie widzę też jakie korzyści miałyby z tego płynąć. Współczesne integry zapewniają na tyle przyzwoitą jakość, że w warunkach domowych (głośniki 2.1-5.1 do 250 zł) nie ma potrzeby brać nic lepszego. W przypadku kart sieciowych to już w ogóle nie ma o czym dyskutować. Też mam tuner TV, ale na PCIE. Generalnie uważam, że PCI powinno już odejść do lamusa, podobnie jak IDE.

 

W ogóle skąd takie wnioski wyciągnąłeś o krętliwości ? naprawdę dobre lol.

Widocznie młody jesteś, nie wiesz jak okrojone były starsze płyty mATX i skąd sie wzięły te moje skojarzenia ze słabym oc :)

 

Nie wiem po co chcesz zmieniać lepsza płytę na gorszą szczególnie, że stracisz na Asrocku przy od sprzedaży minimum 50zł takie zachowanie będzie irracjonalne żeby nie nazwać tego inaczej

H55 Pro to bardzo dobra płyta, ale MSI do moich zastosowań jest jeszcze lepsza. Po pierwsze obsługuje zintegrowaną grafikę, a ja nie mam obecnie czasu na gry. Po drugie z poziomu biosu kreci się tak dobrze, jak Asrock spod Windowsa oraz robi wyższe max. BCLK. Po trzecie Asrock już 3 miesiące nie potrafi wydać biosu z obsługą tak podstawowej funkcji jak regulacja mnożnika QPI (zwykłe lenistwo, bo modele lowendowe mają to od dawna). Po czwarte po prostu lubię często zmieniać sprzęt, zwłaszcza bez dopłaty ;)

 

Ogólnie chodzi mi żebyś przestał upierać się, że i3 jest najlepszym wyborem bo nie jest, jest dopiero 2 w kolejce po PII X2 i taka jest prawda.

 

Ja się niby upieram, że Core i3 jest najlepszym wyborem? Nic podobnego. Zależy do czego najlepszym wyborem i w jakiej cenie. PII X2 jest najlepszym wyborem w swojej cenie (gorsza alternatywa - Pentium G6950), a Core i3 w swojej (gorsza alternatywa - Phenom II X3). Tak samo PII X4, Core i5 itd. Jeśli uważasz, że Phenom II X2 nie dość że tańszy od i3, to jeszcze szybszy i nie wierzysz mi, że jest zdecydowanie inaczej (miałem krótko PII 550), to poszukaj testów w Internecie - zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według plotek to LGA1156 długo już nie pożyje i nic lepszego nie wyjdzie na ten socket. Na razie to ploki, ale znając Intela to bardzo prawdopodobne niestety. AMD ma obecnie 2 podstawki, do obu włożysz wszystkie nowe proce, więc ewentualny upgrade to nie problem.

 

Wiem, że nie każdy kupuje kompa z myślą o późniejszej modernizacji, tylko pewnie kupi teraz całego i za 2-3 lata znowu cały zestaw. Ale nie daj Bóg, że po roku stwierdzi że procek słaby i chce coś nowego, w takim wypadku jest lipa i zostają jedynie rozwiązania dostępne obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tematu modernizacji trzeba podejść rozsądnie. Chyba nie chodzi o wymiane dla samej wymiany tylko o nadzieje na wzrost wydajności. Jeśli ktoś dziś kupi mocny sprzet na 1156 to i tak mu nie będzie zależało na modernizacji. A przy zakupie teraz nawet najtańszego i3 zawsze można później kupic jakieś i7. I tak i tak będzie dobrze.

 

 

@Assassin_ chyba bardzo dawno temu miałeś mATX bo już dośc długo na rynku te płyty nie wiele się różnią poza rozmiarami od ATX. Tak samo można kupić słabą lub wypasiona płyte na mATX jak na większej wersji. Po prostu kwestia potrzeb, niektórzy chcą małą obudowe która nie zajmuje wiele miejsca nie tracąc na jakości. Producenci dawno sie do tego dostosowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem, że uważam płyty mATX za biedne czy słabo kręcące się. Tłumaczyłem tylko moje osobiste uprzedzenia spowodowane m.in, dawnymi czasami zdając sobie w pełni sprawę, że uprzedzenia te nie są racjonalne ;) Bo jednak znając możliwości współczesnych płyt mATX, zawsze kombinowałem żeby mieć pełnego ATX, choć nigdy nie wykorzystywałem więcej niż 3 slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według plotek to LGA1156 długo już nie pożyje i nic lepszego nie wyjdzie na ten socket. Na razie to ploki, ale znając Intela to bardzo prawdopodobne niestety. AMD ma obecnie 2 podstawki, do obu włożysz wszystkie nowe proce, więc ewentualny upgrade to nie problem.

