Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś do czynienia z najnowszymi zasilaczami be quiet! F1 ? Mają certyfikat sprawności "GOLD" i model 500W kosztuje niecałe 300 zł . Interesuje mnie głównie cisza.

 

podaj link, bo ja widzę najtaniej 332 zł, a chciałbym kupić 350 watt taki jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Valeo po niezbyt długim czasie wyzionął ducha, w sklepie nie mają go na stanie, a dostępny będzie gdzieś za miesiąc więc muszę wybrać coś innego.

Konfig z sygnaturki, ale że komp rozbebeszony możliwe jest że będzie zmiana na jakieś i5 i HD68**.

Priorytetem w zasilaczu dla mnie jest cisza, modularne cabelki i max 2 linie 12V. Kaska jaką chcę przeznaczyć 3-4 stówki.

Szczerze powiedziawszy Tacens mi się podobał bo pracował naprawdę cichutko. Możliwe że wezmę tańszą 600-kę, lub Fractal Design Newton R2 650W (ale nic nie wiem o kulturze jego pracy).

Ew. jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic M12, xfx, thermaltake toughpower xt, wystarczy trochę poszukać, jest spory wybór modularnych zasilaczy w tym przedziale mocy.

Weź też pod uwagę, że akurat radeony hd6850/6870 są stosunkowo mało prądożerne, w porównaniu z poprzednikami czy konkurencją od nv. 500W spokojnie się z czymś takim upora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że modularne znaleźć nie problem ;) Mi chodzi przede wszystkim o ciszę, i w tym potrzebna mi jest pomoc, mam Be Quiet Straight Power E7 700W ale cichy to o tylko z nazwy jest :/ Tacens jest w tej kwestii idealny, ale że go nie ma to się trochę rozglądałem i trafiłem jeszcze na Fractala, który mi też by pasował, ale nie wiem jak z głośnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używany, i wymień wentylator, podłącz zasilanie z zewnątrz z regulatora, będziesz miał niesłyszalny zasilacz niezależnie od obciążenia.

W corsairach bodaj da się tak otworzyć, że nie zrywa się plomby gwarancyjnej, więc nowy też da radę.

 

Jeżeli chodzi o kupno zasilacza, nie ruszanie w nim nic, nikt ci gwarancji nie da, że jak go obciążysz, wentylator się tam nie rozkręci. Praktycznie każdy zasilacz firmowo pod obciążeniem może być głośny. Jest tak dlatego, że producenci muszą zabezpieczać się przez użytkownikami, nie wiadomo w jakiej obudowie (jak kiepsko wentylowanej) będzie dana jednostka pracować, w jakim klimacie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że modularne znaleźć nie problem ;) Mi chodzi przede wszystkim o ciszę, i w tym potrzebna mi jest pomoc, mam Be Quiet Straight Power E7 700W ale cichy to o tylko z nazwy jest :/ Tacens jest w tej kwestii idealny, ale że go nie ma to się trochę rozglądałem i trafiłem jeszcze na Fractala, który mi też by pasował, ale nie wiem jak z głośnością.

 

Seasonic X-560 a jak potrzebujesz ciszy totalnej to X-400 lub X-460

 

Po upchnieciu tego E7 na allegro powinno starczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aerial

Rozglądam się za nowym zasilaczem, z gwarancją, bez kombinacji, jeden kanał w reg. obrotów mam wolny więc problemu z podłączeniem tam jakiegoś tajfuna by nie było, ale akurat w zasilaczu wolę nie kombinować. Oczywiście zdaję sobie sprawę że przy obciążeniu raczej ciężko jest zachować ciszę, ale w nocy siedząc na necie wolał bym żeby PSU nie hałasowało jak ten nieszczęsny E7 ;)

 

@Michaelius

Na Seasoniki akurat nie patrzyłem, i to chyba był błąd.

Co prawda te X-400 i X-460 raczej nie nadadzą się na dół obudowy, a 400-ka w dodatku ma tylko jedno złącze PCI-ex. Ale X-560 może być ciekawy, co prawda deczko ponad zakładany fundusz, ale co mi tam ;)

 

Poczytałem troszkę w necie o tym Seasonicu i Fractalu i chyba z tych dwóch będę wybierał, przejadę się do coolingów i powinni coś doradzić.

 

Narazie dzięki za pomoc.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje mi się zmiana karty graficznej na 6850 i przy okazji zmieniam zasilacz.

czy OCZ StealthXStream 2 500W 80+ 120mm będzie odpowiednim wyborem lub

Corsair CX Series CMPSU-500CXEU

OCZ ModXStream PRO (500W). Kryteria jakimi się kieruje to cena. (z przesyłka max 250) i dostępność w poznaniu. te akurat mogę mieć od ręki. w przyszłości napewno oc.

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z podpisu, na linii 12V ma 528W.

 

Pytanie czy starczy na to co w podpisie i GTX580 ?

 

Zasilacz ma starczyć na sprzęt nie kręcony,.

 

Wybierał będe między

 

MSI GF GTX580 1536MB DDR5 384bit PCI-e Twin Frozr II OC

 

ASUS GTX580 1536MB 384bit PCI-E DirectCU II

 

ASUS GTX580 1536MB 384bit PCI-E OEM ENGTX580/2DI/1536MD5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko - czy zasilacz BeQuiet! BQT P5 420W poradzi sobie bez jakichs problemow z nizej wymienionym sprzetem ? mozna liczyc na jakies OC ?

