Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Na co ci SSD? Bierz jakiś EcoGreen (np. Samsunga) i wpakuj go w SQD.

 

Na początku czerwca będzie Zotac na ION z Atomem 330, w zestawie jest pasywny zasilacz. Jak dla mnie ideał do takiego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co znaczy to co napisałeś?

 

Jeśli twierdzisz że ten zestaw nie poradzi sobie z HD to jesteś w błędzie. Dwurdzeniowy Atom wraz z GeForce 9400M więcej niż w pełni wystarcza, do Blu-ray także. Chipset posiada pełną akcelerację.

 

Używałem E5200 @ 1.2 GHz i GF9300 i podczas filmu Blu-ray obciążenie do 60% nie dochodziło. W przypadku MKV 1080p (CoreAVC z CUDA) wynosiło 20-30%.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Używałem E5200 @ 1.2 GHz i GF9300 i podczas filmu Blu-ray obciążenie do 60% nie dochodziło. W przypadku MKV 1080p (CoreAVC z CUDA) wynosiło 20-30%.

E5200 jest dużo szybszy od atoma zegar w zegar.

Sporo zależy od oprogramowania nie tylko od sprzętu.

E5300@3328 MHz + 9400GT

Idtwarzanie HD H.264 (nagranie z tunera TV i oglądanie TV podobne wyniki)

Oprogramowanie AverMedia obciążenie dochodzi do 70% (prawdopodobnie momentami więcej bo monitor nie wyłapie krótkich skoków)

Oprogramowanie CyberLink obciążenie CPU do 2% (przy 1536 MHz około 6%)

Niskie obciążenie CPU przy HD wymaga PureVideo HD nie CUDA w przypadku GPU Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

PureVideo HD wykorzystują komercyjne playery, np. PowerDVD. CUDA wykorzystuje dekoder CoreAVC. GF9400M posiada identyczną akcelerację jak wszelkie inne karty z serii 9 czy 200.

 

Zresztą poczytaj sobie recenzje tej płyty. Problemy z Blu-ray były na jednordzeniowym Atomie, na dwurdzeniowym chodzi już wszelkie HD jakie obecnie jest, oczywiście z chipsetem NV i odpowiednim softem. ffdshow czy inne dekodery mogą mieć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Zresztą poczytaj sobie recenzje tej płyty. Problemy z Blu-ray były na jednordzeniowym Atomie, na dwurdzeniowym chodzi już wszelkie HD jakie obecnie jest, oczywiście z chipsetem NV i odpowiednim softem. ffdshow czy inne dekodery mogą mieć problem.

Atom, nawet dwurdzeniowy, jest za słaby do niektórych blu-ray niezależnie od recenzji.

Widać to po obciążeniu E7200 przy zastosowaniu GF 9300 i PureVideo HD w komercyjnym oprogramowaniu.

http://www.silentpcreview.com/article943-page5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co ci SSD? Bierz jakiś EcoGreen (np. Samsunga) i wpakuj go w SQD.

 

Na początku czerwca będzie Zotac na ION z Atomem 330, w zestawie jest pasywny zasilacz. Jak dla mnie ideał do takiego kompa.

Tylko taki EcoGreen jest wolny i nie zmieści się razem z SQD do takiej małej obudowy. To samo tyczy się Atoma, założenie jest takie, że ma to być jedyny komputer - do filmów HD ok, ale czasem trzeba coś przekonwertować, spakować itp, tu przydałoby się coś szybszego. Nie chcę tylko pakować wentylatora, wszystko ma być chłodzone pasywnie. E5200 + Ninja Mini/Scythe Shuriken?

