Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim

 

 

Kupiłam dzisiaj sobie OCZ Vertex 4, jest to mój pierwszy dysk SSD i mam bardzo prozaiczny problem - nie wiem jak poprawnie wszystko zrobić żeby nic nie zepsuć. Czy znalazł by się ktoś chętny i udzielił mi pomocy przez na przykład gadu gadu ?

 

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie wiem jak poprawnie wszystko zrobić żeby nic nie zepsuć" - tylko w czym problem bo nie rozumiem...

Instrukcja jest prosta, podłączyć i zainstalować dokładnie tak samo jak wcześniej na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...Wydaje mi się , że jeżeli będzie instalować XP w jakiejkolwiek formie lub Viśte wczesnych wersji to wypadałoby wykonać format jakimś zewnętrznym narzędziem.

Rafa: Jak się wie, i robiło się to wielokrotnie to sprawy wyglądają banalnie i prosto. Ja też cierpię na ten syndrom:)

Ale postaw się w sytuacji kogoś kto robi to pierwszy raz.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...Wydaje mi się , że jeżeli będzie instalować XP w jakiejkolwiek formie lub Viśte wczesnych wersji to wypadałoby wykonać format jakimś zewnętrznym narzędziem.

Rafa: Jak się wie, i robiło się to wielokrotnie to sprawy wyglądają banalnie i prosto. Ja też cierpię na ten syndrom:)

Ale postaw się w sytuacji kogoś kto robi to pierwszy raz.

 

Chyba zakładam że zupełni laicy tu nie zaglądają :)

 

Na szczęście z win 7 nie ma problemów, wszystko dobrze poszło i kolejny zadowolony użytkownik SSD dołączył do naszego grona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 3 dni jestem posiadaczem samsunga 830 256gb, z racji tego iż w dziedzinie dysków ssd ( i nie tylko dysków) jestem zielony, może mi ktoś powiedzić czy poniższy wynik jest prawidłowy i co może być przyczyną takiej różnicy miedzy odczytem i zapisem? Dysk podzieliłem na 2 partycje, systemową - 80gb i drugą 160gb jedna jak i druga zajeta w 30%.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mariusz19x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem w końcu system na konkursowym Vertexie 4:) 256gb

http://i.imgur.com/2flZX.jpg

http://i.imgur.com/cu0Rq.jpg

Tyle jeśli chodzi o benche. Różnica w stosunku do Samsung 830 64gb

 

Zastanawiałem się jak wypadnie w praniu większy speed....

Nie widzę różnicy.

Owszem taki Dragon age instalował się krócej, ale same wczytywanie gry/odczyt jest tak porównywalny że można różnice pominąćDołączona grafika

System jak zapindalał tak zapindala.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

Mariusz19x9 - Odczyt 4k taki sobie jak na ten dysk. Powinno być kilka MB więcej ale nie ma co panikować.

 

Który test jest ważniejszy? 4k czy 4k-64Thrd?

 

 

 

HeatheN - moim zdaniem różnice w benchach są spore. Bardzo ładne wyniki ma ten Vertex. Szkoda, że zapisy gwarancyjne do [gluteus maximus]. Ale darowanemu dyskowi nie zagląda się w kości ;)

Edytowane przez ichris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN - moim zdaniem różnice w benchach są spore. Bardzo ładne wyniki ma ten Vertex. Szkoda, że zapisy gwarancyjne do [gluteus maximus]. Ale darowanemu dyskowi nie zagląda się w kości Dołączona grafika

 

Benche tak!

Jednak jeśli chodzi o dylemat w stylu:

czy brać 60 gb czy coś większego bo jest szybsze jak dla mnie odpowiedź jedna:

-jeśli starczy miejsca, mniejsza pojemność jakoś odczuwalnie wolniejsza nie jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jak zapindalał tak zapindala.

 

też ja zakupiłem właśnie identycznego samsunga bo pod sata2 tym bardziej różnicy nie widać, ale jak za free miałeś to wiadomo nie ma co narzekać ;)

 

Mariusz to tylko testy, wystarczy jakiś proces w tle i wyniki spadają ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też ja zakupiłem właśnie identycznego samsunga bo pod sata2 tym bardziej różnicy nie widać, ale jak za free miałeś to wiadomo nie ma co narzekać Dołączona grafika

 

Mariusz to tylko testy, wystarczy jakiś proces w tle i wyniki spadają Dołączona grafika

 

Dokładnie, to tylko testy i suma sumarum jestem bardzo zadowolony z zakupu a przyśpiesznie jest wyraźnie odczuwalne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

Benche tak!

Jednak jeśli chodzi o dylemat w stylu:

czy brać 60 gb czy coś większego bo jest szybsze jak dla mnie odpowiedź jedna:

-jeśli starczy miejsca, mniejsza pojemność jakoś odczuwalnie wolniejsza nie jest.

 

Ciekawe jak się ma zużycie w stosunku do pojemności dysku. Cztery razy mniej komórek czyli pewnie żywotność takiego 64 w stosunku do 256 chyba jest jednak mniejsza. Czy gdzieś robie błąd w rozumowaniu?

 

W sumie mogłem brać 64GB... wziąłem na zapas 128, żeby potem nie żałować i mam teraz ~95GB wolnego miejsca ;] Ceną też się zasugerowałem. Mogłem mieć M5S 64GB za ~170zł lub 128GB za 289zł. Stwierdziłem, że jak już kupuje i stawiam system na nowo to te 120zł do 2x większej pojemności to nie tak dużo.

Edytowane przez ichris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, Samsung Magician wie co z nimi zrobić ;)

 

@ichris - tak żywotność większych dysków jest większa, w końcy więcej komórek. Jednak się tym nie przejmuj, 64GB wersje jeszcze zdążysz odsprzedać dalej zanim on się zużyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

MTBF to zupełnie co innego. To średni czas bezawaryjnej pracy urządzenia a nie żywotność pamięci zależna od dwóch zmiennych: ilości komórek oraz ilości zapisanych danych.

Edytowane przez ichris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej było mówione nie ma sensu martwić się wytrzymałością SSD.

Na stronce xtremesystems testowano samsunga 830 64GB, wytrzymał 400TB zapisu ...

Ja przez miesiąc wycisnąłem 150GB co daje ledwie 18TB przez 10 lat Dołączona grafika

Przyjmując że wytrzyma nawet te 10% tego co tamten testowany daje spokojnie 20 lat użytkowania ...

a pewnie i tak go sprzedam za 2 lata, bo będzie coś lepszego

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dla mnie laika żywotność pamięci wpływa na MTBF. Mniejsza żywotność= mniejszy MTBF

Ale pewnie masz rację

 

Żywotność a awaryjność to dwie różne sprawy.

Można zaprojektować żywotność czegoś na min 10 lat a ile razy się w tym czasie popsuje to to kwestia MTBF. Dysk może ulec awarii ale nie osiągnie jeszcze kresu żywotności komórek.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

Czy jest coś godnego uwagi w rozmiarze 120-128GB, tańszego niż Intel 330 120GB? Nie zależy mi na osiągach (dysk na trafić do laptopa), ale na bezawaryjności i bezproblemowości.

 

W przeliczeniu na 1GB najtaniej wśród tych solidnych i bezproblemowych wychodzi LiteOn 160GB... Chyba solidny i bezproblemowy ale patrząc w sygnaturkę rafy on więcej będzie mógł powiedzieć nt. tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...