Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sprzęt trochę to dziwne połączenie.

Z góry sorki jeśli coś pomylę.

Sprzęt jest przejściowy.

 

  • Athlon 64 3200+ s939 TDP na poziomie 65W (chyba)
  • GF 9600 GT 95W palita (później włoży się coś innego w stylu ATI x1300) a obecna karta pójdzie do nowego sprzętu
  • płyta główna jest firmy MSI nie znam modelu na oc nie liczę (chyba że już jest martwa i trzeba będzie wymienić).
  • DDR1 2x512 good ram 400 ewentualnie 3x512
  • dysk twardy sata
  • nagrywarka czytnik dvd/cd
  • myszka klawiatura tablet
  • dwa monitory

Trzeba dobrać rozsądny tani zasilacz nie chce czekać aż stary się spali(tracer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taką deltę a co do fortron to bardzo poważnie nad tą konkretną aukcją myślę.

Brać używkę czy nówkę?

Na allegro sporo jest fortron jakby ktoś był miły i zerknął który wybrać i czy nie tą delte to będę wdzięczny.

 

Co jest mniej awaryjne taka delta czy fortron.

 

Dziękuje za Dotychczasową Pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje porady. Piszę tutaj, żeby nie zakładać noego tematu. Sprzęt jak w sygnaturce + dysk SSD. Otóż kupiłem w dobrej cenie zasilacz Seasonic S12II 620W. Wydawałoby się, że ten zasilacz to król w kategorii cisza. Owszem, w idle jest zupełnie niesłyszalny (aż patrze na obudowe czy aby na pewno komp chodzi), ale w stresie niebezpiecznie się rozkręca i zaczyna szumieć. Nie jest to typowa suszarka ale jest to dosyć uciążliwy i głośny dźwięk. Obecny zasilacz ma wentylator 80mm i on wydaje jednostajny sciszony odgłos, który jest słyszalny cały czas, ale nie jest jakoś szczególnie uciążliwy. Pod obciążeniem nic się nie rozkręca, po prostu chodzi jednostajnie. A ten nowy? Po prostu się znięcheciłem, a miało być tak fajnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Aha, obudowa otwarta zawsze, bo przy zamkniętej to prawie suszarka na Seasonicu. Ktoś ma jakiś pomysł? Oddać na gwarancję to chyba nie bardzo. Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Na początku swojej wypowiedzi chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o hardware i moja wypowiedź może być nacechowana ignorancją.

 

Planuje zakup nowego PC w konfiguracji zbliżonej do:

Corei5 2500@4x3,3Ghz

4GB DDR3 1600Mhz Ram

GTX560 1GB

Dysk 1TB SATA3

 

Jednak nie mam pojęcia jaki zasilać dobrać do tej konfiguracji. 500W czy 600W? Nie zamierzam niczego podkręcać.

Problem dotyczy też wyboru marki, nie będę ukrywał iż wolałbym "iść po kosztach" lecz skoro wydaje już 3 tys. na jednostkę główną, nie chciałbym też wybrać czegoś co źle będzie spełniać swoje zadanie. "Pan z sklepu" polecił mi zasilacz Modecom za ~150zł. Jednak przyjaciel, którego poprosiłem o wyrażenie opinie w sprawie ww. komputera powiedział, żeby kategorycznie nie brać tej marki. Podał nawet jako przykład skrajną sytuację, w której według niego taki zasilać może "wybuchnąć" niszcząc część jednostki głównej. Dlatego też jestem lekko skonfundowany i proszę was o wyrażenie swojej opinii w tej sprawie.

 

Z wyrazami szacunku

Goto1000

Edytowane przez goto1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi najpierw ile byś chciał na ten zasilacz wydac ? 500 wystarczy bez problemu , szczegolnie ze nie zamierzasz podkręcać.

Taniej to mozesz mieć Fortrona:

Fortron FSP460-60GHN 460W - 169zł : Esc.pl

Troche drozej z odpinanymi kablami jest

Tacens VALEO III 500W - 249zł : Esc.pl

Jeszcze drozej ale bez odpinanych kabli

Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze [s12II-520] - 285zł : Esc.pl

Albo podobny do tego wyzej tylko z odpinanymi kablami

Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze [M12II-520] - 330zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus:Generalnie proc jest chłodzony pasywnie, ale jest założony wentyl 120mm, który czasem włączam przy większym obciążeniu. Chłodzenie proca zamontowane jest poziomo, a wentyl od spodu czyli generalnie dmucha ciepłem do zasilacza. Zastanawiam się czy właśnie przez takie zamocowanie zasiłka się rozkręca:( W tej z podpisu jest wentyl 80mm zamontowany na tylnej ściance, a tutaj jest 120mm od dołu nad cepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza cicho-jak-u-pra-pra-babci-w-grobie ... ale wolałbym nie całkowicie pasywny.

 

Czy znacie jakieś przeciwwskazania dla Be quiet! Straight Power E8 CM ? {wersja 480W} (jest na tyle "sprawny" że otrzymał certyfikat 80 plus silver). Najchętniej bym kupił jakiegoś "Gold" , ale tego typu zasilacze są już droższe (raczej od ~500zł). Nie chciałbym by "świerszczał" itp.

 

ps. ma ciągnąć niepodkręcanego i5 2400 + jakąś godną niekręconą kartę graficzną (obecnie przejściowo HD4850), + standardowa reszta śmieci

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KuBaB Obstawiam, że to właśnie cpu podgrzewa Ci zasilacz i ten wchodzi na obroty.

Jeśli masz możliwość, obróć radiator i wyprowadź ciepło tylną ścianką obudowy. Jak potrafi działać pasywnie to wystarczy dobry wentylator ok 500obr/min. Powinno się poprawić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ to jedynie moim zdaniem OCZ StealthXStream 2 600 W, bardzo dobre opinie w seci:

 

The new StealthXStream 2 600 W really surprised us. It achieved up to 87% efficiency, with numbers that would easily qualify it for the 80 Plus Bronze certification, even though it carries only the standard 80 Plus. Voltages were always very close to their nominal values (3% regulation), and noise and ripple levels were very low at all times.

OCZ StealthXStream 2 600 W Power Supply Review | Hardware Secrets

So what's the big deal with the OCZ StealthXstream 2 series you might wonder ? Well, it's all about price really. You guys should keep in mind that a 600W GOLD 80+ certified (90% efficient) PSU will cost you something to the extend of 125 EUR/USD. And we just check on-line, this 80+ certified model with 85% efficiency will cost you 69 EUR/USD and that's including VAT. So for that money you receive a decent PSU that is fairly quiet, has impressive efficiency levels (in this segment) and comes with a three year warranty.

OCZ StealthXstream 2 600W PSU review

 

Jedyne drobne wady, jednak mógł by być bardziej cichy, troszkę dłuższe kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz:

 

Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze [M12II-520]

 

Posiada jakąś konkurencję w swojej cenie?

 

Podobnie cenowo można dostać Antec TPN 550W, dokładniej za 359zł w pewnym sklepie. Dokładając 10zł możesz mieć TPN 650W. Obie konstrukcje są dobre, w przypadku TPN jest 5lat gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...