Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że bardzo ciekawa karta jeśli chodzi o stosunek wydajność / pobór energii, coś, czego szukam na miejsce mojego 86gt. :)

Dokładnie również szukam czegoś taniego, co zastąpi moje 86gt. Myślałem nad 96gt/gso, ale radek 4670 jest bardzo ciekawą propozycją za tą cenę. O ile będzie na polskim rynku w granicach ~200zł to jakby nie było będzie bardzo miło :P Jeśli ktoś nie odpala więcej niż 1280x1024, to ta grafika jest wystarczająca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recka, i co ciekawe bardzo duża różnica pomiędzy 4670, a 4650 jednak powinna sprawiać, że dołożenie do droższej karty powinno być rekomendowane. W DX10 lepsze wyniki osiągnął 4670 od 9600 GT co jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale w sumie nowsza karta to tak powinno być. W sumie to wielki plus dla midendu ATI.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać, który sklep wprowadzi je w ciekawej cenie, tylko nie takiej jak komputronik :) Myślicie że cena jako za nowość będzie znacznie wyższa niż np za miesiąc ? Bo w sumie mogę poczekać ale jak mam zaoszczędzić 10-20 zł no to nie bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no...

 

Jestem naprawdę zaskoczony możliwościami tych kart, szczególnie 4670. Patrząc na wyniki testów, 4650 będzie rywalem dla 9500GT, a 4670 zastąpi 3850 i powalczy z 9600GSO. Ma duże szanse, jeśli tylko będzie trzymać cenowy dystans, co jest możliwe, zwłaszcza, że te karty są na pewno sporo tańsze w produkcji niż karty na rdzeniu G92.

 

A na tym wszystkim skorzystamy my, konsumenci... Brakuje jeszcze w tej talii RV770LE (o ile coś takiego jest w planach), który powalczy z 9800GT i otrzymamy walkę we wszystkich segmentach cenowych. Bardzo dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w tej cenie nie ma konkurencji!! Zapraszam tu http://nvision.pl/art-214/RADEON_HD_4670_v...niska_cena.html ;). NV nie wysyła redakcjom 9500gt , ale to żaden problem ;]. Cena ma być super atrakcyjna :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, miałem zmieniać mojego poczciwego HD2600Pro i chyba padnie na HD4670. Szkoda że szyna pamięci "tylko" 128bit.

Patrząc na te testy to wyniki na niektórych są dziwne. Na PCArena ten Radek porządnie został w tyle za 9600GT a w innych wręcz przeciwnie.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biorę 4670 na 90%. Podobnie jak niektórzy koledzy chcę czegoś energooszczędnego(1 kompa się pozbyłem), jakby można było stosunkowo szybko dostać kartę z jakimś fabrycznym pasywnym chłodzeniem, to już byłbym happy.

Początkowo miałem brać HD3450 do max 9500GT ale po testach widać ,że propozycja AMD jest znacznie lepsza,co więcej wydajność 8800GS/9600GSO mi zupełnie odpowiadała, a tu okazuje się ,że hd4670 jakoś drastycznie w wielu przypadkach od GS/O nie odstaje(z FSAA).I co najważniejsze pobór prądu jest na dobrym poziomie.

No i już po raz kolejny okazuje się ,że szyna 128 bit wcale nie musi oznaczać gorszej wydajności przy nowszej generacji kart, zastępującej poprzednią.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co więcej wydajność 8800GS/9600GSO mi zupełnie odpowiadała, a tu okazuje się ,że hd4670 jakoś drastycznie w wielu przypadkach od GS/O nie odstaje(z FSAA).

HD4670 jest zwyczajnie szybsze od 9600GSO jak i HD3850, karta minimalnie ustepuje 9600GT :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4670 jest zwyczajnie szybsze od 9600GSO jak i HD3850, karta minimalnie ustepuje 9600GT :rolleyes:

nie jest tak całkiem szybsze od 3850, większość testów przegrywa. 9600GT w DX 9 ma dużą (20%?) przewagę nad 4670 ale w DX10 już praktycznie remis ze wskazaniem na 4670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej recki 4670 jest podobne do 3850, raz przegrywa raz wygrywa. Fajne jest zestawienie wydajności w podsumowaniu, że 4850 ma 150% wydajności 4670 :D a cenę 200% większą :D a to jest i tak duży przyrost wydajności do kasy :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 ma 150% wydajności 4670 :D a cenę 200% większą :D a to jest i tak duży przyrost wydajności do kasy :D .

150% wydajności i cenę 100% wyższą lub 150% wydajności i 200% ceny ;)

ładuje się wam link?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...