Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym brał dla siebie, to właśnie tego Asusa. Przy okazji masz 8x USB z tyłu - wiem że dla niektórych osób to spora zaleta.

 

16GB - raczej nie ma sensu, zwłaszcza jeśli miałoby to być tylko do gier. W razie czego ze sprzedażą kości po 4GB nie będzie problemu.

 

Procesor - nie zwróciłeś uwagi, że 4460 jest nieco tańszy? Zawsze to 100MHz do przodu ;)

Albo 6 funtów droższy 4570 - tu już masz +300MHz.

 

Albo nie doczytałem, albo nie napisałeś - jaka obudowa docelowo? Pytanie z czystej ciekawości.

Ja się wciskam w taką (na fotkę załapała się płyta B85I Gaming):

HsBDeoll.jpg

Witam

rzymo ... namawiales i namowiles :P mam juz 4690 k

Buda to okazyjnie kupilem isk 600 za 38 funtow :D

A zasilacz okazalo sie ze mam seasonic bo zmienielem sie z kumplem :D

Generalnie teraz szukam grafy gtx970  full  nie wime ktora firme wybrac.

// pytanie po obiedzie o co chodzi z tym pamieciami B i H ??? gdzie tego szukac ... mam zamowienie juz na 2 - 3 kompy bo ludzie sie nie znaja tu ale nie chce kichy odwalac, i co z moimi pamieciami .

Pozdrawiam ED

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na chipsetach H81, B85, H87 - nie ustawisz pamięci wyżej niż 1600. Żeby wykorzystać szybsze moduły potrzebujesz Z87 / Z97.

 

Edit: 4690K + GTX970 jakoś tak średnio się kojarzy z htpc... Ale każdy ma to, co mu potrzebne ;)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa to wina kolegi ....

rzymo bo namawiales .... szybszy proc może w przyszłości K ..

Kolo zapłacił za robote z Lipca wiec trochę dołożyłem i ...

Generalnie jestem Kino maniakiem wiec bedzie do filmow 3d (przyszłość k4 ) kompa nie mam zamiaru zmieniac przez 5 nastepnych lat, bo wiadomo. Teraz szukam dysku M.2 tanio i GTX 970 ale nie mam jeszcze rozeznania w sklapach UK .

 

Nie mniej dalej szukam tego opisu pamieci B i H. bo mam już zamowienia na skladanie 3 kompów ..... jeden gosc mnie sie pytał ile biore za format dysku ... chodzilo mu o przeinstalowanie systemu :D Latwa kasa ale nie zdzieram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


 


szukam taaaniego htpc. Myslalem o androidzie, ale jak mam wydać 350-400zl, to może lepiej złożyć peceta z używanych części.


 


Mam już dysk 2.5 cala, który bym wykorzystał jako główny dysk.


 


Szukam :


 


- mobo


- budy - taniej przede wszystkim, nie musi ani wygladać ani być mała


- procka


- karty graf? (tak, żeby odtwarzać 1080p przez hdmi bez przycięć).


 


Czy zmieszczę się w budżecie? I co polecacie z uzywek?


Najlepiej gdyby wszystko było w miare niskonapięciowe, bo komp będzie pewnie chodził 24/7.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron g1820, asrock h81 itx, chłodzenie akasa, dic aio i 4gb ramu. Raczej się nie zamieścisz ale dużo drożej nie będzie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki.

 

A może jakieś propozycje z używek i tańszych podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, http://proline.pl/?p=INTEL+G1840

Możesz też poszukać w innym sklepie, może będzie coś taniej


Jeszcze co do obudowy linkowanej wyżej, koszty wysyłki może są przesadzone na tej aukcji, jednak obudowa z zasilaczem Seasocnic z 80plus bronze jest warta tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, http://proline.pl/?p=INTEL+G1840

Możesz też poszukać w innym sklepie, może będzie coś taniej

Jeszcze co do obudowy linkowanej wyżej, koszty wysyłki może są przesadzone na tej aukcji, jednak obudowa z zasilaczem Seasocnic z 80plus bronze jest warta tych pieniędzy.

