Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Bodajze kilka stron wczesniej znowu o tym pisano , a i tak ciagle te same pytania.

 

Memio - kontroler pamieci , a nie temperatura ramow.

Shader - shadery zapewne...

 

Swoja droga , po co Ci te radiatorki skoro Asus ich w DK nie dal? Nie dziala Ci czy co...mialem GTX+ w wersji DK i nic mu nie dodawalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leny25, dzieki za szybkie odpowiedzi. Co do pierwszej, rozumiem ze napiecie samo spada jesli nie jest na sztywno ustawione przez soft (w moim przypadku ATT), a ja wlasnie chcialem wiedziec jak sie ma napiecie po pencilu wobec ustawien w ATT. na czuja napisze ze pomiary trzeba wykonywac przy ustawionym maksie na ATT czyli 1.158V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się marnym bo marnym ale miernikiem i zerknijcie na moje odczyty

 

Referent 4850 Gigabyte, bez ingerowania w zawartość BIOSU bez OC

 

Sprawdzam napięcie będąc na pulpicie (IDLE) i odpalając 3d Renderer'a w ATT (Stress o ile to tak można nazwać)

 

Standardowo miernik pokazuje mi

IDLE - 1.092

STRESS - 1.191

 

Po zmianie na 1.158v w ATT

IDLE - 1.170

STRESS - 1.186

 

 

Wydaje mi się, że to dziwne - w IDLE po zwiekszeniu ATT V jest większe - ale to nie potrzebne bo i po co dla tych wartości mhz w 2d?

A znowu w STRESie to napięcie jest mniejsze...

Ktoś mi wytłumaczy czego tak jest? Nie warto zmieniać napięcia w ATT na to wygląda... no chyba, że mój miernik jest taki ekstra ;) Jakby ktoś mógł sprawdzić to u siebie było by fajnie :)

 

Pozdrawiam - kupuję ołówek i spróbuję 1.45v

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziś odpalam patrze na miernik a tam 1.69V :D

 

Z tym że mam chyba bardzo słabą sztuke bo 780Mhz i wydaje sie że rdzeń przekręcony :o

przewoltowałeś i się nie dziw że tak nisko,ustaw w zakresie 1.3-1.35 i bedziesz miał powyżej 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewoltowałeś i się nie dziw że tak nisko,ustaw w zakresie 1.3-1.35 i bedziesz miał powyżej 800

Pisałem z nim na GG. Miał 1.4v i mu przy 780MHz pokazywało obiawy przekręcenia rdzenia. 1.69v to ustawił raz przez przypadek i szybko zmazał :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajze kilka stron wczesniej znowu o tym pisano , a i tak ciagle te same pytania.

 

Memio - kontroler pamieci , a nie temperatura ramow.

Shader - shadery zapewne...

 

Swoja droga , po co Ci te radiatorki skoro Asus ich w DK nie dal? Nie dziala Ci czy co...mialem GTX+ w wersji DK i nic mu nie dodawalem.

Dzięki za zainteresowanie, ale jeżeli chodzi o te Memio i Shader to nie chodziło mi co to znaczy tylko gdzie to jest zamontowane na karcie (to te 8 kostek obok głównego chipa?). Natomiast te radiatory potrzebne mi do OC (nie chcę spalić karty), ponieważ do normalnego użytkowania na pewno nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale jeżeli chodzi o te Memio i Shader to nie chodziło mi co to znaczy tylko gdzie to jest zamontowane na karcie

Normalnie brak słów... Przecież kontroler i shadery są w GPU, a te 8 kostek to pamięć ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlackBomb brak słów ponieważ moim zdaniem wpierw należy poszukać na google co dane słowo znaczy, gdzie to znaleźć itp itd, a jak czegoś już tam nie ma to jest opcja szukaj w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackBomb

Poczytaj ostatnie pare stron bo jak dla mnie jestes kolejna osoba ze zle zamontowanym chlodzeniem bo roznice w temp. gpu sa za duze. Shader minimalnie wiecej od gpu powinien miec no i te 30C roznicy do memio to juz wogole. W stresie memio 100C przekroczy i jestem pewien ze furmark wywali ;p

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackBomb

Poczytaj ostatnie pare stron bo jak dla mnie jestes kolejna osoba ze zle zamontowanym chlodzeniem bo roznice w temp. gpu sa za duze. Shader minimalnie wiecej od gpu powinien miec no i te 30C roznicy do memio to juz wogole. W stresie memio 100C przekroczy i jestem pewien ze furmark wywali ;p

Co do chłodzenia to faktycznie troszeczkę się rusza, ale 3DMark06, Red Alert 3 i Gothic 3 działają bez problemu. Faktycznie w stresie jest ok 100 stopni, a radiatory tylko do oc mi potrzebne. Możliwe jest też chyba to, że czujnik jest walnięty.

