Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Samochody startujace jak pocisk wystrzelony z katapulty to nie koniecznie cos dajacego frajde ;) ...ofc grid

 

ps. chociaz poza tym "malym szczegolem" reszta modelu jazdy jest calkiem przyjemna

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie SUPRA! :D tylko tej bryki mi tu brakowalo. Mam nadzieje ze modelu zachowania tej konkretnej fury na torze nie zwala. BTW 1 grudnia wychodzi wczesniej wspomniany patch. A dla dopieszczajacych nfsa mam kolejny trick, jesli wkurza was mocno przesadzony dym ktory pojawia sie nawet przy lekkim uslizgu to wywalamy plik tyresmokeanimated1.psx ktory znajduje sie w folderze ...Need for Speed SHIFT\effects\particles\systems\ ;) Probowalem sie pobawic roznymi parametrami ale zbytnio to nie wychodzilo wiec po prostu go wyj.. rzucilem i powtorki wygladaja teraz o wiele lepiej ;)

 

Dołączona grafika

az sie czasy GranTurismo 2 przypomnialy :rolleyes:

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy posiadacze Radeonów mogą potwierdzić że na cat 9.11 gra działa dużo płynniej w porównaniu do 9.9? Ja wreszcie mogłem włączyć AA na maxa.

Działa płynniej jak na gf czy troche płynniej ?Kumpel na 9600gso gra w wyzszej rozdzialce jak ja(1440x900).Nadal jest problem z płynnoscia jak jest duzo przeciwnikow czy wkoncu gra działa jak powinna ??

Ja nie zauwazylem roznicy pomiedzy 9.10 a 9.11, oficjalnie 9.12 maja wniesc duza poprawe (mozna sciagnac 9.12 beta) + patch we wtorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa płynniej jak na gf czy troche płynniej ?Kumpel na 9600gso gra w wyzszej rozdzialce jak ja(1440x900).Nadal jest problem z płynnoscia jak jest duzo przeciwnikow czy wkoncu gra działa jak powinna ??

Wiele zalezy od procesora jaki się ma. Patrząc na samo obciążenie CPU nie widze żeby zbytnio rózniło się od tych podawanych przez posiadaczy nVidii.

U mnie wszystko na max w 1680x1050 z AAx8 FAx16 i spokojnie gra się z dużą ilością przeciwników. Wcześniej na 9.9 z trudem przy AAx4 kiedy wokół jechało wiele aut. Także jest dobrze. Jak 9.12 i patch jeszcze to poprawią to już pewnie na słabszym sprzęcie też będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zalezy od procesora jaki się ma. Patrząc na samo obciążenie CPU nie widze żeby zbytnio rózniło się od tych podawanych przez posiadaczy nVidii.

U mnie wszystko na max w 1680x1050 z AAx8 FAx16 i spokojnie gra się z dużą ilością przeciwników. Wcześniej na 9.9 z trudem przy AAx4 kiedy wokół jechało wiele aut. Także jest dobrze. Jak 9.12 i patch jeszcze to poprawią to już pewnie na słabszym sprzęcie też będzie dobrze.

Dla 48xx są stery skopane pod względem obciążenia cpu , na 58xx jest dużo lepiej w tej kwestii. Im mocniejszego masz proca tym mniej odczuwasz to na ati , ale mając nvidie to min fps jest nawet 4krotnie wyższy - oczywiście dotyczy rozwałki z 15kolesiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem catalysty 9.11 i musze powiedziec ,ze roznica jest bardzo duza.Wkoncu przy 16 playerach moge normalnie ich wyprzedzic mimo ,ze nie jest to taka plynnosc jak w momencie kiedy mam ich 3 pod nosem czy jak jade sam ,ale nie mam tez klatkomani 12 fpsow jak na 9.9 czy 9.10.Jesli w nastepnych sterownikach ma byc duzo lepiej to mam nadzieje na calkiem plynna gre.W kazdym razie juz jest znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zapowiadanego na dzis patcha...

 

The patch and the DLC is a single file; it's about 125meg in total.

