Skocz do zawartości
ath

Risen

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 7 godzin, dopiero dotarłem na bagna, wykonałem wszystko, co było do wykonania w mieście (3 poziom włamywania jest zbawienny) :)

Dołączona grafika

Gra jest świetna, stary dobry Gothic. Nie mam problemu z czcionką, to chyba zależy od rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba titany dopiero mozesz pod koniec gry zdobyc, 2h obsidian mozesz wykuc dopiero w 4chapterze o ile sie nie myle, a berserker sworda mozesz zdobyc zaraz po uzyskaniu czaru lewitacji ;] (2h dmg 80 o ile sie nie myle). Ja tam nie wiem lubilem chodzic z 1h wrednym sukinsynem, roznica w dmg'u z wysokim str nie jest jakas super extra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berserker jest w ruinach nad mini wodospadem w polnocno-zachodniej czesci mapki. Musisz nad nim przeleciec, potem proste droga, lewitacja i bedziesz miedzy 2wejsciami(jedno z bariera drugie nie - nie pamietam co tam sie znajduje ale mniejsza) Przy kolumnie mniej wiecej na srodku bedzie wbity miecz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto uczy otwierania zamków 3poziomu poza Patty? Bo przy tamtej nie miałem opcji nauki w ogóle :/ Może że w drugim rozdziale na plaży mnie podszkoli...?

Z tego co pamiętam to Patty bezie mogła cie przeszkolić dopiero gdy będzie czekać na Ciebie, na plaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 7 godzin, dopiero dotarłem na bagna, wykonałem wszystko, co było do wykonania w mieście (3 poziom włamywania jest zbawienny) :)

<skrin>

Gra jest świetna, stary dobry Gothic. Nie mam problemu z czcionką, to chyba zależy od rozdzielczości.

Też na początku myślałem ze gra jest świetna ale z każdym kolejnym rozdziałem to wrażenie wyraźnie blakło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na początku myślałem ze gra jest świetna ale z każdym kolejnym rozdziałem to wrażenie wyraźnie blakło

Z każdym kolejnym rozdziałem ta gra przypomina stare dobre gothici - 3 różne "nacje" z różnymi zadaniami początkowymi a w następnym rozdziałach robi się coraz bardziej liniowo ;) gra nie jest idealna, ale nie żałuje wydanych na nią pieniędzy i czasu jaki musiałem i chciałem spędzić na jej ukończenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 1szy rozdzial jest najciekawszy i najdluzszy, potem zaczynaja sie dyski, poza tym ze skrzyni ojca patty to banal, 3rozdzial to juz tylko radosna mlocka, a 4 to mlocka z lekka nutka kombinacji w ruinach...

 

A jezeli chodzi o dlugosc i ciekawosc chapterow to imo 1>4>2>3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miescie po 1 nie kazdy daje questa, po drugie sa tam dwa obozy - inkwizycji i bandytow to juz od Ciebie zalezy dla kogo wolisz pracowac, wiaze sie to z pozniejsza profesja w grze. Ta gra wydaje sie tylko taka przeogromna i nie do ogarniecia, a po prawdzie wcale taka nie jest ;)

Ja nie korzystalem z zadnych poradnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 33 godzinach grania z przeszukaniem dosc sporej ilosci ruin moja postac wygladala tak jak na screenie ponizej, jak kolega wczesniej juz powiedzial madrosc to zaslyga ksiag i kamiennych tablic dodajacych +3 i +4 do tego skilla. Tym ktorzy zaczynaja grac i chca miec wojownika z sila na maxa polecam najpierw rozwinac sile na 100 u nauczyciela przed spozywaniem magicznych napojow :P

Dołączona grafika

 

 

Ogolnie gra jest swietna i nie raz myslalem o niej jako o nowym Gothicu. Jedyny problem jaki zauwazylem to ze nie moglem wypelnic ponizszych zadan ktore wszystkie wiazaly sie z jedna osoba ktora nie chciala ze mna nawet gadac :/

Dołączona grafika

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Złe podejście do walk na arenie powoduje że nie możemy pokonać na niej tego jednego typa :/

Ty grę skończyłeś, ja jeszcze męczę pierwszy akt. Zastanawiam się też czy jakoś tego nie idzie naprawić.

chodzi wam o brognara??Ja moglem z nim walczyc.Domingo mial mi dowalic na rozkaz oscara ,ale odlecial,lorenzo wczesniej gdzies mnie zaciagnal i tez dostal.pozniej obaj nie chca walczyc i brognar sila musu sie zgadza na walke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do tych z Was, którzy grali w kierunku maga.

