Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A nie czasem jak chcesz zobaczyc jakis klip video?

Jakie stery? Na nie podkreconym kompie tez?

nie... żaden klip... (mksa robiłem i sciągałem inną wersje jego jeszcze... 2x podczas skype...)

 

nie podkręcony komp...

 

8.11 stery :unsure:

 

 

robiłem orthosa wlasnie i 20min przeszedł bez zadnego błędu hmmm

 

podczas uruchamiania windowsa czasem jakis błąd wyskakiwał ze cos z memory? ale nie wiem dokladnie co :/

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer mi sie co jakis czas zawiesza :( nie wiem czemu :( nie jest nic podkręcone nic a nic :(

 

a jestem swiezo po formacie :(

 

raz jak sie zawiesił to takie jakby pixele czarne sie na ekranie popojawiały ale przewaznie tego nie ma :( ale system zwis całkowity :( nie wiem czy to od grafy czy od innego komponenta :(

Asus Rampage Extreme nie zostawiaj nic na AUTO :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenty są na quimondach, ale te kości wcale złe nie są. U mnie działają nawet na 2450MHz (bez vmoda), a tymczasem samsungi na non referentach potrafią kręcić się tylko nieznacznie.

Samsungi na mojej tez tyle zrobia. Po lekkim vmodzie oc jescze rosnie. A to 'budzetowy' palit na krotkim pcb.

 

Bynajmniej robily do dzis bo karte popsulem. Niesczesny sticker wyglada troche 'nie jak nowy' (na srubce byl) ale mam nadzieje ze przysla dzialajaca <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Rampage Extreme nie zostawiaj nic na AUTO :wink:

ok tak zrobie! bo moze byc chyba tak ze gdzies walnie mocniejszym napięciem i zwis wtedy sie dzieje hmmm ale zobaczymy... ustawie wszystkie wartosci i zobacze przez kilka dni czy pomoze... -_-

 

ok zrobiłem tak... dałem minimalnie wieksze napięcia od tych ktore były pokazywane w biosie... mam nadzieje ze to pomoże... dzięki :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem sobie wczoraj napiecia miernikiem nagle na ekranie wyskoczyly same artefakty i karta nie odpala. Sprawdzam, ogladam w koncu zdjalem wszystkie radiatory, WC, zalozylem standardowe chlodzonko przykleilem sticker i przygotowana na gware. Dzis nie majac nic do stracenia postanowilem pomachac troche tym bolcem od miernikia w miejscu ktore wczesniej tak niefortunnie przebadalem (w imie zasady czym sie trules tym sie lecz :lol2:) . Komp wlaczony, oczywiscie brak obrazu, szmergam karte bolcem (na pale rozne polaczenia robilem ;s) nagle wiatrak zwarialowal zaczal sie krecic na maxa chyba. Restart pc i karta dziala. Narazie upeniam ze wszystko w porzadku ale poki co nie mam problemow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na świecie obniżki świąteczne a w PL podwyżki świąteczne...wspaniały kraj...

Ta sama karta na skapcu i Allegro kosztuje pod 850 zl , wiec az dziw , ze oni maja cos taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie miewa OC na 4870?

Posiadam 4870 powercolora 1GB z referyncyjnym chlodzeniem i taktami 750/950

Czy to normalne ze grafika wywala sie przy 775/1005?

Sypie artefaktami na pulpicie/sterownik pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje że poza Ati overdrive,Riva Tuner oraz to narzędzie amdgpu cos tam, w takich programach jak AtiTool oraz ATT zmiana taktowania nawet o 1 MHz w stosunku do referencyjnych taktowań powoduje natychmiastowy reset kompa. Gdy ustawiam zegary przez programy które wymieniłem wcześniej wszystko jest ok.

