Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie -to nie jest przesada.Jest całkiem sporo gier i modów(a używa się ich -i owszem) dla których 512mb to ciasnota lekka....Pytanie tylko w co się gra.I nie chodzi wyłącznie o rozdzielczości kinowe.1280xXXX/XXXX już wystarczy aby się o tym przekonać.I nie chodzi tu zresztą o FPS ,a głównie o cięcie i szarpanie gry.Podstawowe pytanie to różnica w cenie....Bo niższe OC Vram wielkości 1GB to mam w zadzie -nie jest to aż tak istotne w wydajności ogólnej jak reszta.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie ma niestety grafik na dłużej -to znaczy są ale marketing nami pięknie manipuluje :rolleyes: .Mną też...

Osobiście skłaniam się ku zakupie 1GB wersji....Bicepsu i Vramu nigdy za wiele :razz: (no w nowszych grafach oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Mimo że producent ten sam karty te same a naklejki się różnią

Dołączona grafika

Jednak karty są w Best Buy za 149.99 + tax x 2=325$

 

Ide teraz to wodowac.

 

Jednym zdaniem 4870 będzie 299$ kosztował za cene jednej masz dwie.

4870X2 cena 399 takie będą w Best Buy gdzie karty kupiłem,te 4850 .

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena na start bardzo dobra ;). To może oznaczać ze x2 da sie kupić za poniżej 1500 zł (może koło 1300 ?). Czyli ok 1500 zł za high-end a nie 2500 jak to było w przypadku 8800gtx. To byłby HIT. Kupujcie to nich NV dostanie po [gluteus maximus] za swój monopol i niech ceny za high-end spadną do tych 1300-1500 zł max.

No cena super - jak się taka utrzyma do premiery biorę od razu przy pierwszej dostawie....

 

Co do GF8800GTX natomiast to przypomnij sobie sytuacje z momentu kiedy miał premiere bo akurat było tak że G80 zamiatał wydajnościowo wszystkim co było w tamtym czasie na rynku czy to topowego czy nie więc patrzac na cenę Radka x9150xtx i jego wydajnośc w porownaniu do G80 to mogliby zawołać za GF8800GTX nawet 3k i nie byłoby to o wiele za dużo....

 

 

EDIT: M1siek przeciez to fejk.... Te skriny sa stare i było juz o tym kilka razy :wink:

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 3013731[/snapback]

premiera nowych radkow przesunieta na 23 czerwca

 

http://www.tgdaily.com/content/view/37795/135/

 

i w sumie bardzo dobrze, bo premiera nv zdecydowanie przycmilaby premiere 4800

Jak na razie to nowe radki przyćmiły premierę GTX2xx :lol2:

 

 

[First Look] AMD/ATI Radeon HD 4870

http://translate.google.com/translate?u=ht...zh-CN&tl=pl

 

S1 - aż nie wierze, że jest taki spadek temp po zmianie na Accelero :unsure:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, bo byłem o krok od kupienia 8800gt, ale się w ostatniej chwili wstrzymałem :]

 

zamówiłem 4850 i takie pytanie...Szef 360 poradzi sobie z tą kartą ? (będę ją miał pon/wt a nowe psu dopiero końcem tygodnia jak nie później) - oczywiście nie zamierzam jej w tym czasie katować - jakieś porządki na dysku, net, ewentualnie smarki...

Eh na fotach widać memki quimondy- ja bym tego kijem nie ruszyl po moich doświadczeniach z memkami tej firmy na 8800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duorb.

Skręcony na 7V.

Z tym że karta podkręcona z 625/100 na 700/1150

Testowane tak tym samym programem.

 

post-152161-1214071451_thumb.jpg

 

Rozkręciłem wiatraki na max..ale temp siadła do 45c,więc nie wiele,a jednak zysk na ciszy ogromny :).

 

Więc wyniki jak najbardziej realne.

Jedyny powód dlaczego nie bralem s1,albo chłodzenia w tym stylu,

jest taki ze w anteku,nie zamkne budy przez to ze mam wielki wiatrak na boku obudowy.