 

Dzięki, 

 

a jak w taką obudowę zainstaluję dysk 2,5cala? ;> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać obudowę jak wcześniej, płyta z cpu http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-q1900b-itx-j1900-bay-trail-2ddr3-usb3-glan-mitx-q1900b-itx-q1900b-itx-642383/

 

Wtedy kości ddr3 sodimm 2x2GB kupisz na allegro za ok 50zł za komplet 2x2GB.

 

Z zadaniami HTPC sobie poradzi w tym 1080p, jeśli jednak zechcesz go użyć jako kompa o szerszych zastosowaniach, będzie słabszy.

 

Jeśli znajdziesz płytę  na H61, B75 z hdmi w okolicach 100zł, możesz wtedy brać Celerona G530/G1610 też mniej więcej w cenie 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji, którą platformę wybrać oraz ewentualne zmiany podzespołów. Sprzęt docelowo miałby zastąpić Synology DS213j, który nie do końca spełnia moje wymagania, a przeznaczony byłby do serwera plików samba (1-3 klientów), torrent'y (10-20 zadań), SickRage oraz CouchPotato, ewentualnie później Plex. Całość będzie chodzić 24/7 dlatego kwestia kosztu prądu oraz głośności jest ważna. Do AM1 ciężko będzie dobrać cooler alternatywny  :sad:. Poniżej wstępnie przedstawiam co wybrałem.

 

AM1:

 
1150:
 
Do obydwóch zestawów taka obudowa (albo inna)(wtedy bym w miejsce zasilacza wstawić siatkę mesh):
oraz dysk, który już posiadam WD RED 2TB.
 
Nie wybrałem jeszcze do nich zasilaczy DC bo nie bardzo wiem który najlepiej. Byle nie jakieś noname.
 
Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie ma nigdzie tego chłodzenia.

 

W sumie wychodzi taniej platforma 1150 ale martwi mnie pobór prądu, który został opisany http://forum.purepc.pl/topic/270197-htpc/page-54?do=findComment&comment=3898687.

 

Może jakieś zmiany podzespołów czy wszystko w porządku? :)

Edytowane przez fantom89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja potrzebuję maksymalnej miniaturyzacji i nie zapewniają mi jej gotowce hp t5730, Siemens 550-2. Troche mierzą, trochę ważą.

 

Jaką obudowę i jakie mobo i najlepiej pasywnie polecicie aby mieć naprawdę miniaturowy PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze nad zwykłym zasilaczem ale najtańszy Corsair VS350 nie obsługuję C6/C7 oraz piszą że może hałasować przy obciążeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien zgryz ponieważ kupiłem MSI E350IS-E45, postawiłem RAID, wrzuciłem kostkę DIMM 4GB DDR3, zainstalowałem Ubuntu, najnowsze drivery od AMD, i 1080p laguje :(

Podejrzewam że nic się z tym zrobić nie da... więc pytanie, co polecacie w formacie ITX, z slotem na DDR3 DIMM (co bym ramów też nie musiał zmieniać) do HTPC, najlepiej z kontrolerem RAID, a w niebie bym był jak by miało jeszcze COAXIAL tak jak ma obcecna mobo. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien zgryz ponieważ kupiłem MSI E350IS-E45, postawiłem RAID, wrzuciłem kostkę DIMM 4GB DDR3, zainstalowałem Ubuntu, najnowsze drivery od AMD, i 1080p laguje :(

Podejrzewam że nic się z tym zrobić nie da... więc pytanie, co polecacie w formacie ITX, z slotem na DDR3 DIMM (co bym ramów też nie musiał zmieniać) do HTPC, najlepiej z kontrolerem RAID, a w niebie bym był jak by miało jeszcze COAXIAL tak jak ma obcecna mobo. Jakieś pomysły?

Moim zdaniem wymiana ubunciaka na coś lżejszego mogła by pomóc, ewentualnie spróbuj sterowników i kernela oferowanych przez ext73 - ostatnio na innym portalu był mały teścik tego rozwiązania (a w komentarzach była wojna), do brazosów jest to udostępniane za darmo więc chyba warto spróbować zanim wydasz pieniądze.

 

// Pomyłka, darmowe kernele są dla Atoma, nie dla Brazos.

 

A próbowałeś włączyć akcelerację GPU w ustawieniach playera?

Edytowane przez mglatki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...