Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś potrzebuje taniego dysku SSD około 120 GB, to w X-KOM w tym tygodniu jest na promocji Sandisk Plus 120GB http://www.x-kom.pl/p/226782-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-plus.htmlPrzy składaniu zamówienia trzeba na dole wpisać kod rabatowy "komponenty" i mamy ten dysk za 179 GB. 

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie dysk SSD 120 GB do 200 zł? Przeznaczenie system i podstawowe programy. SanDisk SSD Plus, ADATA SP920, GoodRAM C50?

 

za dwieście spokojnie wyrwiesz porządne używki z gwarą, ostatnio widziałem za tyle cruciala M550, samsunga 840 pro, plextora m6 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używał ktoś szyfrowania plików AES na dyskach MX100 od Cruciala? Mam taki dysk, chciałbym włączyć szyfrowanie. Poczytałem troche KB na stronie Cruciala, m.in. :

http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/An-Overview-and-Setup-of-Hardware-Encryption-on-Crucial-SEDs/ta-p/145520ale dalej nie jestem pewien czy muszę wszystko przenieść z dysku, zainicjować go na nowo i wtedy szyfrować czy jednak stwierdzenie, że "kontroler szyfruje cały czas podczas zapisu i deszyfruje podczas odczytu" powoduje, że ustawiając klucz, można włączyć szyfrowanie w dowolnym momencie? chodzi mi o opcję bez użycia BitLockera. Mam Win 8.1 pro, więc w zasadzie mogę z bitlockera korzystać. Jeśli to jest lepsza i wygodniejsza opcja, zwłaszcza, że chyba mam TPM w VN7-591G, to mógłbym iść tą drogą. 

Jeśli ktoś mial doświadczenia, prośba o podzielenie się.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem szyfrowanie odbywa sie przez hasło w bios, jest to szyfrowanie sprzetowe, nie jest szyfrowany cały dysk tylko jest po prostu hasło na dysku, uważam, że już lepsze rozwiązanie to bitlocker lub kontener truescrypt jeśli dane są naprawdę ważne

 

 

a propo gwarancji samsung, bo pewnie sporo osób kupuje z allegro z "gwarancją producenta" liczonej od daty produkcji, faktycznie muszę niemile rozczarować, bo tej gwary w naszym pięknym kraju nie ma:

 

post-165485-0-15544600-1448034718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przyspieszyć swój stary sprzęt (E8600, P5Q Dlx, 4Gb ram, Hdd 640Gb, Amd 4870), początkowo myślałem o ssd 256Gb żeby zmieścić na nim Os oraz kilka gier, ale w sumie gry mogą zostać na hdd a ssd będzie tylko na W7. Kwota do wydania ok. 350zł.

Chciałbym dysk wydajny, sprawdzony i niezawodny. Czy Plextor Px-128M6 Pro będzie dobrym wyborem?

Chciałbym przyspieszyć swój stary sprzęt (E8600, P5Q Dlx, 4Gb ram, Hdd 640Gb, Amd 4870), początkowo myślałem o ssd 256Gb żeby zmieścić na nim Os oraz kilka gier, ale w sumie gry mogą zostać na hdd a ssd będzie tylko na W7. Kwota do wydania ok. 350zł.

Chciałbym dysk wydajny, sprawdzony i niezawodny. Czy Plextor Px-128M6 Pro będzie dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor 128M6Pro kosztuje 300zł, natomiast polecany samsung 350zł czyli ten drugi bardziej opłacalny - niewielka dopłata a pojemność 2x większa, tylko pamięci gorsze niż w M6Pro. Ale czy to ma duże znaczenie dla przeciętnego użytkownika? Mi zależy na niezawodnym dysku. 7 lat temu kupiłem polecanego na forum samsunga 640Gb i się nie zawiodłem. Jeżeli evo jest równie dobre co m6pro to taki zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor 128M6Pro kosztuje 300zł, natomiast polecany samsung 350zł czyli ten drugi bardziej opłacalny - niewielka dopłata a pojemność 2x większa, tylko pamięci gorsze niż w M6Pro. Ale czy to ma duże znaczenie dla przeciętnego użytkownika? Mi zależy na niezawodnym dysku. 7 lat temu kupiłem polecanego na forum samsunga 640Gb i się nie zawiodłem. Jeżeli evo jest równie dobre co m6pro to taki zakupię.

 

Nawet bym się nie zastanawiał i wziął większego samsunga.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zamówiony, udało mi się znaleźć w lokalnym sklepie neonet za 349zł, nie wiem tylko jak z gwarancją - sprzedwca twierdzi że realizuje producent, czyli w razie awarii mam wysyłać bezpośrednio do samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zamówiony, udało mi się znaleźć w lokalnym sklepie neonet za 349zł, nie wiem tylko jak z gwarancją - sprzedwca twierdzi że realizuje producent, czyli w razie awarii mam wysyłać bezpośrednio do samsunga?

przeczytaj mój post odrobinę wyżej\wcześniej ;)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj mój post odrobinę wyżej\wcześniej ;)

Nie widziałem wcześniej bo czytałem na opera mini. Próbowałem dowiedzieć się jeszcze raz sprzedawcy ale stwierdził, że będzie wiedział o długości gwarancji jak dysk przyjdzie na sklep. Dziwne ale zobaczę co powiedzą.

Na razie dzięki serdeczne za pomoc.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...