Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Greenfoxy5

Witam, crysis już jest więc wszyscy wiedzą o nim dużo

 

Moje pytanie to:

 

1.Czy crysis chodzi na windows 7?

2.Czy crysis obsługuję Dx11?

3.Czy w win7 jest dx11?

4.Czy crysis obsłuży dx11 klikając prawym przyciskiem myszy ->Crysis>Graj Dx11

5.Czy lepiej chodzi na Viście czy na Win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham "DRM"y kupilem sobie Crysisa w ramach ostatniej promocji EA i pierwszego dnia chodzil normalnie, a drugiego dnia zaczal wywalac , ze wykryl jakis soft do emulacji i sie zawiesza przy ladowaniu. :mur: :mur: :mur:

 

Najciekawsze jest to , że jedyna rzecz jaką zrobiłem w miedzyczasie to było odpalenie True Crypta :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ktoś wie jak w tej grze wymusić konkretne odświeżanie w trybie DX10? Niestety gra wybiera zawsze najniższe możliwe, co np. w 1920x1080 daje 24 Hz na telewizorach. Fakt że ta gierka jest grywalna przy 24 FPS-ach, ale wolał bym odświeżanie ustawić na 30 Hz, wtedy Vsync da stałe 30 FPS, co mnie zadowala w każdej grze.

 

Próbowałem wielu wielu rzeczy - refreshlocki i inne sprawy. Dodam że w trybie DX9 można wymusić dowolne odświeżanie, no ale od tego jest Vista żeby mieć DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Harry , grasz w niego na jakim w sumie sprzecie , jaka grafa? Bo z tego co pamietam to ten problem z tv + odswiezaniem w 1080 maja RADKI i na to chyba rozwiazania przy telewizorach (idzie o kofigi wielumonitorowe) nie ma rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

NVIDIA, używam TV jako monitora i w DX10 nie da się wymusić więcej niż 24 Hz.

 

Posiadacze monitorów CRT mają identyczny problem, tyle że nie mogą ustawić więcej niż 60.

 

Na Radeonach jest to samo.

 

W Crysis Warhead wymuszanie odświeżania ponoć działa. W Far Cry 2 nawet jest możliwość ustawienia w opcjach, tak więc nie wiem czy w Crysisie coś skopali czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

NVIDIA, używam TV jako monitora i w DX10 nie da się wymusić więcej niż 24 Hz.

 

Posiadacze monitorów CRT mają identyczny problem, tyle że nie mogą ustawić więcej niż 60.

 

Na Radeonach jest to samo.

 

W Crysis Warhead wymuszanie odświeżania ponoć działa. W Far Cry 2 nawet jest możliwość ustawienia w opcjach, tak więc nie wiem czy w Crysisie coś skopali czy co.

Interesujace , ze i nV to ma.

 

Skoro ponoc dziala to sprawdz Warheda , masz mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Warheada nie mam, ale nawet jak bym sprawdził to chyba nie wiele mi to pomoże w podstawce.

 

Z tego co się naczytałem to pełno ludzi pisało o tym do EA, ale ci w odpowiedzi chcieli tylko raporty z DxDiag i nic nie stwierdzili. Gdyby problem był u jednego producenta kart to była by wina sterów, ale tak to raczej winna jest gra, tylko czemu do tej pory nie zostało to naprawione. Zapewne posiadacze CRT i LCD TV stanowią tylko odsetek więc im sie nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Jak wygląda sprawa z multiplayerem przez internet ? Tzn. grałem w singla i tak sobie pomyślałem czy nie warto byłoby kupić sobie gierkę głównie po to, żeby pograć w sieci... Ogólnie chodzi mi o to, czy dużo ludzi w to gra na MP ? Czy nie ma tak, że serwery stoją puste, albo po 2-3 graczy ? No i ogólnie, czy warto wydawać pieniądze na samego multiplayera ?

 

Ponadto - jak wygląda sprawa z Warheadem, tzn. czy multiplayer w crysisie i dodatku to dwa różne mp ? Czy np. jak mam tylko crysisa to moge grać z ludźmi, którzy mają tylko warheada i na odwrót ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Julo

Co do Twoich pytań to jeśli podobał Ci się Crysis w SP to reszta (multi, Warhead, Crysis Wars) na pewno też powinny przypaść Ci do gustu.

