Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przeglądałem forum i nieraz widziałem Wasze testy(screnshoty) SSD na interfejsie SATA II

Korciło mnie aby zakupić taki dysk no ale Ja zawsze jestem (nie)takiego zdania "brały gały co widziały" także namówiłem kolegę na kupno Dołączona grafika tia a po co Ja mam cierpieć po zakupie gdyby coś nie teges ?Dołączona grafika

Ale do rzeczy.

Kolega ma laptopa z SATA2 (procek T9300) W HDtune jak na sata2 i przy samsungu 840 250GB wyniki wyśmienite !! zapis i odczyt oscylowały w granicach 220GB.

Kopiowanie pliki z partycji na partycje czy w obrębie tej same partycji wynosiło powyżej 200GB ! no full wypas !

 

 

Natomiast w moim przypadku również SATA2(procek T7300 2GHz c2d) nie jest już tak pięknie a wręcz tragicznie ! :/

Aż postawiłem świeżutki system W7 64bit + sterowniki prosto z intela nic nie pomogło Dołączona grafika oczywiście cały dysk na nowo postawione partycje w czasie instalacji.

 

post-175866-0-68239600-1364129962_thumb.pngpost-175866-0-51470200-1364129974_thumb.pngpost-175866-0-50113700-1364129991_thumb.png

 

Wynik z totala commadera jest miarodajny bo czy to teracopy czy windowsowy tak samo się zachowuje.

Najbardziej rozwaliło mnie to,że podczas kopiowania dużego pliku i odpalenie jakiejkolwiek aplikacji powodowało dłuuuuugie uruchomienie Dołączona grafika firefox, chrome, IE ! paint ! panel sterowania :/ Dołączona grafika i to nie są sekundy Dołączona grafika u kolegi cyk i jest ! :/ - głownie to mnie zachęciło do zakupu dysku SSD aby nie czekać jak przy dysku talerzowym aż coś się uruchomi Dołączona grafika.

 

PS. Kolega nawet nie optymalizował systemu pod SSD ani nawet nie wiedział, że jest takie coś jak Samsung Magician.

Stąd u mnie nabite >200GB w niecałe 10h bo nie wiem gdzie jest pies pogrzebany :/ testy ,testy(rożne wariacje Samsung Magician) i jeszcze raz testy.

W tygodniu sprawdzę pod stacjonarnym kompem i jeżeli będą takie wyniki to moim zdaniem znalazłem śmierdzącego psa Dołączona grafika ?

 

PS2. Popatrzcie na temperaturę w SMART Dołączona grafika Przy dysku 7200rpm widziałem temp 42C !!! i to było MAX :/ w okresie upałów :/

 

 

 

Chyba znalazłem problem....

 

"The ICH8 has integrated SATA host controllers that supports independent DMA

operation on up to six ports (desktop only

) or three ports (mobile only) and supports

data transfer rates of up to 3.0 Gb/s (300 MB/s). The SATA controller contains two

modes of operation – a legacy mode using I/O space, and an AHCI mode using memory

space. SATA and PATA (Mobile only) can also

be used in a combined function mode

(where the SATA function is used with PATA

). In this combined function mode, AHCI

mode is not used. Software that uses legacy mode will not have AHCI capabilities"

 

 

http://www.intel.com...8-datasheet.pdf

50 str.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem to mam protezę saty Dołączona grafika o anemicznej prędkości SATA 150MB Dołączona grafika a to dlatego, że mam laptopa Dołączona grafika i DVD na interfejsie ata Dołączona grafika

 

Heh wyniki z HDtune i kopiowanie potwierdzają realny transfer ale dwa inne programy nieźle przekłamują ! AS SSD oraz samsung magician

post-175866-0-69060200-1364566911_thumb.png

post-175866-0-63107100-1364566325_thumb.png

Edytowane przez wojtusw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtusw - piszesz jakie macie procki a to jest bez znaczenia. Najważniejsze co decyduje o wydajności jest chipset na płycie głównej. Patrząc po wynikach jedyna rzecz która martwi to bardzo słaby zapis.

