Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Jakie stery?

 

Nie da się wymusić wbudowanego skalowania monitora.

post-8064-1241787622_thumb.jpg

Każda opcja prócz trzeciej działa dobrze, po zastosowaniu jej nie ma żadnych zmian.

Dodatkowy bug to że przy zaznaczeniu którejkolwiek opcji i zastosowaniu jej zawsze wraca zaznaczenie na nr.3, ale tylko zaznaczenie, skalowanie jest takie jak się ustawiło.

Trochę namieszałem ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi, trochę pogooglowałem i widzę że nie tylko ja mam taki problem.

Jeszcze cos - jak to sprawdzales? Ja sprawdze u siebie ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadkę, usunąłem sobie ( chodź nie wiem jak ) pasek szybkiego uruchamiania. Ten koło Start. Zrestartowałem piec i już nie było po nim śladu :wink: Ktoś mi powie jak go włączyć / przywrócić ? Siedzę i się zastanawiam jak to się stało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok z 1GB ramu na 3GB ramu w wersji x64 sprawił, że system aktualnie "pływa" :)

Tzn lata/śmiga/wymiata?;)To akurat nie wyczyn, bo u mnie vista na 4GB też zapiernicza, ale na 512mb była masakra, a windows 7 działał w miare wygodnie.

 

stolara: po co Ci szybkie uruchamianie, jak możesz bezpośrednio do taskbara przypinać rzeczy. Poprostu przeciągnij na niego ikonke i zostanie tam na stałe. To jest przecież jedna z najważniejszych zmian w 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn lata/śmiga/wymiata?;)To akurat nie wyczyn, bo u mnie vista na 4GB też zapiernicza, ale na 512mb była masakra, a windows 7 działał w miare wygodnie.

Na 1GB winda chodziła bardzo fajnie, ale np włączenie WMP = mielenie dysku przez jakieś 30-40sekund i nagłe odpalenie WMP, teraz na 3GB się po prostu odpala ;] Sam start systemu i załadowanie pulpitu trwa tyle samo. Jednak na 3GB pracuje się nieporównywalnie lepiej :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Sagema i działa bez zarzutu na x64.

 

Też mam Fast 800 i akurat z tym żadnych problemów. Co lepsze, w ogóle sterów nie musiałem wrzucać, może z XPka sobie zabrał (na drugije partycji), nie wiem...ale działało z miejsca ;)

Dzięki panowie :) Myślałem, że jedynym wyjściem jest router z modemem adsl, który jest mi niepotrzebny bo i tak mam jednego kompa w domu... Rozważe zakup tego Sagema jak najdzie mnie poważna ochota na Win7. Narazie mnie odrzuca jeszcze brak dobrych sterów do Audigy SE, te modowane na X-Fi nie działały na becie. Sprawdzał ktuś na RC? Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :) Myślałem, że jedynym wyjściem jest router z modemem adsl, który jest mi niepotrzebny bo i tak mam jednego kompa w domu... Rozważe zakup tego Sagema jak najdzie mnie poważna ochota na Win7.

Powiem Ci na pocieszenie(?), że to nie wina 7 tylko tych wieśmaków z thomsona. Moja kuzynka, dostała jakiegoś tam z tele2 nie tak dawno znowu, a teraz kupiła laptopa z vistą i okazuje się, że do tego modelu drivery są tylko pod xp. :rolleyes:

 

Czy można rozmawiać o nieoficjalnym "spolszczeniu" ?

Jest fajne i eloziomalskie, ale nie. Jak chcesz informacji na te tematy to spytaj google o pomoc, albo idź na forum.windows7.pl, bo tu ich nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1GB winda chodziła bardzo fajnie, ale np włączenie WMP = mielenie dysku przez jakieś 30-40sekund i nagłe odpalenie WMP, teraz na 3GB się po prostu odpala ;] Sam start systemu i załadowanie pulpitu trwa tyle samo. Jednak na 3GB pracuje się nieporównywalnie lepiej :)

Dziwisz się, jak przy 1gb mielił swapem a przy 3gb już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancu się raczej jara i chwali niż dziwi.

A mnie zastanawia jedno. Jeśli mam wyłączony swap, a użycie ramu wyniesie mi więcej niż mam to co się wtedy stanie? Duże, czy małe bum? ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron wyskakuje Ci to w trakcie instalacji jak trzeba wybrać partycję? Miałem chyba, to samo pomogła zmiana napędu DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancu się raczej jara i chwali niż dziwi.

A mnie zastanawia jedno. Jeśli mam wyłączony swap, a użycie ramu wyniesie mi więcej niż mam to co się wtedy stanie? Duże, czy małe bum? ;-)

kiedy zużycie ramu przekroczy 85% wyskoczy ostrzeżenie o zbyt małej ilości pamięci dla systemu,dalej zapełniając pamięć system znacznie zwolni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron wyskakuje Ci to w trakcie instalacji jak trzeba wybrać partycję? Miałem chyba, to samo pomogła zmiana napędu DVD.

dzięki czeku za odpowiedz, dokładnie w tym momencie to wyskakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zużycie ramu przekroczy 85% wyskoczy ostrzeżenie o zbyt małej ilości pamięci dla systemu,dalej zapełniając pamięć system znacznie zwolni.