Jednak s1 i tym podobne zestawy nieco wystawaja ponad karte.

Wyjmowalem z drugiego kompa 8800gt z S1 to wiem :)

 

Ps Crysis mi mocniej karte wygrzal..do prawie 50c.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh na fotach widać memki quimondy- ja bym tego kijem nie ruszyl po moich doświadczeniach z memkami tej firmy na 8800gt

Też o tym pomyślałem jak zobaczyłem tą fotę :lol2:

 

No cóż można powiedzieć. Lipa :lol2: Trzeba czekać na stery. Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh na fotach widać memki quimondy- ja bym tego kijem nie ruszyl po moich doświadczeniach z memkami tej firmy na 8800gt

Moze to tylko w przypadku tych modeli referencyjnych z testow.

Skoro ATI zdecydowalo sie na montaz tych kosci to znaczy ze mieli powody, albo korzystna cena, albo latwa dostepnosc, albo niezawodnosc, albo wszystko naraz :).

W przypadku GDDR5 moze nie byc tak rozowo i 4870 moze byc rzuconych doslownie kilka sztuk na poczatku.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednej rzeczy dziwię, po co posiadacze 8800GT chcą zmieniać tą grafę na nowe radki u licha?! Dla sztuki? Przecież nie odczują oni zbyt wielkiej różnicy w wydajności między swoją kartą a hd4850. Co innego ludzie, którzy mają karty z serii 7300 7900 8600 itd. Ja sam mam 7900GS tak więc po bardzo prawdopodobnej zmianie wysłużonego gs-a na nowego hd4850/4870 odczuję dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 8800GT na Radka 4850 to czysty idiotyzm

no chyba ze bez doplaty to zrozumiem .

Ja ta chetnie zmienie oboz na Czerwonych ale karta musi byc srednio szyszbsza od obecnej o 40%

tym samym licze dopiero na radka 4870 z 1GB na pokladzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GeForce 6800XT :lol:. Już czasem mam ochotę kopnąć mojego kompa (chociaż karta sama w sobie nie jest zła) ;D

 

Wracając do tematu: Ładny ten 4850. Za ~500 zł bije karty za ~900 (stara cena 9800GTX :)). Jednak będę musiał zmienić chłodzenie, ponieważ martwi mnie trochę te 90*C w loadzie :). Muszę przeczytać jeszcze więcej testów, jako że są strasznie nierówne.

A jeżeli cena 4870 będzie na poziomie ~650 zł, to może i na niego się szarpnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 8800GT na Radka 4850 to czysty idiotyzm

no chyba ze bez doplaty to zrozumiem .

Ja ta chetnie zmienie oboz na Czerwonych ale karta musi byc srednio szyszbsza od obecnej o 40%

tym samym licze dopiero na radka 4870 z 1GB na pokladzie .

U mnie zysk wyniesie na pewno ponad 100%. A mój 7900gs jest już dość mocno kręcony, rdzeń 640 pamięć 800

 

Ja mam GeForce 6800XT :lol:. Już czasem mam ochotę kopnąć mojego kompa (chociaż karta sama w sobie nie jest zła) ;D

 

Wracając do tematu: Ładny ten 4850. Za ~500 zł bije karty za ~900 (stara cena 9800GTX :)). Jednak będę musiał zmienić chłodzenie, ponieważ martwi mnie trochę te 90*C w loadzie :). Muszę przeczytać jeszcze więcej testów, jako że są strasznie nierówne.

A jeżeli cena 4870 będzie na poziomie ~650 zł, to może i na niego się szarpnę.

Niekoniecznie będziesz musiał zmieniać chłodzenie, wyjdą pewnie karty his-a z niereferencyjnym, cichym, i wydajnym chłodzeniem. Poza tym świetne chłodzenie mają też karty wspomnianego wyżej asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 8800GT na Radka 4850 to czysty idiotyzm

no chyba ze bez doplaty to zrozumiem .

