Skocz do zawartości
rezo_

Google Chrome

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja droga przez przegladarki wygladala tak: Opera (dlugie lata) -> Firefox (ponad rok) -> dzis zainstalowalem Chromium. Ze wzgledu na pewne przyzwyczajenia brakuje mi w tej przegladarce dwoch rzeczy:

- przycisku, ktory loguje np. na konto pocztowe, na forum itd. W FF jest dodatek ten nazywa sie Secure Login, a w operze jest to wbudowany przycisk.

- dostepu do ostatnio zamknietych kart. W FF jest dodatek "Undo Closed Tabs Button" i pod nim rozwija mi sie lista np 10 ostatnio zamknietych kart. W oprze tez jest to wbudowany mechanizm.

 

Czy znacie jakies dodatki o wymienionej wyzej funkcjonalnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undo recently closed tabs - łatwy dostęp do zamkniętych kart

Co do haseł - używam wbudowanego narzędzia uzupełniania pól z loginem / hasłem i jak do tej pory nie szukałem zamiennika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, 

szukam takiego rozszerzenia do chrome, które spełni taką funkcję, jak przywracanie zamkniętej karty, ale tak, aby jak przywrócę tą kartę, to żeby w tej karcie można było kliknąć wstecz, czyli

 

1. wchodzę na stronę x

2. wchodzę na stronę z

3. wchodzę na stronę a

4. zamykam zakładkę

5. przywracam zamkniętą zakładkę i jestem na stronie a

6. klikam wstecz i wracam do strony z i tak aż do strony x

 

znalazłem takie rozszerzenia, ale one tylko otwierały ostatnią stronę, a nie przywracały tych wcześniejszych, które były poprzednio na tej zakładce otwarte. 

 

W operze to działało z miejsca, a tutaj czegoś takiego nie widzę. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, najnowszy chrome, na poprzedniej wersji było to samo, 

 

chodzi oto, iż po włączeniu filmiku na youtube dźwięk jest w zupełności wyciszony i muszę go ręcznie włączać. Czy ktoś ma ten sam problem, a może wiecie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dziś też tak miałem i to na dwóch różnych komputerach - trochę się zdziwiłem. O ile to komuś pomoże: Win7 x64/WinXP. Na obu Firefox 24, Flash najnowszy (YT def jest flashowy czy już HTML5 tak BTW?).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie dzis zrobilo tak, ze odpalam film z YT i niby leci, ale nie widac obrazu (czarne tlo) i nie slychac nic. Otworze to samo w nowej karcie i dziala. WTF ? ;)

 

Ogolnie chrome jest duzo szybszy, lepiej radzi sobie z np. FB, opera strasznie muli na FB przy przewijaniu aktualnosci. Im nizej tym wolniej :/

 

Znowu chrome zzera tyle pamieci, ze az zaczalem sie martwic czy 16gb RAMu styknie jak otworze 20 zakladek :D. Glupie rozszerzenia takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome zaktualizował mi się do wersji 31.0.1650.57.

 

Nie byłoby problemu, gdyby skróty do zainstalowanych rozszerzeń nie zostały "schowane". Teraz gdy chcę któregoś użyć, to muszę otwierać "podmenu", by dostać się do skrótów rozszerzeń.. Jest to irytujące :/

post-127757-0-89907900-1384945785_thumb.jpg

Próbowałem metody "przeciągnij i puść" - przeciągnąć skrót z otwieranego okienka tuż za pasek adresu - nie udało mi się to..

Nie instalowałem żadnego nowego rozszerzenia i z tego co sprawdzałem, nie przybyły w nich nowe funkcje, któreby to spowodowały.

 

Szukałem jakiś ustawień w chrome: //flags / .. trochę poeksperymentowałem, ale nic nie znalazłem, nic nie pomogło.. Macie tak samo i jak to przywrócić do starej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończyłem re-instalkę systemu na lapiku żony.. Wczoraj Chrome w wersji 31.0.1650.57 działał prawidłowo a dziś po jakiejś aktualizacji też wszystkie skróty się schowały.. Odinstalowałem chroma, ponownie zainstalowałem (wersja ściągnięta 17.11.2013) wyłączyłem google update i dopiero zsynchronizowałem przeglądarkę z moim kontem. Na piecyku przed rozpoczęciem pracy też wyłączyłem w usługach google update i mimo wersji 31.0.1650.57 mam normalny pasek zakładek.. 

Wszelkie zmiany dzieją się po dzisiejszej jakiejś aktualizacji.. Wie kto jakiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2gim kompie służbowym kompie (PC) chrome jest w wersji 31.0.1650.57 m i nic się nie zmieniło.. 

Czyli jak do tej pory zmiany dotyczą wyłącznie notebook'ów .. 

Znalazłem proste i oczywiste rozwiązanie naszego problemu. Trzeba po prostu chwycić za koniec paska adresu i przeciągnąć w lewo. Ikonki rozszerzeń się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z przewijaniem stron w Chrome. Wszystko było dobrze do wczoraj. Na jakąkolwiek stroną wejdę dziwnie mi przewija, kiedy kręce rolką w dół to tak jakby skacze góra-dół, muszę kilka razy pokręcić żeby przewinęło. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Weszła jakaś nowa aktualizacja Chroma + nie wiem może przypadek ale też miałem jednocześnie flasha i efekt jest taki, że strony działają mi OK natomiast już parę razy zdarzyło mi się że przewijane pola wyboru na stronach nie przewijały się a skakały tak jak opisujesz lub też nie miałem możliwości złapania kursorem suwaka, rozwijane menu od razu się zamykało.

 

Nie mam pojęcia co z tym zrobić liczę, że pojawi się łatka do tego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenia better history, history eraser itp. Na chrome.googe.com jest wyszukiwarka - działa ;]

 

A strony, które chcesz usuwać, otwieraj w trybie incognito - nie są zapisywane w historii, nie są zapisywane ich cookies itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jak zauważyłeś w innym temacie, nie używam już chrome ;)
Tak dla potomnych: jak normalnie otwiera się nowe okno [ctrl + n] to przez [ctrl + shift + n] otwiera się inprivate.
IMHO Chrome ma naj8===>owsze zarządzanie historią ze wszystkich przeglądarek. Tak wiem, są rozszerzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...