Skocz do zawartości
DrKleiner

Ati Radeon 3870 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Główną atrakcją z tego co widzimy są u nas filmiki i te lole vide CMR DiRT :D

Jakie lole? Przyznaj się, że chciałbyś mieć kartę, która by Cie zmuszała do bardziej precyzyjnej jazdy! :damage_wall:

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jeśli będzie rzeczywiście tyle tańsza od Ultry, to może być ciekawie. Tylko jednak liczyłem na więcej po 2 rdzeniach. Poza tym karta w niższych rozdzielczościach dostaje po pupie ;], a dopiero w wysokich pokazuje przewagę (chociaż nie wszędzie). Zaraz będą głosy, że gry nie obsługują jeszcze wielu GPU w 1 karcie i sterowniki są jeszcze "nie te", no ale czy ATI nie nie powinno o tym pomyśleć wcześniej? Ciekawie jest to ujęte w podsumowaniu na pclab. "nic na siłę tylko młotkiem".

 

Reasumując, jeśli cena będzie oscylować w granicach tej podanej (1299zł) to może... Tylko ile to "je" prądu (niby 26W więcej od Ultry ;/) i wydziela ciepła? Niby 60/80 stopni idle/stres. Ciekawe jak będzie jak to ktoś kupi i sam sprawdzi.

 

Mimo tego wszystkiego, wydaje się to ciekawa oferta dla osób z zasobnym portfelem. ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jeśli będzie rzeczywiście tyle tańsza od Ultry, to może być ciekawie. Tylko jednak liczyłem na więcej po 2 rdzeniach. Poza tym karta w niższych rozdzielczościach dostaje po pupie ;], a dopiero w wysokich pokazuje przewagę (chociaż nie wszędzie). Zaraz będą głosy, że gry nie obsługują jeszcze wielu GPU w 1 karcie i sterowniki są jeszcze "nie te", no ale czy ATI nie nie powinno o tym pomyśleć wcześniej? Ciekawie jest to ujęte w podsumowaniu na pclab. "nic na siłę tylko młotkiem".

 

Reasumując, jeśli cena będzie oscylować w granicach tej podanej (1299zł) to może... Tylko ile to "je" prądu (niby 26W więcej od Ultry ;/) i wydziela ciepła? Niby 60/80 stopni idle/stres. Ciekawe jak będzie jak to ktoś kupi i sam sprawdzi.

 

Mimo tego wszystkiego, wydaje się to ciekawa oferta dla osób z zasobnym portfelem. ;]

Ja się spodziewałem, że w większości testów będzie gorsza niż ultra a jest lepsza, no zależy jeszcze od portalu ;)

no więc lepsza karta za niecałe 2/3 ceny to jest już sukces :)

Co do poboru 30W więcej w stresie, za to w idle 30W mniej więc niby sie wyrównuje a jak dla mnie to by nawet mniej brała bo u mnie karta się zbyt często nie stresuje :D ale powiedzmy, że po równo.

Dodatkowo jest cichsza na ref chłodzeniu, to ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

karta ...jak dla mnie zalosna-straszne spadki z max na min np.z 60 na 7,gdzie karty Nvidi trzymaja odpowiedni poziom i w czasie gry nie odczujemy nagle ze nam karta zdycha.

 

ponad 327-356 wat w 3DM6 juz ta karte jak dla mnie dyskwalifikuje-a jak na 2 rdzenie to w sumie nic nie pokazuje, prawdziwy power bedzie chyba dopiero na kanapce od nvidii.

 

lepszym wyborem w zakresie cena wydajnosc pozostaje GT

 

ps.zapomnialem o 0 OC

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojechałeś po zaworach, co za demagogiczna BZDURA :angry:

Jest cicha wg testu na pclab, jeśli masz jakieś dowody, że nie to podaj je.

pclab napisałTuż po włączeniu komputera z Radeonem HD 3870 X2, wentylator karty wprowadzany jest na najwyższe obroty i wyraźnie wtedy hałasuje. Za chwilę jednak zwalnia i robi się bardzo cichutki. Przez większość czasu taki pozostaje, chociaż czasami, w grach 3D, potrafi przyspieszyć i wtedy słyszalnie szumi

A przy okazji małe porównanie z nVision:

