Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dzsiaj kupilem hd4850 od kolegi, ponieważ uważa, że nie jest mu potrzebna tak mocna karta. Problem polega na tym ze u niego programy wykrywały prędkość wentylatora i dało się nim sterować. U mnie nie ma takiej możliwości i cały czas chodzi na max. Próbowałem zmieniać w rivatuner i ccc, ale nie pomaga. Ma ktoś pomysł co można z tym zrobić?

Edycja biosu w RBE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na których sterownikach miał. Na najnowszych nie chce działać?

On miał chyba 8.12. Ja mam 9.4. Ale zmiana sterowników nic nie da, ponieważ u mnie przy włączeniu kompa wentylator chodzi na 100%, a u niego chodził na 50%. Jest może jakiś kontroler do wentylatorów z tak mała końcówką?

Nie mam stacji dyskietek żeby wgrać nowy bios,a pen drive ledwo żyje.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ktoś jest dłużej na forum i śledził ten wątek to wie że kiedyś oddawałem HD4850 od Sapphire na gware, ale nie w tym rzecz.

 

Otóż uznali mi gwarancje i dostałem nową karcioche, i niestety znów mam problem :S

 

Grafike mam od jakiegoś tygodnia, dziś odpaliłem sobie CoD'a 4, grałem przez jakieś 2-3 minuty po czym zwis i czarny ekran, dopiero restart kompa pomógł, chociaż nie do końca bo teraz jak włączam system to na samym początku jak jest znak Microsoftu jest troche czarnych pasów (nie dużo, są wąskie) i jak powienien wejść na pulpit to niestety nie wchodzi a mi ukazuje się sam kursor , ale w Trybie Awaryjnym wszystko gra. Dodam że litery w biosie są jakieś poprzestawiane i dziwne, a na początku na napisie 'ABIT' są czarne kropki :( Kilka dni temu grałem w FIFE 09 i wszystko było ok, a teraz taka kicha :/

 

Czekam na pomoc i z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednej rzeczy zapomniałem napisać.

 

Nie zmieniałem chłodzenia na karcie. Odkręciłem referenta i rdzeń w prawym górnym rogu był lekko ukruszony, leciutkie wgniecenie.

 

Ehhhhhh i znów miesiąc czekać......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze poprawili problem zasilania...hehe , az nie moge uwierzyc.

Ciekawe czy bedzie mozna kupic sam radiator z zasilania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

 

1. Czym ściagnąć grafit po vmodzie?

 

2. Podczas zdejmowania Accelero z HD4850 zauważyłem iż TEN element (sekcja zasilania) jest tak jakby naderwany i lekko ukruszony. Czy jest możliwe aby to się samo tak zrobilo? Karta na szczęście działa.

Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czym ściagnąć grafit po vmodzie?

Gumką.

 

2. Podczas zdejmowania Accelero z HD4850 zauważyłem iż TEN element (sekcja zasilania) jest tak jakby naderwany i lekko ukruszony. Czy jest możliwe aby to się samo tak zrobilo? Karta na szczęście działa.

Samo to raczej zrobić się nie mogło ;]. Przyczyna musi być :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić heatspredery już wraz z taśmą termo przewodzącą. A co do referent, nie referent. Nie wiem jak cichy jest referent bo tę kartę mam jako pierwsza z serii 4870, nie miałem innego i szczerze mówiąc nie mam ochoty go zamieniać. Po lekkiej modyfikacji czyli naprawieniu tego co spartolił producent będzie wszystko ok a i gwarancji nie stracę. Po za tym u mnie wytrzymac bez kompa z tydzien czy dwa to niewykonalne (nałogowiec) ;) Tak więc odsyłka nie wchodzi w grę. A co do kosztów to będa one znikome bo heatspreadera alu na ram można na allegro kupić już za 12,5 zł z przesyłką (z taśmą).