Nie ma co się rozdrabniać i kupować wszystkiego oddzielnie i wywalać na darmo kasę. Masz teraz niezłą okazję bo od 5 maja tego roku jest dostępna "CRYSIS Maximum Edition". Wydanie zawierające wszystkie dodatki i paki do Crysisa. Masz tu link i bardziej szczegółowe info:

http://www.crymod.com/thread.php?threadid=48059

 

Dobra sprawa dla każdego kto jeszcze nie kupił Crysisa a ma zamiar. Wszystko w cenie jednej gry.

Nie wiem tylko czy jest to już dostępne w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam pewien problem z Warheadem, na porownywalnych ustawieniach - tzn akurat w Warhead sie to nazywa Gracz a nie Wysokie jak w Crysisie, musze bardzo blisko podejsc do obiektow aby zaczely wygladac poprawnie a nie byly rozmazane, rowniez mam bardzo bliska odleglosc rysowania w stosunku do Crysisa - pamieta moze ktos ktore ustawienia odpowiadaja za odleglosc rysowania?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj streamingu tekstur.

Ustawilem jakosc tekstur i obiektow na max troche lepiej ale dalej mam wrazenie ze musze duzo blizej podejsc niz w Crysisie zeby wygladaly dobrze - co do tej opcji o ktorej mowisz to nie widze niczego podobnego.

 

Poszukaj w plikach.

Tutaj coś o tym znajdziesz.

Sorry moj blad.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jak w tym edytorze włączy żeby np spadające beczki obliczała tez karta a nie tylko procesor?? cpu c2d, gpu 8800gts512.

np jak ustawie 10 beczek i je strace to spadaja bardzo płynnie a 100 to już powoli i przycina i 100% obciążenie cpu. na yt widac kilka tyś beczek jak spada i nic nie przycina. jest taki filmik na yt który pokazuje jaka jest różnica jak oblicza tylko cpu i jaka jak razem z gpu

proszę o wyjaśnienie. dodam że jak spadają u mnie te beczki to mam 40fps a beczki przycinają tzn wolno spadają lub zatrzymują sie na chwilę a cały czas około 40fps jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to przerenderowane a nie w czasie rzeczywistym ;]. Postępuj zgodnie z instrukcjami w filmiku a sobie też możesz tak przerenderować. Jak autore tego filmiiku zaznaczył obraz był pokazywany w 8spf (czyli komputer potrzebował 8 sekund na pokazanie jednej klatki) czyli 0,125 FPSa ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ogromny problem z grą Crysis. Mój sprzęt to Płyta gł.MSI P4M890M-l,proc.Intel Pentium D920 2.8Ghz, 2gb ddr II, grafika Asus Radeon HD3650 silent magic 512mb. Obecnie detale mam ustawione na najniższe i jest lipa. W stresie cały czas mi się tnie tak że czasem ciężko jest grać. Czego to może być wina. Komputer jest po formacie, postawiłem nowy system i świerze sterowniki, jednak nic to nie pomogło. Słyszałem że taki zestaw jak mój powinien spokojnie wystarczyć nawet na średnich detalach a tu nic. Jestem 1 raz na forum więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Z góry dzięki :) (windows xp 32 bit)

Edytowane przez kurt205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja karta:

Nazwa producenta chipsetu ATI

Złącze PCI-Express x 16

Wielkość pamięci 512MB

Typ pamięci DDR 2

Szerokość magistrali pamięci 128bit

Taktowanie procesora 725MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D 1000MHz

Chłodzenie chipsetu Pasywne

Chłodzenie (opis) radiator

Wyjścia D-Sub na karcie Brak(przejściówka DVI>Dsub w zestawie)

Wyjścia DVI na karcie 2szt.

Obsługa wielu monitorów 2

Wyjście HDTV HDMI z adapterem oraz Component z adapterem

Wyjście TV S-Video na karcie

Wejście Video Nie

Cross Fire Tak

Zgodność programowa DX10.1, OpenGL2.0,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...