Skocz do zawartości
Gość Kaaban

Długi Weekend I Inne "święta"

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że jest długi weekend, ale dlaczego przez PiS wszyscy mają na tym cierpieć? Banki zamknięte, poczta zamknięta, sklepy zamknięte, oczywiście większość skorzystała i zamknięte jest od czwartku do niedzieli, suuuuuuper, jak mam coś załatwić :blink: ? W tygodniu mam szkołę/pracę przychodzi długi weekend a oni wszystko na patyk zamykają bo trzeba komunistyczne święto uczcić, świetnie :damage_wall:

 

Galerie w długi weekend i w maju 2008:

01.05.2008 (1 maja), czwartek - nieczynne

03.05.2008 (3 maja), sobota - nieczynne

 

 

Dziś na poczcie Pani radośnie oznajmiła mi, że po paczkę mogę przyjść w poniedziałek bo jest długi weekend, świetnie :mad:

 

 

Was też to wkurza? Kiedyś kto chciał ten otwierał, kto nie ten nie i wszyscy byli zadowoleni, to nie, musieli przecież zmienić :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się mówi. Do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić a i tak wszystkich nie da sie zadowolić. Ciesza sie Ci co na poczcie pracują i mogą odpoczać te pare dni, złoszczą się Ci co akurat wtedy muszą załatwiac cos. Takie życie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kurierzy tez nie pracuja jutro. A co do tematu, tak samo mozna powiedziec jakby ktos z was pracowal w takich miejscach, tez byscie sie cieszyli ze macie wolne i mozecie odpoczac od pracy, wiec nie rozumiem jaki tutaj problem.A zalatwic mozna po weekendzie. Life is brutal. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest w cywilizowanych krajach ciach .Zreszta temat do zamknięcia, frustratom mówimy NIE

Fajnie, ale wez pod uwage, ze jest sporo ludu, ktory nie jest zadowolony z takiego stanu rzeczy, bo roz*****la im wiele! Bez jaj, rozumiem ze niektorzy chca wolne i w ogole, ale chociaz czesc instytucji/firm moglaby byc otwarta w piatek przynajmniej w ograniczonym wymiarze czasowym (jak w zwykla sobote?)

 

Dla tych co chca sa za takimi wolnymi dniami... a co z niedzielami handlowymi? Niedziela to dzien swiety (przynajmniej dla ponad 90% ludu tego chorego kraju), a jednak przychodzi niedziela handlowa i zamiast odpoczywac w rodzinnym gronie, to biegaja po sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem, chcecie mieć wolne, ale żeby wszyscy inni pracowali? :). Macie parę dni wolnych, siądźcie na pupie, odpocznijcie, zrelaksujcie się, zwolnijcie, pojedźcie gdzieś za miasto z rodziną/znajomymi. A sprawy sobie załatwicie w poniedziałek :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolnego nie mam, pracuję w domu... Chodzi o to, że część mogłaby być otwarta, a powinien decydować właściciel firmy a nie państwo narzuca odgórne zasady. Jakbym pracował na takim stanowisku to oczywiście, że chciałbym wolne ale to praca jak każda inna i nie uważam, żeby potrzebowali 4 dni wolnego, litości... Jeszcze z okazji "święta pracy"? Wiadomo, że każdy chciałby wolne, ale praca to praca i tyle, zwłaszcza w instytucjach państwowych/potrzebnych codziennie. Z tym, że oni muszą pracować a wszyscy mają wolne to popracowali by w te dni a mieliby wolne kiedy indziej, rzeczywiście problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem, chcecie mieć wolne, ale żeby wszyscy inni pracowali? :). Macie parę dni wolnych, siądźcie na pupie, odpocznijcie, zrelaksujcie się, zwolnijcie, pojedźcie gdzieś za miasto z rodziną/znajomymi. A sprawy sobie załatwicie w poniedziałek :)

ok, szpitale, policja ect. tez niech dzisiaj konczy prace i zacznie w poniedzialek... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lle chociaz czesc instytucji/firm moglaby byc otwarta w piatek przynajmniej w ograniczonym wymiarze czasowym (jak w zwykla sobote?)

Miej pretensje do instytucji/firm. Piątek jest normalnym dniem w który się pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakież to ważne sprawy musisz jeden z drugim koniecznie akurat w czwartek załatwiać? Ktoś (bo przeca nie roboty, to nie Japonia) miałby siedzieć kilka godzin na rzyci, bo a nuż jaśnie pan zjawi się kupić waciki? Dżizes Krajst, egoizm kiedyś zeżre ludzkość.

 

Co innego policja, straż czy zakłady przemysłowe, dla których trzydniowy przestój to strzał w kolano wydajności. Sam w takim pracuję i nikt nie wspomina nawet o zatrzymywaniu maszyn z powodu jakiegoś tam żydowskiego święta. Ale ponieważ pracuję też w usługach, wyobrażam sobie, jakiego srogiego wk...rwu można dostać, stercząc do popołudnia w oczekiwaniu na Jednego Pana Klienta, kiedy lud tłumnie rusza na majówki wszelakie, by pić, spożywać i kopulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej pretensje do instytucji/firm. Piątek jest normalnym dniem w który się pracuje.

