Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przyszła pora na mnie z wyborem routera.

Łącze Internetia 8mbit.

Komp stacjonarny i laptop (może jeszcze n`ka - ale na to nie patrzmy na razie).

PC po kabelku, lapek wiadomo WiFi.

Jak najtańszy byle coś z dobrej firmy TP, Pentagram.

Jeżeli się da to nawet za 60zł z przesyłką.

Jeżeli mnie przekonacie to może być 100zł z przesyłką.

Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę uchodzić za jakiegoś znawcę ale czy to nie jest na ADSL np. pod Neostradę ?

 

A takie coś ?

Jakie ma wady ?

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-router-wifi-wysylka-najszybciej-i1473761015.html

lub

http://allegro.pl/tp-link-wa500g-i1480532176.html

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nawet nie wiedziałem, że Netia świadczy usługi po kablu.

 

Z drugiej strony WA500G to tylko Access Point, nie router więc nie sadzę, aby potrafił podzielić neta z Internetii.

Edytowane przez D3T3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znaczek 300 to chyba dodany dla żartu :D Po ustawieniu 300 laptop działa na 54, po ustawieniu 150 działa na 48, a na 54 to już 36, przynajmniej się skaluje :D

 

Ja sprawdzałem na dwóch laptopach. Na jednym było 74 Mbit/s, a na drugim 150 Mbit . Tak więc Twoje 36-54 jest co najmniej zastanawiające. ... prędkość będzie taka na ile pozwala karta z laptopa, więc jeśli w tym laptopie masz "n"kę to coś jest nie teges.

 

Gwóźdź do trumny to to, że łapie sygnał zaledwie na niecałych 2,3Mbit jak WAG przekraczał 2,5Mbit

 

A to już dziwne ... jeśli chodzi o modem w DGN2200 to jestem zachwycony ... ponad 4Mbit (na najnowszym speedtest.net 4,34Mbit na łączu niby 4M) i stabilne jak skała.

 

http://www.speedtest.net/result/1188651453.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem na dwóch laptopach. Na jednym było 74 Mbit/s, a na drugim 150 Mbit . Tak więc Twoje 36-54 jest co najmniej zastanawiające. ... prędkość będzie taka na ile pozwala karta z laptopa, więc jeśli w tym laptopie masz "n"kę to coś jest nie teges.(...)

 

Dopiero rzuciłem okiem i faktycznie "laptop nie teges". Brak obsługi n wyjaśnia sprawę chociaż skalowanie jest zastanawiające. :-| A prędkość? Co zrobić, daleko od centrali, spore szumy na linii i mamy ok. 2Mbit (chociaż stary ciągnął nawet ponad 2,5Mbit :lol: ) :mur: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym sprawdzałeś te transfery? Jest możliwe że transfer 2,5 Mbit jest "nieprawdziwy", podczas gdy 2Mbit "realny"? Ja np. sprawdzałem realną prędkość pobierania większego pliku, a test z www.speedtest.net jedynie tak dodatkowo.

 

Z ciekawości możesz wrzucić info o tłumieniu linii (najlepiej z obu routerów - powinno być to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki, na które wujek Google mi nie pomógł. Orientuje się ktoś czym można zastąpić ten modem/router Cisco EPC2425? Dostałem go pod UPC ale jego praca jest iście żałosna, przy 3 kompach Wi-Fi siada, transfery skaczą jak chcą. Za pewne zastąpiłbym go np WNDR3700 czy też 3500 gdy by nie jeden problem, kabel od internetu przypomina kabel od satelity, dla mnie to była niespodzianka, ot myślałem iż podłącze router i będzie działać. Czy w razie wu zostanie mi tylko podłączenie nowego routera pod ww modem? Wolałbym tego uniknąć i tak już mam pół tony sprzętu w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router podłączasz do modemu UPC przez kabel RJ45.