Primo. Zadanie z 3 misami w mieście. Kupiłem i zdobyłem wszystkie 3, pogadałem z 2 braćmi wałęsającymi się tu i tam. Rozmawiałem również z Olafem w willi i nauczyłem się nawet od niego wydobywania. Problem w tym, że po przejściu (zrobieniu) zadań dla komendanta w mieście, kiedy poszedłem do Olafa nic nie mogę wskórać. Brak opcji dialogowych. Dwaj pozostali bracia czekają w umówionym miejscu. I teraz pytanie czy to normalne w mojej sytuacji? Grałem pierwszy raz dla Dona i poszło jak po maśle (zero problemów). Czyżby zmiana frakcji blokowała to zadanie? A może to jakiś bug? Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie, które przegapiłem?

 

Secundo. To czy grając magiem mana będzie nam się odnawiała? Póki co (1 poziom runy) nie widzę nic w tym kierunku. Mam jednak nadzieję, że to się zmieni?

 

Gierka wypas. Od czasu G2 i Nocy Kruka nie było lepszej w tych klimatach. Gratulacje dla PB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - nie mogę wyciągnąć za nic broni :( Zrobiłem już kilka questów w mieście, więc dużo nie pograłem i nagle przestała mi się wyciągać broń. Zmiana klawisza wyciągania nic nie pomaga...

 

Wie ktoś ocb?

 

EDIT: Heh sprawa rozwiązana ;) Wystarczyło wybrać łuk, on się sam wyjmuje, schować go, przełączyć na młot/miecz i już działa :D

Edytowane przez qrvich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do tych z Was, którzy grali w kierunku maga.

Primo. Zadanie z 3 misami w mieście. Kupiłem i zdobyłem wszystkie 3, pogadałem z 2 braćmi wałęsającymi się tu i tam. Rozmawiałem również z Olafem w willi i nauczyłem się nawet od niego wydobywania. Problem w tym, że po przejściu (zrobieniu) zadań dla komendanta w mieście, kiedy poszedłem do Olafa nic nie mogę wskórać. Brak opcji dialogowych. Dwaj pozostali bracia czekają w umówionym miejscu. I teraz pytanie czy to normalne w mojej sytuacji? Grałem pierwszy raz dla Dona i poszło jak po maśle (zero problemów). Czyżby zmiana frakcji blokowała to zadanie? A może to jakiś bug? Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie, które przegapiłem?

 

Secundo. To czy grając magiem mana będzie nam się odnawiała? Póki co (1 poziom runy) nie widzę nic w tym kierunku. Mam jednak nadzieję, że to się zmieni?

 

Gierka wypas. Od czasu G2 i Nocy Kruka nie było lepszej w tych klimatach. Gratulacje dla PB!

1. Porozmawiaj ze strażnikiem przed willą , powiesz mu, że sprawa mis zakończona, potem do Olafa.

2. Nie, manna się nie regeneruje, radze zacząć zbierać jagody i tylko z nich robić napoje zwiększające statystyki. Ja skończyłem grę magiem z manną 112 :P a życia miałem ok 500 z samych znalezionych napojów i roślin.

 

EDIT

 

ad 1. to może najpierw do głównego strażnika magazynu w porcie( nie ogra), potem do strażnika przed willą i do Olafa. Jeśli nie zadział to już za późno chyba.

 

Questy niestety czasem trzeba w kolejności robić. Ja miałem taka sytuacje w rozdziale trzecim, że inkwizytor stał przed otwartą bramą a mi kazał szukać mechanizmów do jej otwarcia i [gluteus maximus] blada.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mana się nie regeneruje to może być troszkę ciężko. Zobaczę jednak w praniu :rolleyes:

Co do zadania z misami to gadałem już ze strażnikiem przed willą, jak również odblokowałem tajne wyjście z miasta (wysyłając m.in. Patty na zewnątrz). Nie wiem więc o co chodzi? Może coś przeoczyłem? Chyba, że to jakieś niedopracowanie ze strony twórców gry?

Dzięki za info :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Risen zaliczony... wkurza że grajac magiem w finalowej walce mosialem ubierac pelna plytowe i walic mlotem...gdzie wg mnie mag powinien miec za malo sily...ale dobra nie utrudniam:P

To to jest finałowa walka? No shit! Przecież ja dopiero grać zacząłem... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...