 

 

Edit:

 

Wymyśliłem coś takiego, myślę, że zda egzamin w 100%. Czekam jeszcze na taśmę termo przewodzącą i mogę zabierać się do modyfikacji :)

post-21229-1240329835_thumb.jpg

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłbym z CU - tylko alu. Miałem CU chyba Revoltec na pamięciach w x800xl i trzeba było naprawdę mocno wiać żeby miały tak do 50 stopni Celsjusza.

:blink: :damage_wall: mnie ciekawi dlaczego nie robią bloków lub jak wolisz całych podstaw chłodzeń z Alu jest tańsze i lżejsze :unsure: a no tak miedz przewodzi Ciepło 2x lepiej niż Alu :lol2: wiec jak byś dal radiatory alu na tego radka to miał byś większa temp. na pamięciach a niższa na czujniku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator spełnia swoje zadanie, artefaktów brak :)

 

Swoja drogą jest gorący jak diabli, nie wyobrażam sobie jaką temperaturę miały wcześniej te pamięci. Palit i Gainward powinny dostać nobla za najgorzej zaprojektowane chłodzenie na świecie :D

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz na nie i narzekasz jakie to ono nie dobre i fe, a swoją drogą na początku wspomniałeś że jest ono cichutkie, a karta pracowała bez problemu przed założeniem radiatorów, także widac spełniało swoje zadanie. Reasumując jest ciche i chłodzi wystarczająco dobrze nie wiem czego więcej od niego chciec w standardzie. A odnośnie Palit i Gainward to ta sama korporacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Radiator spełnia swoje zadanie, artefaktów brak :)

 

Swoja drogą jest gorący jak diabli, nie wyobrażam sobie jaką temperaturę miały wcześniej te pamięci. Palit i Gainward powinny dostać nobla za najgorzej zaprojektowane chłodzenie na świecie :D

Za co doplacasz :D i pozniej sam zmieniasz...

 

Narzekasz na nie i narzekasz jakie to ono nie dobre i fe, a swoją drogą na początku wspomniałeś że jest ono cichutkie, a karta pracowała bez problemu przed założeniem radiatorów, także widac spełniało swoje zadanie. Reasumując jest ciche i chłodzi wystarczająco dobrze nie wiem czego więcej od niego chciec w standardzie. A odnośnie Palit i Gainward to ta sama korporacja.

Pierwszy post , zwolnienie wiatraka - artefakty , czego na refach nie ma nawet przy fanie z biosa po 20% , gdzie wiatrak praktycznie stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak firekage napisał. Wszystko super cacy do momentu zwolnienia wiatraków w trybie turbo. :lol2:

 

Karta wygląda teraz tak :)

 

ps. firekage v-moda zdjąłem bo okazało się, że karta nie jest w stanie pracować bez artefaktów nawet po założeniu tego radiatora ( Po podniesieniu napięcia oczywiście na domyślnym jest już ok) Po podniesieniu napięcia ten radiator był tak gorący, że nie byłem go w stanie utrzymać nawet przez pół sekundy. Krótko mówiąc konkluzja jest taka, że na Palitowskim chłodzeniu nie ma żadnych szans na podkręcanie. Teraz już wiem czemu ta karta ogółem tak słabo się podkręca - prawdopodobnie producent sam ograniczył możliwość OC.

 

Dodam - Nigdy więcej palita / Gainwarda :) Pobujam sie na tym jakiś czas i pójdzie do żyda a ja prawdopodobnie spróbuje nvidii (no chyba że ati z serii 5xxx bedzie godne polecenia - zobaczymy) :)

post-21229-1240471788_thumb.jpg

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swojej 4870 obkleilem sekcje zasilania radiatorami Scythe i przesmarowalem Zalmanem STG-1.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Ciekawa rzecz. Temperatury (wszystkich elementow karty - nie tylko sekcji zasilania) w stresie spadly o srednio 10'C. Jednak w Idle na odwrot - skoczyly o pare stopni.

