Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Maxforce zgapiłem pomysł od Ciebie i teraz też siedzi u mnie wentyl nad sekcją :P.

 

Aha i tak na marginesie, jaki ołówek do v-moda? Kiedyś malowałem pare kart i miałem taki fajny co działał świetnie, ale teraz nawet nie pamiętam jaki to był ołówek :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chula radek hula, ale czasem sie wywala

nie wiem czy to wina mobo, czy czego, ale niewazne sumie - zobacze jak po obnizeniu taktów będzie

 

w każdym razie jesli chodzi o tempy i hałas to palit (nie sonic, nie referent) daje rade

ale myślę, ze HiS IceQ będzie jeszcze lepszy

 

jeśli chodzi o jakość to ATi ma ładniejsze, miększe AA od nVidii, ale chyba jednak 'rysunek' zielonych bardziej mi się podoba :/

 

mimo wszystko nie narzekam :P pozyjemy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie do domu miernik nie z biedronki tylko normalny.

 

przecież co lepsze karty robią po 940 na 1.45 co wy piszecie? tyle że ile ona pożyje to nie wiem hehe

to popatrz dokładnie na ten miernik może żle coś odczytujesz bo jeszcze nikomu nie trafiła się sztuka 870 z 1.29V.

940Mhz to przedział minimum 1.46V-1.49V stabilne a nie marki i pare gierek w 1280x1024

Dołączona grafika

powyżej granicy 940 to naprawdę trzeba dobrze schłodzić sekcje zasilania żeby było stabilne.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to popatrz dokładnie na ten miernik może żle coś odczytujesz bo jeszcze nikomu nie trafiła się sztuka 870 z 1.29V.

940Mhz to przedział minimum 1.46V-1.49V stabilne a nie marki i pare gierek w 1280x1024

Dołączona grafika

powyżej granicy 940 to naprawdę trzeba dobrze schłodzić sekcje zasilania żeby było stabilne.

I tak bez znaczenia 90% siedze na necie a gram albo wcale albo 10% to tak dla zabawy. Brakuje mi 1xx pkt. i pęknie 16 tyś w smarku 06. Napewno nie planuje jej uwędzić bo 1.3 to na powietrzy i tak sporo jak na tą karte więc śmiga na 1.29V na 830 i mam full zapas bo testy zrobie nawet na 870 tylko po co ? dla 200pkt w SM 3.0 ?? z 7200 na 7400 czy nawet niech będzie 7600 ? Nie interesuje mnie ile potrzebuje Vgpu Twoja czy inna karta mojej starcza tyle. Miernik jest dobry. Ale mam pytanie w CF u Ciebie ile jest w SM 3.0? w smarku 06? Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie do domu miernik nie z biedronki tylko normalny.

 

przecież co lepsze karty robią po 940 na 1.45 co wy piszecie? tyle że ile ona pożyje to nie wiem hehe

Ja wierze

zdarzaja sie dobre Sztuki

 

Tyle ze sprawdzaj stabilnosc conajmniej w LOST PLANET

 

moja robila tez na 1,33 -910 mhz

 

po dokladnym testowaniu okazalo sie ze ze na tym napieciu jednak full stabilnie jest dopiero

przy 870

 

a do 910 potrzebuje juz 1,41v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob umozliwia ? do 1,42 ?? o_O

Ja mam pencil-mod na 1.33V po przestawieniu w ATI TT napięcia z 1.082V na 1.158V mam na karcie 1.43V. Chyba o to się jemu rozchodzi. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem radka 4850 dla GRIDa i... cudo!!! wygląda slicznie, chodzi szybko

 

nie ma potrzeby kręcenia karty, bo na PCI-E x4 nie pokaże to efektu, więc wracam do taktów 630/100 (lubię okrągłe) i zaraz pokombinuję z obnizeniem napięcia 2D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i mozna grać na 8800gs, ale robiłem przesiadke z 6800 - jak widać nie zmieniam co pół roku

 

na nierefernecyjnym palicie ustawiłem 20% fan przy przekroczeniu 50 stopni i nie wskakuje nawet na 30%, które powinno byc przy 55stopniach

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Palato. Akurat gram sporo w GRID`a , obserwacje frapsem, były GF 8800GT @720\1780\1820 fps 50-70 klatek, 4870 @800\1000 fps 90-120 klatek. Duża różnica na korzysć radka choc GF zapewniał też pełną płynność.

na jakich ustawieniach graficznych

oraz karty

 

masz te 90-120 fps ?

 

btw.

sprawdz w wyscigach 24 godzinnych - przejscie z dnia na noc

spadek 40% fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zły wybór - dwie fazy jedynie do zasilania gpu , czyli ograniczone oc oraz większa temp pracy mosfetów i przekłada się na wyższe temp pcb , po drugie małe pcb - czyli temp karty będzie nie zaciekawa. In plus można jedynie zapisać pamięci Samsunga.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, sideband :D . Dawnośmy nie gadali. Nie pocieszyłeś mnie. ;) Widzisz, mogłem napisać do Ciebie zanim coś kupiłem. Raz, że zgubiłem twoje gg (poprosze na PW ;) ), dwa nie pomyślałem o tym co napisałeś. Tak to jest jak sie robi zakupy pod wpływem impulsu. Ale może chociaż mniej prądożerna będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dawno B-) , mniej prądożerna raczej nie. Palit poleciał na całość i zrobił najtańszego 4850 , jak chcesz zapodać palita to tylko sonic-a. Jak kupisz referenta masz pewność , że masz regulacje napięcia z biosu i windy zarówno dla 2d i 3d , referent ma 4 fazy do zasilania gpu. Referent ma dwie wady - kiepskie chłodzenie (zawsze można zmienić) oraz mocno grzejące się pamięci. GG znajdziesz w profilu :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich otóż mam problem z Radosławem HD4850 chciałem dokonać pomiaru VMEM miernikiem według TEGO i po dotknięciu tych miejsc na zdjęciu miernik pokazuje 0 ;) VGPU jest ok sprawdzałem może są inne miejsca do pomiaru VMEM proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Palit jak widać podkręcił sie dobrze, zmiany napięcia w ATT działają

sekcja zasilania grzeje się, ale jedyną 'niedotykalną' częścią jest cewka zasilania pamięci

 

w dobrze wentulowanej budzie karta się na pewno nie usmaży nawet po o/c

 

nie planuje robić pencil-modów i myslę, że styknie na długo

 

jest nie za głośna i nie za gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...