Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Pokombinuj jeszcze,bo wynik raczej słaby.Więc albo to mobo (bios) nie bardzo nadaje się do odblokowania,albo ten procek taki cienki.

No wlasnie, wzialem proca na testy aby rozstrzygnac czy cos z plytami jest nie tak czy proc jednak nie jest "pewniakiem" i tak naprawde trudno jednoznacznie stwierdzic mobo, proc.. Troszke wczoraj poczytalem o odblokowanych Phenomach i sporo bylo modeli 550, 555. 545 byl chyba 1 albo w ogole. W kazdym razie sztuka nie najmocniejsza. Na 3.5ghz i 1.425v reset po minucie occt. Dalej nie patrzylem , boxowy wiatrak i pasta i odkurzacz 3800rpm :lol:

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem bios 1.40a i to samo na x4. Mam pozwolenie dac komus na testy. Hejger wraca w piatek badz sobote. Tylko raczej nie bede mial czasu przekazac proca. Z jakiej dzielnicy jestes?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam tryby "na sztywno" np. 1400, 1900, 2600 oraz 3200 MHz ale jak chcesz C'n'Q to konfigurujesz sobie 4 stany P0 do P3, gdzie P0 to ten najwolniejszy. Określasz mnożnik i dzielnik aby uzyskać częstotliwość (uwaga program podaje taktowanie przyjmując HTT ustawione na 200 MHz). Ponadto ustawiasz progri, przy jakim obciążeniu CPU ma wskoczyć na tryb wyższy. Tu masz screen'a

 

[no dobra screena nie dam, bo net mi nawala i zrywała połączenie podczas uploadu]

 

Aha, żeby działało na ikonce w tray'u musisz zaznaczyć "Enable Clock Control".

 

Ps. tutaj cały temat o tym: K10stat - C&Q inaczej. - Forum PCLab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam tryby "na sztywno" np. 1400, 1900, 2600 oraz 3200 MHz ale jak chcesz C'n'Q to konfigurujesz sobie 4 stany P0 do P3, gdzie P0 to ten najwolniejszy. Określasz mnożnik i dzielnik aby uzyskać częstotliwość (uwaga program podaje taktowanie przyjmując HTT ustawione na 200 MHz). Ponadto ustawiasz progri, przy jakim obciążeniu CPU ma wskoczyć na tryb wyższy. Tu masz screen'a

 

[no dobra screena nie dam, bo net mi nawala i zrywała połączenie podczas uploadu]

 

Aha, żeby działało na ikonce w tray'u musisz zaznaczyć "Enable Clock Control".

 

Ps. tutaj cały temat o tym: K10stat - C&Q inaczej. - Forum PCLab.pl

 

Dzięki, już opanowałem na tyle aby działał. Będę jeszcze dopracowywał. Mam jeszcze problem z autostarem 10stat i od razu ustawieniem na enable clock control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa z tym parametrem?

 

-ClkCtrl:1

 

O, udało się ;) U mnie tak:

 

http://iv.pl/images/65635527718739964945.jpg

 

Przy HTT 237 MHz. Fajne rozwiązanie zważywszy, że do 1070 MHz przy C'n'Q miałem napięcie 0,975V a mój procek wymaga tylko 0,775V dla takiej częstotliwości i do tego można ustawić próg, kiedy CPU wskakuje na wyższy tryb. Super program ;)

Edytowane przez Ardaenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa z tym parametrem?

-ClkCtrl:1

O, udało się ;) U mnie tak:

http://iv.pl/images/65635527718739964945.jpg

Przy HTT 237 MHz. Fajne rozwiązanie zważywszy, że do 1070 MHz przy C'n'Q miałem napięcie 0,975V a mój procek wymaga tylko 0,775V dla takiej częstotliwości i do tego można ustawić próg, kiedy CPU wskakuje na wyższy tryb. Super program ;)

 

Nie, po prostu nie wiedziałem gdzie to wpisać, teraz już wiem. Sprawdzę czy działa dzisiaj, jak wrócę do domu. Thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą wiadomość:

 

Wczoraj dorwałem parę sztuk Phenomów II X2 550 z serii:

 

1002DPMW

1002BPMW

 

Są to wersje C2 z odblokowanym mnożnikiem.

Przetestowałem 4 sztuki:

3 odblokowały mi się do 4 rdzeni (1002DPMW, 1002BPMW)

1 odblokowała się do 3 rdzeni (1002BPMW) (nie działał rdzeń 4)

 

OC w normie 3,8GHz wszystkie sztuki

 

Miałem też jedną 555 C3 1003GPMW na której 4 rdzenie też działały, a od bardzo podobne okolice 3,8GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na esc.pl jest już PII 955 C3i mam pytanie czy odblokowany PII X2 55x czyli B55 jest jego odpowiednikiem wydajnościowym, czy jest jakaś przewaga 1 nad 2 zakładając że oba są C3 ?

 

OC mam gorsze na X4 ale tylko na dwóch odblokowanych rdzeniach. Blokują go na 3,4GHz. Dwa pozostałe na def V core 1,275 idą do 3,6GHz. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... :D Nie, nie wybuchnie :wink: . Po prostu będą działać w singlu. Zresztą i tak Dual Channel niewiele daje w normalnym użytkowaniu (dosłownie kilka procent wydajności), więc nie musisz się tym przejmować. 3GB RAM zrobi różnicę, zwłaszcza w Vista/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... :D Nie, nie wybuchnie :wink: . Po prostu będą działać w singlu. Zresztą i tak Dual Channel niewiele daje w normalnym użytkowaniu (dosłownie kilka procent wydajności), więc nie musisz się tym przejmować. 3GB RAM zrobi różnicę, zwłaszcza w Vista/7.

