Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj nowo powstały temat PhysX'a w dziale Nvidii, ktoś tam pisał że po kombinacjach które tez podał pozbył się tych spadków wydajności.

 

edit: Gah, a ja nie zauważyłem 9 strony tego tematu ;)

 

Ps. Side, wciąż czekam na odpowiedź co jest ulepszone w 1.1 względem 1.0, oczywiście jeśli możesz ;)

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci powiedzieć , że wzrasta wydajność zwłaszcza z włączonym AF oraz AA w grach pod dx-a. Więcej nie moge zdradzić , dlatego są dwie wersje żebyście sobie porównali wydajność , żeby nie osądzać mnie o nieobiektywne testy. Być może wydajność wzrasta tylko na 9600gt :wink:

 

Jedynie moge potwierdzić , że zmiany nie są poziomie inf-a , bo tam za dużo nie da rady zdziałać.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

na G92 obługa PhysX jest obecna jak na poprzednich... wszystko działa bardzo dobrze nie ma problemów z instalacją... vista x32 stery po polsku...

 

pozdrawiam...

 

biore się za testy.

Edytowane przez Elviso26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na xp i działa jak należy , jak sprawdze pod vistą to dam znać :wink:

Będę wdzięczny :razz:

Tak samo mam w CS i Trainz Railroad Simulator 2006 w momencie kiedy wybiorę OpenGL.

Jak dam na DirectX to wtedy jest wszystko OK <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos na 177.39 v1.1 nie moge zmienic opcji skalowania - wszystkie opcje sa na szaro. Na 169.61 przed formatem i przerzuceniem sie z SP2 na SP3 dzialalo jak nalezy.

I takie pytanko przy okazji - da sie zachowac ustawienia kolorow (ten wykres) zebym nie musial sie z tym bawic przy kazdej zmianie sterownikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są od jakiegoś czasu dostępne na oficjalnej stronie nvidii i są cienke jak d... węża także nie wiem w czym rzecz :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skalowania to nie pomoge , bo nie użwam tv-out bo chyba to ma związek z tv-out???

 

Co do ustawień , to ustawienia są zapisywane w NvApps.xml :wink:

Chodzi o skalowanie nienatywnych rozdzielczosci, czy ma to robic wbudowany skaler LCDka czy sterowniki nv. Zazwyczaj lepiej radza sobie z tym sterowniki, ale w 177.39 v1.1 jest na sztywno ustawiony wbudowany skaler monitora i nie moge tego zmienic...

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o skalowanie nienatywnych rozdzielczosci, czy ma to robic wbudowany skaler LCDka czy sterowniki nv. Zazwyczaj lepiej radza sobie z tym sterowniki, ale w 177.39 v1.1 jest na sztywno ustawiony wbudowany skaler monitora i nie moge tego zmienic...

Dzięki.

To coś masz nie halo bo u mnie wszystko jest ok na tych sterach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień , to ustawienia są zapisywane w NvApps.xml :wink:

Tam sa tylko podstawowe rzeczy... Chodzi mi na przyklad o profile gier, ustawienia TV i cala reszte

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zawartosc"
<FILE>

<INFO Number="0"/>

<PROFILESET>

<PROFILE Label="Base Profile">

<PROPERTY Label="af_default" Value="0x00000010" Default="0x00000001"/>

<PROPERTY Label="aa_selector" Value="0x20000000" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="aa_default" Value="0x00000010" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="image_settings" Value="0xFFFFFFF6" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="vsync_default" Value="0x08416747" Default="0x60925292"/>

<PROPERTY Label="trilinear_optimization" Value="0x00000001" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="aniso_optimization" Value="0x00000000" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="aniso_selector" Value="0x10000000" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="aniso_sample_optimization" Value="0x00000000" Default="0x00000000"/>

<PROPERTY Label="sli_aa" Value="0x51621660" Default="0x51621660"/>

</PROFILE>

</PROFILESET>

</FILE>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvapps dotyczy gier itd , nvwsapps dotyczy programów , po instalacji sterowniki powstaje jeszcze plik nvapps.vnb

 

Jeżeli zmienisz coś control panelu jasność etc lub coś w profilach ten pierwszy plik zostaje aktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...