Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro pomogę Lysyn-owi w testach, jak ktoś by chciał to z ciekawości mogę puścić testy na tym co mam teraz w podpisie, sam jestem ciekaw czy rzeczywiście proc tak blokuje. Lysyn jakbyś jeszcze mógł zrobić testy z obniżonym taktowaniem cpu do 3.5/3.6ghz to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frikage a ty daruj sobie kreowanie się na boga tego portalu. chciałeś info w kryzysie to je masz. właściciel karty dodał że później zrobi konkretniejsze testy.

 

brak info biadolisz że się wszyscy lenią. ktoś coś podaje na szybkiego aby umilić Ci życie (choć wcale nie musiał bo się śpieszył, czy w ogóle nie musiał nic pisać...) a jak jest już jakaś informacja to i tak jest źle. weź się człowieku zastanów nad sobą... z pięć razy.

Nic nie pisalem o "lenieniu" sie , a o tym , ze nie widzial AFu , badz ten w ogole ponownie przy ATI nie dziala.

 

BTW - chcialem WIEDZIEC czy AF dziala , a nie jaki jest framerate "na szybko", a laski to kolega mi zadnej nie robi - serio. Predzej TO WAM pomogl bo macie parcie na ta karte , nie ja. Dla mnie liczy sie konkret. Was juz same fotki podniecaja...

 

Raczej mało interesujące jest twoje zdanie, już się raz wypowiedziałeś na ten temat po co to powtarzasz?

To oczywiste - nie do kazdego dociera. Malo tego , ponoc AF to "ficzer Crysisa i moje wymaganie" , odsylam do tego co pisal DEVIL. To tez umknelo miedzy wierszami? Jak widac , nie tylko ja uzywam AF,

 

Fire coś tam...weź chłopaku wyluzuj, idź na dwór a nie się pienisz i rzucasz jak gów.no z balkonu, masz 12e lat czy co?

G...cos tam , jesli juz skonczyles ta skomplikowana i przezabawna psychoanalize tak zobacz co pokazal Lysyn - takie cos mimo , ze w benku juz o czyms MOWI (bo kazdy moze to od razu porownac do tego co ma "na pokladzie") i na takie cos mozna czekac. Jesli chcialbym chlopaku czytac "recki" typu forumowe PCLAB.PL to prawdopodobnie siedzialbym tam i czail sie na : "kupilem , 3d mark - fajna , nie?"

 

Zastanow sie sam. To , ze nie sikam z zachwytu i nie dostaje orgazmu , a pytam o konkret jest rzecza szokujaca , nie? Zwlaszcza , ze TO WIDAC od razu. Nie mial czasu? NIe wymagam , ale skoro odpalal na szybko to po minucie widac czy na ATI to lazi , czy nie. W odpowiedzi na , wydaje mi sie , grzeczne pytanie otrzymalem "koncert" w postaci "moich wymagan i ficzera Crysisa oraz jakiegos parcia" Zastanow sie sam jeszcze raz.

 

 

Tak , tak - podniecam sie z Wami , kocham ta nowa karte. JEST WSPANIALA. Zadowolony?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozsmieszaj mnie , jesli nie mialbyc PARCIA to nie kupilbys karty w tej cenie skoro nie grasz Crysisa , a i nie odpalalbys jej w tej grze. Czy jest jakas gra , ktora nie chodzi dobrze na 4890 pomijajac fizyksa? Watpie.

 

Sprawa numer dwa - wyzej poczytaj co napisal Devil. Jesli nie wiesz CO DAJE AF tak w ogole rozmowa nie ma sensu. TO JEST STANDARD , a nie ficzer Crysisa. Bez AF w KAZDEJ GRZE tekstury wygladaja jak rozpackana sraczka bez ostrosci. Wydaje mi sie , ze kupujac karte za okolo 1500 mozna wymagac od niej tego by TRZYMALA STANDARD bo AF to cos co nie mozna , ale wrecz trzeba dzis odpalac by to jakos wygladalo. Skoro nie robi sie testow z tym to albo znowu na ATI to nie dziala , albo wisi CI IQ , a to juz dla mnie byloby dziwne z tego wzgledu ,z e to kosztuje sporo , a brak AF widac od razu i tutaj nie trzeba miec "oka recenzenta". Wiec?