Afaik można ustawić wyższą granicę dla tego ostrzeżenia, bo domyślnie właśnie po zapełnieniu tych 85% (czy jakoś tak) sys zaczyna się odwoływać do swapa, jeśli takowy istnieje.

 

Sysak a co się stanie jeśli przekroczysz zużycie ramu nie posiadając swapa ? Po prostu błąd aplikacji, która się już nie wyrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej foty z postu #1441, to myślę iż system w tym momencie oczekuje sterowników do kontrolera dysku/chipsetu. Nie wydaje mi się, aby zmiana napędu była rozwiązaniem pomocnym w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak stało jak nagrałem image'a ledwo zipiącą nagrywarką z lapka na zrysowanej dvd-rw. Zdziwiłem się bo b7000 instalował się bez problemu i już klnąłem na MS, że odchudzili system ze sterowników, ale po nagraniu systemu na świeżej płytce samsungiem SH-S183L wszystko działało ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z instalacją. Programem ultra ISO "nagrałem " obraz na USB (Kingston U3, 8 Gb), w Biosie ustawiłem bootowanie z USB-HDD, w momencie bootowania wyświetla się chyba napis "boot from USB" a potem bez żadnego komunikatu czarny ekran... I tak zostaje. Zostawiłem kompa na 15 min ale nic się więcej nie stało.

Próbowałem też w inny sposób wrzucić obraz na pendriva (z wiersza polecenia itd.) ale efekt ten sam.

Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie prosciej bylo zrobic botowalnego pena , zalozyc partycje i zgrac pliki na niego - dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, wymiana napędu rozwiązała problem.

znalazłem jakiś stary napęd dvd, wypaliłem obraz raz jeszcze (z tamtej płyty nie chciał załadować plików, jedynie się botował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP nie widzi mojego pena jako dysku twardego. Vista na laptopie dała radę przeprowadzić tę operację. Niestety efekt jest ten sam...

Istnieje jakaś inna możliwość instalacji 7?

Mam jeszcze do dyspozycji dysk twardy zewnętrzny (320 Gb), którego nie widzi XPek... Ale nie bardzo mam co zrobić z danymi z niego więc lepiej gdyby pozostał nie ruszony...

Mam też wolny dysk twardy 8 Gb:) Najlepiej by było gdyby dało się zainstalować ją z tego małego dysku twardego...

Uprzedzając pytania... Nie, nie mam Cd-romu i nie bardzo mam od kogo w okolicy pożyczyć...

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy Windows widzi nie jest istotne. Przy bootowaniu jest istotne, czy bios płyty obsługuje dany typ bootowania. Najstarsze płyty nie mają bootowania z USB i jest posprzątane. Nowsze mają ustawienie USB. Najnowsze rozróżniają USB-CD, USB-FDD, USB-HDD. Poprawne ustawienie pomoże w rozwiązaniu problemu.

 

W niektórych płytach podczas startu można wcisnąć (przykładowo) F12 i pojawi się nam lista dostępnych opcji bootowania. Wtedy płyta sama wykryje, z jakich aktualnie podłączonych urządzeń możemy startować. Jeśli mamy podłączony pendrive, to zostanie od wyświetlony na liście zaraz obok dysku i napędu CD/DVD. Wybieramy go i, jeśli pendrive jest poprawnie przygotowany do rozruchu, to wszystko powinno ładnie startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta do najnowszych nie należy, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że do nowych nie należy... Ma z dobre 5 czy 6 lat ale w Biosie mam możliwość wyboru USB-HDD, USB-CDROM, USB-FDD. Tylko po wybraniu USB-HDD zaczyna się proces bootowania (w każdym innym przypadku wyjmij nośnik itd..."

Są jakieś szanse na instalacje 7? Nie chciałbym wywalać 50 zł na napęd DVD do kompa, którego i tak nie długo pożegnam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba będzie pożyczyć od kumpla napęd na 1-2 godziny, czyż nie? Chyba nie mieszkasz na totalnym odludziu... ;]

Zaproś kumpla na piwo i niech weźmie napęd. W czasie gdy wypijecie piwo i obgadacie różne sprawy/oglądniecie film, to system się zainstaluje. Nie róbmy z tak prostych spraw problemu nie do przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afaik można ustawić wyższą granicę dla tego ostrzeżenia, bo domyślnie właśnie po zapełnieniu tych 85% (czy jakoś tak) sys zaczyna się odwoływać do swapa, jeśli takowy istnieje.

wiesz może jak zmienic tą granicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...