 

Co do routera to polecam Netgear WNR3500L z pełną 'N' z myślą o USB, alternatywnym softem Tomato. Wciąga i może Cię zainteresować ;)

 

Ehh trochę lipa jeżeli zostanie mi przez erjotke podłączenie, szafka przy TV już wygląda jak wystawka sklepu z elektroniką :D

Kwestia o ile jestem już skazany na dodatkowy router, jak wygląda sprawa z 5GHz? Mieszkanie nie jest duże ale zrobione chyba z płyt pancernych, na przestrzał z pokoju do pokoju mam może z 6-7 metrów a i tak ledwo sygnał łapie. Czy warto pchać się w tak zwanego dual-banda czy 2.4GHz wystarczy?

A propos 3500L, jakiego modelu dokładnie szukać? Widzę 3500L-100UKS/100S. Różnią się one diametralnie? Tak na szybkiego przeglądając Amazona nie dostrzegłem większych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, kwestia ładnego rozplanowania, pomaskowania i nie jest źle :) Ja mam wszystko zorganizowane za szafką na której stoi TV :)

 

WNR3500L-100PES, Myślę, że nie ma sensu 5GHz, jeszcze za wcześnie, niedopracowane, itp.

 

polecam oprogramowanie Tomato z wbudowanym Transmission autorstwa Shibbiego z forum openlinksys.pl.

 

Generalnie wybór między Asus RT-N16, a Netgearem. Asus jeszcze trochę lepszy sprzętowo i ma zewnętrzne anteny, ale droższy i to w PL wcale nie mało.

Edytowane przez nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, kwestia ładnego rozplanowania, pomaskowania i nie jest źle :) Ja mam wszystko zorganizowane za szafką na której stoi TV :)

 

WNR3500L-100PES, Myślę, że nie ma sensu 5GHz, jeszcze za wcześnie, niedopracowane, itp.

 

polecam oprogramowanie Tomato z wbudowanym Transmission autorstwa Shibbiego z forum openlinksys.pl.

 

Generalnie wybór między Asus RT-N16, a Netgearem. Asus jeszcze trochę lepszy sprzętowo i ma zewnętrzne anteny, ale droższy i to w PL wcale nie mało.

 

Różnica w cenie znikoma, Netgear 90€ a Asus koło 115€, pewno jak bym poszperał dokładniej znalazłbym taniej.

Widzę ,że Netgear ma wbudowane anteny, ciutkę to odstrasza. Zostaje kwestia zastanowienia się. Czy ten Asus bardzo przewyższa Netgeara przy założeniu ,że na obydwu siedziało by tomato?Warto dorzucić do A.? Zależy mi na stabilności przy dużej ilości urządzeń w sieci, jak wspomniałem siedzą trzy kompy, PS3, mały NAS i jeszcze od czasu do czasu telefony, niestety "maszyna" od UPC przy tym wysiada, generalnie coś co będzie warte swojej ceny. Pal licho mogę i dać te pare złociszy więcej byle by mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup Asusa jak dorzucenie tych pieniędzy nie stanowi większego problemu. Jest lepszy sprzętowo i anteny się przydadzą. Mówię to mimo, że sam mam Netgeara i bardzo sobie chwalę. Nie mam z nim żadnych problemów, przesiadka zdecydowanie na duży +, a przesiadałem się nie z byle czego, bo z Linksysa WRT54GL v1.1

 

Różnicy w zasięgu podobno fabrycznie Asus vs Netgear praktycznie nie ma. Asusa nigdy nie miałem i piszę to co słyszałem. Natomiast innych anten do Netgeara nie założysz, a do Asusa owszem.

 

Pełne różnice (+ mój komentarz):

 

CPU :

Asus 533 MHz; Netgear 480 MHz (bez znaczenia, cpu i tak pracuje na Tomato w Asusie ciut niżej niż factory)

RAM :

Asus 128 MB; Netgear 64 MB (tutaj pamięć się liczy do torrentów, ale 64 MB Netgeara to absolutnie nie jest mało)

Flash :

Asus 32 MB; Netgear 8 MB

USB :

Asus 2 porty, Netgear 1 (zawsze można zastosować hub przy Netgear)

Anteny :

Asus 3 do odkręcenia, Netgear 3 wbudowane (najistotniejsza różnica, u mnie zasięg jest mocny na Netgearze, a WRT54GL miał rewelacyjne radio, więc jestem wymagający)

 

pozdro

Edytowane przez nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym sprawdzałeś te transfery? Jest możliwe że transfer 2,5 Mbit jest "nieprawdziwy", podczas gdy 2Mbit "realny"? Ja np. sprawdzałem realną prędkość pobierania większego pliku, a test z www.speedtest.net jedynie tak dodatkowo.