Czy Tobie ktos placi za plucie sie na temat crysisa i 5870? skoro ta karta cie tak rozczarowala i zawiodla to po jaka cholere co chwile walkujesz to samo w tym watku?

Sorry za offtop ale rzygac mi sie juz chce od tego pieprxz. JEszcze rozumiem jakbys mial pretensje do jakiegos portalu ale tytaj osoba prywatna ktora kupila sobie karte i z wlasnej woli chce sie podzielic z nami wynikami - Ty na niego naskakujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczy się konkret to zachowuj się jak konkret i czekaj spokojnie. tamte "na szybko" wyniki też coś mówią.... eot bo i tak to do niczego nie doprowadzi.

 

EDIT:

Lysyn, ten nowy radek pięknie wpasował się w kolorystykę twego sprzętu :D

 

i fakt karta jest sporych rozmiarów. ale i tak nie jest dłuższa niż 4870x2 ;) nowy x2 to będzie dopiero olbrzym :D

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shame on you :P

to przy okazji looknij ile masz w stresie....a ogolnie to jakie odczucia do poprzedniej grafy..280gtx? czy cos innego?

Mialem ostatnio GTX295, wczesniej 260 w sli :)

Karta jest bardzo cicha. Zarówno w stresie jak i przy obciazeniu.Z cewek zadne piski sie nie wydobywaja.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jedziemy...

 

"HD5700 will be with 1120 stream processors and 56 texture units TMU, the memory is GDDR5. Far as we know there will be HD5770 (199 dollars) and HD5750 (149 U.S. Dollar), HD5770 will replace the current HD4890, the HD5750 is to replace the HD4870. HD5700 opponent is to the NVIDIA GTX275, GTX260, GTS250 and the future D10P GT200b series. Others like DX11, ATI Steam, UVD2, Eyefinity, CrossFire technologies are also readily available."

 

HD5770 - 1120sp

HD5750 - 800sp lub 960sp

 

HD5750:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było by ciekawe nie powiem ;) Coraz bardziej skłania mnie ku 5850, ale wciąż czekam na jakieś testy na dwu rdzeniowym procku. Najlepiej E8400@4.0 ghz. Myślę jednak, że w większości dzisiejszych gier i pewnie tych nieco późniejszych 2 rdzenie stykną jeszcze. Ale pytanie czy do 5850 czy 5870.

 

p.s co do osób jak Lysyn, który dzielą się informacjami to chwała im za to. Panowie naprawdę pomagacie ludziom robiąc te prywatne recenzje i testy. Przynajmniej wiem czego się spodziewać. A jak już pisałem wcześniej świat na nudnym Crysisie się nie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie ktos placi za plucie sie na temat crysisa i 5870?

Tak i to calkiem dobrze. Generalnie tak samo jak i wiekszosci za Vantage. To jest dopiero pie...

skoro ta karta cie tak rozczarowala i zawiodla to po jaka cholere co chwile walkujesz to samo w tym watku?

Bawi mnie polemika z tymi , ktorzy prawdopodobnie maja przedzawalowe na sam dzwiek ATI.

Sorry za offtop ale rzygac mi sie juz chce od tego pieprxz. JEszcze rozumiem jakbys mial pretensje do jakiegos portalu ale tytaj osoba prywatna ktora kupila sobie karte i z wlasnej woli chce sie podzielic z nami wynikami - Ty na niego naskakujesz...

