Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

:D. Dziwne ale też zauważyłem ze gra z bencha jest z deka ładniejsza niż z gry.

oj odbiegamy od "sedna" sprawy ;)

 

pierwszy screen to dx9(xp 32bit) + very high, drugi to dx10 64bit. dx10 32bit nie ma juz tych ladnych teksturek, ale nadal jest bardziej geste "zielsko" na szczytach niz w wersji dx9.

teraz poprosze o mody cfg, dajace mi identyczny screen jaki mialem w dx10 64bit, na dx9 xp32bit. ponoc te wszystkie dx i bity to tylko marketing ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie z siga i sterach 169.04 ustawienia very high bez AA mam 23-31 fps (średnio 25fps). Przy każdym zwiększeniu AA spada mi o 5 klatek - 2xAA to 20fps, 4xAA to 15fps, 16xAA to mniej więcej 6fps. Ale szczerze mówiąc przy 2xAA to już naprawdę widać ładne wygładzanie, a gra się też nie najgorzej. Pewnie jak zrobię sobie porządne wietrzenie budy i wymienię ten shit chłodzący procka, to podkręcę do ok. 2500MHz i mam nadzieję, że skoczy wydajność gdzieś o 5fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie z siga i sterach 169.04 ustawienia very high bez AA mam 23-31 fps (średnio 25fps). Przy każdym zwiększeniu AA spada mi o 5 klatek - 2xAA to 20fps, 4xAA to 15fps, 16xAA to mniej więcej 6fps. Ale szczerze mówiąc przy 2xAA to już naprawdę widać ładne wygładzanie, a gra się też nie najgorzej. Pewnie jak zrobię sobie porządne wietrzenie budy i wymienię ten shit chłodzący procka, to podkręcę do ok. 2500MHz i mam nadzieję, że skoczy wydajność gdzieś o 5fps.

Problem leży po stronie Twojej karty graf. a nie "procka". Gdyby procesor ograniczał wydajność to nie miał być różnicy w ilości fps przy manipulacjach dokładności AA - bo AA jest realizowane w 100% przez kartę graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troche wczoraj w Crysisa i cóż moge powiedzieć. Jedyną zaleta gry jest grafika, ktora jest naprawdę dobra. Być może nawet jest powalajaca, ale nie mam 5ghz c2d i 88U w sli, zeby pobawic sie na naprawde fajnych ustawieniach grafiki ;) .

 

Pod każdym innym wzgledem gra jest mnie średnia-słaba, ale nie spodziewalem sie niczego rewelacyjnego - zawodu nie ma ;) . Fulla napewno nie bede ruszał przez najblizsze 2 lata, dopuki nie bedzie mozna na taniej karcie pograc przy ludzkich (veryhigh, 1280+, aa/af max) ustawieniach :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troche wczoraj w Crysisa i cóż moge powiedzieć. Jedyną zaleta gry jest grafika, ktora jest naprawdę dobra. Być może nawet jest powalajaca, ale nie mam 5ghz c2d i 88U w sli, zeby pobawic sie na naprawde fajnych ustawieniach grafiki ;) .

 

Pod każdym innym wzgledem gra jest mnie średnia-słaba, ale nie spodziewalem sie niczego rewelacyjnego - zawodu nie ma ;) . Fulla napewno nie bede ruszał przez najblizsze 2 lata, dopuki nie bedzie mozna na taniej karcie pograc przy ludzkich (veryhigh, 1280+, aa/af max) ustawieniach :)

Podpisując się pod tym wszystkimi kończynami spadam pograć w Far Cry.

 

A Fraps działa bez problemu, sprawdzone na kilku kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, rzecz gustu. dla mnie "ludzkie" ustawienia crysisa to 1024 i nieco niższe detale i nadal jest calkiem ladnie, ale szkoda "psuć" sobie to co przygotowali graficy ogladajac to z powylaczanymi bajerami. mnie w tej grze naprawde, ale to naprawde irytuje zwalona fizyka i ai. np pojazdy potrafia zwolnic jak trącamy przeciwników, albo zaczynaja odskakiwac jak podchodzimy do nich z niektórymi gratami w garści... a przeciwnicy w trakcie ostrej jatki nierzadko gubią trop odwracajac sie plecami do nas i jakby mowili " oooo.... jaka wielka mrówka". oczywiscie tę rzecz to juz każdy wie takze nic nie odkrylem... ale taki mechanizm jest cholernie prosty : widzi/nie-widzi. dziwne. grafika to nie wszystko. mysle ze na 100 % poprawią bo to nie do pomyślenia taki bol i po prostu inaczej sobie tego nie wyobrażam... :) mimo wszystko fajowa gra i pykanie w demko to naprawde duza przyjemnosć hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troche wczoraj w Crysisa i cóż moge powiedzieć. Jedyną zaleta gry jest grafika, ktora jest naprawdę dobra. Być może nawet jest powalajaca, ale nie mam 5ghz c2d i 88U w sli, zeby pobawic sie na naprawde fajnych ustawieniach grafiki ;) .