 

 

PS

Origen zapowiedział fajną budę miniITX

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

A te płytki Zotaca na ION to wypaśne są. Wersja max z zasilaczem ma kosztować ~$240

 

· Nowe platformy ZOTAC ION

 

· Wyjątkowa oszczędność energii

 

· 10x szybsza grafika i konwersja wideo

 

· Odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full 1080p HD

 

· Zgodne z Windows Vista Premium oraz gotowe na Windows 7

 

· mGPU NVIDIA ION

 

· 16 procesorów strumieniowych

 

· Zintegrowane procesory Intel Atom N230 (jednordzeniowy) lub Atom N330 (dwurdzeniowy)

 

· Magistrala 533 MHz

 

· HDMI (z 7.1-kanałowym audio), wyjścia DVI i VGA

 

· Zgodny z HDCP

 

· 2 x DDR2 DIMM

 

· Pamięci DDR2-667/800

 

· Obsługa maksymalnie do 4GB pamięci DDR2

 

· Zintegrowany zasilacz DC-DC (opcjonalnie)

 

· Dołączony zewnętrzny zasilacz 19V AC/DC (opcjonalnie)

 

· Zintegrowany moduł WiFi 802.11n WiFi (opcjonalnie)

 

· Złącze Mini PCI Express (opcjonalnie)

 

· Zgodność z Microsoft DirectX 10 i OpenGL 2.1

 

· Obsługa NVIDIA CUDA™ i PhysX™

 

· Zgodność z technologią NVIDIA PureVideo™ HD

 

· Rozszerzona, 5-letnia gwarancja

Jak nie znajdę niczego lepszego to pewnie się na to zdecyduję.

post-676-1243409090_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jest fajna buda jak ktoś ma dobry sprzęt audio, jest idealnie dopasowana rozmiarami - http://www.allegro.pl/item638889524_obudow...cza_okazja.html

 

W środku kupę miejsca na SQD i pełnych wymiarów napęd optyczny. Jesli nie potrzebujemy pilota, wyświetlacza czy innych bajerów to jest to fajna pozycja. Można też znaleźć pełną wersję z wyżej wymienionymi bajerami, ale kosztuje ponad dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wydaje mi się że 120-tka 500 RPM położona poziomo na płycie problemem nie będzie, nie usłyszysz nawet ucho przykładając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o upchnięciu w TRACERA ELEGANT TRO-423:

 

płytki z MSI - k9n ultra 2f,

semprona 3000+ na rdzeniu manila

 

napędy na sata (hdd i jakaś nagrywareczka DVD z LG)

 

do tego przydałaby się jakaś mocniejsza niż radek x1050 grafika (wszystkie podzespoły poza DVD na sata posiadam aktualnie ale po wakacjach planuję modernizację pieca, natomiast elementy które mi zostaną chciałbym postawić w pokoju rodziców pod telewizorem)

 

co do grafiki czekam na sensowne propozycje (nie za drogo ale też nie za słabo i w miarę możliwości pasywnie :razz: )

chciałbym również zapytać czy ktokolwiek miał okazję sprawdzić czy wejdzie w tą obudowę freezone alpaya (na boxie procek ma w stresie jakieś max 50 stopni, a na tym freezonie chciałbym spróbować bez wiatraka)

 

na chipsecie od płytki trzeba by prawdopodobnie zmienić radiator na wysoki, bo na standartowym można placki smażyć nawet przy nieobciążonym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odnowie temat bo wiele się na rynku pojawiło nowego, czy ktoś testował wersje eco procków AMD w trybie pasywnym?

 

Np takie Athlon II X2 240e/235e to 45W tylko. Dałyby rade w budzie low profile? Ew jakiś nowy Intel może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nawet mój X3@X4 leci całkowicie pasywnie, ale przy napięciu 0.825V i częstotliwości 1.2GHz. Przy 4 jajkach i dobrej grafie, do codziennej pracy z tekstem wystarcza w zupełności. Gdy potrzebuję mocy, wchodzę do bios i ustawiam @ 3.7GHz. Oczywiście wtedy włączam już wentyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do HTPC żeby to miało pełną komfortu używalność wolałbym polegać tylko na wbudowanych mechanizmach oszczędzania :)