Ja ta chetnie zmienie oboz na Czerwonych ale karta musi byc srednio szyszbsza od obecnej o 40%

tym samym licze dopiero na radka 4870 z 1GB na pokladzie .

A dlaczego idiotyzm? Mierzi cię to, że zapłaciłeś słono za 88gt a tu nagle pojawia się taki hd4850, który 88gt miażdzy na dzień dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon

 

Mnie nie mierzi

Primo- nie placilem drogo tylko 169£

Secundo- trzeba byc niezle napalonym nastolatkiem zeby zmieniac 8800GT na Radka 4850

 

 

jak juz zmieniac to tak zeby odczuc roznice , wiec pozostaje czekac na 4870

 

 

b.t.w

 

tez jestem z zaglebia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta chetnie zmienie oboz na Czerwonych ale karta musi byc srednio szyszbsza od obecnej o 40%

no to ciekawe bo ani NV ani ATI nie wydalo od kilkunastu miesiecy grafiki ktora moglaby sie pochwalic az 40% wieksza wydajnoscia od najlepszych modeli poprzedniej generacji.

i mysle ze nie bedzie im sie spieszyc z pokazywaniem co maja ukrytego w rekawie ;)

 

dla kogos idiotyzmem bedzie zamiana 8800gt na 4850 ( chociaz napewno konstrukcja 4850 ma dluzszy lifetime przed soba niz 8800 ), dla mnie idiotyzmem jest wydawanie wiecej niz 1200zl na karte grafiki.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kłócicie się nad tymi kartami, a porównajcie sobie stosunek cena/jakość 8800GT i 4850 podczas ich premier. I nie mówcie, że się nie opłaca zakup 4850, który jest od niej o wiele wydajniejszy, a kosztuje połowę mniej*.

 

*ciągle biorę pod uwagę ceny przy premierze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli asus się nie ładnie zachował, wysyłając do testów bogatsze wersje. :angry:

 

No ale nie podkładka pod mysz jest w tym pudełku najważniejsza. :wink:

Powiedziałbym, że ty sie nie zachowałeś nie czytając dokładnie opisu na stronie sklepu. Jak nie było w opisie to czemu miałoby być w pudełku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon

 

Mnie nie mierzi

Primo- nie placilem drogo tylko 169£

Secundo- trzeba byc niezle napalonym nastolatkiem zeby zmieniac 8800GT na Radka 4850

 

Ja mam 8800GT i moge Ciebie zapewnic ze nie jestem nastolatkiem. A zmienic zamierzam bo mam w du*** roznice wydajnosci, glownie interesuje mnie jakosc obrazu i TV-out a ze przy okazji karta jest wydajniesza od mojej to jeszcze + dla mnie. To nie jest duzy powod zeby zmienic dziforsa? dlatego darujcie sobie takie teksty. Bo juz wiekszym absurdem byla zmiana 8800GTS na 9800GTX a takich bylo w *UJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te jedno slotowe chłodzenie jest totalnie do bani,jak ktoś chce się bawi w ustawianie Riva proszę bardzo ale i tak jest kiepskie tak samo jak w referacie 8800GT.

Dołączona grafika

Tu widac co zostało z tej suszarki

Dołączona grafika

 

Sekcja zasilania się grzeje to niemam pojęcia dlaczego Asus wypuszcza bez radiatorów.

Dołączona grafika

Ograniczenie do podkręcania na 700Mhz to śmieszne,trzeba czeka na program co pozwoli podkręci więcej.

 

Zmiana z 8800GT/GTS na 4850 to naprawdę nie poważne no chyba że dla sportu.

 

@Cavarr

ten test S1 jest nie realny no chyba że robili to gdy w pokoju było 15C,grafy się grzeją podobnie jak 8800GT troszkę mniej,przy temperaturze w pokoju latem 26-27 spokojnie na S1 uzyskasz 65-70C.

Skąd to wiem bo S1 leży na biurku.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...