 

Pod każdym innym wzgledem gra jest mnie średnia-słaba, ale nie spodziewalem sie niczego rewelacyjnego - zawodu nie ma ;) . Fulla napewno nie bede ruszał przez najblizsze 2 lata, dopuki nie bedzie mozna na taniej karcie pograc przy ludzkich (veryhigh, 1280+, aa/af max) ustawieniach :)

Niedawno, jak byla promocja far cry za free odpalilem sobie ta gierke na konfigu z siga (przy czym tam byl jeszcze sempron 2,7ghz) i all max po wyjsciu z jaskini potrafilo porzednie zjesc framerate a gra niedlugo bedzie juz miala 4 lata. Karte mam tania, wiec nie liczylbym na to, ze Twoja teoria sie sprawdzi. ;]

 

Btw od czasow fear juz dawno tak sie nie bawilem al, podoba mi sie i mimo to, ze nie odpale gry z super eye candies juz teraz wiem, ze zagram w fulla i bedzie mnostwo zabawy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Pograłem troche wczoraj w Crysisa i cóż moge powiedzieć. Jedyną zaleta gry jest grafika, ktora jest naprawdę dobra. Być może nawet jest powalajaca, ale nie mam 5ghz c2d i 88U w sli, zeby pobawic sie na naprawde fajnych ustawieniach grafiki ;) .

 

Pod każdym innym wzgledem gra jest mnie średnia-słaba, ale nie spodziewalem sie niczego rewelacyjnego - zawodu nie ma ;) . Fulla napewno nie bede ruszał przez najblizsze 2 lata, dopuki nie bedzie mozna na taniej karcie pograc przy ludzkich (veryhigh, 1280+, aa/af max) ustawieniach :)

granie dla grafiki w ta gre za 2 lata bedzie bez sensu-to wlasnie teraz wzbudza zachwyt,za 2 lata bedzie tylko jedna z wielu na rynku ktora moze sie podobac.

 

a najgorsze jest to ze ktos ja wlasnie odpali za 2 lata i powie co za cienizna!-podobnie jak kilku mlodych graczy wczesniej nie grajac w FC powiedzialo to obecnie o FC .Kazdy przywyknie do wypasnej grafy w grach,nadchodzace GW czy UT3 juz odstaja od reszty,a za 2 lata??

 

dlatego nalezy zbierac butelki,kapselki ,dorabiac na nockach i dozbierac do lepszej karty -a na prezent bozo narodzeniowy kupic sobie "crisis'a" :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath - bo w Far Cry'u właśnie bardzo liczył się procesor na otwartych przestrzeniach, w Crysisie już chyba tak nie jest. Dlatego Ci spadł FPS. Mi też w FC na otwartych przestrzeniach spada FPS, niezależnie od rozdzielczości.

 

Wracając do tematu, moim zdaniem Crysis jest o wiele grywalniejszy, niż się spodziewałem. Powiem nawet, że bardziej grywalny od FC. Od początku byłem przeciwny jakimś głupim gadżetom typu super szybkość i niewidzialność, myślałem, że to zepsuje całą grę, a tu niespodzianka, dodaje to grywalności... Już nie mówiąc o fizyce, której przecież autorzy prawie w ogóle nie reklamowali, a wyszła lepsza niż w HL2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh nie wiem czemu ale na kazdej konfiguracji

low

medium

hight

 

mam okolo 15 fps

 

a posiadam

amd 64 3200

giga ramu i geforca 8600gt

Za slaby proc i muli grafike, ktora nie jest w stanie dostarczyc przez to wiekszej ilosci mocy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos level.pack z linku podanego przez : yuucOm ?

Dostajemy w levelu "Latajacego Obcego" tyle ze za cholere nie moge go zabic :/

Przeczekalem w kamuflazu az zajma sie nim koreance i potem dwa strzaly z tego czegos co lezalo na stole :D , na dole na plazy jest niezly arsenal, mozna sie niezle pobawic.

W dalszym ciagu nie moge uruchomic w DX10, mam najnowsze stery z 30-tego i nic to nie daje, dochodzi do menu i zawiecha. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczekalem w kamuflazu az zajma sie nim koreance i potem dwa strzaly z tego czegos co lezalo na stole :D , na dole na plazy jest niezly arsenal, mozna sie niezle pobawic.

W dalszym ciagu nie moge uruchomic w DX10, mam najnowsze stery z 30-tego i nic to nie daje, dochodzi do menu i zawiecha. Pomocy.

mam to samo na viscie x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...