 

 

AMD PHENOM II X2 550

ASRock M3A770DE

Saumsung F3

4GB RAMu

grafika pokroju 8600GT w przyszlosci wpradopodobnie wymieniona na cos sporo lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jaki zasilacz wybrać do takiego zestawu:

I5 2500k @~4,5 GHz

Asrock P67 Pro3

4 GB Goodram 1333 MHz

Asus HD6950 1 GB + małe OC

 

 

Zastanawiam się nad OCZ SXS2 600w i OCZ modxstream pro 600w.

Potrzebuję mocnej i stabilnej konstrukcji przyszłościowej ( pod rozbudowę).

Raczej w grę wchodzą tylko te 2 (do 250 zł) ale sxs2 nie ma 2x 6 pin, a jest mi to potrzebne.

O modxstream słyszałem że to stara konstrukcja awaryjna i słabsza od sxs2.

Doradźcie co wziąć, myślałem tez nad XFX 550w ale małą moc i raczej nieprzyszłościowy.

Edytowane przez GaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry zakup zrobilem?

Be Quiet BeQuiet! BQT P5 420W - okazyjna cena (1884291331) - Aukcje internetowe Allegro

 

zasilacz ma obsluzyc to co wymienilem wyzej czyli:

 

AMD PHENOM II X2 550

ASRock M3A770DE

Saumsung F3

4GB RAMu

grafika pokroju 8600GT w przyszlosci wpradopodobnie wymieniona na cos sporo lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POGOx89, moim zdaniem średni. Wywaliłeś 104zł z wysyłką na 5-cio letni zasilacz.

 

Jak dojdzie, otwórz go i sprawdź kondensatory czy nie wybrzuszone.

 

Następnym razem zadaj po ludzku pytanie.

Czytając takie coś:

Witam, mam pytanko - czy zasilacz BeQuiet! BQT P5 420W poradzi sobie bez jakichs problemow z nizej wymienionym sprzetem ? mozna liczyc na jakies OC ?

 

 

AMD PHENOM II X2 550

ASRock M3A770DE

Saumsung F3

4GB RAMu

grafika pokroju 8600GT w przyszlosci wpradopodobnie wymieniona na cos sporo lepszego

przyjmuje się, że zasilacz już posiadasz. Czy Kwazor poleciłby Ci go za tą kwotę to już jego musisz zapytać. Ja na wyżej zadane pytanie odpowiedziałbym tak samo jak Kwazor, nie poleciłbym jednak go kupować za taką kwotę.

Ja tu jednak tylko sprzątam ;), nie muszą się znać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić następujący zestaw:

 

i5 2500

Asrock P67 Pro3 B3

Kingston 4GB DDR3-1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/4G

Gigabyte GTX560Ti 1024MB SOC

Seagate ST31000524AS 1TB sATA III 32MB

 

 

Czy wystarczy mi do tego zasilacz XFX Core Edition P1-550S-XXB9 550W? Nie mam zamiaru bawić się w OC. Ew. kiedyś dokupić drugi dysk i trochę ramu. Jeśli coś w tym zestawie jest bez sensu to proszę o zlokalizowanie błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamówiłem zasilacz Aerocool VP-450 450W do tego sprzętu:

AMD Athlon II X2 265 3,30GHz

Asus M4N68T-M-V2

Kingston DDR3 2GB 1333MHz CL9

Zotac 9600GT 512MB

Seagate Barracuda 7200.9 SATAII 250GB 16MB

Samsung SH-222AB SATA

Wystarczający będzie? Komputer służy tylko do internetu.

 

I mam jeszcze jeden zestaw o który się martwię (zasilacz to jakis no-name 400W):

AMD Athlon X2 4400+

ASRock ALiveNF4G-DVI

Kingston DDR2 2x1GB 800MHz CL6

GeForce 7900GS DDR3 256MB/256bit

Seagate 80GB + WD 80GB PATA (oba 7200 obr/min, nie pamiętam dokładnie modeli)

DVD-RW LG SATA (też nie pamiętam dokładnie modelu)

 

Do tego drugiego kompa też bym zakupił jakiś dobry niskobudżetowy zasilacz bo nie wiem ile ten no-name ma lat...

 

Zapomniałem dopisać, pierwszy zestaw chodzi w tej chwili na ModeCom Feel III 350W, a drugi zestaw jest używany do gier, internetu, filmów.

Edytowane przez BloodMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić modularny zasilacz do 350 zł, wstępnie wypatrzyłem dwa modele: Thermaltake Toughpower XT new 575W i SeaSonic M12II-520. Zasilacz ma ciągnąć Phenoma II 955BE i Radeona HD6850 więc mocy na pewno wystarczy chodzi mi o jakość i niski poziom hałasu. Który z nich będzie lepszy? A może polecicie coś jeszcze innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam teraz taki zestaw :

AMD Athlon 64 X2 6000+

GF 9800GTX +

4GB ramu

Mam teraz zasilacz Chieftec'a 450 W ale jest za głośny a po drugie przymierzam się do zmiany płyty i proca za jakiś czas. Jaki zasilacz wybrać? Bardzo zależy mi na ciszy, jeśli byłby modularny to było by fajnie ale nie jest to konieczne. Myślałem żeby wybrać teraz już coś około 530W. Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje dobrego i cichego zasilacza do:

I7 2600 k krecony do 4.5 a moze i wiecej

Asus p8p67 evo

Asus gtx 570 dcII

2x4gb corsair 2000 ddr3

Sprzet w przyszlosci bedzie krecony wiec prosze to uwzglednic, byc moze bedzie kiedys sli na takiej drugiej wiec prosze o propozycje do tego i do byc moze sli na takich kartach.

Myslalem o be quitet L8 620 lub 730 wat. Co myslicie i co innego polecacie. Cichego, dobrego i oczywiscie zeby kable byly odpinane. Cena do ok. 400 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...