Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos moglby mi wytlumaczyc na prosty zdrowy chlopski rozum o co kaman ze pod Windowsem 7 64bit gra sie nei odpala ? 

 

instaluje sie gicior, jak przychodzi do odpalenia -->> zonk, wywala komunikacik z pytaniem czy ma szukac rozwiazania problemu w necie i zamknac program czy odrazu ma zamknac bez szukania dodatkowych odpowiedzi .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie było to już wałkowane wiele razy

 

masz tu linka do bardzo obszernej dyskusji crysis hang on windows 7

 

W podsumowaniu można powiedzieć tyle że crytek zakończył support dla crysisa na dobre i olał klientów z windows 7.

 

Miałem ten sam problem. Niby pomaga wyłączenie UAC i nadanie praw administratora crysis.exe oraz uruchomianie w zgodności z vistą ale na krótką metę. Podobno również avg free blokuje wszelkie zmiany w ustawieniach i próby sejwów.

 

Ale i tak miałem pełno zwisów w grze.

 

Jedynym rozsądnym wyjściem jest windows xp, vista, albo darowanie sobie tej gry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle się nie odpala na Win7 x64? Nawet wersja 32 bitową? Z tego co wiem problem jest jedynie z wersją 64 bitową gry właśnie pod Win7 x64. Ponoć pod Vistą działa dobrze.

 

Pod Win7 x64 wystarczy odpalić w 32 bitowej wersji i gra działa. U mnie tez z początku nie działała wersja 64 bit, ale po ustawieniu zgodności z Vistą gra odpaliła w 64 bit. Co zresztą było bez znaczenia, bo gra lubiła się wysypywać w różnych momentach gry, a róznicy nie było żadnej. Dlatego olałem wersje 64 bit i grałem w 32 bitową. Bez problemu odpala się na Win7 x64 i nie wywala do Pulpitu z klasycznym błędem. Spróbuj odpalić grę nie przez skrót tylko ręcznie. Czyli wejdź do katalogu z grą x:\Crysis\Bin32\Crysis.exe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pod Vistą działa dobrze.

 

Na Vista X64 działa, ale przy 4 GB RAM z wyłączonym plikiem wymiany się z 2-3x wykrzaczyła - brak pamięci (pierwsza taka gra jaką mam! ... Batman Arkham Asylum, Resident Evil 5 chodziły bardzo spokojnie i jeszcze był luz w RAM). Ustawiłem 2GB tej wirtualnej i zobaczę dziś czy jest OK przy tych 6GB całkowitego obszaru RAM

 

ps. czy posiadacze 6-8 GB RAM, przy wyłączonym pliku strony mieli jakiś wysyp na tej grze ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A po co wyłączać? Już było udowodnione że to nic nie dae w nowych systemach, pamięć i tak jest wirtualizowana. Jedynie co to może przynieść to problemy, u mnie GTA IV sie dość szybko wieszało, bo ta gra błyskawicznie zapełnia 4 GiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć plik wymiany to można przy 12GB ramu choć i tak to nic nie da :) a nie przy marnych 4GB ;D u mnie GTA IV potrafiło zapełnić 6GB Ramu i 2GB pliku wymiany a i tak było to trochę za "mało".Wracając jednak do Crysisa jest to chyba druga gra pod względem pamieciozernosci wiec nie ma sie co dziwić ze sama gra potrafi wykorzystać 3-4GB ramu + pamięć na system a taki Batman czy Resident Evil to gra "prosta" która tyle ramu nie wymaga.

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z grą Crysis. Podczas gry czasami występuje migotanie obrazu. Na zmianę czarny ekran i normalny obraz z gry. Celownik i cały HUD nie znikają. Miganie pojawia się tylko, w niektórych miejscach, i jak przejdę dale to ustaje.

 

Mam zainstalowanego patcha 1.2.1, Windows XP Professional SP3. Czy jest na to jakiś sposób, czy może tak ma być (oby nie :/) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to u mnie jakiś cud chyba bo Crysis na Win7 x64 działa normalnie, nie wiem jakim cudem skoro czytam,że nie powinno.

Może dlatego że odpalałem Win7 na 6gb ram, nie wiem...

 

Nie powinno? :blink: Szkoda, że nie wiedziałem, bo mi działa normalnie :rolleyes: 4GB pamięci. Przeoczyłem, że nie działa ale naprawdę działa u mnie i to z Natural Mod.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno? :blink: Szkoda, że nie wiedziałem, bo mi działa normalnie :rolleyes: 4GB pamięci. Przeoczyłem, że nie działa ale naprawdę działa u mnie i to z Natural Mod.

 

Przy 64 bitowym systemie operacyjnym i wyłączonym pliku strony nie masz problemów po dłuższej grze, przy 4 GB RAM?

 

Hmm... to u mnie jakiś cud chyba bo Crysis na Win7 x64 działa normalnie, nie wiem jakim cudem skoro czytam,że nie powinno.

Może dlatego że odpalałem Win7 na 6gb ram, nie wiem...

 

6 GB RAM już faktycznie może wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 GB RAM już faktycznie może wystarczyć.

 

Jednak nie wystarczy ... na ostatniej mapie, po dłuższej grze maiłem użycie ~6,4 GB RAM. Do Crysis przy Win 7 64 bit wystarczy zupełnie dopiero 8 GB RAM - taka ilość pamięci jest potrzebna, by Crysis chodził bezproblemowo przy wyłączonym pliku strony Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy na PC ktoś wyłączył filtrowanie Anizotropowe? Antyaliasing obiektów półprzezroczystych też jest wyłączony na PC (widać na liściach/trawach). W świetle powyższego porównanie uznaję za nieobiektywne. Nie zdziwię się jeśli się okaże że detale na wersji PC też nie były ustawione na max.