Stawiam w ciemno że coś nie gra z chipsetem/portem sata albo chipset jest po prostu stary. Nic nie wskazuje na jakiekolwiek problemy z SSD.

Na stacjonarnym pewnie wszystko będzie śmigać jak należy (o ile nie jest jakiś bardzo archaiczny).

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed problemem zakupu ssd-ka ~128GB dla moich rodziców.

Chciałbym wydać ~350zł. Gdzie problem? Brak TRIM - płyta główna to N68C-S UCC (czyli nForce).

Jest coś do polecenia z dobrym Garbage Collection? Chyba, że olać problem zupełnie?

Transfery nie mają znaczenia żadnego. Komputer głównie wykorzystywany do internetu, pisania dokumentów, teraz pewnie też zacznie być wykorzystywany przez siostrę do jakiegoś casualowego grania. System to Linux (w sumie zbędna informacja ;)).

 

Kingstone V300 128GB wydaje się dobrym wyborem - tylko ten brak TRIMa(i AHCI...). Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzięki Parted Magic zrobić secure erase.

Chciałem zoptymalizować dysk tak jak Samsung Magician - czy jest jakiś soft który będzie działać z Kingstonem ? ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic optymalizować.

 

Stoję przed problemem zakupu ssd-ka ~128GB dla moich rodziców.

Chciałbym wydać ~350zł. Gdzie problem? Brak TRIM - płyta główna to N68C-S UCC (czyli nForce).

Jest coś do polecenia z dobrym Garbage Collection? Chyba, że olać problem zupełnie?

Transfery nie mają znaczenia żadnego. Komputer głównie wykorzystywany do internetu, pisania dokumentów, teraz pewnie też zacznie być wykorzystywany przez siostrę do jakiegoś casualowego grania. System to Linux (w sumie zbędna informacja Dołączona grafika).

 

Kingstone V300 128GB wydaje się dobrym wyborem - tylko ten brak TRIMa(i AHCI...). Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

 

Może być V300 chyba że dołożysz te 40zł do Plextora M5S.

Przy takim obciążeniu (zastosowania o których piszesz) każdy współczesny SSD ma Garbage Collection na wystarczającym poziomie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po Secure Erase dysk - komputer działał bez zwisu przez 24h. Teraz co 3-4h zwis ;-(

Czy trzeba zostawić fragment dysku "niepodzielony" by dysk SSD działał poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po Secure Erase dysk - komputer działał bez zwisu przez 24h. Teraz co 3-4h zwis ;-(

Czy trzeba zostawić fragment dysku "niepodzielony" by dysk SSD działał poprawnie?

 

Coś mi tu nie pasuje. Pokaż świeży screen z testu AS SSD tego dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair w serii Neutron przechodzi na 19 nm. Z informacji wynika, że zmniejsza to koszty produkcji a "efektem ubocznym" jest trochę wydłużona żywotność komórek http://www.guru3d.com/news_story/corsair_neutron_gtx_series_now_with_19nm_toggle_nand_flash.html

 

B w k odzie produktu oznacza 19 nm - CSSD-NxxxGBGTXB-BK

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucał tu ktoś może ssd do netbooka? Do pelnowymiarowych lapkow to wiem, że ludzie wrzucali, ale postu o notebooku to w tym temacie nie widziałem odkąd go śledzę (około roku czasu). Podstawowe pytanie czy warto/widać różnicę w wydajności? Netbook by mi służył do podstawowych czynności, zero gier (chyba że jakieś starocie). Pytam, bo za każdym razem jak siądę do netbooka mojej dziewczyny to mam dosyć mocne wrażenie, że wolny HDD ogranicza wydajność tego sprzętu (pomijając fakt, że CPU jest słabe). Ot po prostu przy każdym przymuleniu sprzętu dysk chrupiące. Swap jest wyłączony bo netbook ma 4gb ramu. Swojego ssd nie mam tam jak włożyć (brak czasu na robienie kilku kopii i ich przywracanie ghostem) dlatego pytam tutaj. Do netbooka docelowo bym włożył jakiś budżetowy ssd 64gb.

 

Pytanie bonus - jest jakiś zysk czasu pracy na baterii?