 

Co do szukania to oczywiście szukałem, ale jakieś info o tej karcie jest tylko na benchmarkreviews, ale nie było opisane co jest co na karcie.

 

@Firekage a tobie w tym DK ruszało się troszeczkę to chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie grafity: 4H, HB, H , 2B, B. ktory najlepiej sie nadaje do pencila ? a jesli zaden z tych to ?

2B. Im większa liczba przed B, tym lepszy ołówek do moda.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku im większa liczba przed B tym szybciej wzrastało napięcie :P. Chyba, że miałem jakieś zwidy i było odwrotnie ;].

Mam zwidy czy o to samo wam chodzi ? :lol2:

 

tzn. lepszy olowek do moda = szybciej wzrasta napiecie ^_^

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku im większa liczba przed B tym szybciej wzrastało napięcie :P. Chyba, że miałem jakieś zwidy i było odwrotnie ;].

No i oto chodzi - nie musisz się męczyć. Łatwość moda wzrasta proporcjonalnie do wzrostu liczby przed B :razz: :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodzi - nie musisz się męczyć. Łatwość moda wzrasta proporcjonalnie do wzrostu liczby przed B :razz: :wink: .

O lol, sorry, przeczytałem "mniejsza" zamiast "większa" ;]. Gafe straszną strzeliłem ;).

 

EOT

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać 4850 z zalmanem od gigabyte'a za 500zł, czy lepiej poszukać czegoś innego w podobnej cenie? Karta nie będzie raczej kręcona, a nawet jeśli to niewiele. Przy chłodzeniu też nie zamierzam grzebać. Chłodzenie jest w miarę znośne na minimalnych obrotach (w 2d)?

Kupiłem tego gigusia. W tej cenie nic ciekawszego nie znalazłem. Jeżeli chodzi o chłodzenie, to rzeczywiście nei ma ono regulacji. W 2d i 3d pracuję z taką samą prędkością, która oczywiście jest za duża ;] (Karta jest głośniejsza od intelowskiego boxa). Przynajmniej fanfixa nie trzeba robić :lol: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@$kubi

Vdrop moda na plycie i vmoda 4850 robilem HB,z plyta sie musialem ostro namęczyć zeby opor mocno zbic jednak w koncu dalo rade.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie przeczytałes początek newsa?

 

"Chyba tylko sam producent - firma PowerColor - wie po co RADEON-owi HD 4850 są potrzebne 2048 MB RAM-u.

 

Dzisiejsze gry raczej zadowalają się 512 MB pamięci, kilka tytułów jest w stanie zaalokować nieco więcej miejsca, wówczas karty z 1 GB RAM-u są w stanie pokazać swoją przewagę, jednak nie znamy produkcji, która byłaby w wstanie zapełnić 2 GB pamięci GDDR3."

 

Trzeba byc niepoczytalnym żeby taka karte kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

no chcialem poznac zdanie kogos kto ma ta karte i powie tak to jest shit a konkretnie mi chodzi o gta iv gdzie pisze ze jest za malo vramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chcialem poznac zdanie kogos kto ma ta karte i powie tak to jest shit a konkretnie mi chodzi o gta iv gdzie pisze ze jest za malo vramu

Ta gra tylko wyświetla, że brakuje ramu... Ja sam wpisałem sobie komende w notatniku i odblokowałem detale. Mimo, iż wyświetla mi jako by było zajęte 1,5 GB ramu to i tak moge spokojnie grać na 512MB. Ostatni patch niestety zmusił mnie do zmniejszenia detali bo tekstury znikały. Trzeba być niepoważnym żeby nabrać się na chwyt marketingowy i kupić kartę z 2GB ramu mimo, że i tak tego ramu to GPU nie wykorzysta.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...