Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

ale w7 jest juz dx11. co tym bardziej uniemozliwia kompatybilnosc dla wspolczesnego sprzetu. nie mowie o kompatybilnosc wstecznej, bo ta musiala byc zachowana. :)

To jest tylko wpis do rejestru , nie ma żadnych bibiotek od dx11 w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner Haupejdza 150 MCE dzizala na W7 idealnie na sterach z XP , zas samo oprogramowanie Media Center z tego Windowsa jest idealne. Eh , az jestem w szoku bo wreszcie MCE dzialajacy bez probemow - mozliwosc sterowania kompem przez pilota radiowego na usb ;)

Możesz rozwinąć. Tzn czy tv można oglądać w oprogramowaniu 7 czy nadal potrzebny do tego dodatkowy program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Możesz rozwinąć. Tzn czy tv można oglądać w oprogramowaniu 7 czy nadal potrzebny do tego dodatkowy program?

Generalnie na samym poczatku zainstalowalem dedyk do Haupejdza - dziala , pozniej power cineme , ktory jest juz MCE - dziala. Na samym koncu nie trafilem w volume up i wcisnal mi sie przycisk MCE na pilocie i odpalil sie manger tego wbudowanego w Windowsa. Przystapilem do konfiguracji , zaakceptowalem "regulamin" , dociagnal ze storny MSa jakies dodatki i pozniej zeskanowa mi stacje i odpalil sie juz dzialajac z pelna funkcjonalnoscia pilota. Nie obczailem jeszcze tylko jak wywalic 4/3 z MCE bo odpala mi z pasami , a power cinema z 4/3 - CLVP (czy jakos tak) i mialem na full screenie bez pasow. Swoja droga , power cinema to w sumie MCE , podobnie wygladaja. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ze wersja DirectX ktora pojawia sie po wpisaniu dxdiag to sciema? bo tam jest napisane 11

Tak dokładnie , prawdopodobna premiera dx11 - premiera win7 lub nieco po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

fajna ta 7'mka :)

 

po instalce nie zapytal sie o zaden sterownik a najdziwniejsze dla mnie bylo to ze...od razu dzialal mi internet z udostepnianiem sieci dla lapka i konsol , nie wiem jak on to zrobil, poprostu sam wszystko poprzydzielal a najsmieszniejsze jest w na liscie sprzetow brakuje sterow do modemu a ten i tak chodzi..czary mary czy jak :lol2:

 

wszystko pieknie smiga a siec dziala mi prawie zawsze 100% transferu, dokupilem wlasnie drugie 2gb ramu i teraz maly zonk , widzi mi pod 7'mka tylko 3,5gb ramu, czy to w normie?, jesli nie to chetnie wyslucham jakies rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta 7'mka :)

 

po instalce nie zapytal sie o zaden sterownik a najdziwniejsze dla mnie bylo to ze...od razu dzialal mi internet z udostepnianiem sieci dla lapka i konsol , nie wiem jak on to zrobil, poprostu sam wszystko poprzydzielal a najsmieszniejsze jest w na liscie sprzetow brakuje sterow do modemu a ten i tak chodzi..czary mary czy jak :lol2:

 

wszystko pieknie smiga a siec dziala mi prawie zawsze 100% transferu, dokupilem wlasnie drugie 2gb ramu i teraz maly zonk , widzi mi pod 7'mka tylko 3,5gb ramu, czy to w normie?, jesli nie to chetnie wyslucham jakies rady ;)

Jeśli masz wersję x86 to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jeśli masz wersję x86 to normalne.

 

wlasnie taka, dzieki za szybka odpowiedz :)

 

ps. przeklejcie temat, przez najblizszy rok ten temat bedzie katowany non stop :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten temat musi być podejmowany co kilka stron ponownie? Może by ktoś dodał na pierwszej stronie odpowiedź...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro minie 5 miesiecy jak uzywam Windows 7 jako jedynego systemu u mnie na kompie... :twisted:

 

Ten system wymiata poprostu.

 

Juz nie wracam do xp, a tymbardziej do visty.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta 7'mka :)

 

po instalce nie zapytal sie o zaden sterownik a najdziwniejsze dla mnie bylo to ze...od razu dzialal mi internet z udostepnianiem sieci dla lapka i konsol , nie wiem jak on to zrobil, poprostu sam wszystko poprzydzielal a najsmieszniejsze jest w na liscie sprzetow brakuje sterow do modemu a ten i tak chodzi..czary mary czy jak :lol2:

 

wszystko pieknie smiga a siec dziala mi prawie zawsze 100% transferu, dokupilem wlasnie drugie 2gb ramu i teraz maly zonk , widzi mi pod 7'mka tylko 3,5gb ramu, czy to w normie?, jesli nie to chetnie wyslucham jakies rady ;)

U mnie to samo :), a robiac aktualizacje, system sam odszukal i zainstalowal sterowniki do creative sound blaster.

Jazda bez czymanki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawa sytuacja - instaluje sobie RC na lapku, na ktorym byl juz build 7000. Kasuje partycje z poprzednia instalacja, tworze nowa w tym samym miejscu, a instalator tworzy mi tez owe 100MB "system reserved", mimo obecnosci na dysku dwoch partycji podstawowych w NTFS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też siedzę na 7 od wyjścia bulidu 7000 i nie miałem z systemem żadnych poważniejszych problemów. Stabilny, większość softu działa jak należy, chyba trzeba będzie zaopatrzyć się w RC i co najważniejsza jest darmowy i legalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku po 5 dniach uzytkowania Windows 7 x64

katalog windows zajmuje 11,5GB , na calej partycji wszystkie windowsowe pliki zajmuja 13,5GB.

oczywiscie bez swapa i hibernacji.

