Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Jak Ci starczy to po co dopłacać?

 

Edit: dopiero teraz zauważyłem, że jakimś cudem walnąłem double-posta.

Doprecyzowując: nie odczujesz różnicy w wydajności. No chyba, ze są istotne dla Ciebie cyferki w benchmarkach ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo cen przymierzam się do zakupu 830 128gb, chciałbym mojego crucialia przerzucić do lapka który ma viste z sata 2 ale bez AHCI więc myślę że crucial z natywnym trimem będzie dobrze sobie radził. poprawcie mnie jeżeli nie mam racji ale czy crucial bez ahci będzie ze swoim natywnym trimem go obsługiwał czy do działania trim wciąż jest potrzebne ahci. nie znalazłem natomiast informacji że samsung 830 natywnie obsługuje trima? czy sama obecność visty zapewni mi działanie trim?

 

pozostaje oczywiście kwestia ceny gdyż nie chcę przepłacić. jak się sytuacja rozwija bo nie jestem do końca w temacie? abstraciach!ąc nie chciałbym kupić dysku dziś a za 2 tygodnie ten sam dysk będzie o 200zł tańszy. nie obserwuję ruch cen na świecie dlatego pytam :) dysk kupuję w kraju, zakup z za granicy raczej odpada bo pewnie wyjdzie drożej.

 

edit: sprawdziłem ceny crucial wychodzi 70zł taniej niż samsung na morelach. chyba jednak wybór jest oczywisty :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał ostatnie posty to byś wiedział coś o cenach Samsungów...i poczekał chwile

 

O terminie "natywny Trim" słyszę pierwszy raz w życiu :blink: Każdy dziś produkowany i sprzedawany dysk SSD ma obsługę Trim i funkcję Garbage Collection działającą w tle bez udziału systemu.

 

Co do systemów to Trim obsługują Windows 7 i Windows Server 2008 R2, MAC OS X od 10.6.8 oraz Linux od 2.6.28.

Vista i inne starsze systemy takiej funkcji nie posiadają. AHCI nie jest konieczne do działania Trim ale jest wskazane bo np. uruchamia NCQ i zwykle dyski mają w tym trybie większą wydajność. Zresztą jaka dziś płyta główna nie posiada AHCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLICK

Minus - 2 lata gwarancji.

 

tylko że koszt dostawy 48zł pogieło ich.

 

Jakbyś przeczytał ostatnie posty to byś wiedział coś o cenach Samsungów...i poczekał chwile

 

czytałem właśnie i wiem że ceny spadają na zachodzie... może moje pytanie wyszło od [gluteus maximus] strony :P

 

O terminie "natywny Trim" słyszę pierwszy raz w życiu :blink: Każdy dziś produkowany i sprzedawany dysk SSD ma obsługę Trim i funkcję Garbage Collection działającą w tle bez udziału systemu.

 

ok już kumam :D

 

Co do systemów to Trim obsługują Windows 7 i Windows Server 2008 R2, MAC OS X od 10.6.8 oraz Linux od 2.6.28.

Vista i inne starsze systemy takiej funkcji nie posiadają. AHCI nie jest konieczne do działania Trim ale jest wskazane bo np. uruchamia NCQ i zwykle dyski mają w tym trybie większą wydajność. Zresztą jaka dziś płyta główna nie posiada AHCI?

 

tak jak pisałem chcę wpiąć ssd do lapka który ahci nie obsługuje. ale jeżeli garbage będzie działać poza systemem i ahci to chyba wystarczy do jego poprawnego funkcjonowania?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że koszt dostawy 48zł pogieło ich.

 

Bo to z daaaaleka idzie ;)

 

tak jak pisałem chcę wpiąć ssd do lapka który ahci nie obsługuje. ale jeżeli garbage będzie działać poza systemem i ahci to chyba wystarczy do jego poprawnego funkcjonowania?

 

Spokojnie wystarczy. I tak zapewne szybciej wymienisz lapka niż zużyjesz SSD, a nawet jeżeli nie to przy braku jakichś innych problemów to masz lata użytkowania przed sobą ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLICK

Minus - 2 lata gwarancji.