Ja nie mam do niego zadnych pretensji za wyjatkiem tego , ze jesli juz pokazuje sie "jakis" test (nawet 1 i to na szybko) to wypadaloby aby ten mial "rece i nogi". Poziom forum spada? AF to jakas nowosc? TO WIDAC OD RAZU W KAZDEJ GRZE. Czy to jest az tak trudne? To moze zamiast ciezkiego Crysisa dam prostego Grida? NO chyba linie proste widac... Moze teraz nie bedzie nieporozumien w temacie czym jest AF i jak to rozpoznac.

 

Was denerwuje "moj" AF , mnie pie...o Vantage i smarkach - proste , kazdy lubi cos innego. Dla mnie grafika ma dawac obraz o okreslonej grafice , a nie punkty w jakims pseudo-dziwnym programie. Z tego powodu pisze o AF , o Crysisie , ktory jest lepszym benkiem niz niejedno "timedemo" czy smark wbudowany w cos tam.

 

A to moj komp:

Jakiej marki tu buda?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage k.... przestan odpisywac juz w tym temacie bo nie mozna na to patrzec. W kazdym temacie musisz sie z kims wyklocac i na sile udowadniac swoje racje.

 

@Devil, ja w poniedzialek zamawiam 5850 bo maja byc wtedy na stanie 194 sztuki w pewnym sklepie wiec moze w srode/czwartek juz bede mial to porobie testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to byłbym bardzo wdzięczny. Masz praktycznie to samo co ja. ;) Czekam niecierpliwie na testy. Zarówno bez i po OC tego 5850.

 

I panowie jak możecie to podawajcie też temperatury GPU w stresie. Nie powinny być chyba wysokie skoro to 40 nm. Skoro przy tym referencyjnym chłodzeniu karta jest cicha, to może będzie moja pierwsza karta od wielu lat w której nie wymieniłem chłodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie Crysisa (3 loopy) max temp GPU 74,5 stopni. Ale to tylko kilka minut testu.

 

GPU temp. #1 74,5 stopni.

GPU temp. #2 80,5 stopni.

GPU temp. #3 80,5 stopni.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark Vantage 900/1300

16257ptk

 

GPU SCORE 16725ptk -> jak widać core 2 quad mocno nie blokuje tej karty względem i7.

 

Crysis Warhead 1920x1080 DX10 850/1200

35,02 fps

 

Crysis Warhead 1920x1080 DX10 Afx16 850/1200

32,75fps

 

Crysis Warhead 1920x1080 DX10 AAx4 850/1200

30,4fps

 

Crysis Warhead 1920x1080 DX10 AAx4 AFx16 850/1200

28fps

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się troszkę grzeją jak na 40 nm. Mój 88GT w Crysisie nie osiąga więcej niż 68'C. No ale chłodzenie DuoOrb robi jednak swoje. Jednak 75-80' C to nie są z kolei jakieś bardzo wysokie temperatury aczkolwiek spodziewałem się czegoś na granicy 50-60' C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się troszkę grzeją jak na 40 nm. Mój 88GT w Crysisie nie osiąga więcej niż 68'C. No ale chłodzenie DuoOrb robi jednak swoje. Jednak 75-80' C to nie są z kolei jakieś bardzo wysokie temperatury aczkolwiek spodziewałem się czegoś na granicy 50-60' C.

Proces wykonania to tylko jeden parametr. Jak możesz porównywać do zupełnie innej architeORT: ORT: ktury? A gdzie w tym ilość tranzystorów (to one pracują), gdzie napięcia itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jedziemy...

 

"HD5700 will be with 1120 stream processors and 56 texture units TMU, the memory is GDDR5. Far as we know there will be HD5770 (199 dollars) and HD5750 (149 U.S. Dollar), HD5770 will replace the current HD4890, the HD5750 is to replace the HD4870. HD5700 opponent is to the NVIDIA GTX275, GTX260, GTS250 and the future D10P GT200b series. Others like DX11, ATI Steam, UVD2, Eyefinity, CrossFire technologies are also readily available."

 

HD5770 - 1120sp

HD5750 - 800sp lub 960sp

A co z wielkościami chipu? Taki jak 5870 czy mniejszy? Jakie TDP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...