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na baterii to najwyżej kilka-kilkanaście minut w zależności od modelu dysku jaki był i jaki będzie.

W netboku da tyle co w starym wolnym laptopie - niski czas dostępu zawsze da korzyści. Choć nie takie spektakularne jak w szybkich kompach. Ale jakąś budżetówkę (np V300) to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z baterią tak jak myślałem.

 

I właśnie się zastanawiałem nad tym kingstonem ;) Fajnie by było jakby się wypowiedział ktoś kto wrzucił ssd do netbooka.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przekopiesz testy na pclolku notkow, to w ktoryms tescie byl fragment HDD VS SSD w lapku. Roznica to nie kilka minut, tylko wiecej, ale to tylko testy i recenzje. Fakt faktem, jesli na kompie 90% to totalny idle lub load tyle co nic, to roznice zauwazysz. No i jakby nie bylo, to w lapku dyski do demonow predkosci nie naleza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do właścicieli Plextor M5 pro 128GB. W zestawie znajduje sie

 

"CD z oprogramowaniem Acronis True Image, pozwalającym na łatwe przeniesienie systemu operacyjnego ze starego dysku na nowy"

 

Czy to oprogramowanie można używać z innymi dyskami np klonując dysk wd-> seagate czy tylko xxx-> Plextor??

 

I czy załączony kabelek usb->sata to usb2.0 czy 3.0??

 

Może gdzieś się znajduje Acronis w pudełkach z tym dyskiem, ja (i nie tylko ja) dostałem wraz z dyskiem badziew od NTI, który trzeba było ściągać z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Pokaż świeży screen z testu AS SSD tego dysku...

 

Dysk już wymontowałem - a w kieszeni nie chce działać - testowane w 2 różnych ...

Mam dość. Działam na zwykłym dysku 2,5 160gb 7200 wymontowanym z laptopa i komp działa 2 dobę bez zwisu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem Vertex 2 90GB na Plextor M5S 256GB. Laptop Lenovo Y560. Widziałem wyniki tego plextora w internecie było ponad 1000. Sterowniki AHCI intel najnowasze. Co możne być przyczyną takich osiągów...???

post-145074-0-24299000-1364559415_thumb.png

post-145074-0-72335900-1364559423_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj konifigurację gdzie ten dysk osiągnął ponad tysiąc, a potem zerknij na ten złom co tam ten dysk upchnąłeś...

 

No tak dla ciebie Lenovo Y560 to oczywiście złom (i5/8gb DDR3/5730) jedyne co można się przyczepić to sata 2 ale ten dysk na sata 2 i tak miał lepsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pomyśl logicznie, czy całkowicie przypadkowo dwukrotnie niższy transfer liniowy nie powoduje dwukrotnie niższego wyniku w AS SSD. Do tego dochodzi mobilny chipset + funkcje oszczędzania energii spowalniające 4k...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal Disc Info 5.5.0 http://release.cryst...DiskInfoSetupEn
  • Improved Intel SSD support
  • Added OCZ Vector's Host Writes/Reads support
  • Improved IE10 support
  • Improved OCZ-REVODRIVE3 X2 support
  • Improved Intel SSD 520 support
  • Added OCZ Vector FW 2.0 support
  • Improved Drive Letter Mapping
  • Added new strings to language files
  • Updated language files
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dla ciebie Lenovo Y560 to oczywiście złom (i5/8gb DDR3/5730) jedyne co można się przyczepić to sata 2 ale ten dysk na sata 2 i tak miał lepsze osiągi.

 

pomijając sens ładowania w lapka 8 GB pamięci ...

 

to Dejwi ma rację, niestety taki sprzęt, ew. spróbuj ustawić max wydajność w ustawieniach, ale ogólnie plextor będzie sie marnował, jakiś V300 od kingstona też by wystarczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam M4 64Gb na firmware 009(tak wiem słynne 5000h).Moje pytanie brzmi jak zrobić update softu?Chodzi mi o to,czy da sięto zrobić na "chodzącej" partycji,bo na ssd mam postawiony cały system i wazne programy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...