Dołączona grafika

@mass effect

racja, spadki fps są dość drastyczne i wygląda to na błąd nowych sterowników to samo o ile wniosek focusa w teście na egielda o niewłączaniu się drugiego rdzenia w niektórych aplikacjach jest potwierdzony także wygląda na błąd sterowników, trzeba jednak pamiętać, że karta jest dostępna od 8 dni więc takie niedopracowanie ma prawo występować i gdyby po pół roku się utrzymywało faktycznie uznał bym to za wadę tej karty. Tak jednak nie jest. Prośba do fanów nV o nie pisanie tekstów nie na temat i wypowiedzi podważających przewagę 3870x2 bez uzasadnienia w testach.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cicha wg testu na pclab, jeśli masz jakieś dowody, że nie to podaj je.

na ucho to sobie mozna opowiadac kawaly, a nie okreslac czy cos szumi mniej lub bardziej :lol: . poszukaj recek gdzie masz podane dB i odniesienie do innych kart. np.

 

Dołączona grafika

 

Prośba do fanów nV o nie pisanie tekstów nie na temat i wypowiedzi podważających przewagę 3870x2 bez uzasadnienia w testach.

:lol2: chcialbym podwazyc przewage 3870x2 , czy test na egielda bedzie wystarczajacym argumentem? mowa o trybach min 1600x1200 fsaa 4x aniso 16x :) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ucho to sobie mozna opowiadac kawaly, a nie okreslac czy cos szumi mniej lub bardziej :lol: . poszukaj recek gdzie masz podane dB i odniesienie do innych kart. np.

Dołączona grafika

Test oczywiście podaje maksymalną głośność, która jak pisze pclab włączana jest tylko w momencie maksymalnego stresu.

Co do porównywania na ucho, ciekaw jestm jak twoje SLI GTX hałasuje... a kosztowało 3500? No chyba, ze uwodniłeś je +500=4000? Co oczywiście można zrobić także z 3870x2 co wyniesie 1300+500=1800.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównywania na ucho, ciekaw jestm jak twoje SLI GTX hałasuje... a kosztowało 3500? No chyba, ze uwodniłeś je +500=4000? Co oczywiście można zrobić także z 3870x2 co wyniesie 1300+500=1800.

chyba kosztowalo troche wiecej ;] zapomniales jedynie o tym, ze wyszlo ponad rok wczesniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test oczywiście podaje maksymalną głośność, która jak pisze pclab włączana jest tylko w momencie maksymalnego stresu.

czyli jak gram, bo zdaje sie do tego sluzy ta karta. swoja droga ciekawe czy aero w vista tez jest traktowany przez ta karte jako "stres"

 

Co do porównywania na ucho, ciekaw jestm jak twoje SLI GTX hałasuje... a kosztowało 3500? No chyba, ze uwodniłeś je +500=4000? Co oczywiście można zrobić także z 3870x2 co wyniesie 1300+500=1800.

:D ale o czym Ty piszesz? podalem argumenty, ze 3870x2 nie jest cichy - co zreszta potwierdzaja wszyscy oprocz pcl, a Ty mi wyjezdzasz z gtx i cenami? odpusc sobie. pisz na temat, albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test oczywiście podaje maksymalną głośność, która jak pisze pclab włączana jest tylko w momencie maksymalnego stresu.

Co do porównywania na ucho, ciekaw jestm jak twoje SLI GTX hałasuje... a kosztowało 3500? No chyba, ze uwodniłeś je +500=4000? Co oczywiście można zrobić także z 3870x2 co wyniesie 1300+500=1800.

Jak juz to do 2600+500 bo jeden podwojny radek to nie to samo co dwa GTXy ;)

 