 

Kilka % podsystemu pamięci czyli na ogólną pracę komputera ma to wpływ zazwyczaj poniżej %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sztuka, który tydzień ?

 

 

Dokladnie nie pamietam, a proca ma teraz Luk1999. W każdym razie coś około 100x :rolleyes:

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mememel

Dokladnie nie pamietam, a proca ma teraz Luk1999. W każdym razie coś około 100x :rolleyes:

 

na pewno to nie jest....

1003 GPMW

S/N 9C58052A00*** ;)

 

No to chlopaki teraz maja zajecie :) Co to jest jeden cpu na tyle osob.

 

a sztuka taka sobie...

Ja z posród 20szt wybralem sobie taka ktora robi np. X2 4.0 przy 1,30V lub X4 np 3,6Ghz 1,25 ewentualnie X4 3,8Ghz 1,33V na chlodzeniu troche lepszym od BOX-owego

Edytowane przez mememel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to nie jest....

1003 GPMW

S/N 9C58052A00*** ;)

 

No to chlopaki teraz maja zajecie :) Co to jest jeden cpu na tyle osob.

 

a sztuka taka sobie...

Ja z posród 20szt wybralem sobie taka ktora robi np. X2 4.0 przy 1,30V lub X4 np 3,6Ghz 1,25 ewentualnie X4 3,8Ghz 1,33V na chlodzeniu troche lepszym od BOX-owego

 

Na pewno nie jest to 1003 GPMW. Moja sztuka tez robi 4GHz przy okolo 1,3v. Niestety w środku tygodnia nie mam czasu na testy. Może kiedyś zobaczę, co ta sztuka tak naprawde potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mememel

przeciez pisalem ze "na pewno nie jest" ;)

 

sprawdz w prime95 lub occt te swoje 4.0.

Ja inaczej nie uznaje wynikow, a jesli podaje do publiki to są sprawdzone pod stabilnosc :)

 

Czym sprawdzasz stabilnosc? Super pi? hehehe

Edytowane przez mememel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisalem ze "na pewno nie jest" ;)

 

sprawdz w prime95 lub occt te swoje 4.0.

Ja inaczej nie uznaje wynikow, a jesli podaje do publiki to są sprawdzone pod stabilnosc :)

 

Sprawdzałem X4 3.6 GHz przy 1.25 i prime95 lecial ponad 1h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mememel

Sprawdzałem X4 3.6 GHz przy 1.25 i prime95 lecial ponad 1h...

 

no to ci powiem... po przetestowaniu 20szt... masz/miales jedna z tych lepszych sztuk

 

ja testowalem 2godz prime95 X2 4.0Ghz 1,30V +NB ~2,8GHz 1,22V

i 4,1Ghz ~1,37V rowniez bez bledow. gdzies na Xs sa screeny.

 

a teraz w locie.. cos takiego zrobilem... nie bawie sie w hwbot ale mimo to dalo mi chyba 3 miejsce

http://img59.imageshack.us/img59/3575/wprimememel.jpg

 

zasyfiony sytem, moglem podbic NB i memki ale mi sie nie chcialo

Edytowane przez mememel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzasz stabilnosc? Super pi? hehehe

 

Tak, puszczam próbke 16k. Jak przejdzie to znaczy, że procek jest stabilny :unsure:

 

Jak proc do mnie wróci i będę miał czas na zabawę to wrzucę jakieś screeny z prime95 na 4 GHz.

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z oc mojego procka... Duzo czasu juz nad nim spedzilem i troche udalo mi sie z niego wycisnac, osiagi jednak nie do konca mnie satysfakcjonuja.. Jeden z zasluzonych forumowiczow ( xD ) ostatnio pomagal mi rozwiazac moj problem i dzieki niemu doszedlem do pewnego wniosku... Okazalo sie, ze to nie procesor jest w tym przypadku winowajca a...... Ramy ;O (parametry u dolu postu :P)... Procesor wyciagnolem na 3.4GhZ (przy napieciu 1.485v) z kolei nb puscilem na 2.2GhZ (1.365v).. Dalej za cholere nie chcialo pojsc.. Robilem mu zawsze "<blend> torture test" w prime (obciaza CPU i RAM).. Dzisiaj jednak sprobowalem zrobic FTT's (sam CPU) i o dziwo szedl pomyslnie przez ponad godzinke (na 3.5GhZ).. (przy tym 1 sypalo bsodami po 2-3 minutach).. Sprawa o tyle dziwna, ze procesor krece mnoznikiem.. No i juz naprawde nie wiem co mam zrobic bo widze, ze z proca mozna wiecej wyciagnac.. Zauwazylem jeszcze, ze jak zwiekszylem napiecie na RAMie to bylo nieco stabilniej... Pamieci ustawione na 1066mhz, 5-5-5-15. Ale jak to mozliwe, ze przy tym typie OC ram ma jakikolwiek wplyw?.. HELP... Gdyby byly jakies niejasnosci to prosze pytac... :(

 

/sorry za taki dlugi wywod\

 

PS. 4 rdzen nie ogranicza OC.

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...