Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ns5

 

juz jest ciekawiej dodatkowe 160 shaderow i 8 tmu moze dac kopa . + te pare magahercow na rdzeniu hmmm. spekulacje dotycza tez szyny, niektory mowia ze ma byc 512-bitowa chociaz watpie.przejscie na nizszy proces technologiczny powinnien dac nizsze temperatury, wyzsze taktowania i nizsze ceny. jezeli cena bedzie oscylowala okolo 1000zl to moze sie skusze chociaz nie potrzebuje az tak wielkiej mocy obliczenowej.ja tam czekam na rv8xx. dzieki za sznurek xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operuj na jakiś normalnych liczbach :lol2: , zamiast 160sp będzie 192sp oraz podskoczy ilość tmu z 40 do 48. Nie będzie szyny 512bit bo po pierwsze nie potrzeba tej kacie takiej przepustowości , po drugie w dobie kryzysu tak drogie pcb nie wchodzą w rachube , po trzecie zaczęto nie dawno produkować szybsze pamięci ddr5. Poza tym ten układzik będzie nieżle wysilony , bo na stock ma 1.3v przy 40nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to ***, kupiłem FanMate 2 żeby mojego Gigabyte ściszyć, a tam wtyczka 2pin(nie zauważyłem, że FM ma 3pin) i 20zł wyrzuciłem... Chyba, że jakoś da się podpiąć ? Mam jeszcze jedno pytanie, czemu jak odepnę kabelek od wiatraka Gigabyte Zalman to karta piszczy ?

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze o ekspertyze.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Na moje oko wygląda jakby mi się ramy usrały. Karta całe życie tj. od sierpnia pracowała w chłodzie... a tu nagle sruuuu

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to ***, kupiłem FanMate 2 żeby mojego Gigabyte ściszyć, a tam wtyczka 2pin(nie zauważyłem, że FM ma 3pin) i 20zł wyrzuciłem... Chyba, że jakoś da się podpiąć ? Mam jeszcze jedno pytanie, czemu jak odepnę kabelek od wiatraka Gigabyte Zalman to karta piszczy ?

Piszczy, bo pewno ma jakieś zabezpieczenie. Nie wyrzuciłeś 20zł, po prostu nie będziesz widział z jakim rpm obraca się wentylator, podepnij tak jakbyś wpinał 3pin końcówkę, tak żeby czarny do czarnego, czerwony do czerwonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko muszę skosić troszkę plastyku na wtyku od FM bo inaczej nie wejdzie... Drugi koniec FM mogę podczepić pod wtyk na płycie głównej czy muszę do tego na grafice ?

 

EDIT: Szybki mod FM i wtyczka weszła, kontrola działa tylko gdy wtyk nie jest podpięty do grafiki lekko coś piszczy... Da się to coś wyłączyć ?

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Jako iż nie udało mi się niestety sprzedać mojego Radzia to musze go podkręcić znów ;D

 

I tu pytanie. Miałem już 780Mhz (ustawiane w RBE + flash - nie wiem czemu ale lubie mieć wszystko na sztywno.) i wyglądało na to że rdzeń jest już przekręcony :|

Czy to możliwe? Czy wgrać oryginalnego BIOS'a i kręcić przez ATT? Bo szczerze mówiąc już sam nie wiem co mam robić z tą kartą. Niby Sapphire bardzo dobra firma i takie słabe oc?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie graficzne produkuje ATi a nie Saphire, oni robią reszte - to po pierwsze.

Po drugie czy to Twój pierwszy kontakt z OC wogóle? Każdy egzemplarz jest inny i jednemu sie trafia lepiej a innemu gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem ponieważ skoczyły ceny hd4870x2 a swojego opchnę za max 600-700zł (brak naklejki sapphire na chłodzeniu...czyli brak gwarancji by działalność kuzynka...)

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wyszło na to, że... niem teraz kasy i... mam za mało miejsca w obudowie :P

 

 

w przyszłosći zainwestuje w HD 4870 512mb. I takie pytanko, czy w crossfire np. GTA by widziało 1gb pamięci, czy stale 512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu to produkuje TSMC :wink: , a referencyjne pcb(gołe) to produkuje z pewnością jedna firma dla wszystkich na zlecenie ati.

Nie w tym rzecz.. ;)

 

@kacp3r - w CF chodzi o to że mimo 2x512 użyteczne jest 512MB bo w obu kartach jest ta sama kopia informacji - było o tym wcześniej mówione m.in. Focus to wyjaśniał.

 

A blokady w GTA da się łatwo obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie się zdaje, że PCB i chłodzenie referencyjne produkują fabryki Ati, a później są opychane innym producentom (aby np. nalepili soja nalepke)

A mnie sie zdaje, ze ATI samo nie produkuje prawie nic tylko wszystko bierze od poddostawcow i co najwyzej sama sklada do kupy. Normalna taktyka w branzy elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mógłby mi ktoś napisać jak nazywa się użądzenie do podłączenia do karty graficznej ktorym mozna recznie regulowac obroty wiatraczka? gdzies było na allegro do kupienia ale nie moge znalesc ;/ bylbym wdzięczny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bender83: thx :)

 

http://www.allegro.pl/item557380954_zalman..._mate_w_wa.html

 

i

 

http://www.allegro.pl/item552543929_regula...controller.html

 

który by tu kupić hmmm

 

ten drozszy ma chyba dodatkowo kawałek taśmy + kabel przedłużający hmm

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś lista poprawek?

 

Dobra... Jako iż nie udało mi się niestety sprzedać mojego Radzia to musze go podkręcić znów ;D

 

I tu pytanie. Miałem już 780Mhz (ustawiane w RBE + flash - nie wiem czemu ale lubie mieć wszystko na sztywno.) i wyglądało na to że rdzeń jest już przekręcony

Czy to możliwe? Czy wgrać oryginalnego BIOS'a i kręcić przez ATT? Bo szczerze mówiąc już sam nie wiem co mam robić z tą kartą. Niby Sapphire bardzo dobra firma i takie słabe oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zassalem. i powiem tak. wreszcie normalnie zainstalowal sie catalyst control ceenter ktorego i tak nie uzywalem ale niech bedzie :P na wczesniejszych wersjach wyskakiwaly bledy [nie pamietam jaki kod]. tak na szybko zrobilem testy w furmarku xD to jest poprawa ok 4-5 fpsow wzgledem 9,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...