Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkie... czyli jednak bede mial te same. co najlepsze - zauwazylem, ze ten od haf 922 (.26A startuje dopiero od 50-60%), a ten 0.4A z haf 932 zaczyna smigac juz od 10%...

 

tylko dziwi mnie jedno - dlaczego wymieniles sobie te 23-jki na 12-stki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei, odwrotnie ;)

 

wampir: wlasnie reczne sprawdzanie jest o kant... wolalbym jak na miniserwerku - pod speedfanem ustawic zakres kiedy i co ma sie krecic, nie musze robic nic - samo sie reguluje, i to jest prawdziwa wygoda. serwerek ma wpiete tylko dwa kable - zasilania i utp z wtyczka rj45 - nie ma klawki ani myszy, nie mowiac juz o tym, ze reka go nie dotykam...

Dla mnie prywatnie własnie to jest o wiele lepsze bo:

- przy starcie kompa juz jest tak cicho jak chce

- niespodziewany wzrost temp o 3-5C nie powoduje, ze mi nagle zaczyna coś wyć kiedy wiem, że to nie jest żadne zagrożenie

- kiedy potrzebuje, moge błyskawicznie ustawić wentyle na max i nie muszę się martwić, że soft działa w tle, albo sie nagle zbuntuje i zacznie sypac bledami

 

ale tak jak mowie, kazdy ma inne potrzeby

 

powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl 23 cm co byl na scianie bocznej wywalilem nic tam teraz nie ma a ten co byl na suficie zamienilem na 3x noctua nf-p12 ustawione sa na wyciąganie powietrza z budy oczywiście :) o wiele lepiej działają niz jeden 23 cm ( tak jakby wyciągały cieple powietrze z większej powierzchni sięgają bardziej w głąb budy ) 23 cm wentyl zbiera powietrze które jest blisko nie sięga głęboko , sprawdzałem rożne konfiguracje i ta byla najlepsza (podobnie zrobiło dużo osób na youtube widziałem a trochę sie tego naoglądałem aby zaczerpnąć pomyslow ) co ciekawe wentyl który mam z tylu budy scythe kaza maru jest ustawiony na wciąganie powietrza do budy przeważnie jest odwrotnie dzieki temu ladnie chlodzi mi sie sekcja zasilania ,chipset i GPU tworzy sie cos w rodzaju tunelu powietrznego miedzy radiatorem a GPU a wyciąganie tego powietrza na zewnątrz budy wspomaga wetnylator scythe ktory jest umieszczony w scythe kama bay z przodu budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir: w sumie, to nie glupie... w moim przypadku (na miniserwerku) mam tam tylko atoma 330 i 2 dyski 1.5TB + 2.5" na system. calosc chodzi w malej budce z fanderem 92mm - po prostu dostalbym chopla ciagle sprawdzajac, czy ktos z dyskow nie poszedl za wysoko, czy chipset znow sie nie pali (procesor jest zawsze chlodny). dlatego po starcie systemu (reset trafia sie raz na kilka dni z potrzeby) odpalany jest speed fan i ustawia zazwyczaj wentylator na 20%... zadko idzie wyzej w gore...

 

przy stacjonarnym komputerze... chyba jednak zostanie tak samo - via soft asusa bede chcial zmieniac profile i wtedy nie bede polegal na pol-automatycznych ustawieniach (o ile mi sie uda), tj. zamiast dla burn'a robic przedzial 50-100% - odpale calosc na takie same wartosci (np. 100%) niezaleznie od temperatur... jedynie w 'zwyklym' trybie bez OC zadam jakies progi i skokowa zmiane obrotow. ale, to praktyka pokaze co sie da, czego sie nie da... zobaczymy - moze skoncze na panelu? ;)

 

andrzejs82: troche to dla mnie dziwne, to co piszesz o slabszym wyciagu i zamianie na 3x120mm... cisnienie 0.6mmH2O moze i nie jest jakims potworkiem, ale majac do dyspozycji jeszcze 2 takie same wentylatory wpychajace powietrze - jakby nie ma to wiekszego znaczenia... samo chce uciekac... nic, pozostanie mi samemu sprawdzic ;)

