Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

C2D e8400 obrabiał wszystkie wypasione 1080p mkv bez zająknięcia ( faktem jednak było, że przy najcięższych scenach obciążenie czasem dochodziło do 60% ). Także quad zrobi to z palcem w ... wentylatorze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 5450 do sprzętu z podpisu i mały brzydal część filmów h264 dekoduje, a część nie.

Np. nie chce mi dekodować The.Dark.Knight.2008.PROPER.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE który praktycznie nie wiem czym różni się od innych, które spokojnie przerabia. Na gf nie było problemu, po włączeniu w mpc-hc wspomagania wszystkie x/h 264 szły przez gpu.

 

Stery oczywiście odinstalowałem poprawnie, następnie wyczyściłem drive sweeperem i instalka catalystów. Czy coś jeszcze trzeba zrobić, żeby to szło poprawnie? W temacie wspomagania dxva dopiero raczkuję także pewnie nie wiem wszystkiego. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - Media info.

Ad 2 - Przeczytane i po instalowane ( najnowszy ffdshow i włączone dxva + haali ).

Ad 4 - To jest coś, co chcę uniknąć.

 

Jakoś kosmicznie nie jest to konieczne, ale szkoda żeby grafa siedziała sobie w idle skoro może działać. Zwłaszcza że zielone jakoś sobie radziło.

 

@Marcin_gps

Ściągnę i zaraz sprawdzę.

 

Po tych wszystkich instalkach to format pewnie będzie konieczny. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Dark Knighta nic nie rusza, nowy system ( xp i win 7 ) różne programy, ustawienia. Nietykalny. :)

 

BTW, jaki jest najlepszy renderer w xp i w win 7? Do tej pory używałem Haali Renderer ale z radkiem 5450 coś nie się kłóci. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Win7 to EVR, zreszta jest wymagany do dzialania DXVA. Do XP to chyba VMR9 (z tego samego powodu).

 

Z innej beczki: jest na sali ktos, kto bawil sie MediaPortal na 64-bitowym systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy opłaca się dopłacać do dwujajecznego Atoma (N330) + ION, czy sam N230 + ION wystarczy do oglądania 1080p? Innymi słowy, czy ten drugi rdzeń coś mi da, zakładając że komp ma służyć tylko do oglądania filmów 1080p i 720p z wykorzystaniem XBMC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nawet 2jajowy atom to za mało do fullHD.

 

Czasem ION nie powinien odwalać całej roboty?

 

Z DXVA powinien pociągnąć, ale na pewno nie każdy film 1080p - z tymi o dużym bitrate będzie kłopot.

 

A dwurdzeniowy już da radę bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed pisaniem wcześniejszego postu, żeby mieć jakąś podkładkę, wstukałem na szybko 'ion 1080p' w YT. Jeśli wierzyć tym wszystkim filmikom to starcza. Polecam szczególnie porównanie bez i z sprzętową akceleracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire Revo 3610: Atom 330, ION, 2GB RAM, 160GB HDD, Wifi, HDMI, VGA, SPDIF, 6x USB2.0, eSATA, czytnik kart, wyjscie sluchawkowe i wejscie na mikrofon. Obecnie pracuje pod kontrola Win7 HP 32bit, standardowo w komplecie jest system 64-bitowy.

Za oprogramowanie mediacenter sluzy mi Media Portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taką maszynkę chcę zbudować i nie wiem czy jest na to szansa, wymagania:

 

- w idle nie więcej jak 35w i praca na grafice zintegrowanej;

- slot pcie i w nim np. gtx460;

- procek min. 2 rdzenie;

 

Myślałem nad czymś na intelu i3/i5, tylko nie mam pojęcia jakie mobo i czy w ogóle dam radę uzyskać tak niski pobór w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/show/3869/zotac-ionitxpe-can-intels-culv-processors-reinvigorate-interest-in-nvidias-ion

 

wreszcie ktoś pomyślał i zrobił culva z ionem - teraz to już jest mega sensowny komputerek do pracy w sofcie biurowym, netu czy multimediów.

 

 

@toms - a sa wogle jakies mobasy umozliwiajace przelaczenie grafik w ten sposob ?

 

Bez grafiki to moglbys pojsc w laptopa - intelowskie culvy chodza ciagnac <10w w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O całkiem ładne, zabieram się za czytanie może coś się uda skombinować. Dzięki.

 

@toms - a sa wogle jakies mobasy umozliwiajace przelaczenie grafik w ten sposob ?

 

Bez grafiki to moglbys pojsc w laptopa - intelowskie culvy chodza ciagnac <10w w idle.

 

No właśnie chodzi o to, że 460 miałaby w określonych godzinach mielić boinc :D a w reszcie czasu sobie idlować. Mógłbym włączać i wyłączać codziennie, ale jest to raczej średnie rozwiązanie którego chciałbym uniknąć. Co do grafik, to ponoć jak oddzielne gpu nie jest używane to się wyłącza i przełącza na integrę. Jak i gdzie to działa, nie mam pojęcia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że 460 miałaby w określonych godzinach mielić boinc :D a w reszcie czasu sobie idlować. Mógłbym włączać i wyłączać codziennie, ale jest to raczej średnie rozwiązanie którego chciałbym uniknąć. Co do grafik, to ponoć jak oddzielne gpu nie jest używane to się wyłącza i przełącza na integrę. Jak i gdzie to działa, nie mam pojęcia. :D

 

No wlasnie w desktopie wydaje mi sie , ze to sie nazywalo hybrid Sli - chodzilo na mobasach z integrami z serii 8x00, a supportowane karty graficzne koncza sie na 8800GTS. Hmm moze teraz do sandy bridge , ktos sie pokusi o cos takiego.

 

Swoja droga jak grafa bierze z 10-15w w idle to jest sens tak kombinowac? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...