Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że dysk odzyskuje sprawność samoczynnie. Na chwilę obecną dla 64K mam 120MB/s write i 199MB/s read, zaś dla 8192K odpowiednio 125 i 230 i rośnie liniowo równomiernie (w przeciwieństwie do screena wyżej gdzie widać, że 128k jest znacznie szybsze niż 1024). Tak więc może obejdzie się bez robienia czystki ;)

 

PS 1275 ma support dla AHCI.

 

edit 20:35: Już jest 138 / 240 =]

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już waga ciężka w postaci Vertexa, a teraz czas na wagę piórkową:

 

A-Data SSD 300 Series 32GB SATA II

 

Dysk został wyprodukowany na Tajwanie. Nie posiada złącza mini USB, obudowa jest w miarę solidna choć wykonana z matowego plastiku. Stąd pewnie niższa cena.

 

Pojemność po sformatowaniu: 29,8GB - (NTFS, File allocation unit 4KB).

 

Tryb pracy kontrolera SATA na płycie: Native IDE - DFI LanParty JR 790GX-M2RS, mostek południowy SB750.

 

Początkowy sektor partycji ustawiony (kolumna offiset) na 64KB diskpartem.

 

"Włączona zaawansowana wydajność" i wyłączone indeksowanie dysku w we właściwościach dysku.

 

Testy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Myślę, że za 310 zł na dzień dzisiejszy to wyniki w syntetykach są przyzwoite.

Jak znajdę PC Marka 05 na dysku to wrzucę wynik do tego posta :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już waga ciężka w postaci Vertexa, a teraz czas na wagę piórkową:

 

A-Data SSD 300 32GB SATA II

 

Dysk został wyprodukowany na Tajwanie. Nie posiada złącza mini USB, obudowa jest w miarę solidna choć wykonana z matowego plastiku. Stąd pewnie niższa cena.

 

Pojemność po sformatowaniu: 29,8GB - (NTFS, File allocation unit 4KB).

 

Tryb pracy kontrolera SATA na płycie: Native IDE - DFI LanParty JR 790GX-M2RS, mostek południowy SB750.

 

Początkowy sektor partycji ustawiony (kolumna offiset) na 64KB diskpartem.

 

"Włączona zaawansowana wydajność" i wyłączone indeksowanie dysku w we właściwościach dysku.

 

Testy:

 

 

 

Myślę, że za 310 zł na dzień dzisiejszy to wyniki w syntetykach są przyzwoite.

Jak znajdę PC Marka 05 na dysku to wrzucę wynik do tego posta :)

A jak tam multitasking ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jutro starczy mi czasu to stawiam na nim Win 7 64bit - ciekaw jestem czy będą problemy z multitaskingiem po optymalizacji :)

W końcu w środku siedzi JMicron 602 (podobno B) :wink:

 

Czy będą też testy na winxp? Jaki miales wczesniej dysk, miales raid 0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na mój konfig w podpisie > link Fortress v.5 :)

 

Mam dwa dyski WD Caviar 80GB WD800JD 8MB cache 7200rpm SATA II i Hitachi Deskstar 160GB 8MB cache PATA. Ze względu na przeprowadzki danych nie korzystam teraz z RAID'a.

 

Mogę przetestować XPeka Media Center ale potrzebuję czasu aby wyczuć dysk SSD. Tak więc korzystanie przez kilka godzin to trochę za mało :wink:

 

Teraz stawiam Vistę Home Premium 32bit :)

 

Stoper czeka :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy - na pierwszy ogień poszła Vista Ultimate 32bit z SP1. Jest ociężała w porównaniu do wersji 64bit i ma w zwyczaju uruchamiać się dość długo.

 

Dysk ma założoną partycję zgodnie z zaleceniem czyli zaczyna się od sektora 64KB. Partycja NTPS, klaster 4KB.

 

Instalacja z płytki na dysk SSD trwała 22 minuty (od momentu naciśnięcia spacji i zabootowania z płytki do momentu załadowania Pulpitu, wszystkich ikonek na pasku zadań i okna powitalnego).

 

W Viście wyłączyłem całkowicie pamięć wirtualną, usługi Windows Search, Superfetch, odznaczyłem indeksowanie we właściwościach dysku SSD. Hibernacja off.

 

Taka lightowo zoptymalizowana Vista startowała w 23-25 sekund od momentu zniknięcia planszy z listą dysków podczas POST'u do momentu pojawienia się wszystkich ikonek na pasku zadań.

 

Dodam, że mniej więcej tyle czasu zajmuje też start Windows'a 7 Ultimate 64bit z już zainstalowanym przeróżnym softem ale na klasycznym dysku na moim kompie. Strach pomyśleć co będzie na SSD :wink:

 

Następnie z pendriva instalowałem drivery do grafiki/chipsetu/tunera Catalysty 9.3, zintegrowanej karty dźwiękowej HD, karty sieciowej etc. Trudno tu mówić o długości trwania - proces przebiegał błyskawicznie. Najdłużej instalowały się Catalysty - 1:03.

 

Instalacja Offica 2007 Home & Student z pendriva - 2 minuty.

