Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Od E2160 wzwyż. Płyta obsługuje lga 775 wiec nie powinno być problemu. Niestety karta graficzna tez nie zachwyca. Przydało by sie coś po kroju 4560 chociażby. I unikajmy pisania o sprzęcie w tym temacie. Od tego jest forum - podstawowe zagadnienie i co kupić ;).

 

Grafa słaba niestety.

 

Oszacuj ile możesz wydać na upgrade kompa i pisz na tym podforum:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59.html

Jest tak kilka osób które sie świetnie znają na sprzęcie. Poza tym to jest pod forum o grach a nie co mam kupić. Trzymaj sie tego ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;] zakupiłem sobie crysisa w kolekcji klasyki EA :)

Zainstalowałem patch 1.21 i gra chodzi mi płynnie w high detal :)

Problem mam tylko z dźwiękiem, nieważne jakiej jakości wybiore w opcjach to mi "pierdzi/charczy" podczas gry ;/ Może ktoś wie jak to naprawić?

Gram na msi ex625

 

ps. Czy są jakieś mody optymalizujące grafikę poprawiając przy okazji fps ? :) albo coś w tym stylu ? Przeglądam stronki o crysisie ale przez 2 lata to tego sie tyle narobiło że ciężko się ogarnąć w tym temacie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę poinstalować wszystkie patche do gry i stery do karty muzycznej (odinstalowywując oczywiście uprzednio stare stery).

 

Co do modów odnośnie grafiki to nazbierało się tego trochę. Tutaj znajdziesz wszystko zebrane i poukładane w całość.

Ja od siebie mogę polecić CCC mod - bo robi piorunujące wrażenie na 6 levelu. Trzeba jednak mieć mocny sprzęt.

Rozejrzyj się na stronie gdzie Cię odesłałem a na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć przyspieszenie sprzętowe: panel sterowania>dźwięki i urządzenia audio. Tam w zakładce "głośność" wybierz zaawansowane ustawienia głośników. W nowym oknie wybierz zakładkę "wydajność". Zmniejsz tak do połowy, a nawet jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Crysis Warhead i wydaje mi się że za wolno mi chodzi lub mam problem z kartą graficzną podobnie w Bioshock.

w Crysis Warhead ustawienia gamer (medium?) system optimal 1200x960 spadki do 5-10 fps. W Bioshock 1680X1050 HIGH spadki do 10-25 fps

E5200 2gb ram i 8800GT proc nie kręcony bo używam oszczędzania anergii ;) Poprzednio w zwykłego Crysisa na HD4670 ustawiania medium/high gra działała płynnie.

Czy tak powinno być że nie kręcony E5200 jest za słaby na te gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś demon prędkości, ale z pewnością wystarczy do komfortowego grania na średnich/wysokich detalach. Do tego Bioshock, który jedzie na świetnie zoptymalizowanym silniku Unreal 3.0 . Zainstaluj stery do płyty głównej. Stery do karty graficznej. Polecam 186.08. Wyłącz to nieszczęsne oszczędzanie energii. Nie zbankrutuejsz chyba płacąc nieco więcej za prąd, a proc będzie chodził cały czas ze stałą częstotliwością. Podkręć go do tych 3.5 ghz jak się da. Ale najpierw zainstaluje wszelkie stery. Miałeś wcześniej HD4670 w tym samym kompie i na tym samym systemie ? Jak tak to wywal wszelkie śmieci po sterach.Zainstaluj Driver cleaner i usun w trybie Awaryjnym stery od ATI i Nvidi i zainstaluj nowe 186.08. Powinno pomóc. Jak nie to albo karta jakaś walnięta, albo coś w systemie na grzebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz, bo wcześniej miałeś HD4670 teraz 88GT więc różnica dość spora dla PSU.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest takie oczywiste, spadki fps też można traktować jako niestabilność sprzętu, miałem hd3870 z ddr4, zasialcz amacrox warrior 350W i za cholerę nie mogłem pojąć co jest nie tak z tą kartą, OC na niewiele wyższe wartości bardzo szybko powodowało zacinki w grach, krzaczenie tekstur itp w Crysisie medium czy high żadnej różnicy nie robiło a podczas gry czuć było takie jakby chrupnięcia, pół sekundowe frezy, myślałem że kupiłem lipny egzemplarz karty. Po wymianie amacrox na "korsarza" 450 była już całkiem inna bajka, gry działały zdecydowanie płynniej i różnica w działaniu karty graficznej była zdecydowanie wyraźna, PC nabrał stabilności.

