Skocz do zawartości
DziubekR1

Acutake Fan 30/40/50/60/70/80/92/120/140 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pewnie zapuszczacie te wentyle na 5V

A po co?

Ja podpiąłem Acutake 120 w miejsce gdzie był oryginalny wentylator co dało mi to że nadal mam regulacje obrotowów w zależności od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm juz mialem brac ten wentylek do swojego Chieftec'a iiiii teraz juz sam nie wiem :/ Czy do modelu CFT-560-A12C bedzie ok ?? Zasilacz ciągnie q6600 gf8600 i jakies tam glupoty jeszcze i przy max ociazeniu dźwięk jego wentyla poprostu mnie dobija :/ Ten acutake bedzie dobry czy moze zainwestowac w cos innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Te Szefy robi Delta, wiec gwarantuje Ci, ze nikt tam nic nie oszczedzal :)

No nie wiem...

Kolega @seb_x ma Pentiuma D presler, Asusa P5B, 2GB Kingmaxów i 73gt galaxy i zasilacz mu podaje napięcie 11.05V na linii 12V, sprawdzane 3 miernikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co?

Ja podpiąłem Acutake 120 w miejsce gdzie był oryginalny wentylator co dało mi to że nadal mam regulacje obrotowów w zależności od temperatury.

Dokładnie zrobiłem tak samo.

Dodatkowo za podpowiedzią Kolegi pietach żółty kabel (patrz zdjęcie w mojej

poprzedniej wypowiedzi) podłączony jest do płyty, ażeby odczytać obroty wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo za podpowiedzią Kolegi pietach żółty kabel (patrz zdjęcie w mojej

poprzedniej wypowiedzi) podłączony jest do płyty, ażeby odczytać obroty wentyla.

no właśnie- mi sie nie chciało tak robić - to powiedz z jaką prędkościa kręci sie ten wentyl jak komp jest na luzie i po dłuższym stressie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie- mi sie nie chciało tak robić - to powiedz z jaką prędkościa kręci sie ten wentyl jak komp jest na luzie i po dłuższym stressie ?

Jak włączam PC-ta to jest 450-500 RPM, przy dłuższej pracy 800-900 RPM.

Nie oglądałem jeszcze ile jest jak syn gra na PC-cie.

Konfiguracja mojego sprzętu w podpisie.

 

Maksymalnie przy grach było 1100 RPM.

Edytowane przez Maryś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem 6 wentyli 5 grudnia, tego samego dnia zrobilem przelew bankowy,

12 grudnia dostalem maila ze status zamowienia zmienia sie na uwaga "wyslane"

do dzisiejszego dnia nic niedostalem, normalnie parodia

a najlepsze ze zaplacilem za dostawe kurierska 21zl :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byl gosc z dhl z paczka i powiedzial ze strasznie zawaleni sa, gora paczek lezy i ze nie ma kto rozwozic

i ze opoznienie conajmniej 5cio dniowe jest z winy dhl,

wiec niemozna zwalac wszystkiego na sklep

 

tak na marginesie czekam jeszcze na 2 przesylki (z innych sklepow) przeslane poczta, mam nadzieje ze wogole dojda :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły 3 wentyle ;P

Zrobilem prowizorke jednego zawiesilem z tyłu budy i ... stopy mi marzną ;) temperatura na dysku spadła mi o jakies 7,8 stopni :D.

 

Ps: mam takie lamerskie pytanie bo otwory montażowe w acutaku nie są nagwintowane, a w załączeniu są śruby...których nie mogę wkręcić bo nie ma gwintu :D mam to na siłe wkręcić? tym samym nagwintować :P?

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: mam takie lamerskie pytanie bo otwory montażowe w acutaku nie są nagwintowane, a w załączeniu są śruby...których nie mogę wkręcić bo nie ma gwintu :D mam to na siłe wkręcić? tym samym nagwintować :P?

dokladnie ... wręcając zrobisz gwint... tylko postaraj się prosto wkrecac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj później wynik ile spadła temp po zamontowaniu wszystkich ....

to nie nastąpi gdyż z ciekawosci wpakowałem jedną sztukę do starego kompa, natomiast jutro zamierzam złożyć nowego kompa z siga no i porównania już nie bede miał ;) ale podam wyniki temp. w nowym jak uda mi sie zmontować wszystko jutro (3 wentyle 120/120 - 1 przód, 1 tył no i może jeden wyciągający nad geforcem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

A może ktoś porównać papsta 92mm z acutakiem? Pod względem wydajności na 5v i 7v. Aktualnie mam na freezerze papsta, a on praktycznie nie wieje...

Jak ktoś ma możliwość to będę bardzo wdzięczny;)

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sobie robić reklamy kosztem milansa, ale jak ktoś nie chce czekać po 2 tygodnie to ja po nowym roku będe mieć paczkę od dystrybutora między innymi z acuteke.

Możecie mi orientacyjnie powiedzieć jakie wentyle są najbardziej poszukiwane 120, 92 czy 80mm? Wolicie tańsze ale strandardowe czy dopłacić ok 3.5 zł za wersje z oplotem na kablu?

 

Oczywiście wentyle będa z papierami, mogę wystawić f-ry vat, ceny będa zbliżone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z wpłatami kasy itp poczkam aż będę miał je na stanie. Już mam odłozonych cześć co została dystrybutorowi- z oplotem 120mm jest 10 sztuk zaklepanych dla mnie wieć na pewno starczy dla ciebie jak by co :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem sobie 4 wentylatorki ;))

W modecomie z mojego podpisu jest gniazdo od wentyla czy kable są wlutowane?

Wiem, jestem leniwy, ale nie chce mi się rozbierać całego kompa teraz ;)

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jesli ktoś nadal zainteresowany to odebrałem własnie przesyłkę kurierską m. inn z acutake rozmiary 80 , 92, 120 non pro oraz wersja pro- szczegóły na pm, gg albo w dziale giełda

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=254021

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popsułem nieopatrznie swojego Fandera w Szefku. Ahhh... Obecnie wsadziłem przejściowo Arctica, ale przy pierwszym przypływie gotówki sprawie sobie te wentylki 2x120. Jeden w Szefka tak jak Maryś ma zrobione i jeden na boczną ścianę. Myślę, że spiszą się dobrze.

 

P.S. Co do tych "złych proroków" wróżących palenie się Szefa z tymi wentylami to powiem tylko, że znajomy ma w swoim bodaj Arctica 800RPM od roku i jak narazie nic mu się tam nie pali a powietrze wywiewane na zewnątrz ma podobną temp. jak miało. Podstawa to mieć dobrze wentylowaną budę.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...