 

Ile możesz max ustawić żeby można było pasywnie zostawić? Czy to jest już max co sie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie sprawdzałem, zależy mi na maksymalnym underclockingu i undervoltingu :D Co to się z człowiekiem na "starość" dzieje... :D

 

Inna sprawa, że czysta miedź pasywnie spisuje się o wiele gorzej od alu lub kombinacji z miedzią (aluminiowy radiator + miedziany heatpipe). To już wynika z właściwości fizycznych metalu (opór cieplny). Nie jestem pewien na 100%, poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trudno wsadzić wielkiego Scythe Ninja/Mugen itp konstrukcje w niska obudowe low profile :)

Ale widziałem gdzieś na YT Ninja Mini w takiej budzie. Te 45W może dałoby rade rozproszyć przy delikatnym wyciągu z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy. :)

 

Postanowiłem skonstruować sobie kompika do samych filmów. Za dużo kabli mi się wala po pokoju i ogólnie chcę to jakoś ogarnąć i rozdzielić.

Myślę nad czymś na I3-530. Początkowo rozważałem złożenie czegoś na 775, ale I3 ma mniejszy proces produkcyjny, czyli mniej prądu ciągnie, jest chłodniejszy, łatwiej schłodzić przy mniejszym radiatorze i ma zintegrowaną grafikę, dzięki czemu obejdzie się bez dodatkowej na slocie PCI-E. Ewentualnie jakby były problemy, to coś małego się zamontuje.

 

Mniej więcej tak:

- procesor I3-530;

- płyta jak najmniejsza, umożliwiająca cyfrowe podłączenie 2 urządzeń ( TV i monitor ); znalazłem tylko mATX, przydałoby się coś jeszcze mniejszego;

- obudowa na razie nie wiem jaka, bo zależy od płyty;

 

Jak widzicie, w tej chwili krążę po omacku. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy. :)

 

Postanowiłem skonstruować sobie kompika do samych filmów. Za dużo kabli mi się wala po pokoju i ogólnie chcę to jakoś ogarnąć i rozdzielić.

Myślę nad czymś na I3-530. Początkowo rozważałem złożenie czegoś na 775, ale I3 ma mniejszy proces produkcyjny, czyli mniej prądu ciągnie, jest chłodniejszy, łatwiej schłodzić przy mniejszym radiatorze i ma zintegrowaną grafikę, dzięki czemu obejdzie się bez dodatkowej na slocie PCI-E. Ewentualnie jakby były problemy, to coś małego się zamontuje.

 

Mniej więcej tak:

- procesor I3-530;

- płyta jak najmniejsza, umożliwiająca cyfrowe podłączenie 2 urządzeń ( TV i monitor ); znalazłem tylko mATX, przydałoby się coś jeszcze mniejszego;

- obudowa na razie nie wiem jaka, bo zależy od płyty;

 

Jak widzicie, w tej chwili krążę po omacku. Jakieś propozycje?

 

Rzuc okiem na recenzje: Maximum Efficiency: Build A 25W Performance PC Using Core i5 : The 25W PC Is Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy. :)

 

Postanowiłem skonstruować sobie kompika do samych filmów. Za dużo kabli mi się wala po pokoju i ogólnie chcę to jakoś ogarnąć i rozdzielić.

Myślę nad czymś na I3-530. Początkowo rozważałem złożenie czegoś na 775, ale I3 ma mniejszy proces produkcyjny, czyli mniej prądu ciągnie, jest chłodniejszy, łatwiej schłodzić przy mniejszym radiatorze i ma zintegrowaną grafikę, dzięki czemu obejdzie się bez dodatkowej na slocie PCI-E. Ewentualnie jakby były problemy, to coś małego się zamontuje.