Za dni świąteczne wypadające w dzień dodatkowo wolny od pracy, udziela sie innego dnia wolnego. W br. jest to 3.05 i 01.11.

Pracowników informuje sie o zamienych dniach wolnych w sposób zwyczajowo przyjety u pracodawcy.

podstawa prawna to Art. 130 par. 2 k.p. znowelizowany art. wszedł w życie już w 2006 roku

 

Wiec jest tak ze jak ktoś nie zna prawa to jest jego sprawa i idzie do pracy ewentualnie możesz dostać ten dziec w każdy inny dzień (np duże zakłady ) co do policji i straży poz. oraz podobnym służbą to niestety ale dostają to oddane we wcześniejszej emeryturze

 

Wszystkim narzekającym życzę w przyszłości pracy w soboty za niezmieniona stawkę placowa, pracowanie w handlowe niedziele, niewypłacanie przez pracodawce nadgodzin itd (przerobiłem i nigdy więcej sie nie zgodzę na niewolnicza prace a jak właściciel ma ochotę to niech sam pracuje )

Edytowane przez Running

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dni świąteczne wypadające w dzień dodatkowo wolny od pracy, udziela sie innego dnia wolnego. W br. jest to 3.05 i 01.11.

Pracowników informuje sie o zamienych dniach wolnych w sposób zwyczajowo przyjety u pracodawcy.

podstawa prawna to Art. 130 par. 2 k.p. znowelizowany art. wszedł w życie już w 2006 roku

 

Wiec jest tak ze jak ktoś nie zna prawa to jest jego sprawa i idzie do pracy ewentualnie możesz dostać ten dziec w każdy inny dzień (np duże zakłady ) co do policji i straży poz. oraz podobnym służbą to niestety ale dostają to oddane we wcześniejszej emeryturze

Sobota nie dla kazdego jest dniem wolnym od pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota nie dla kazdego jest dniem wolnym od pracy...

Dla prawa pracy jest i jezeli pracujesz w sobote to powinienes dostac dzien wolny w inny dzien pracujacy (wszelkie "dodatki" itp. to jest juz naginanie prawa). Mielismy ostatnio kontrole to wiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla prawa pracy jest i jezeli pracujesz w sobote to powinienes dostac dzien wolny w inny dzien pracujacy (wszelkie "dodatki" itp. to jest juz naginanie prawa). Mielismy ostatnio kontrole to wiem. :)

I jak juz pisałem nie ma nigdzie napisane ze jest to 2 maja, który jest dniem roboczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ja idę do pracy w piątek, sobotę i niedzielę

tak więc kupę dostanę z tego waszego wolnego :(

tak bym chciała odpocząć

a do pracy trzeba iść :(

buuu ;(

 

 

a tak serio - idę do pracy, ale tylko dlatego że w zeszłym tygodniu nie zgłosiłam, że nie chcę przyjść.

nikogo się do pracy nie zmusza, nie ma przecież nawet takiej opcji, coś ci nie odpowiada - rzucasz pracę, problemu nie widzę.

za to teraz rząd z nie wiadomych mi przyczyn chce zmuszać ludzi do tego by NIE pracowali. kiedy ja na przykład od poniedziałku do czwartku mam zajęcia, to kiedy niby mam pracować?

 

i to nie jest tak że to jest jakiś straszny wyzysk wycisk i nie wiadomo co jeszcze

pozwólcie że wam przypomnę - za to że idę do pracy w niedzielę czy święto - jest mi płacone! i ja tam idę dla pieniędzy. a za takie święto to jeszcze ileś tam procent więcej płacą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) za to że idę do pracy w niedzielę czy święto - jest mi płacone! i ja tam idę dla pieniędzy. a za takie święto to jeszcze ileś tam procent więcej płacą :)

Dodatek za pracę w niedzielę to 100% stawki godzinowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo się do pracy nie zmusza, nie ma przecież nawet takiej opcji, coś ci nie odpowiada - rzucasz pracę, problemu nie widzę.

co za brednie, od kiedy to w pracy dozwolona jest taka samowolka? jakbym miał strzelać takie fochy to pewnie nigdy bym już nie pracował... bo zawsze coś się znajdzie, a to brak wolnego, trzeba dłużej zostawać, szef ma fochy itp itd Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie produkcyjnej (takie male zabawki po kilkaset ton robimy). Zajmuje sie tam kontrola jakosci/techniczna. A ze nie jestem wymagany aby siedziec w pracy to nie siedze. Nie bede mial zadnych inspekcji bo armatorzy i inne instytucje maja wolne, wiec nie ma sensu abym siedzial fizycznie w pracy. Co do ludzi (fizyczni) to jest taka zasada ze jak chcesz to jestes (placa na godziny), no chyba ze jest mega wielk

ie opoznienie i trzeba podgonic ostro robote. 

Mistrzowie niestety nie maja wolnego, troszke im wspolczuje ale innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...