 

Przeanalizowałem sytuację (bo mam ochotę sobie sprawić takie cacko) i stwierdziłem, że lepiej poczekać aż ceny z zachodu pojawią się u nas ;) 100 ojro w przeliczeniu wychodzi ~450zł. Pewnie będzie odrobinę drożej i cenowo wyjdzie podobnie jak z tej wyprzedaży, ale warto poczekać chociażby dla tej 3letniej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem sytuację (bo mam ochotę sobie sprawić takie cacko) i stwierdziłem, że lepiej poczekać aż ceny z zachodu pojawią się u nas ;) 100 ojro w przeliczeniu wychodzi ~450zł. Pewnie będzie odrobinę drożej i cenowo wyjdzie podobnie jak z tej wyprzedaży, ale warto poczekać chociażby dla tej 3letniej gwarancji.

 

dokładnie tak samo dzisiaj stwierdziłem :) liczę że jak ktoś zauważy obniżkę to wrzuci tutaj linka do jakiegoś sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem by ktoś wrzucał nowe sterowniki Intel'a 11.5.0.1171 beta:

 

http://www.station-d...rivers.com).exe

 

Te poprzednie 11.1.0.1006 WHQL teraz widzę, że zaniżały mi wydajność (w syntetykach) a ja myślałem, że to przez zapchanie dysku danymi.

 

Jednym słowem: Polecam!

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx radier u siebie też zauważyłem poprawę.

 

co do cen to pożyjemy zobaczymy. z doświadczenia wiem że lepiej dać tym naszym rzezimieszkom z hurtowni z miecha i też w końcu zareagują na tendencję zachodnią. gdy kupowałem gtx480 to też pytałem na tym forum jak tam ceny czy ktoś coś widział taniej czy ktoś coś słyszał żeby miałobyć taniej i niby nikt nic wie, kupiłem zapłaciłem 1800zł a za półtora miesiąca kumpel kupił gtx480 za 1350zł także jak ktoś nie czuje presji zakupu to niech czeka :D oczywiście posunięć nvidii nikt pewnie nie potrafi przewidzieć oprócz niej samej ale przykład jest :lol2: :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Chyba pojawiają się obniżki w Republice Bananowej. Crucial m4 64GB spadł z 336 na 310. Ciekawe czy spadnie jeszcze.

Edytowane przez glasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z ssd plextora? Czy 256gb za 600zl z 3 letnia gwarancja jest więcej niż zachęcające

 

Plextor M2S 256GB SATA 6Gb/s Solid State Hard Drive (PX-256M2S) [PX-256M2S]

 

rafa ma tego Plextor'a (co prawda mniejszego), więc powinien wiedzieć to i owo. Wygląda na kolejną konstrukcję na Marvell'u, a cena rewelacja :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na najnowszym firmware z widocznym stopniem zapełnienia i ponad 900h pracy. Mam tylko sata II więc nie pokaże pełnych transferów liniowych.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

A tak Crucial m4 dla porównania

Dołączona grafika

 

Ogólnie dysk wymiata jak każdy na Marvelu ;) nie ma się co zastanawiać w takiej cenie a 256GB wersja będzie jeszcze szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problemy z restartowaniami systemu dalej wystapują na dyska ocz agiliti i vertex z serii 3 ? Można teraz wyrwać je tanio, po odliczeniu vatu taki 120gb agility 3 kosztowałby z wysyłką 350zł, aż szkoda nie skorzystać. Więc czy wyszło jakieś oprogramowanie które rozwiązało problem ? Czy ten kontroler jednak jest fabrycznie nie do ogarnięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem czemu uparłeś się na ten ciach!iany Agility? Już w kwietniu o to pytałeś a tymczasem na rynku jest cała masa lepszych, szybszych i podobnych cenowo konstrukcji.

Chyba że lubisz urządzenia podwyższonego ryzyka i ściemnianej wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mógłby mi to ktoś wytłumaczyć. Czemu nowsza seria jest tańsza, na nowszym złączu, szybsza i do tego tańsza ?

 

Ale co tu tłumaczyć? W poście powyżej zadałeś pytanie czy Agility to dalej ciach!o i dostałeś odpowiedź, że tak! Dlaczego dyski są tak tanie? Proste, bo nikt ich nie chce. Po co to kupować nawet za grosze skoro kupujesz kota w worku i nie wiesz ile BSOD'ów cię czeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Czy gwarancja obejmue zużycie się dysku? Jeśli dajmy na to, dysk padnie przed końcem gwarancji z powodu dużej ilości zapisu, będzie wymieniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby przestał działać podczas gwarancji to oczywiste że musisz dostać nowy. Gwarancja jest na sprawnie działający dysk.

Do tego jest to sytuacja ekstremalnie nieprawdopodobna!

 

Już to widzę jak zapisujesz co najmniej 100GB dziennie...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...