 

Mniej więcej tak:

- procesor I3-530;

- płyta jak najmniejsza, umożliwiająca cyfrowe podłączenie 2 urządzeń ( TV i monitor ); znalazłem tylko mATX, przydałoby się coś jeszcze mniejszego;

- obudowa na razie nie wiem jaka, bo zależy od płyty;

 

Jak widzicie, w tej chwili krążę po omacku. Jakieś propozycje?

 

Odpowiedź brzmi Zotac H55 :)

 

BTW Moim zdaniem na Intelu wychodzi za drogo jak na potrzeby HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi to pojęcie względne. Ja bym już AMD drugi raz nie kupił. Intel do HTPC nadaje się idealnie, ale zależy co ktoś będzie na tym kompie robił, bo jeśli tylko do filmów i przeglądania netu, to faktycznie bez sensu, ale jak ktoś oczekuje jak największej wydajności, to Intel jest the best. Do serwera muzycznego, przy resamplingu do 192kHz, ditheringu i cyfrowej korekcji pomieszczenia, AMD jest za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafa

Płytka idealnie wpasowana w moje potrzeby. :razz:

 

Co do ceny, to faktycznie wychodzi drogo. Drożej niż AMD, ale "zielone" są cieplejsze, a w w budzie m-ITX jest problem ze schłodzeniem. Dodatkowo sprzęt na lata, więc cena i tak się rozłożyłaby się na bardzo długi okres.

 

Niestety innym problemem który się pojawił, to miejsce którym dysponuję. Jak jeszcze budę m-ITX dam radę jakoś ulokować ( ale będzie problem z ciepłem?? ), tak coś większego bez ingerencji w umeblowanie, już nie. <_<

 

----------

 

Myślę nad płytką m-ITX na 775 ze względu że C2D E8400 leży w szafie i się nudzi. Zawsze to już mniejsze koszty, a proc z luzikiem dekoduje najbardziej wypasione 1080p.

Ta płytka mi się podoba: Zotac GF 9300-ITX. Zastanawiam się jedynie, jak z dźwiękiem wbudowanym w tą mobo, kodek to Realtek ALC662 5.1 channel High-Definition audio codec. Nie wiem czy to dobre, czy nie, jak się ma w stosunku do mojego SB Live! 5.1?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo zależy mi na Waszej opinii odnośnie tej płytki. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ten kodek audio który jest tam zamontowany. Trochę poszperałem na necie i wychodzi na to, że nie jest on zbyt dobrej jakości, bas nie istnieje, reszta też średnio. Chciałem sobie sprawdzić jakość zintegrowanych kart, ale na swojej mobo mam alc888. Heh, nawet głupi Msi Wind U100 ma Alc 888. <_<

 

Nie bardzo wiem co zrobić, szukać czegoś na usb ( znowu zwyżka kosztów ). Co sądzicie? Chyba że jest jakaś niedroga, karta dźwiękowa na PCI-E? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy. :)

 

Postanowiłem skonstruować sobie kompika do samych filmów. Za dużo kabli mi się wala po pokoju i ogólnie chcę to jakoś ogarnąć i rozdzielić.

 

Ja zrobiłem tak

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=53630

 

Podłączony do TV przez hdmi oraz rozbi za serwer muzyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo zależy mi na Waszej opinii odnośnie tej płytki. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ten kodek audio który jest tam zamontowany. Trochę poszperałem na necie i wychodzi na to, że nie jest on zbyt dobrej jakości, bas nie istnieje, reszta też średnio. Chciałem sobie sprawdzić jakość zintegrowanych kart, ale na swojej mobo mam alc888. Heh, nawet głupi Msi Wind U100 ma Alc 888. <_<

 

Nie bardzo wiem co zrobić, szukać czegoś na usb ( znowu zwyżka kosztów ). Co sądzicie? Chyba że jest jakaś niedroga, karta dźwiękowa na PCI-E? :razz:

 

A mATX odrzucasz całkowicie? Bo tu byłoby łatwiej o dobry dźwięk. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...