Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

juz mnie zaszufladkowałeś...szybki jesteś (-_-) ,

dobrze wybacz może faktycznie ... nie pownieniem :-| sam posiadam konsolke.. zreszta dobra konczymy wątek .. konsol bo Crysis narazie na owa platforme (czyt. konsole) sie nie ukazał.... :)

 

Pozdrawiam YoOshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie jestem w szoku bo spodziewalem sie , ze moj konfig polegnie na tej grze a odpalilem ja w 1280x1024 z wszystkim na high poza cieniami i gra mi sie calkiem przyjemnie . Nie wiem jaki mam sredni fps , moze sie w koncu zmusze do zainstalowania frapsa i wtedy sprawdze

 

Chyba niezbyt sledzisz ten temat , ale to nic juz pomagam:

 

nie ma sensu instalowac frapsa, wystarczy podczas gry w demko uruchomic menu konsoli i wpisac:

 

r_DisplayInfo 1

 

 

z kolei "r_DisplayInfo 0" wyłącza te statystyki.

 

Drugi sposób na sprawdzenie ilosci klatek do odpalenie pliku benchmark_gpu.bat (nazwe podaje z pamięci), jest on w jednym z katalogów (chyba w bin 32), gdy benchmark sie juz zapętla wychodzimy klawiszem ESC i w malym oknieku ktore zostalo n pulpicie widzimy usredniony fps i inne dane

 

dobrze wybacz może faktycznie ... nie pownieniem :-| sam posiadam konsolke.. zreszta dobra konczymy wątek .. konsol bo Crysis narazie na owa platforme (czyt. konsole) sie nie ukazał.... :)

 

Pozdrawiam YoOshi

Spox, nie ma problemu. Co do Crysisa na konsole to mocno wątpię, za mało ramu zeby pomiescic takie sceny, jesli juz zrobią to raczej od nowa (sami o tym mowili w jakims wywiadzie). Koniec OT.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu instalowac frapsa, wystarczy podczas gry w demko uruchomic menu konsoli i wpisac:

r_DisplayInfo podaje sredni framerate, tak mi sie przynajmniej wydaje. w kazdym bardz razie fraps reaguje szybciej na zmiany fps.

 

Drugi sposób na sprawdzenie ilosci klatek do odpalenie pliku benchmark_gpu.bat (nazwe podaje z pamięci), jest on w jednym z katalogów (chyba w bin 32), gdy benchmark sie juz zapętla wychodzimy klawiszem ESC i w malym oknieku ktore zostalo n pulpicie widzimy usredniony fps i inne dane

najlepiej przepuscic timedema min 2-3 razy , bo wtedy dopiero fps sie stabilizuje. podbnie bylo w Far Cry Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak to chodzi pod 8800GT?..

Dołączona grafika

 

config testowy :damage_wall:

 

CPU Intel Core 2 Quad QX6850

(FYI: similar to the E6850 in games)

Motherboard Asus P5K3 Deluxe

Memory Kingston 2 x 1024 MB

setup in DDR-3 800 6-6-6-15-21

Hard Drive Hitachi T7K250 250 GB

DVD-ROM DVD Player Asus 12x

Power Supply Tagan U15 Easycon 530 W

 

Źródło TOM HARDWARE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki ale mi zalezy na testach w rozdzilakach 1024x768 i 1280x1024 a serwisy ktore ta karte testowaly raczej nie ,,znizaja sie do takiego poziomu" :? .

a ruszyles (_!_) , aby chociaz przejrzec te 18 linkow? zapewniam Cie, ze znajdziesz to co potrzebujesz. normalnie, zapakowac, wstazeczke i jeszcze liscik dolaczyc :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do roznic miedzy dx9 a dx10: w dx9 prawdopodobnie nie da sie wlaczyc SSAO (Screen Space Ambient Occlusion) http://en.wikipedia.org/wiki/Ambient_occlusion

X-ray w Stalkerze miał zaimplementowany ambient occlusion, dx9.0 , w Crysis dx9.0 vhigh występuje także, widać zresztą na wielu screenach np. liściach w dżungli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzisiaj na filmiku (youtube) z gameplay'a z obecnego demka jak po strzale w beczke wyplywal z niego jakis olej <_< Nie przypominam sobie zeby cos takiego mialo u mnie miejsce.