 

Restart Visty od momentu kliknięcia opcji Restart w menu Start: 4-5 sekund. Najdłużej po instalacji wszystkich driverów trwało to 11 sekund.

 

Po instalacji Offica 2007, Symantec Antivirus 10 CE (oryginał, fajny przykład ponieważ jest zasobożerny), Tomb Raider Underworld, wszystkich urządzeń start Visty trwał od momentu naciśnięcia przycisku Power - 53 sekundy.

 

Przeskanowanie zawartości dysku SSD Symantec Antivirusem 56263 plików zajęło 9:03.

NOD32 jest wyraźnie szybszy ale SAV CE jest bardziej obciążający co pozwoliło mi na spróbowanie przyłapania SSD na przycinkach/freezach. W tym samym czasie instalowałem TRU i zapuściłem dodatkowo zmianę atrybutu wszystkich plików i folderów. Zauważyłem przez ułamek sekundy dwa razy zamrożenie kursora myszki ale w tym czasie procek był wyrażnie obciążony na wszystkich rdzeniach. Trudno zawyrokować czy to wina SSD czy procka. Przez ten czas klikałem prawie co popadnie, właściwości systemu, programy i dodatki, uruchamiałem Offica, IE i kilkanaście innych opcji progsów. Owszem aplikacje nie uruchamiały się błyskawicznie, ale i tak bardzo szybko w tempie nieosiągalnym dla HDD.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przez cały czas obudowa dysku była letnia.

 

Zero rzeźbienia, hałasu, wycia, buczenia i brzeczenia dość solidnej i ciężkiej obudowy. Skręciłem wentylatory - prawie błoga cisza.

 

Biorąc pod uwagę moje pecetowe zakupy to był to jeden z najważniejszych od lat, jak zakup AMD 486DX2/80, Durona, GeForce 256 DDR, nagrywarki CDRW, monitora LCD Athlona X2.

 

Po prostu solidny skok wydajnościowo-jakościowy i komfortu pracy :D

 

To trzeba przeżyć na własnej skórze :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że dysk odzyskuje sprawność samoczynnie. Na chwilę obecną dla 64K mam 120MB/s write i 199MB/s read, zaś dla 8192K odpowiednio 125 i 230 i rośnie liniowo równomiernie (w przeciwieństwie do screena wyżej gdzie widać, że 128k jest znacznie szybsze niż 1024). Tak więc może obejdzie się bez robienia czystki ;)

 

PS 1275 ma support dla AHCI.

 

edit 20:35: Już jest 138 / 240 =]

Ciekawe, to ma jakiś mechanizm samo zerowania niepotrzebnych "pages"?

 

A AHCI to tylko żeby działał jak dla HDD chcemy włączyć tak? Czy czerpie z tego kożyści jakieś, bo na pewno nie NCQ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, to ma jakiś mechanizm samo zerowania niepotrzebnych "pages"?

 

A AHCI to tylko żeby działał jak dla HDD chcemy włączyć tak? Czy czerpie z tego kożyści jakieś, bo na pewno nie NCQ...

Ktoś wspominał na forum OCZ o samozerowaniu. Widać prawda, tyle że trochę trwa, a flashowanie jest instant ;)

Korzyści czerpie z AHCI. Przynajmniej w syntetyku jakim jest atto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-Data SSD 300 Series 32GB - tym razem kontroler SATA pracował w trybie AHCI - widać na pierwszy rzut oka słabsze osiągi. Driver do kontrolera ze strony producenta.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania Random w trybie Native IDE:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-Data SSD 300 Series 32GB - tym razem kontroler SATA pracował w trybie AHCI - widać na pierwszy rzut oka słabsze osiągi. Driver do kontrolera ze strony producenta.

Moze i slabsze , ale z tego co widze SB750 daje sporego kopa w porownaniu do mojego SB600.

 

Jeszcze tylko , zeby amd cos zrobilo z tym:

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...ead.php?t=53446

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos juz moze SSD od Transcenda? bo ciekawa cena jest LINK

 

Aukcja wygląda dosyć dziwnie, nie chce robić antyreklamy ale konto od 2009-03-02, kilka komentarzy, brak możliwości odbioru i pobrania (tylko przedpłata) i na dodatek jeszcze layout aukcji wygląda jak przygotowany przez 15 latka :)

 

No i ta cena, prawie 200zł niższa niż cena zakupu po prawie 4 latach regularnych obrótów mojego sklepu :) Obstawiam, że za kilka do kilkunastu dni będzie konto zawieszone ;)

 

 

SSD Transcend 128GB AHCI włączone.

Testy robione przed chwilą, pamiętam, że wyniki bywały lepsze, tak bliżej deklarowanych 160MB/s odczytu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez krzemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ładne wyniki w hd teh lepsze od patriot a co do aukcji nie szukajcie wszedzie oszustów kazdy kiedyś zaczynał na allegro,bez ryzyka nie zaoszczedzisz dziwi tylko brak osobistego

 

ps.film kreciłem z sasiadem Dołączona grafika Dołączona grafika

 

ciesze sie ze sie podobał :lol2: jaki jest maxymalny wynik w windows 7 ? 10 czy 7,9

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...