 

Z ciekawości możesz wrzucić info o tłumieniu linii (najlepiej z obu routerów - powinno być to samo).

 

Transfer zawsze sprawdzam ciągnąc stery ze stronki AMD lub nV, speedtest'ów czy innych numion'ów nie używam lub jedynie dla informacji.

Chodzi o to, że linia jest niezmieniona, a stary router łapał sygnał na 2,5Mbit (transfer realny dochodził do 280MB/s), a nowy łapie sygnał maks na 2,3Mbit/s (transfer w porywach osiąga 230MB/s) statsy z nowego:

post-20691-0-48695000-1299761658_thumb.jpg

i ze starego

post-20691-0-89866400-1299762493_thumb.jpg

Statsy wyglądają podobnie czyli linia ta sama, a jeden potrafi więcej od drugiego, oczywiście różnice są bardzo małe, ale jednak są :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup Asusa jak dorzucenie tych pieniędzy nie stanowi większego problemu. Jest lepszy sprzętowo i anteny się przydadzą. Mówię to mimo, że sam mam Netgeara i bardzo sobie chwalę. Nie mam z nim żadnych problemów, przesiadka zdecydowanie na duży +, a przesiadałem się nie z byle czego, bo z Linksysa WRT54GL v1.1

 

Różnicy w zasięgu podobno fabrycznie Asus vs Netgear praktycznie nie ma. Asusa nigdy nie miałem i piszę to co słyszałem. Natomiast innych anten do Netgeara nie założysz, a do Asusa owszem.

 

Pełne różnice (+ mój komentarz):

 

CPU :

Asus 533 MHz; Netgear 480 MHz (bez znaczenia, cpu i tak pracuje na Tomato w Asusie ciut niżej niż factory)

RAM :

Asus 128 MB; Netgear 64 MB (tutaj pamięć się liczy do torrentów, ale 64 MB Netgeara to absolutnie nie jest mało)

Flash :

Asus 32 MB; Netgear 8 MB

USB :

Asus 2 porty, Netgear 1 (zawsze można zastosować hub przy Netgear)

Anteny :

Asus 3 do odkręcenia, Netgear 3 wbudowane (najistotniejsza różnica, u mnie zasięg jest mocny na Netgearze, a WRT54GL miał rewelacyjne radio, więc jestem wymagający)

 

pozdro

 

Hmm generalnie Asus kusi chociażby dwoma wejściami USB, chyba wybór padnie na niego. A propos CPU, nie da się ustawić oryginalnej wartości w tomato? Nie będzie miało to wpływu na pracę np podczas streamowania filmu fullHD plus transfery po wlan? Edytowane przez yoshik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe porównanie Asusa i Netgeara jest całkiem ok, ale zdecydowanie nie odpowiada polskim realiom finansowym. O ile WNR3500L można spokojnie nówkę z gwarancją dostać za ok 300zł to Asus chodzi znacznie drożej. Poza tym jeśli chodzi o sprzęt sieciowy to Netgear robi bardzo dobry. Instalując Tomato na obu routerach masz te same możliwości. Sprzętowo WNR3500L jest wystarczający do domowych zastosowań na parę kompów i do tego torrenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbudowane anteny straszą ludzi, ale wg. mnie nie ma to takiego dużego znaczenia, może dlatego, że nigdy nie miałem z tym problemów.