 

Barwy na PC są o niebo bardziej realistyczne (na konsoli bajkowe przesycenie - fuj)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kolory troche dziwne, może to ustawienie gry albo czegoś, ogólnie wygląda spoko. To pokazuje jakby wyglądały gry gdyby robiono je na PC i portowano na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory to jedno. Ale tu nie ma praktycznie żadnego oświetlenia map a raczej jest dosyć słabe. Co za idiota wrzucił te screeny. Nie jest jakimś antykonsolowcem. Wręcz przeciwnie .Bronie ich, ale ze zdrowym rozsądkiem. A to co tu pokazali to jakaś marna zagrywka. Screeny są wyblakłe. Tekstury marne na paru screenach (wersja PC). I tak nie ma co się łudzić, że będą lepsze tekstury na X360/PS3. Za mało ramu, by uciągnąć tak duże mapy z tyloma detalami. Chyba, że wprowadzą loadingi jak w Half-Life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest ten streaming tekstur, może z bliska będą dobre, kawałek dalej już [ciach!]iane.

 

 

Ciekawe czy sterowanie na padzie będzie normalne, bo niestety w wersji PC nie ma opcji pada używać, jest kompletnie inny układ niż w reszcie gier.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem sobie Crysisa, wszystko na max rozdziałka 1920x1080 a tu fps portafi spaść nawet do 25 fps. O co chodzi się pytam? :blink:

 

norma - ta gra nadal jest w top pod względem wymagań - kilka opcji potrafi ostro zbić FPSy, jeszcze zależy na jakiej wersji grasz.

 

BTW - ja sobie testowo odpaliłem wszystko na max na moim konfigu (DX9 ofc) - i ujrzałem radosne 0-4FPS :D

warhead przy tych samych ustawieniach oscylował przy 25fps.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie tę grę (po 5-u latach wreszcie mam odpowiedni sprzęt)

i powiem tak:

ten Crysis do złudzenia przypomina Far Cry. (W sumie nie dziw, zważywszy że ta sama ekipa robiła, ale mogli się chłopaki wysilić na minimum oryginalności.)

- zamiast najemników mamy koreańczyków,

- zamiast mutantów mamy kosmitów

- grafika jest tak samo nie równa jak w Far Cry (tam też przyroda tropikalnej wyspy wyglądała świetnie, ale już wnętrza budynków i pojazdów - średniawo)

- tak samo jak w Far Cry gra robi się mało fajna gdy zamiast z ludźmi walczymy z obcymi stworami (frajda zamienia się w frustrację).

 

Sumując - ta gra powinna się nazywać Far Cry 1.5 (tak, wiem że goście z Crytek nie mają już praw do tytułu "Far Cry")

 

Są owszem i różnice:

w Far Cry są pozory nieliniowości bo wysp jest cały archipelag i można je eksplorować w dowolnej kolejności. W Crysisie po tym śladu nie ma - jedna wyspa, jedna ścieżka.

No i jest nano-kombinezon z mocami a la predator (szkoda tylko że mało tych mocy).

Generalnie moje zdanie jest takie że Far Cry pomimo wad był objawieniem, zaś Crysis to tylko powtórka z rozrywki z lepszą grafiką.

Jeszcze słowo o owej osławionej grafice:

w sumie bardziej podobał mi się Battlefield 3, bo tam grafika przynajmniej trzyma równy poziom przez całą grę.

 

Czekałby mnie teraz Crysis Warhead i Crysis 2, ale jeśli tam się walczy już tylko z latającymi ośmiornicami to może dam sobie spokój ?

Edytowane przez Misio-Jedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos spotkal sie moze z problemem przy instalacji Crysis Warhead na Win7 64bit ? Od razu na poczatku instalki wywala blad: cannt find file specified. I tak w kolko. Niewazne jakie opcje wybiore (jezyki). Kopiowalem plytke na HDD i tez nic, zrobilem obraz ISO plyty i z niego odpalilem - to samo. Nie mam juz pomyslu. W necie znalazlem jeden topic o tym, ale nie pomaga u mnie.

 

A, UAC mam wylaczone. Odpalanie instalki z uprawnieniami admina i w trybie zgodnosci z Vista nic nie daje :S

 

help

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwny problem w Crysis, w połączeniu ze skalowaniem przez GPU.

Mam Win 10 max zaktualizowany, najnowsze sterowniki do AMD RX460 4GB, i5 2400, brak OC, 16 GB RAM, monitor 3840x2160.

Kiedy mam włączone skalowanie przez GPU (w grze ustawione np. 2560x1440, a monitor 4K) i tak ustawione detale by mieć ~60 FPS (wskazanie z "licznika" wbudowanego w sterownik AMD), to to 60 FPS dosłownie skacze, tak jakby na oko było tych klatek minimum 2x mniej.

Kiedy skalowanie z 2560x1440 -> 3840x2160 zlecę monitorowi (wyłączone skalowanie GPU), to wg. licznika mam identyczne ~60 FPS, ale całość chodzi bardzo płynnie, tak z 2x płynniej (tak jakby dopiero teraz na prawdę było te ~60FPS).

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem? W innych grach (np. Battlefield 3) nie zauważyłem takiego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...