Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-K...html&st=690

 

To jest temat o dyskusji nt. poradnika.

 

Jeżeli chodzi o ESC, to nie tyle o zdjęcia, co o sam sklep po prostu. Możesz tam napisać co sądzisz o szacie graficznej.

A sprobuje i napisze do nich a jak dostane jakies info to z podziele sie z Wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drobną uwagę do zestawów komputerowych. Dzisiaj mi się trochę nudziło i porównałem ceny proponowanych zestawów w sklepie esc i agito.

 

Zestaw za 1300zł - Esc 1398zł - Agito 1307zł

 

Zestaw za 1850zł - Esc 1973zł - Agito 1886zł

 

Zestaw za 2350zł - Esc 2428zł - Agito 2301zł (uwaga zasilacz cav-500 niedostępny w agito, liczę cenę z esc)

 

Zestaw za 3000zł - Esc 3129zł - Agito 2987zł (uwaga dysk WD6401AALS)

 

Zestaw za 4000zł - Esc 4225zł - Agito 4060zł (dysk j.w.)

 

 

Generalnie w agito.pl wychodzi o około 100zł taniej niż w esc.pl na całym komputerze, a to już kwota dająca jakieś możliwości poprawy zestawu. (większy dysk, czy lepsza grafika, albo płyta...). Oczywiście - w esc jest większy wybór i nieco lepsza dostępność podzespołów, ale w agito zawsze znajdzie się coś o podobnej wydajności, w lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Agito ma tylko minimalnie gorsze opinie od ESC, a wynika to imho z wielkości sklepu. W Agito jest sprzedawana masa towaru, agd, rtv, itd. Pewnie dlatego jest trochę więcej negatywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości porównałem E8400 i Phenoma II X4 920 wg. testu na e-gieldzie : Test. Wszystko uzależniłem tylko od wygrał/przegrał, w jednych testach róznice były bardziej znaczące (gry), w innych mniej.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Porównanie"
Phenom II X4 920 lepszy:

 

3D Studio Max

Cinebench R10 xCPU

Pov Ray

Panorama Factory Photo

DivX

H.264

x.264

Fine Reader v9.0

 

Lost Planet Extreme Condition

 

Fritz Chees Benchmark

 

 

 

E8400 lepszy:

 

Adobe Fireworks CS4

Adobe Photoshop CS3

Corel X3

Catia

Cinebench R10 1CPU

Maya

FLAC

Foobar 2000

Lame MP3

OGG Vorbis

Windows Media Encoder

7Zip

WinRAR

MS Excel 2007

Notatnik

PDF Create

 

Crysis Warhead

Crysis

Doom3 RoE

F.E.A.R.

Half Life 2 / Half Life 2 Episode Two

Splinter Cell Double Agent

S.T.A.L.K.E.R.

Unreal Tournament 3

Assassin's Creed

Colin McRae DiRT

Race Driver GRID

World in Conflict

 

SuperPI 16M

Cena na dzień dzisiejszy w ESC:

 

Phenom II X4 : 899zł

E8400: 759zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG. Weźcie już przestańcie wyjeżdżać z jednym testem z e-giełdy. Mam tego dość. Sam wszystko analizowałem czytając testy z wielu portali w tym zagranicznych. Na chwilę obecną nie widzę powrotu E8400 do zestawów.

 

W sumie nie dziwię się temu, że pisze to sam posiadacz E8400... Sorry, ale to Phenom II jest lepszym wyborem.

 

Zamiast cen procesorów radziłbyś może podać cenę całej platformy. I nie - płyta główna nie w tej samej cenie, a w tej samej klasie. Koniec kropka.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie mówie o powrocie E8400 do zestawów. Przypadkowo przeczytałem tylko test na E-gieldzie, czy jest on wiarygodny, no cóż, trudno to stwierdzić, tak samo jak trudno stwierdzić, czy test na guru3d odpowiada rzeczywistości ;)

 

Tak, owszem posiadam E8400, bo taki procesor sam polecałeś prawie w kazdym zestawie i to jeszcze nie tak dawno :)

 

Nie upieram sie ze Phenom II jest gorszy, w koncu 4 rdzenie są bardziej przyszłościowe.

 

Przepraszam, jeżeli uraziłem Szanownego Pana Moderatora :)

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Agito ma tylko minimalnie gorsze opinie od ESC, a wynika to imho z wielkości sklepu. W Agito jest sprzedawana masa towaru, agd, rtv, itd. Pewnie dlatego jest trochę więcej negatywnych opinii.

Kiedyś mieli problemy z serwisem. Potem słyszałem, ze serwis działa już sprawnie, więc może poprawa tej dziedzinie. Ale kumplowi obiecali wystawienie odpowiedniej faktury i tuż przed świętami jak mu mijał termin realizacji wydatków stwierdzili nagle wbrew obietnicy, że mu takiej jak potrzebuje nie wystawią. Stracił przez to 400zł bo musiał kupić w znacznie droższym sklepie. Tak że nie wyróżniał bym Agito jako bardzo dobrego sklepu, co najwyżej dobry.

Moje doświadczenia z ESC są świetne, sklep dba o klienta. Ten sklep bym wyróżnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ESC - kupowalem u nich monitor, ktory bez problemu wymienili na moja prosbe na inną sztuke, poza tym zestaw 5.1 - rowniez bardzo pozytywnie. Dodatkowo sporo drobnicy - nigdy nie bylo problemow.

 

Co do Agito - dwa kompy + troche sprzetu. Zawsze mega szybka wysylka, dobrze zabezpieczona - i bardzo dobry, szybki kontakt.