NetGear bardzo ok, Asus jak widać parametry ma nieco wyższe, ale czy faktycznie to widać w pracy routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jeszcze co będzie mi potrzebne, kwestia dwóch usb w sieci mogłaby być dla mnie zbawieniem. Akurat z torrentów nie korzystam więc nie ma obaw ,że ubije router ilościom połączeń. Poszperam jeszcze może uda się któryś gdzieś w dobrej cenie kupić, a jeżeli kwestia silniejszego cpu czy większej ilości ramu nie będzie miała większego wpływu na prace pewno wybiorę Netgeara, ważne dla mnie głównie żeby router był stabilny i miał sygnał na tyle silny co bym bez problemu parę mega transferu miał po lanie. Teraz to często i gęsto bardziej opłaca mi się ściągnąć coś od nowa niżeli kopiować po lanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupić router do mojej domowej sieci. Miałem kiedyś dlinka 524, ale zdecydowanie nie zdawał examinu (zrywał połączenie, zmiany prędkości). Mam internet z telekomunikacji kolejowej (tktelekom - tdi): 2mb, ale niedługo będzie 4mb. Potrzebuje routera podłączanego do modemu przez rj45, do którego podłączony będzie PC (kabel)i max 2 laptopy (WiFi). Mieszkanie 50m2, a cena najlepiej około 100zł, ale jeżeli poradzicie, że coś w wyższej cenie będzie śmigało, to OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za routerem do neo. Na razie jest biedne 1 mbit, przewidywane max 6. Nie potrzeba mi żadnych bajerów. Potrzebuje jedynie stabilności, raz skonfiguruje i ma działać aż do końca. Jeden komp po kablu, drugi po wi fi. Dostane coś lepszego od TP-Link TD-W8960N w cenie do 150 zł? Fajnie by było jakby ktoś polecił jeszcze jakąś niedrogą sieciówke do stacjonarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupić router do mojej domowej sieci. Miałem kiedyś dlinka 524, ale zdecydowanie nie zdawał examinu (zrywał połączenie, zmiany prędkości). Mam internet z telekomunikacji kolejowej (tktelekom - tdi): 2mb, ale niedługo będzie 4mb. Potrzebuje routera podłączanego do modemu przez rj45, do którego podłączony będzie PC (kabel)i max 2 laptopy (WiFi). Mieszkanie 50m2, a cena najlepiej około 100zł, ale jeżeli poradzicie, że coś w wyższej cenie będzie śmigało, to OK :)

 

Akurat DI-524 to porażka jakich mało, ale co tu poradzić :). Jeśli nie zależy Ci na dużych transferach po sieci wewnętrznej (wifi) to wystarczy router ze standardem 802.11g, np. WGR614 albo nawet WGR612. Z kolei jeśli zamierzasz przyspieszyć neta ponad 10-15 Mbit to bierz router z n-ką.

 

Rozglądam się za routerem do neo. Na razie jest biedne 1 mbit, przewidywane max 6. Nie potrzeba mi żadnych bajerów. Potrzebuje jedynie stabilności, raz skonfiguruje i ma działać aż do końca. Jeden komp po kablu, drugi po wi fi. Dostane coś lepszego od TP-Link TD-W8960N w cenie do 150 zł? Fajnie by było jakby ktoś polecił jeszcze jakąś niedrogą sieciówke do stacjonarki.

 

Router DGN1000 do tego karta WNA1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym Tp-Linku TL-WR1043ND. Czytałem trochę i jest bardzo chwalony, aczkolwiek są też zupełnie sprzeczne, negatywne opinie...

 

Dobry sprzęt z dużymi możliwościami - zwłaszcza po zmianie softu na alternatywny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nowicjusza.

W domu mam internet z kablówki, koncentryk wchodzi do modemu a z niego wychodzi kablem LANowskim (RJ-45?) internet do PCta.

Chcę do tego dołożyć router tak żeby mieć sieć bezprzewodową w domu ale też żeby PC dalej był podłączony przewodowo

 

czyli modem->router^->PC

 

Pytanie teraz na co zwracać uwagę przy zakupie routera? Na pewno musi mieć wyjścia RJ-45.

Zasięg mi specjalnie nie jest potrzebny, byle był po domu - dom jest drewniany więc też jakaś super wielka antena nie jest potrzebna.

Coś jeszcze jest istotne? Mój internet obecnie ma 8Mbps.

 

Fajnie by było gdyby ktoś mógł zarzucić konkretnymi nazwami jakichś modeli - najlepiej takie najprostsze, które mogę kupić od ręki w jakimś media czy proline czy innym takim sklepie.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...