 

With the NoCD hack I would suggest you remove if it possible before updating the game as it's likely to cause issues.

 

Also if you have the Steam build DO NOT INSTALL this patch. It will require a specific patch created by the Steam team. I've asked for an ETA on this one but it's not available yet.

The PC patch will be release today. The web team are currently in a meeting but once they're out I will get them to update the downloads page and release the patch. I expect this will take about two hours so hopefully the patch should be out about 1pm PST.

PST czyli +9h do czasu polskiego, wiec kolo 22 powinien byc, do sciagniecia zapewne stad http://www.needforspeed.com/web/nfs/downloads

 

Jesli chodzi o zmodowane wersje gry, najprawdopodobniej trzeba bedzie przeinstalowac przed patchem...

 

Save'y znajduja sie w C:\Users\<user>\Documents\NFS SHIFT dla Vista/Win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy. Jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądał poprawiony model jazdy... chociaż wiem, że lepiej sobie jakiś wielkich nadziei nie robić, ale jestem cichym optymistą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no to moje pierwsze wrazenia po kilku minutach* gry na wersji 1.02, specjalnie zrobilem czysta instalacje, tak wiec plusy i minusy, zaczne od tych drugich...

 

- FPS bez zmian

- steering lag oczywiscie pozostal

- sterowanie tak jak na wersji 1.0 jak i 1.01 do D U P Y

- wspominalem juz o beznadziejnym sterowaniu?

- super ze w poprzedniej wersji patcha dodali mozliwosc poruszania sie po menu za pomoca myszki... tylko czemu na nowej wersji juz ta mozliwosc mi odebrali? (czasami cos sie dzialo jak ruszalem myszka, ale nie zawsze, a kursora brak)

- mowilem o steering lag?

- aha no i auto prowadzi sie jak wczesniej, czyli do 4 liter

- za pierwszym razem nie dzialaly mi pedaly w G25, restart gry i bylo ok

 

plusy?

+ moge powiedziec ze mam "aktualna wersje gry"

+ nowe auta, tylko po co one komu jak pewnie prowadza sie jak smieciarka

 

Za krotko gralem zeby sprawdzic czy poprawili cos wiecej, bo po 2 minutach w GT2 i 2 w M3 wylaczylem gre

 

Podsumowujac... jesli jeszcze nie zainstalowaliscie nowego patcha, to tego nie robcie! i grajcie dalej na 1.01 + modyfikacje z FAQ, ja mialem dluzsza przerwe od shifta w oczekiwaniu na patch, teraz bede mial kolejna przerwe w oczekiwaniu na mody ktore poprawia to co znowu zostalo ponownie spieprzone, lub pozostalo bez zmian, czyli teoretycznie wszystko.

 

Gratulacje dla EA :)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem drugie podejsie do Shifta. Porownanie z wersja 1.01 + mody

  • maksymalny FPS zauwazony na prostej Nordschleife ~120 vs. ~110 na 1.01 (1680x1050 AAx8 AFx16 karta nie krecona), sredni FPS ~10-20 w gore
  • minimalny FPS raczej bez zauwazalnych zmian
  • steering lag - nadal jest, ale mniejszy niz bez patcha, porownywalny z tym na zmodowanej grze
  • auta dalej bounce'uja na nierownosciach jak gruba murzynka, czyli porazka
  • przyczepnosc napewno poprawiona w stosunku do oryginalu, ale auto prowadzi sie jakos dziwnie, mniej precyzyjnie
  • nadal przy starcie w Porsche wystepuje bug zmieniajacy ratio skrzyni biegow tzn. na 6 wyciaga max 208km/h, po restarcie wyscigu wraca do normy i Vmax ~300km/h
  • alt+tab dalej naprawia wizualnie auto
Aktualnie wypakowuje gre, czas znowu pobawic sie z modami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie tak, że na początku wyścigu (gram na G25 z wszystkimi mod-ami z FAQ) kierownica działa super ale już po okrążeniu kierownica tak jakby traciła punkt "centralny" i aby jechać prosto muszę ją skręcić o kilkanaście stopni w prawo, ogólnie po kilku minutach jazdy mam wrażenie, że FF działa dużo gorzej. Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerslave... nie wiem o co chodzi z ta wydajnoscia. U mnie po patchu i execu 1.02 gra ma srednio 60fps albo i wiecej z wszystkim na max. W koncu AA dziala jak nalezy i wszystko wyglada fenomenalnie. Model jazdy nadal kiszka... ale coz chociaz oko mozna nacieszyc ;)