 

Ze swojej strony polecam oba sklepy. Co do negatywnych opinii - im wiekszy szklep tym szansa, ze bedzie ich wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ESC jestem tez naprawdę bardzo zadowolony - zamówiłem u nich towar w poniedziałek - w ten sam dzień wpłaciłem kasę - a paczka była u mnie już w środę :) super zabezpieczona i oznakowana naklejką z kieliszkiem ;-). Korzystając z tematu zestawy na luty 2009 postanowiłem zacząć zbierać części w sumie zakupiłem już płytke MSI Neo3 pod Intela - ale zastanawiam się nad Prockiem E5200 - czy czasem nie lepiej uderzyć w intelowskiego czterordzeniowca. Miquel jak masz chwilkę kuknij w ten temat

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 2500 zł - błędzik w opisie. Zdaje sie że zamiast hd4850 powinno być 4870 bo w tabelce jest 4870 ;)

 

A tak apropo. Czy aby X2 5200+ nie będzie zdychał przy hd4850 w zestawie za 1800? :) Nawet oc mu nie pomoże bo marne oc tych athlonów. Te 150zł z zestawu za 1650zł bym dołożył do jakiegoś X2 6000+ zamiast 4830 zmieniać na 4850... ;) ale to ja...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - opis zestawu za 2500 zł poprawiony.

 

X2 5200+ dałem w perspektywie upgrade na X3 720 BE. Uważałem po prostu, że dopłacać np. do 7750 BE nie ma sensu, bo już w tej cenie lepiej jest kupić E5200. X2 5200+ po OC da radę, zaś zaoszczędzone kilkadziesiąt zł z 7750 BE - na zbieranie na X3 720 BE.

 

W końcu są to zestawy na PurePC, więc OC jest jak najbardziej "wliczane" w zestaw.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel: przerażają mnie jedynie te zasilacze. Nie uważasz, że 380W to troche za słabe - tymbardziej na O/C? Według mnie minimum to 450W - potem jest zawsze możliwość dokupienia lepszych części do komputera.

 

A, są jakieś fajne monitory tańsze od tego BenQ? Coś za 500zł np.?

Edytowane przez sorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie w każdym zestawie dominuje procesor AMD i karta graficzna ATI. Brak zestawów z procesorami Intela C2Q, C2D E8xxx i E7xxx. Poza tym X2 5200 nawet po OC jest za słaby aby wykorzystać w pełni potencjał Radeona 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel: przerażają mnie jedynie te zasilacze. Nie uważasz, że 380W to troche za słabe - tymbardziej na O/C? Według mnie minimum to 450W - potem jest zawsze możliwość dokupienia lepszych części do komputera.

 

A, są jakieś fajne monitory tańsze od tego BenQ? Coś za 500zł np.?

W zasilaczach wysokiej klasy trochę inaczej się to liczy. Co do monitora - 500 zł, ale za jaką wielkość?

 

Prawie w każdym zestawie dominuje procesor AMD i karta graficzna ATI. Brak zestawów z procesorami Intela C2Q, C2D E8xxx i E7xxx. Poza tym X2 5200 nawet po OC jest za słaby aby wykorzystać w pełni potencjał Radeona 4850.

Nie moja wina. Nie będę na siłę wstawiać zestawów na Intelu C2Q, C2D E8xxx i E7xxx, kiedy rozwiązania AMD są w danych cenach lepsze. Wcześniej był czas, że Intel królował w zestawach, bo miał lepsze produkty. Teraz tak nie jest. Przykładowo jak się ma taki E7400 do X3 720 BE - popatrz w testach - X3 leje E7400 jak chce. I po co miałbym wtedy wstawiać zestaw gorszy?

 

Co do E8xxx, to nie dość, że to gorsze rozwiązanie od X3 / X4, to jego obecna cena przeraża. Ten procesor powinien być znacznie tańszy.

 

Co do X2 5200+, to wiem, że nie jest to procesor tak wydajny, jak np. Phenom X3, czy nawet 7750 BE, lecz wyniki i tak będą lepsze, niż np. 7750 BE + HD4830. Tu chodzi o to, że te kilkadziesiąt zł różnicy zaoszczędzonych na procesorze może pójść w przyszłości na upgrade do X3 720 BE, bądź właśnie od razu w zestawie na lepsze GPU. W pewnych progach cenowych naprawdę nie ma co marudzić. Głównym wyznacznikiem wydajności w grach jest karta graficzna.

 

I tak zresztą ten X2 znajduje się max. w zestawie za 1800 zł i uważam, że do tego progu cenowego jest jego miejsce w zestawach.

 

Tu nawet o dominację nie chodzi. Tam gdzie jest Intel lepszy np. platforma z E5200, to tam się on znajduje, jako polecany. Nie mam sobie nic do zarzucenia.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 5200+ po OC da radę, a że mobo przyszłościowe to można tam wsadzić PII X3 i będzie dużo ciekawiej ;] A miejsce X3 jest tutaj zasłużone bo jak na swoją cenę oferuje więcej niż Intel IMO. Gdyby tak E8400 był tańszy to spoko ale myślę że czasy E8400/Xeona E3110 już minęły ze względu na cene i ,,cios,, AMD. Zasilacz Anteca do bardzo dobry wybór, chyba że ktoś kto kupuje kompa woli mieć satysfakcje że jego maszyna jest zasilania PSU 600W to spoko, ale to czyste marnotrawstwo bo 380W w zupełności wystarcza.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...