 

dziekuje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale wybranie 3 z 5 cepów nie uznał bym za selekcje..to raczej odrzucenie 2 największych crapów ;)

A 4 ghz to zrobi zapewne każdy i7 nawet c0 kwestia napięcia - u mnie na 1.42v z ht na na dobrym d0 na 1.2-1.25v ;)

 

Kto to robi takie mega selekcje - chyba nie bachkomp ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale wybranie 3 z 5 cepów nie uznał bym za selekcje..to raczej odrzucenie 2 największych crapów ;)

Luzik ale chyba nie do konca dobrze mnie zrozumiales (lub ja nie do konca dobrze wytlumaczylem) - na 5 sztuk, tylko 2 _zblizyly_ sie do zalozen...

W sensie - zaden nie przeszedl selekcji tj. 4Ghz (20x200) przy v1.31 i temp. max 80-85^ na powietrzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no norma że będzie to 45nm. ot zwyczajnie podbite herce :)

 

mardok poczekaj na jakieś tańsze wersje gulftowna. będą na bank.

Tak właśnie robię, bo jak na razie nie ma na 1366 żadnego sensownego Quad'a w planach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo popularne stały się Gskill serii ECO dla 1156, ale pamiątki o takich parametrach i niskich v, były już dawno dostępne dla 1366. Tylko, nie każda płyta pod 1366 potrafi dawać napicia poniżej 1,5v.

 

Przykład:

1650MHz 7-7-7 ~1,36v

Dołączona grafika

Z "ekologicznym" (jasne :wink: ) nisko napięciowym i w tym przypadku nawet chłodnym (chłodzenie AC) cepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie - można też przetestować stabilność czymś innym - np: Proth Prime Search (LLR) - bardzo ładnie wygrzewa CPU, no i jest aplikacją real-life...

Dokładnie tak. Nawet na stronie projektu ( pod projektu PPS LLR ) pisali że sprzęt musi być absolutnie stabilny, bo inaczej klapa. Także ewentualnie dodatkowa aplikacja umożliwiająca sprawdzenie stabilności. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo tak, to znacznie lepszy krój programów testujących niż linx. Linxowi trzeba oddać to, że wygrzewa proca do wartości których przy normalnym uzytkowaniu nigdy nikt nie ujrzy. A taki programy real life zapuścić na kilkanascie godzin lub kilka dób :-D i mamy obraz stabilności.

 

 

Ten proc Ziby'ego - kozak jakich mało. Rewela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Ale to właśnie o to chodzi, żeby linx tak obciążał i wygrzewał, bo wtedy masz realny obraz stabilności - NIGDY Ci nie wywali bluescreena jak przejdzie 20 passów linxa, memory: all.

A programiki real-life to nic.

 

Zresztą nawet niby dedykowane programy to nic.

Mój xeonik zrobi 4,4GHz i przejdzie nieskończoną ilośc czasu prime (no może nie nieskończoność, ale od 23 do 15 bez problemu, a w linxie koniec zabawy po 3-4 minutach, czyli po pierwszym teście.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to nic

linx, prime i inne wynalazki nie zastąpią testu robionego przez mojego syneczka ;)

odpala w 6-sciu oknach GG, do tego w 2-ch oknach WOW-a, słucha przy tym muzy,w kilku oknach opera itp...

jak On nie marudzi to uznaję że nastawy są OK

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Trzeba mieć siódmy zmysł albo niezłego skila :lol2:

 

Zybi ma 3846B069 podobny batch do 3845B027

nie łatwo takiego proca znależć

ale i w nowych batcha dobry się może trafić

raczej to nie szczęście tylko ilość sprawdzonych procków

 

dokladnie.ma sie dojscie to testujesz i sprawdzasz i masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj selekt D0 920 @ Asus P6TD Deluxe 1.32V, 20x200Mhz, HT on, reszta na auto, Noctua D14 na pelnych obrotach..

Tempy: 94 94 91 85, Linx przeszedl tylko 3 razy bez bledow - pozniej sie zatrzymal robiac drugi przebieg z 51,6Gflops w 159 sekund na probce 4GB. Zre niezle - 150W w idle i 350W pod linxem.

 

Ile dac pascie z noctuy na wygrzanie sie?

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...