Szkoda tylko , ze na egieldzie nie ma porownania z 3870 w CF byłoby widać czy grafa nie daje rade czy stery ogólnie sa uwalone czy tylko do x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prosbe do Focus-a z Egieldy ;) Czytam wlasnie wasza recke i zrobiona jest bardzo dobrze, ale obejrzalem film z Dirta i zauwazylem jedna bardzo istotna rzecz. Otoz nie wiem czy robiac benchmarki macie wlaczone w ATT pokazywanie FPSow, ale mialem wczesniej przez dluzszy czas ATi i wiem, ze ta opcja czasami potrafi ladnie popsuc wydajnosc w grze. Mialem czasami takie dziwne przypadlosci, ze fpsow bylo mniej nawet o polowe a czasami tylko minimalnie mniej. Byc moze z tego zawsze wynikaja te wojny o wasze recenzje jezeli chodzi o ATi ;) Najlepiej w ATT wylaczyc w ogole opcje OSD i robic benchmarki... no chyba ze tak robicie to przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prosbe do Focus-a z Egieldy ;) Czytam wlasnie wasza recke i zrobiona jest bardzo dobrze, ale obejrzalem film z Dirta i zauwazylem jedna bardzo istotna rzecz. Otoz nie wiem czy robiac benchmarki macie wlaczone w ATT pokazywanie FPSow, ale mialem wczesniej przez dluzszy czas ATi i wiem, ze ta opcja czasami potrafi ladnie popsuc wydajnosc w grze. Mialem czasami takie dziwne przypadlosci, ze fpsow bylo mniej nawet o polowe a czasami tylko minimalnie mniej. Byc moze z tego zawsze wynikaja te wojny o wasze recenzje jezeli chodzi o ATi ;) Najlepiej w ATT wylaczyc w ogole opcje OSD i robic benchmarki... no chyba ze tak robicie to przepraszam ;)

ATT nigdy nie używam - jest to zewnętrzny program, i z tego powodu muszę używać CCC - więc to nie tego kwestia :)

 

Co do głośności - potwierdzam 3870 X2 jest głośniejszy od 8800 GTX'a. Mam sonometr - jak mi tylko kartę podeślą to nagram filmik z pomiarem - tego podważyć już nie będzie można.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi tam sie podoba :) wreszcie osoby majace wiecej kasy beda mogly zaszalec z czyms naprawde szybkim (zasilacz 1000w i jazda). Ciekawy jestem jak z crysis'em sobie w crossfirex poradzi :)

napewno zdecydowanie słabiej niż GTX w SLi , który kosztuje tyle samo.

moim zdaniem jako pojedyńcza karta ( nie do smarków tylko gier ) na chwilę obecną to GTX , jak cena wydajność to 8800GTS , jak 2 mocne grafy to 2xGTX lub troszeczke słabiej to 2x GTS .....

Widac dalej bolączki pod DX10 a te drastyczne spadki na chwile obecną nie są warte tej kasy.

Do tego głośność czy pobór mocy i rachunek jest prosty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady:

1. nie włacza sie cf na karcie we wszystkich tytułach, wina sterowników

2. potrafi być wolniejsza niż pojedynczy 3870...i to wiecej niz o połowe wolniejsza

3. nadal są duże dropy przy właczeniu AA (znow wina sterownika)

4. w dx10 nie jest tak dobrze jak w przypadku nv(znów sterownik)

zalety:

1. nie wymaga płyty sli/cfx - oszczędzasz na płycie

2. zajmuje 1 slot(teoretycznie :) )

3. jak cf działa w aplikacji jest przeważnie równie szybka lub szybsza jak 8800gts 512 czy gtx do ultry włacznie, a nawet sli 8800gt

4. tansze rozwiązanie niż pojedyncza ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno zdecydowanie słabiej niż GTX w SLi , który kosztuje tyle samo.

No kurde tez mam teraz nv, ale nie dajmy sie zwariowac ;] to teoretycznie 4x 3870 - musi ZJESC kazde sli ;)

 

A co 4 takie chcesz połączyć?

moze troche przesadzilem, ale wiekszosc ludzi bedzie musiala wymienic tez zasilke ;) Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. tansze rozwiązanie niż pojedyncza ultra

tak sie zastanawiam, jaki sens ma odniesienie do ultry? przeciez nigdzie tego juz nie ma, a ceny to fikcja. gtx to i owszem, mozna jescze dostac, a realna cena to jakies 1400zl i tutaj widze sens w porownywaniu. zreszta G80 to juz EoL, tak wiec odniesieniem w sumie powinny byc G92 - GT i GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby z jakiej racji? Na ORBie duży rozstrzał, bo różne konfigi.

 

 

Jakie ciekawostki :lol:

dwuprocesorowe karty Radeon 3870 X2 działają także na płytach z chipsetem nForce nVidii

Radeon 3870 X2 pobiera niecałe 200W energii, czyli dokładnie połowę z tego, co zwykły 3870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...