 

Poza tym nawet najnowsza wersja ATiTool'a nie widzimy mi praktycznie karty,tzn niby widzi ale nie potrafi rozpoznać zegarów oraz paru innych parametrów karty? Karta ustawiłem na 750/1050 na stałe i nie ma artów czy innych historii jak z resetami po odtwarzaniu video czy cos,tylko to mnie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w rivie tuner dałem wlasnie 749 (nie moge ustawic dokladnie 750 buu :D ) / 1095 (2190 jak niektorzy piszą) i nie ma zadnych artów (bez podnoszenia napiecia ani nic... bo nie lubie do konca gamer huda -> wole rive tuner ;)) ale jak dalem druga wartosc na 1112 to juz arty sie zaczęły pojawiać... moze lekko obnize aby arty nie wyskoczyły nigdy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello mam pytanie

czym ten shit kręcic?? 4870

os vista 64bit

ustawianie parametrow direct 3d w rivatunerzenie działa (jedynie kręcenie)

ati tool nie działa

ati tray tools nie działa - nie moze załądowac jakis tam sterownikow

czym krecic to posrane ati??? w catalyst center zegary kończą się na 790mhz - smiech na sali

 

pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mi powie ile ma na deflaucie 4870 [750/900] pkt w 3dmarku? bo cos sie spier****** i stasznie malo pkt :P dawniej bez oc ok 16-17 pkt a teraz z oc 14tys. co jest? staer przeinstalowane milion razy. macie jakies pomysly

 

pozdrawiam

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak włączyć ten tryb?

chodzilo ci o tryb awaryjny chyba???

 

Juz podaje instrukcje jak włączyć ten tryb

 

"http://stawikpiast.spaces.live.com/blog/cns!57DCB34AF857B4AB!1140.entry" (jak podawałem jako URL to nie działał )

 

tutaj jest jak go wyłączyć ale postępujemy tak samo jedynie zmieniamy ostatnia komendę na

 

bcdedit.exe /set testsigning on

 

Po tym zabiegu ATT działa jak powinno jedynie my mamy denerwujące napisy w rogach ekranu

- po włączeniu windows dreamscene napisów nie widac

 

Jak dla mnie było to rozwiązanie dużo wygodniejsze niż te "myki" z programem

który "za nas klikał f8", a napisy da się jakoś ścierpieć :)

albo dzięki Dreamscene albo ustawiając jasną tapetę ;)

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie poszukuje jakiegos wydajnego chłodzenia do sapphire hd4870 (referncyjne) bo to co jest teraz jest za glosne myslalem o jednym z tych 3:

SCYTHE Musashi

ARCTIC COOLING - ACCELERO TWIN TURBO

badz ARCTIC COOLING-ACCELERO S1 Rev2 mozecie cos doradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie małe pytanie, czy mogę połączyć w CF karty:

Gainward HD4850 512mb DDR3

z

Gigabyte HD4850 1GB DDR3

 

tak z ciekawości pytam, wydaje mi sie że nie bo różni ich wielkość pamięci, no ale mogę sie mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie małe pytanie, czy mogę połączyć w CF karty:

Gainward HD4850 512mb DDR3

z

Gigabyte HD4850 1GB DDR3

 

tak z ciekawości pytam, wydaje mi sie że nie bo różni ich wielkość pamięci, no ale mogę sie mylić.

możesz ale to średni pomysł,raz działa raz nie ,identycznie jest z 4870 i różnymi pamięciami.ODradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam radeona 4870 1gb od saphirre i jestem z lekka załamany. Robiłem flash biosu i podczas robienia wyskoczył mi jakis błąd z napisem failed! przedtem zrobiłem oczywiście kopie biosu. Po ponownym uruchomieniu kompa niestety nie staruje! nie ma piknięcia z biosu. Mam płyte Maximus Formula, czyli teoretycznie dwa sloty pci-e. Prosze pomóżcie. Czy jeśli mam jeszcze jedną kartę na pci-e akurat nvidie jakąś tam 8600gt czy coś to mogę zfleshować ponownie mając wpięte dwie? Jak tego bezpiecznie dokoanać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Miales problem z tym Szafirem w grach(crashe , arty) , ze mu fleszowales biosa czy to bylo pod cos innego? Pytam o to bo na necie pisza , ze ten Szafir moze "kraszowac" w grach dlatego nawet na yt sa poradniki o flaszu , wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales problem z tym Szafirem w grach(crashe , arty) , ze mu fleszowales biosa czy to bylo pod cos innego? Pytam o to bo na necie pisza , ze ten Szafir moze "kraszowac" w grach dlatego nawet na yt sa poradniki o flaszu , wiec?

Nie nie miałem natomiast kompletnie nie podkręcalny jest , idzie tylko 790 dla rdzenia i max 970 dla pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...