Skocz do zawartości
nrl

Crysis: Warhead

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój benchmark Crysis Warhead:

 

CRYSIS WARHEAD Dx 9.0

Warhead dx9

 

CRYSIS WARHEAD Dx 10.0

Warhead dx10

 

Benchmark robiony FRAMEBUFFER Crysis WARHEAD Benchmark Tool wersja 0.24

Jak na razie program nie obsługuje trybu 64 bitowego??? Więc może finalna wersja jeszcze coś wniesie.

A teraz dla porównania benchamrka Wrheada, test podstawki:

 

CRYSIS Dx 9.0

Crysis dx9

 

CRYSIS Dx 10.0

Crysis dx10

 

 

Nie ma to jak optymalizacja :angry:

A tak swoją drogą to czy ktoś z Was posiadający GTX 260 (nowa i stara edycja) oraz GTX 280 może zaprezentować swoje testy?

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked 3.5 GHz), 4 GB Mushkin 1066 MHz DDR2, EVGA 780i, EVGA 9800GX2, Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, Nec 90GX2 MultiSync Pro, NZTX Lexa, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 już był testowany przez MariuszaDW. Jak narazie jedyne konkretne wyniki pozwalające na dobrą rozgrywkę. Czekamy na radka pojedynczego 4870 :P.

Racja ale w trybie Dx9. MA ktoś GTX w Dx10?

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked 3.5 GHz), 4 GB Mushkin 1066 MHz DDR2, EVGA 780i, EVGA 9800GX2, Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, Nec 90GX2 MultiSync Pro, NZTX Lexa, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie optymalizacja tylko cos SLI nie zatrybilo. wynik na tym gx2 powinien byc podobny jak na jednym gtx280.

Nie koniecznie. Jest 9 klatek różnicy w dx9:

GTX 280 - 50.20 fps (średnio)

9800 GX2 - 41.69 fps (średnio)

 

GTX jest mocniejszy jakby nie patrzeć (szersza szyna - 512 bit, 1 GB pamięci i więcej jednostek obliczeniowych). Wychodzi podobnie jak w innych testach na różnych forach. Ciekawi mnie tylko jak przedstawia się sprawa pod dziesiątką? :rolleyes:

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked 3.5 GHz), 4 GB Mushkin 1066 MHz DDR2, EVGA 780i, EVGA 9800GX2, Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, Nec 90GX2 MultiSync Pro, NZTX Lexa, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to kolega zamieszanie zrobił z mapami. Z resztą te latające przez pół wyspy to testują nie tylko grafę, ale cały konfig (wydajność dysku, ilość ramu).

 

Ta twoja mapka u mnie (Win2008 x64)

DX9 > DX10

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Teraz w podstawce na DX9 sprawdziłem i wyszło 64fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś radki pokażą co potrafią??

Stary biedny 2900XT, GPU 810 MHz - RAM 1900 MHz, reszta jak w sygnaturce tylko 2 GB RAM-u bo jedna kostka 2 dni temu odeszła na wieczny spoczynek.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam tez tak doczytuje textury ?? wszystko poza cieniam i ustawione na Entusiast

sprzet z siga , i czasami trzeba podejsc do obiektu ( skaly , ogrodzenia ) zeby texture doczytalo :/

moze to wina tylko 512MB na karcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że gra bardzo przyjemna. Akcja gna do przodu i ma jakiś sens :) Postać "psychola" bardzo mi się podoba. Juz nie jest to niemy komandos tylko bohater który ma swoje zdanie :)

super moment z gry:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "FAJNA SCENA Z GRY"
scena nad rzeką gry zginął jakiś marine i psychol w[ciach!]i.... topi tego koreańczyka. Naprawdę mocne i fajnie zrobione :)
Edytowane przez ZIBI_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zgadzam sie. Ta cut-scenka (cala) naprawde zrobila wrazenie. Cos jak film. Teraz Warhead nie jest tylko wzorem graifcznym ale rowniez ma "swoje zdanie" jezeli chodzi o gameplay, ktory powiedzmy sobie szczerze byl zdecydowanie lepszy niz w podstawce. :) Generalnie po cichu chcialbym aby powstal film na podstawie Crysisa :P

 

Mi ukonczenie gry zeszlo dosc dlugo, bo zdaje sie ok 10h. Z tym ze biegalem od skaly do skaly i zagladalem pod kazdy kamien ;) I wcale nie mialem wrazenie ze gra sie dluzy bezowocnie.

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy wam tez tak doczytuje textury ?? wszystko poza cieniam i ustawione na Entusiast

sprzet z siga , i czasami trzeba podejsc do obiektu ( skaly , ogrodzenia ) zeby texture doczytalo :/

moze to wina tylko 512MB na karcie ??

Smieszna rzecz , majac 3GB wpiete nie mialem tego , majac 2GB juz tak :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Miron , ale u mnie tego nie bylo , a przechodzilem 2x gre i za pierwszym na 3GB z detalami na entuzjasta tego nie bylo. . Pierwszy raz cieniowanie mialem ustawione na entuzjasta , pozniej zauwazylem ze praktycznie roznic w obrazie nie ma , a boost jest do 15FPS to wylaczylem to , grajac na juz na 2GB ramu i to bylo. Wszystko na entuzjascie z wyjatkiem cieni i tekstur (GSO 384MB , ale za pierwszym to tez bylo tak ustawione i nic mi nie wyskakiwalo przed oczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam dziwny problem...

Na nie podkręconej karcie mam od dołu i z prawej strony ekranu zielone paski, a shadery tak sadzą po oczach że jest tylko żółto albo zielono.

Jak kartę podkręcę to wszystko wraca do normy.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie GX280 vs HD4870X2 na autozapisach.

Wszystko na gracz, oprócz tekstury i efekty końcowe na entuzjasta/1920x1200/DX9

 

GTX280/E8200@3.2/Win2008_x64

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

HD4870/E8400@3.5/Vista_x86

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

W sumie teraz zauważyłem, że te ostatnie fotki w tunelu się różnią znacznie oświetleniem. Ale ustawienia w grze zrobione te same

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz zauważyłem, że te ostatnie fotki w tunelu się różnią znacznie oświetleniem. Ale ustawienia w grze zrobione te same

na pierwszym tez widac roznice. w kazdym badz razie to mnie wlasnie m.in. "odrzuca" od produktow ati - ta losowosc dzialajacych efektow. jak nie aniso, to fsaa, jak nie fsaa, to hdr, jak nie hdr, to cienie. itd itp. a szary user nawet nie ma swiadomosci tego faktu, no bo przeciez nie ma innej karty, aby ciagle porownywac. i tak producenci zeruja na niewiedzy. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Odpaliłem save'a z tym tunelem i jest HDR wyraźnie widoczny. Zresztą na screenie też to masz pokazane. Zrób test na samej Viscie a nie jakims badziewnym 2k8 to FPS powinien być wyższy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...