Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, a ja zamówiłem HD5850. Dałem za niego 999zł. Na razie wystarczy, jak w przyszłości będzie brakować wydajności to zrobi się cross fire :P

 

Dobra, dosyć przechwałek, bo was itak to nie obchodzi. W każdym razie mają mi ją wysłać w piątek, więc w przyszłym tygodniu powinienem ją mieć. Będę mógł więc wypróbować walnąć na tym fizyksa. Bardzo jestem ciekaw jak mi to pójdzie. W każdym razie poszukuję osób, tóre już coś takowego robili i pomogą mi w tej próbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX11 ma na przykład realizować na poziomie interfejsu programowania obliczenia kart multi GPU takich jak 5870 x2 . Jest to zdecydowany krok na przód w stosunku do obecnej techniki - na poziomie sterownika . Nie będzie już problemów z niepracującym jednym GPU w niektórych grach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy DX11 będzie jakąś rewolucją na miarę DX10? Czy warto wydawać na taką kartę kasę?

O rewolucji bym nie mówił, jednak będzie bardzo fajnym postępem.. szczególnie wielowątkowość, teselacja i sprawa fizyki.. ale niestety oprócz dobrej gadki M$, muszą iść jakieś wyraźne kroki twórców gier - Jak na razie, gierki które wchodzą mają małe zmiany (cienie które dla mnie jako ignoranta aż tak się niemi nie cieszę). No i oby ten nowy "format" trochę pobył, a nie tak ciągłe zmiany jak z DX 10 i 10,1 - może jak ten standard się trochę zadomowi, to programiści wykorzystają jego wszelkie zalety.. A radzia na chwilę obecną raczej kupuje się ze względu na jego moc a nie DX11 .. chodź nie ukrywam, że lekko przyszłościowa karcioszka to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za trzy miechy wymienisz na GT300, wtedy pojedynczy R5870 będzie cienki ;-)

Oby nie, czuje że GT300 połknie Ati :lol: ale chyba nie będzie wart swojej ceny :rolleyes:

 

fields

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cenki już coraz bardziej znośne, zarówno dla 5870 jak i 5850. Mi się nie spieszy, a i czekam na X2, zobaczymy co to będzie. Wtedy zobaczymy co warto brać.

 

BTW, znacie jakieś stronki z rzeczywistym poborem mocy samych kart graficznych? Chciałbym porównać, ile bierze ten HD5870 a ile mój 8800 GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym yieldem to ponoć nieprawda.

Ja czytałem około miesiąca temu że tak jest. Być może już poprawili wydajność, ale dalej są wg mnie w tyle. Tak sądzę po tym, jak długo TSMC zajęło poprawienie wydajności z 30 do 70% na małych układach dla 4770. 4 miesiące. Porównajcie wielkości tych chipów. Ilość odpadów rośnie w ciągu geometrycznym wraz ze wzrostem powierzchni układu, zakładając taką sama technologię. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tym yieldem to ponoć nieprawda.

O czym kilkukrotnie informowal Vega w temacie o GT300 zgodnie z niektorymi doniesieniami prasowymi odnosnie wdrozenia do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym kilkukrotnie informowal Vega w temacie o GT300 zgodnie z niektorymi doniesieniami prasowymi odnosnie wdrozenia do produkcji.

Tak więc mamy sprzeczne doniesienia prasowe. Nie ma sensu wnikać kto ma rację, na razie załóżmy, że to i to to tylko plotki rozsiewane przez obie strony. Powyżej więc przedstawiam własny punt widzenia na podstawie twardych faktów.

...Tak sądzę po tym, jak długo TSMC zajęło poprawienie wydajności z 30 do 70% na małych układach dla 4770. 4 miesiące. Porównajcie wielkości tych chipów. Ilość odpadów rośnie w ciągu geometrycznym wraz ze wzrostem powierzchni układu, zakładając taką sama technologię.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zamówić w http://www.ebuyer.com/ ma być w piątek w Irlandii. Mieli 8 powercolor, a teraz tylko 2 zostały, schodzą jak woda. Żadnych benchmarków szykować nie będe może napisze pierwsze wrażenia i fotke dam jak w budzie się zmieści :)

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...