Skocz do zawartości
DrKleiner

Ati Radeon 3870 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Ta karta ma kosztowac okolo 440$ , wiec na nasze pewnie z 1400. W sumie nie jest to jakas straszna drozyzna.

440$*2,5kurs*1,22vat=1342zł I taka cena będzie po pierwszym ustabilizowaniu się, w koszcie coś na poziomie 2900xt z przed pół roku, w jakości znacznie bliżej najlepszych kart nV i z obsługa dx10.1 = gry z xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Egiełdzie przeczytałem że pierwsze sztuki już trafiły do CHIN. Producent HIS, sugerowana cena 551$. Teraz przypuśćmy że w Europie będą jednak sprzedawane w przeliczeniu z tych 440$, co daje 1592zł + bonus dla sprzedawców (ala 8800GT na starcie. Których jednak było mało więc policzmy marżę 2 razy mniejszą) i wyjdzie nam około 1800zł. Jeśli popatrzymy na wyniki Crysisa w porównaniu z 8800 ULTRA na PCONLINE to ta karta nie ma żadnej przyszłości. Wątpię aby dopracowanie sterowników dało jakieś nadzwyczajne efekty. Według mnie nie ma co kombinować i kupić najtańszą sztukę 8800GT + Silencer za 15zł, następnie czekamy do połowy roku i patrzymy kto wypuści najlepszą kartę nowej generacji. Po następnych 2 miesiącach wybieramy zwycięzcę kiedy ceny się ustabilizują.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@do pana up

 

Cryzis po co porównojesz wzgledem tego możę ma [ciach!]na grafike ale napewno jakośc/wydajnośc przegrywa z gears of war UT3 bioshock

 

tak jak ja bym pwoeidział popatrz na 3dmarka parawie 2x wiecej a w 3d marki nikt nie gra r680 przegrało tylko w cryzisie i lost planet bo to widac ewidentnie ze mieli układy z nvidia zeby na ATI nie chodziło tak dobrze ale postepując tak naginaja prawo w tych grach ss 2 prawie 40 klatek

zobacz że to powrót ATI do gry nie mieli pieniedzy na projekty dzieki temu beda miali na r700 hd3xxx pozwoliło sie odbic od dna zauważ że prawdopodobnie nei używali sterów nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger moim zdaniem to crysisa można o kant [gluteus maximus] potłuc ze względu na kiepski engine(na 8800 ultra w pełnych detalach u kumpla na 1280x1024 i aa x2 spadało do 18 klatek a nie wiem czy nie niżej czasem.Grafika moim zdaniem jest ładna tylko na screenach bo jakoś odpaliłem w tych ultra detalach na viście(żeby nie było że używałem tweaków i zmieniałem config żeby dx10 na xp odpalić)i wcale dużej różnicy nie widziałem pomiędzy tymi ustawieniami a ustawieniami high i nie powaliło mnie to tak jak rok temu gearsy na xboxa np.Poza tym różnice w crysisie wcale nie są takie duże i sterowniki spokojnie te 5 klatek mogą podciągnąć.Pro street widać że niedopracowanie przez stery.Oczywiście wierząc że te wyniki są prawdziwe i wszystkie testy się sprawdzą w oficjalnej wersji.Cena myślę że będzie niecałe 2tys złotych po cłach,marżach,transporcie i innych [ciach!]łach więc całkiem nieźle.Pozostaje tylko czekać.Jabolewski zgadzam się z tobą co do gier na silniku U3.Wyglądają pięknie i na moim radku x1950pro śmigają na full detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat crysis w akcji znacznie lepiej wygląda niż na screenach , a gears of war graficznie jest kupą do kwadratu :lol2: . Jak nie widziałeś wszystkich lokacji w crysisie to sie nie wypowiadaj :wink:

 

Ta karta to nie wypał , jak każda oparta na sli lub crossfire :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki są jeszcze nie oficjalne, amd w dniu premiery wyda nowe stery zobaczymy jaka będzie wydajność.

Według mnie to HD3870 X2 to jest wypał :D

Dla miłośników Hi-Endu tak, dla mnie osobiście - nie, ja zawsze kupuje średnią półkę, jak 90% ludków forumowych. Ale patrząc na wyniki, myślę że AMD walczy i walczy skutecznie. Oby ten trend kiedyś przełozył sie na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pierwsze testy nieciekawie wygladaja dla 3870x2 :/

W Crysisie wolniej niz na 8800GTs :/

 

AMD podalo ze przeciagnie premierw az do ukazania nowych catalystow

tyle ze w najlepszym wypadku w takim Crysisie i tak nie dogonia 8800GTS :/

smutne

tymbardziej ze cena ma byc zaporowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wyzsza niz premierowa za 2900 xt, 8800 gts 640 i nizsza od premierowych cen gtx czy ultry to ma byc zaporowa ?

 

No i sorry , ale czego spodziewaliscie sie po crysisie gdzie CF ledwo dziala bo tworcy gry dali ciala z wsparciem multi-gpu ? Tam gdzie SLI i CF dobrze dzialaja tam wyniki sa na poziomie, tam gdzie obsluga SLI/CF kuleje jest umiarkowanie - proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sorry , ale czego spodziewaliscie sie po crysisie gdzie CF ledwo dziala bo tworcy gry dali ciala z wsparciem multi-gpu ?

? SLI w Crysis bardzo dobrze dziala i dzialalo. jeszcze przed wydaniem patcha

 

Tam gdzie SLI i CF dobrze dzialaja tam wyniki sa na poziomie, tam gdzie obsluga SLI/CF kuleje jest umiarkowanie - proste.

mylisz sie. SLI moze dzialac, CF juz niekoniecznie, tak samo wzrost framerate moze byc rozny dla danego tytulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tzn ze dobrze działa? W jakiej rozdzielczosci i z jakimi detalami i ile klatek?

Działa tzn. że jest wyraźna różnica w wydajności pomiędzy pojedyncza kartą, a dwiema w SLI.

Co do ilości klatek wszystko jest w topicu o Crysis, albo szukaj na google testów pełno.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

Niezla recenzja na hardocp tu juz nie jest tak zle.

 

A na anandzie jeszcze lepiej ;)

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3209&p=3

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem tescik na driverheaven...

karta mocna

ale ma zarąbiste dropy minimalnych fps, gorsze niż 3870...szkoda

ogółem z testów wynikają 2 rzeczy

1. Karta mocna, przeważnie gniecie nv do ultry włącznie- zależy od testu

2. Min FPS z róznych powodów jest mniejszy niż na singlach3870/nv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...