Jest taki efekt widoczny jak najbardziej ( już w DX9 ). Może to kwestia ustawienia shaderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większosci przypadków tak , zdarzają się oczywiscie w niektorych tytułach spadki animacji ale nie są tak duze i zauwazalne jak na piecu.

 

Na pececie mozliwy jest do uzyskania bardzo duzy framerate (na odpowiednich konfiguracjach ofkors), ale problemem czesto jest stały stały framerate oraz freezy w momencie gdy sie cos doczytuje (widac to doskonale w crysisie w paru momentach)

Osobisicie wole stałe 30 klatek niz gra chodząca np 50 klatek ale freezująca i spadająca w momentach akcji do 20 klatek, oczywiscie najlepiej miec stałe 60 klatek B-)

juz mnie zaszufladkowałeś...szybki jesteś (-_-) , dla mnie ważne są gry a nie platformy (dla paru gier kupiłbym i ps3 gdybym miał sporo kasy)

Skonfiguruj że ten swój zestaw do porządku ... :wink: (zacznij od wyłączenia pliku strony skoro masz 3 GB RAM)

 

ps. choć mi Crysis bez problemu mieści się w 2 GB RAM

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie dobrze chula wszystko high tylko cienie medium przy 1024*768 AF*4 , no i jeszcze blur ręcznie wyłączyłem i włączyłem promienie słońca przechodzące przez roślinność.

Ile masz fps'ów? Mam podobny konfig i na Viście x64 w 1024.768, wszystko na medium mam 25-30fps a w ostrych walkach spada do 17-20 :angry: Dziwne jest dla mnie że przy 30fps nie widać wcale płynnego obrazu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz fps'ów? Mam podobny konfig i na Viście x64 w 1024.768, wszystko na medium mam 25-30fps a w ostrych walkach spada do 17-20 :angry: Dziwne jest dla mnie że przy 30fps nie widać wcale płynnego obrazu <_<

Dla mnie nie dziwne, bo plynny obraz to ~60fps;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz fps'ów? Mam podobny konfig i na Viście x64 w 1024.768, wszystko na medium mam 25-30fps a w ostrych walkach spada do 17-20 :angry: Dziwne jest dla mnie że przy 30fps nie widać wcale płynnego obrazu <_<

Nie wiem ile mam fpsów , jak dla mnie jest ok. Sprawdzałem tylko cpu test - 29fps średnio i gpu 32fps średnio , grafa 900(2000)/2106.Mógłbym podkręcić jeszcze rop/tmu o 100mhz , ale wzrost fps będzie pomijalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił jakiegos znawce od tych plików config.Chcialbym zeby mógł zrobic albo powiedziac jak mozna z robic zeby czytało z low, a było ustawione(po zmianie na high) bo ja mam wszystko na low i sie nieda ustawic wyzej a wiem ze mozna poustawiac(TYLKO MÓWIĘ ZE NA HIGH A NIE NA VERY HIGH!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie dziwne, bo plynny obraz to ~60fps;]

 

Hmm .. to szkoda ze przykladowo film 30 fps .. i co nie jest płynny ?

i z tego co mnie uczono w przedszkolu to 30 fps ma film w kinie a 25 fps obraz telewizyjny

Pozdrawiam

Edytowane przez marcell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na multi w Bete i i jak sie snajpilem i bylem nie widzialny to koles kololmnie przeszedl ale jak mowie i tak widac takiego tzn lekko niebieskawy sie blyszczy .. do tego w tym demku single widze ze po strzale sie robisz widzialny na multi natomiast nie .. pytanie czy bedzie tak tez na multi jak wyjdzie demo GOLD na mp ( w co watpie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. to szkoda ze przykladowo film 30 fps .. i co nie jest płynny ?

i z tego co mnie uczono w przedszkolu to 30 fps ma film w kinie a 25 fps obraz telewizyjny

Pozdrawiam

A co to za przedszkole? :)

 

O ile mi wiadomo to obraz w telewizorze ma 50 półobrazów/s a w kinie na tasmie 35mm 24FPS. Podobnie w BR i chyba HD-DVD. Dodam, że 24FPS w kompie i filmie to inna płynność. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...