Nie twierdzę że to samo może być z PC @izded ale ja ze swoim miałem taką przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System 3 tygodniowy wszytko zadbane, czyszczone po sterownikach, zasilacz DELTA 400MB napięcia mierzone miernikiem w normie. To samo się dzieje z włączonym jak i wyłączonym oszczędzaniem energii. w 3dmark06 wygląda normalnie ponad 10k bez kręcenia proc na 3,0 12k Wszystkie stery zainstalowane. Crysis może,a le co do Bioshocka to mam wątpliwości czy powinny być takie spadki przy zejściu do 1440x900 to samo. Burnout Paradise za to płynnie to samo FarCry 2 w natywnej.

 

bez linkowania...

 

ok ;)

 

edit.

jednak robię format ostatnio 2 nierozwiązywalne problemy tak obszedłem ;)

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero teraz gram w ta gre i jestem w ciezkim szoku, ten engine jest to mistrzostwo swiata.

Coś w tym jest, grze zaraz stukną 2 lata a nadal wygląda rewelacyjnie. Ale coś za coś - dopiero teraz mają się pojawić karty które ją uciągną w FullHD (mowa oczywiście o pełnych detalach itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Z gry sorki ze sie zwracam z lamerskim pytaniem albo z takim, ktore juz tu bylo wyjasniane, ale nie mam czasu przeczytac 90 stron topicu :(.

Mam proble z Crysisem. Zainstalowalem, sciagnalem wszystkie patche ale w opcjach grafiki ostatnia dostepna to HIGH. Opcje VERY HIGH sa niedostepne (na szaro), a slyszalem, ze jest jeszcze opcja ENTHUSIAST - tej nie mam wcale.

 

Mam Win XP Sp3 dx9,0c - to jedyne co mi przychodzi do glowy, tj brak dx 10. Czy to wina windowsa, czy o cos innego sie rozchodzi?

 

z gory THX za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak, to brak dx 10. Spróbuj tego.

Za duzo roboty "glupiego".

 

Zmiana :

 

CryRendererDXD9.DLL na D3D10.DLL

CryRendererDXD10.DLL na DXD9.DLL

 

dopisac do skrotu -dx10 i po zawodach. Masz pod DX9 i XP very high bez pajacowania z edycja katalogow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pomieszałeś.

Zmiana CryRenderD3D9.dll na CryRenderD3D10.dll. I parametr -dx10.

Gra będzie myślała, że odpala dx10 i odblokuje opcje Very High.

TY. Jesli nie zmieni obu plikow jak podalem wyzej to nic nie uzyska. Zmieniasz nazwe 2 plikow dlatego sa tam dwa odnosniki.W bibliotece Crysisa sa dwa pliki , zmianiajac 1 wychodzi na to , ze "nadpisze" drugi. Musi zmienic oba. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szczupak01

Klikasz PPM na skrót i wybierasz uruchom w DX9. Możesz również normalnie kliknąć (uruchomić) i w menu ustawień wybrać parametry graficzne jakie chcesz byle nie VERY HIGH. Te ostatnie odpalają DX10. Nie trzeba modyfikować żadnych plików.

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Domyślnie zawsze gra się uruchamia w DX10, niezależnie od ustawień graficznych. DX9 trzeba wymusić parametrem -dx9. Gra działa w trym trybie dużo dużo szybciej, a High wcale gorzej nie wygląda, na obecnym sprzęcie wg mnie to lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie zawsze gra się uruchamia w DX10, niezależnie od ustawień graficznych. DX9 trzeba wymusić parametrem -dx9. Gra działa w trym trybie dużo dużo szybciej, a High wcale gorzej nie wygląda, na obecnym sprzęcie wg mnie to lepszy wybór.

Na xp domyślnym i jedynym jest dx9 a o to widzę na górze pytał R4VeN_pl. Chodzi o to by odpalić na dx9 z VH a to dostępne jest albo po edycji odpowiednich plików *.cfg albo widać po zastosowaniu powyższych tricków których jeszcze nie próbowałem :P

 

A między VH a H jest różnica i to na prawdę odczuwalna jeżeli chodzi o detale. Zupełnie inne światła, szczegóły wody ilość elementów, moment doczytywania szczegółów. To się na prawdę czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Próbował ktoś odpalać na Windows 7? Ja mam 64bit i nie chce odpalić. Po dwukliku klepsydra trochę pomieli i znika.

 

No i nie wiem czy mam jakąś lewą kopie czy lewy system :-/

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...