Skocz do zawartości
nrl

Crysis: Warhead

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Podaj innym. Wylaczenie tego powoduje , ze przestaja wyskakiwac tekstury przed oczy? Czy to ma przelozenie na zwiekszenie zapotrzebowania na vram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to sam do tego doszedlem jak wylaczyc ten streaming poza znalezieniem w necie nazwy zmiennej ;P

Dame/config/CVarGroups edytujemy plik sys_spec_Texture.cfg i dopisujemy w nim:

[4]

r_TexturesStreaming = 0

 

Oczywiście [4] odpowiada ustawieniom Enthusiast.

 

Textury nie wyskakują już przed oczy - nie zmieniają się tak chamsko szybko - szczerze to nie spodobało mi się jak bryła w jednej sekundzie nabrała szczegółów samochodu - nie uświadczyłem tego w podstawce.

 

Gra teraz zasysa 1680MB, ale wygląda sporo lepiej i działa jakby płynniej, miodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zrobilem jak pisales , ale u mnie roznicy nie ma , zuzycie ramu kolo 900MB. Pisales , ze default LV4 to entuzjasta , problem w tym ze ja tekstury przez 384MB na grafie , mam na poziom sredni , dzieki temu nie mam szarpania , dopiero reszta rzeczy jest na entuzjasta i wsio idzie plynnie z duzym frameratem , tylko to pojawianie sie roslinnosci. Wiesz co zmienic dla srednich tekstur? Tak w moim cfg wszystkie levele mialy ten wpis na 0 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zuzycie pamieci wynioslo 2.5GB!! ze wszystkim na Entuzjaste oprocz cieni na gracz i rozdzialka 1680x1050. Tzn tyle mi pokazal menadzer urzadzen. Pewnie odjac od tego zasoby systemowe to wyjdzie cos ciutke ponad 2GB. W koncu te 3.25GB sie do czegos przydaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś zoptymalizują bo tylko tego Crysisowi brakuje

 

Cena 29$ potwierdzona ciekawe ile to u nas będzie kosztować.

 

Widziałem Warheada po cenie 70zł za płytke, natomiast obok niego stał stary Crysis w cenie 133zł --> Kraków of course

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Warheada po cenie 70zł za płytke, natomiast obok niego stał stary Crysis w cenie 133zł --> Kraków of course

W Wirtusie podstawka kosztowal 59 alb 69 , w MM Warhead za 69.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to sam do tego doszedlem jak wylaczyc ten streaming poza znalezieniem w necie nazwy zmiennej ;P

Dame/config/CVarGroups edytujemy plik sys_spec_Texture.cfg i dopisujemy w nim:

[4]

r_TexturesStreaming = 0

 

Oczywiście [4] odpowiada ustawieniom Enthusiast.

 

Textury nie wyskakują już przed oczy - nie zmieniają się tak chamsko szybko - szczerze to nie spodobało mi się jak bryła w jednej sekundzie nabrała szczegółów samochodu - nie uświadczyłem tego w podstawce.

 

Gra teraz zasysa 1680MB, ale wygląda sporo lepiej i działa jakby płynniej, miodniej.

 

To nic nie daje. Wszystko mam na Entuzjasta, a po dopisaniu tego zużycie ramu nie wzrasta, a tekstury jak się doczytywały tak się doczytują nadal. Chyba jednak wielkość Vramu ma znaczenie. Jednak 512 MB powinny chyba wystarczyć. Zwłaszcza, że nie gram w wysokiej rodziałce, a tylko 1024x768. Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil , wlasnie nie idzie o vram. Ja mam 384 na swoim , za 1 razem tego nie mialem przy teksturach (ale nie ta pierwsza opcja , ta druga albo trzecia) na Entuzjasta i tego nie mialem , za 2 razem gralem juz na srednich w przypadku tej opcji , bo chcialem sprawdzic ile zyskam i juz mialem doczytywania. Przyrost FPSow i to znaczy jest , gdy zjedziesz z cieniami w grze , obrazu nie pogorszysz ale kop FPSow jest spory.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj trochę - jest tak jak twierdzi większość - więcej, szybciej, lepiej, zabawniej - niż to miało miejsce w Crysise. Jednak Ci co twierdza, ze gra ma mniejsze wymagania na V.H/Entuzjasta coś chyba koloryzują. U mnie w 1280x1024 Ent/Gamer bez AA miedzy 35, a 40 najczęściej w miejscach wymagających - bywa ofc tez lepiej. Nie powiem żeby to była jakaś istotna poprawa - z AA to juz masakra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warhead ukończony w 8 godz :) , spoko dodatek, grało mi się lepiej niż w podstawkę, ciągle akcja coś się dzieje itp, szkoda że taki krótki ale co tam ważne że była radocha B-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami tekstury się doczytywały w ostatnim momencie. Dzisiaj jednak zainstalowałem nowe stery 178.15 i problem znikł. Warhead chodzi lepiej. Z mojego doświadczenia to stery 178.13 były trochę zwalone i przymulały. Spróbujcie z tymi nowymi są o niebo lepsze.

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked 3.5 GHz), 4 GB Mushkin 1066 MHz DDR2, EVGA 780i, EVGA 9800GX2, Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, Nec 90GX2 MultiSync Pro, NZTX Lexa, ModeCom Volcano 850W, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedlem 2 razy

lepszy niz Crysis stary ale krotki bardzo ;/ szkoda troche a co do wymagan to Warhead na srednch detalach lepiej mi chodzi niz Crysis na srednich, Warhead ma mniejsze wymagania ale do srednich detali bo jak sie na wysze bierze to lepiej chodzi stary Crysis niz Warhead ogolnie polecam cena ok. 70zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się do gry i ją przeszedłem. Szczerze to spodziewałem się, że będzie nieco dłuższa. A tu raptem 5h łącznie grania. Po zdobyciu tej bronii plazmowej PAX z rozbitego samolotu myślałem, że zabawa się dopiero zacznie, a tu taki zonk. Ogólnie to lepiej się bawiłem niż przy podstawce.Końcówka całkiem ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że to wina wersji ... , bo w tej chwili zainstalowałem oryginał i jest dobrze. Jeszcze raz przechodzę grę od początku, ale teraz znacznie płynniej się to odbywa ;).

Edit : No niestety z płytką w napędzie dalej wywala do pulpitu :(.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku wpisanie : r_TexturesStreaming = 0

prawie calkowicie zlikwidowalo opozniony doczyt textur .

Do tego gra rzeczywiscie jakby plynniej chodzi ??? dziwne nie ?

 

Niestety mam obawy ze niektore textury skal ulegly pogorszeniu :/

sprawdzcie porownajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyłączałem streaming i nie pogarsza jakości , bo jak ma pogarszać , bez streaminigu wczytuje odrazu wszystkie textury. Tylko musze zaznaczyć , że mam wyłączony Pom , bo wtedy rzeczywiście textury wyglądają jak kupa i wygląda jakby AF nie działało.

 

 

Pom - Parallax Mapping

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pom?

 

Side , a jesli ktos ma inaczej wybrana w samej grze opcje tekstur , to co zmienic w CAV aby to wylaczyc? Bo wpisywalem zero , ale to sie odnosi raczej do Entuzjasta , zas przez VRAM ja nie gram na tym (tekstury na srednie) , a na srednich dla grafy , dopiero reszta efektow jest na entuzjasta.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , po prostu sys_spec_Texture.cfg do każdego numerka dopisz r_TexturesStreaming = 0 lub zmień z 1 lub 2 na 0. Wtedy obojętnie jaką jakość textur byś nie włączył , to nie będzie streamingu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...