Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

(oczywiście nie należy tez wykluczyć błędu pomiarowego, ale to chyba jednak rzadkość)

Coś w tym jest

 

Ja nie mam problemu, mam dwa ssd i obydwa nie zapisują mi transferu :)

Wróć, na lapku nowy CDI pokazał transfer, błędnie pokazał czas pracy. 91h to laptop pracuje w miesiącu. SSD mam 7 miesięcy.

cdi ssd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami w programach do klasycznego SMART nie pokazuje, albo pokazuje jakieś bzdury, dopiero na dedykowanym  od producenta pokazuje poprawnie, analogicznie u mnie na plextorze pokazuje jakieś tysiące, na plextool już poprawnie TB, podobnie na sandisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisując po 40GB na dobę przez 365 dni w roku zbliżysz się dopiero do tych 75TB po pięciu latach. W czym więc problem? 

Uważasz, że po zapisaniu kolejnego TB ponad limit od razu wszystko jebut? To się może stać w dowolnym momencie, gdy padnie np. kontroler. Gdyby te 75TB miało być takim zapisem, po którym prawdopodobieństwo awarii drastycznie wzrasta, daliby limit znacznie niższy, bo na skutek rozrzutu część padałaby niewiele ponad te 75TB, część poniżej tego zapisu.

 

SSD jest nie po to, by się nim przejmować, tylko by zainstalować i zapomnieć. Tak, zapomnieć o nim, bo nie trzeba jak hdd defragmentować, przejmować się muleniem systemu po czasie itd.

 

Jeśli mimo wszystko kupiłeś ssd, by go mieć a nie używać, sprawdź ustawienia hibernacji, czy nie robią ci po 12GB zapisu przy byle okazji, najlepiej wyłącz hibernację.

Utwórz sobie ramdysk i w nim umieść temp przeglądarki. Tylko ramdysk skonfiguruj tak, by jego zawartość nie zapisywała się na ssd przy zamykaniu systemu ;) a oczyszczał się.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie w tym celu. Zastanawiam się tylko jakich wartości użyć żeby zachować odpowiednią proporcję między ramem dostępnym dla całego systemu a ilością miejsca na potrzeby firefoxa. Być może 6/2 było by ok? Spróbuję metodą prób i błędów.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam aktualnie posiadam 850 evo 500gb chce zamówić samsunga 950 pro 500gb czy odczuje dużą różnice jesli chodzi o ładowanie gier programów i edycja video czy tylko prędkość kopiowania plików będzie większa ?

Raczej żadnej dużej różnicy przy ww zastosowaniach. 500GB EVO jest szybki sam w sobie.

Wysokie transfery liniowe czasem mogą dać pewne benefity ale to zależy od konkretnej gry. Jedne gry mają więcej operacji liniowych inne losowych na dysku. Różnice nie będą jednak drastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo specyfiki pracy systemu nie przeskoczysz, a dwa jak tu już rozmawialiśmy to się rozbija wszystko o odczyt 4k który wzrasta w najmniejszym stopniu, jest właściwie najbardziej kluczowy

ja przechodząc z starego samsunga 830 na plextora 6 też dużej różnicy na co dzień nie widzę, widzę natomiast różnicę na lapku który ma inny chipset, oszczędzanie energii, zwalnianie zegara itp.

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dea63271e56ffca969fa40a81cf5de29.jpg Oto wyniki z mojego Kingston V300 128gb.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Te kingstony nie powinny byc w ogole produkowane. Mialem i sprzedalem. Teraz mam 2 plextory. :-D

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...