 

Update: Tak na szybko sprawdzilem event z Veyronami na Nordschleife i srednio w wyscigu 68fps jak jest duzo samochodow. Jak sie wszyscy rozjada to nawet ponad 80fps!! Troszke roznica wzgledem tego co bylo na poczatku. Gram na XP i Cat 9.12RC2. 1680/1050/max/aax4 i anisox8.

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy patch naprawil kwestie ograniczania osiagow naszych fur podczas wyscigu? U mnie jest cacy po zainstalowaniu patcha.

 

btw, tak sie jezdzi prosiakiem od RUFa po nordschleife

:lol: gosc ma jaja ze stali... masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na turniej PPC w kreceniu najlepszych czasow, w konkretnym, z gory okreslonym aucie i trasie? Widzialem cos takiego na innych forach i duzo ludzi stara sie wyszarpac jak najlepsze czasy :)

 

Kilka zasad jakie obowiazuja na innych forach:

  • Turniej trwa przez tydzien, od Poniedzialku do Niedzieli do godziny 20:00. W tym czasie mozna zamieszczac screenshoty/zdjecia z wynikami
  • Zwyciezca tygodnia wysyla mi PW z wyborem trasy i auta na kolejny tydzien najpozniej do godziny 20:00 w Poniedzialek, jesli tego nie zrobi trase wybiore ja w jakis wymyslny sposob ;)
  • Poniewaz nie da sie stwierdzic czy i w jakim stopniu auto jest stuningowane nie ma restrykcji co do tuningu.
  • Dowodem na czas okrazenia bedzie screenshot/zdjecie z tablica wynikow z najlepszym czasem okrazenia po ukonczonym wyscigu/time trialu, na ktorym oczywiscie jest widoczna trasa i auto
  • Gra ma calkiem sprawny system, ktory nie nalicza czasow okrazen gdy scinamy zakrety, ale mimo wszystko licze na wasza uczciwosc
  • Zalecana wersja gry to nie zmodyfikowana v1.02, gdyz na tej wersji auta prowadza sie najlepiej.
  • Mozna korzystac z helpow jak ABS, kontroli trakcji i innych dostepnych w grze, ale wtedy czasy sa znaczaco gorsze
  • Mozna grac na modach, ale osobiscie gram na 1.02 bez zadnych modyfikacji i po wielu godzinach grania moge stwierdzic, ze jednak nowy patch bardzo poprawil rozgrywke.
  • Jesli ktos gra z jakimis modami wplywajacymi na fizyke w grze, prosze o podanie wersji razem ze screenem wynikow
  • Mozna grac i na PC i na konsolach :)
Myslalem nad punktacja z F1, tzn osoba z najlepszym czasem dostaje 10pkt. druga 8pkt, trzecia 6pkt itd. Jesli oczywiscie bedzie wystarczajac ilosc chetnych. Nagrod rzeczowych narazie brak :P

 

Czekam na jakis odzew i sugestie, a jesli tylko beda chetni na taki turniej to ruszamy :)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też się dzieją takie dziwne rzeczy jak u mnie po instalacji nowego patcha 1.02. Mianowicie: Wyścig samochodem Zonda R to jakaś paranoja są ciągłe przycinki w obrazie wygląda to tak jakby nie każda klatka była wyświetlana. Mierzyłem frapsem ilość klatek i jest grubo poza 60 zawsze. To się dzieje na XP sp3. Zaś na Windows 7 są inne jaja ciągłe przycinki obrazu a raczej jakby parę klatek gdzieś wcięło i nagle znajdujemy się kawałek dalej w trasie. Dziej się to przy wyprzedzaniu przeciwników. Już nie ma sił do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...