Wedlug managera zadan zjada na dzien dobry 1,47 GB RAMU.

 

 

Przyznam sie bez bicia ze ostatnie kilka dni nonstop siedze pod W7

i powrot do xpeka jakos mnei sie nie widzi ,niestety chcac dobrze pograc

musze dalej uzywac XP np BF2 i punkbuster ktory ma problemy pod W7 :/

 

 

b.t.w

 

wi ktos jak zmienic recznie wielkosc dyskowego keszu w W7

chcialbym wykozystac wieksza czesc mojego ramu bo bidak lezy bykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam win7 na lapku od dnia pojawienia się oficialnie buildu 7000 i tez stwierdzam, że jest bardzo fajny ten system i do visty, a tym bardziej do xp nie mam zamiaru wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś sporo. U mnie jedynie 620MB. No chyba że masz sporo dodatkowych programów w autostarcie.

No to bardzo dziwne,no chyba za dopiero co postawiłeś system,sam mam 3GB i po instalacji systemu zjadał ok 600-700mb,po instalacji firefox i innych podstawowych programów na starcie zużywa 900mb-1GB.

 

Wedlug managera zadan zjada na dzien dobry 1,47 GB RAMU.

czyli wszystko ok,im więcej ramu w kompie,tym więcej sobie 7 rezerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...powrot do xpeka jakos mnei sie nie widzi ,niestety chcac dobrze pograc

musze dalej uzywac XP np BF2 i punkbuster ktory ma problemy pod W7...

Jak to problemy? Przecierz 2 strony temu ktoś podawał rozwiązanie tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedze juz troche na W7 i musze powiedziec ze naprawde dobry system (nie muli jak vista). Jednak w starszych grach moga byc problemy (SW: KotoR czesto sie przywiesza przy wczytywaniu nowych lokacji, ale to moze wina gry).

 

Co do spolszczen to juz kraza po necie, sam jedno wgralem i powiem ze narazie nie widzialem ani jednego angielskiego slowka ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak na szybko.

 

Nie musiałem wrzucać po zainstalowaniu systemu żadnego sterownika (dodatkowo dysk w trybie AHCI), wszystko działało od razu (zainstalowałem tylko sterowniki do GPU).

 

Komfort pracy na wersji x64 i 1GB ramu (tymczasowo) jest wyższy niż na XP SP3 :mrgreen: Wszystko śmiga bezproblemowo. Tlen, firefox, nod bez żadnych niespodzianek.

 

Jedna rzecz mnie dziwi, mianowicie karta graficzna ma niby przydzielone 255MB pamięci tak o i dzięki temu niby dostępne ma 755MB. Jak to wyłączyć ? :|

Dołączona grafika

 

Aaaa i jak do tej pory (3h pracy) udało mi się raz powiesić okno Mojego Komputera, ale cały system działał dalej bez problemu ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie dziwi, mianowicie karta graficzna ma niby przydzielone 255MB pamięci tak o i dzięki temu niby dostępne ma 755MB. Jak to wyłączyć ? :|

A co w tym dziwnego def w sterach nv jest przydzielone 256mb nie zabrane na texturowanie. Chcesz to możesz sobie wyłączyć texturowanie albo przydzielić sobie 10mb rivą , tylko nie zdziw się , jak nagle wydajność praktycznie we wszystkich grach poleci wielokrotnie w dół. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego def w sterach nv jest przydzielone 256mb nie zabrane na texturowanie. Chcesz to możesz sobie wyłączyć texturowanie albo przydzielić sobie 10mb rivą , tylko nie zdziw się , jak nagle wydajność praktycznie we wszystkich grach poleci wielokrotnie w dół.

Ok, mój błąd, nie wiedziałem ;)

 

Jak u Was wydajnosc cpu, pamieci, gpu i hdd ?.

U mnie cos slabo szczegolnie gpu i hdd:

 

obrazek

Dołączona grafika

 

E8400 4.01Ghz, 1x1GB 890Mhz CL5 (dlatego tak nisko) single channel, 9600GT @ def, Hitachi 160GB (60mb/s odczyt/zapis + ~15ms acces time)

 

CPU 7.9pkt to zapewne tylko przy 4 jajkach i więcej. Wątpię, że na 2 rdzeniowym procku byś dostał 7,9pkt, nawet przy 5Ghz na E8400 :P

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie wierzyc nie chcę :blink:

Musze przyznać, że bez AA odpaliłem css dopiero w nocy będąc samemu na mapie, więc kierowałem sie tylko lagiem mycyh.

Dzisiaj sprawdzę na jakieś mapce z większą ilością graczy i dam znać.

Bez AA jest grywalnie, zero laga myszy (u mnie), wyższe tryby zabijają kartę, zupełnie nie rozumiem dlaczego :/ a na 7 bym się przesiadł z chęcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z E84 na 4.2Ghz mam 7.1 ;)

 

Też już dłuższy czas użytkuje W7 i poza początkowymi problemami z dźwiękiem, które znikły po zainstalowaniu nowych sterów, nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...