 

to nie plotki, pod Sandy Bridge będzie LGA 1155:

 

http://pc.watch.impress.co.jp/video/pcw/docs/360/112/6.pdf

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie odnonie Polecanych zestawow na kwiecień...

 

czemu do najtanszego zestawu - polecana jest drozsza plyta glowna

DFI LanParty Blood Iron 785G - 239 zł

a to drozszych zestawow jest plyta tansza - pod ten sam cpu?

ASRock M3A770DE - 220 zł

 

moze zeby nie zakladac nowego tematu poprosze o pomoc w wyborze sprzetu. chce jak najtaniej zmienic platforme, ale moj ram jest jeszcze niczego sobie (2x2gb mushkin 800 cl4 ddr2) i nie wiem czy lepiej ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>

Procesor : AMD Athlon II X2 245 - 215 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 220 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

 

czy zostawic sobie ram i kupic:

 

Procesor : Intel E5400 64-Bit Dual-Core 2x2700MHz LGA775 45nm - 236,99 zł

Płyta Główna : jakis Asus P5Q za 200-250zl co do modelu tez nie moge zdecydowac

 

 

w obu przydkach wzialbym

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

a grafika narazie zostala by moja hd4850 jesli uda sie zreanimowac lub jesli nie to jakis hd5670...

 

doradzcie czy bardzo niskich funduszach jeszcze sie wpakowac w to lga775 i czy te procesory sa porownywalne? czy ktorys znacznie lepszy/gorszy

 

pozdrawiam

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo proste.. gdyż DFI LanParty Blood Iron 785G ma zintegrowana kare graficzna, a za 19zł nowej nie kupisz :)

 

Jeżeli chodzi o procki to zobacz sobie testy na benchit.pl i przelicz jak Ci się to opłaca

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale 1366 ma przynajmniej gulftowna także w zasadzie nie trzeba się martwić a teraz z mojego pkt widzenia LGA1366 staje się wyjątkowo atrakcyjne bo cenny na rynku wtórnym powinny zaliczyć spadek w najbliższych miesiącach także kto wie może porozglądam się po wakacjach za jakimś i7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w nowych zestawach poleca się procki z serii C2? (chodzi o Athlony II X3 425 zamiast 435).

Czy w ogóle dostępne są w sklepach Athlony II x2,x3,x4 w serii C3? Bo czytam czytam i nie mogę się doczytać ;)

 

Lepiej brać Athlona II X3 i liczyć na pełne odblokowanie czy dopłacić do PII x2 555 i mieć praktycznie pewność co do odblokowania chociaż jednego rdzenia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to poradnik trzeb od nowa napisac. wiekszosc cen sie rozni i to znacznie, plyta dfi z 239 na 259, gigus 5770 590 z 555.

ceny sa bardzo nie "aktualne"

chyba trzeba cos z tym zrobić. ale to zadziwiajace ze wszystko zdrożało przez te pare dni...

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

nie no ten poradnik traci sens, poniewaz wiekszosc cen poszla horrendalnie w góre.

nie wiem co panowie z ESC, myslą ze Pana Boga na nogi zlapali i podwyzszaja ceny produktow zamieszczonych w tym poradniku.

regułki podaz i popyt chyba kazdy zna... wiec wiadomo o co kaman.

wiadomo maj, komunie te sprawy, ale bez przesady, niektore ceny poszly w gore o np 60zl lub wiecej itd.

wiem jestem wscibski :)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

planowałem kupić teraz komputer i cena z 3000 na 3300... to jest niepoważne... czekam do końca czerwca i liczę na spadek cen:( ktoś wie kiedy może?

Wracając do tematu:

Można by dopisać parę fajnych monitorów do zestawu... a do obudów dodać(testowanego zresztą przez PPC) Cooler Master CM 690 II Advanced...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dwa razy szybsza bo karty graficzne maja to do siebie ze sie nieporuszaja ;P Moze byc wydajniejsza ale na pewno nie dwukrotnie. Po za tym nie ma zadnej karty 5780 xD W zestawie za ~3100 jest radeon 5850. Jesli porownac ile kosztuje jeden fps w 5770 a ile w 5850 to nie warto, ale takie porownania sa bez sensu. Trzeba pamietac ze w tej samej architekturze ceny rosna niewspolmiernie do wydajnosci i nie ma co sie spodziewac ze cos bedzie o niebo lepsze ;P Osobiscie powiem ze sie oplaca jesli ma sie te fundusze. Popatrz na testy i sam zdecyduj czy warto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego postu wynika że różnica nie wielka jest a w rzeczywistości jest bardzo duża :) Zdecydowanie warto dołożyć chyba że do rozdzielczości poniżej 1280x1024 wtedy już nie koniecznie bo i 5770 jakoś da rade. Ale gdyby popatrzeć na wydajność z AAx4/x8 to różnica miażdżąca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...