Przypuszczam, ze to wina zmniejszenia sie miejsca na swobodny wylot goracego powietrza. W idle wiatraki do 55'C ustawione sa na 0% RPM.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa, zerknij na moj nowy worklog :D Ta obudowa pod wzgledem chlodzenie nie umywa sie do mojego zeszlorocznego moda. Coz, cos za cos. Zobaczymy po owych modyfikacjach. Do tej pory temperatury byly, hmm... srednio przyjazne :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ps. firekage v-moda zdjąłem bo okazało się, że karta nie jest w stanie pracować bez artefaktów nawet po założeniu tego radiatora ( Po podniesieniu napięcia oczywiście na domyślnym jest już ok) Po podniesieniu napięcia ten radiator był tak gorący, że nie byłem go w stanie utrzymać nawet przez pół sekundy.

A czy czasem winnym temu nie jest heatpajp? Styka sie on z radiatorem? Bo jesli tak to ten zawsze bedzie goracy ;)

 

Krótko mówiąc konkluzja jest taka, że na Palitowskim chłodzeniu nie ma żadnych szans na podkręcanie. Teraz już wiem czemu ta karta ogółem tak słabo się podkręca - prawdopodobnie producent sam ograniczył możliwość OC.

W jakiejs zachodniej recce dotyczacej tej karty pisali , ze ramy nie sa chlodzone i nie wroza w ogole dobrego oc.

Dodam - Nigdy więcej palita / Gainwarda :) Pobujam sie na tym jakiś czas i pójdzie do żyda a ja prawdopodobnie spróbuje nvidii (no chyba że ati z serii 5xxx bedzie godne polecenia - zobaczymy) :)

nigdy wiecej non refow , cietych konstrukcji autorskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak firekage napisał. Wszystko super cacy do momentu zwolnienia wiatraków w trybie turbo. :lol2:

 

Karta wygląda teraz tak :)

 

ps. firekage v-moda zdjąłem bo okazało się, że karta nie jest w stanie pracować bez artefaktów nawet po założeniu tego radiatora ( Po podniesieniu napięcia oczywiście na domyślnym jest już ok) Po podniesieniu napięcia ten radiator był tak gorący, że nie byłem go w stanie utrzymać nawet przez pół sekundy. Krótko mówiąc konkluzja jest taka, że na Palitowskim chłodzeniu nie ma żadnych szans na podkręcanie. Teraz już wiem czemu ta karta ogółem tak słabo się podkręca - prawdopodobnie producent sam ograniczył możliwość OC.

 

Dodam - Nigdy więcej palita / Gainwarda :) Pobujam sie na tym jakiś czas i pójdzie do żyda a ja prawdopodobnie spróbuje nvidii (no chyba że ati z serii 5xxx bedzie godne polecenia - zobaczymy) :)

Ja tam kompletnie nie kumam po co ta cała zabawa. Nie wiem co Cię dziwi ,że po zejściu z wiatrolem arty sadziło. Nie zgodzę się ,że niereferncyjne karciochy są zawsze do d... Ja mam 1025MB 4870 Golden Sampla Gainwarda i mimo iż w turbo 790/4200 cicho nie jest to tragedii żadnej nie ma. Jak się poweruje na maksa to bez podkręenia wentyla ani rusz. Inna sprawa ,że pobór energi w IDLE to skandal patrząc na GTX260. Gdyby tak zejść z taktowaniem minimalnym z 500 na 280 jak w nowej 4890 to by było miodzio. TO samo z temperaturami. Generalnie nie ma co się obraząć na niereferenty i bez namysłu przeskoczę na 4890 Zotaca na Zerotermie (980/4400) bo to GTX285 a cena powinna być koło 900 zeta z hakiem. Nawet najnowszy GTX275 NV który pobił 285 (samobój marketingowy NV) jest droższy o 150zeta. Generalnie decyzja o daniu wolnej ręki w niereferentach ATI to bardzo udany pomysł (szkoda tylko ,że Sonic spierniczył sprawę z HeatPeape). GOlden Sample są widać bardizej udane. Zerotherm też jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

szkoda tylko ,że Sonic spierniczył sprawę z HeatPeape). GOlden Sample są widać bardizej udane.

GS to identycznie wykonana karta co i Pality. Roznia sie naklejka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...