Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

hmm testuj oc

 

ja w poniedziałek wtorek dostane mobo i nie wiem jeszcze jaki procek i jaki ram ? o ile z procem nie ma problemu bo albo 750 albo 860 ;) to z ramem jest cholerny bo mało modułów 2x2GB >1800 1.65V :| Macie jakieś propozycje co do ramu ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5 odpalone. Ktoś ma jakieś pytania/szczególne prośby?

Powiedz o temperaturach. Czy ten maleńki boxowy coolerek dalej jest taki nieprzyjazny w dźwiękach jakie wydają pozostałe od Intela? Czy zaskoczyli nas czymś i jest ciszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm testuj oc

 

ja w poniedziałek wtorek dostane mobo i nie wiem jeszcze jaki procek i jaki ram ? o ile z procem nie ma problemu bo albo 750 albo 860 ;) to z ramem jest cholerny bo mało modułów 2x2GB >1800 1.65V :| Macie jakieś propozycje co do ramu ?

Jeszcze sie nie nauczyles, ze jak podbijesz sobie do gory VTT to mozesz dac wyzsze Vdram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo! co sadzicie o zestwie core i5 750 + takie pamieci http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20394 + plyta glowna gigabyte p55 ud3 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20975

czy plyta obsluzy te pamieci dwukanalowo? Jak myslicie pojdzie ten procek z chlodzeniem mugen 2 gdzies na 3,8 stabilnie(zasilacz chiftec 500w)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie nie nauczyles, ze jak podbijesz sobie do gory VTT to mozesz dac wyzsze Vdram?

Hehe wreszcie ktos napisał coś pożytecznego, a tak serio czy zasady kręcenia i7 dotyczące przestrzegania napięć tu też są aktualne? Bios trochę inny niż w lga775. Chociaż dojechanie do 4GHz raczej nie jest problemem, ale box w stresie tegro raczej nie utrzyma w ryzach :wink:

 

@Rafa co do temp zobacz mój post ten ze screenami na poprzedniej stronie to boxowy cooler chodzący jakoś na 50% bo była włączona automatyczna regulacja. Jeśli jedziesz na stoku i ustawisz(płyty asus) Qfan na najciszej to jest bardzo cichy fakt że wtedy utrzymuje temp. ok 40 stopni.

 

@Milans jaki masz VID?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja stałem się posiadaczem i5 750. Trochę screenów sprzed montażu:

 

http://img42.imageshack.us/gal.php?g=dscn5050b.jpg

 

Mam też pewną ciekawostkę - mój procesor ma... odblokowany mnożnik! Tak, brzmi świetnie, tylko jest mały szczegół - odblokowany jest do mnożnika... x21, a standardowo jest przecież x20.

 

Oto dowód:

 

Dołączona grafika

 

A to małe OC na boxie, oczywiście test na temperatury, a nie stabilność, z użyciem mnożnika x21 :wink: :

 

Dołączona grafika

 

Box cichy nie jest...

 

Cóż, wygląda to na mały błąd w fabryce - to miła niespodzianka...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie Asus, tak jak na X58, w swoich biosach dal mozliwosc ustawienia mnoznika 21 na stale, ja tak mam na i7.

Wszyscy użytkownicy Asusów tak mają? Ciekawe...

 

Np. tu Chińczyk na tej samej płycie jedzie na mnożniku x20...

 

3360535[/snapback]

Ten procesor nie ma na IHS oznaczenia które wskazywało by na to że jest wersją inżynieryjną?

Zobacz link do screenów - nie, to zwykła, sklepowa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpuz by to pokazalo, a z reszta zobacz na galerie z linka. dokladnie widac oznaczenia z ihsa, ja tam nie widze 'intel confidential' :D

 

edyta: gierek mnie uprzedzil :D

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale były C2Q które w CPU-Z wyglądały jak normalne proce a na IHS maiły ES (engineery sample), w przypadku i5 mogli zmienić oznaczenie. Zrób jakiś testy wydajnościowy tego proca przed premierą, (jakaś gra może coś innego czego jeszcze nie było) najlepiej po OC też. ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie pod kibla? :D Czy air klasycznie?

 

A właśnie - dałoby radę żebyś sprawdził jak i5 idzie zegar w zegar z Q9400 we wcześniej testowanych grach? Czyli i5 @ 3,7 jeśli na tyle pójdzie vs Q9400 3,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gi3r3k

No wlasnie....i dodatkowo na tym screenie widac, ze Chinol nie krecil proca na maxa...takze moze mu mnoznik 21 nie byl potrzebny.

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakiś testy wydajnościowy tego proca przed premierą, (jakaś gra może coś innego czego jeszcze nie było) najlepiej po OC też. ;-)

Test będzie - Fallout 3 i Crysis. GTA IV nie, bo nie pamiętam, gdzie ja wtedy jechałem :wink: . I ustawienia graficzne w międzyczasie zmieniałem.

 

Idzie pod kibla? :D Czy air klasycznie?

Będzie jakieś AC za ~200 zł, ale na razie kasy brak, za parę tygodni dopiero będzie.

 

A właśnie - dałoby radę żebyś sprawdził jak i5 idzie zegar w zegar z Q9400 we wcześniej testowanych grach? Czyli i5 @ 3,7 jeśli na tyle pójdzie vs Q9400 3,7

Na tym chłodzeniu? Wątpię... Choć spróbuję obniżyć napięcia i może 3.2GHz będzie.

 

No wlasnie....i dodatkowo na tym screenie widac, ze Chinol nie krecil proca na maxa...takze moze mu mnoznik 21 nie byl potrzebny.

Tu masz innego - 4GHz:

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=217141

 

Niech oliwer21 sprawdzi u siebie, też ma i5 750 i Asusa P7P55D.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie GTA - z tego co zauważyłem ono strasznie katuje CPU, różnica była widoczna między E8600 4.0GHz a 4.6GHz (air) na oko.

Co do i5 @3,7 to oczywiscie mialem na mysli pod WC albo porządnym 2kg miedzi AIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w Crysisie zrobiony, ale niestety - nie będzie porównania do Q9400, jako że rozdzielczość, w której go testowałem... nie jest dostępna. Dziwna sprawa, ale po prostu nie ma takiej rozdzielczości na tym monitorze, który był wtedy monitorem zastępczym.

 

Jak się przedstawia sytuacja: test w identycznym miejscu, co Q9400, detale identyczne, rozdzielczość trochę wyższa, za to HD4850 z mniejszym o 10Mhz taktowaniem na rdzeniu.

 

http://img30.imageshack.us/img30/9899/i5crysis.jpg

 

Wynik zadziwiający - komfort gry jest porównywalny do Q9400@3.7GHz.

 

Następne będzie jednak GTA IV, ale tu zbieżności z Q9400 będzie jeszcze mniej...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie skończyłem:

 

Dołączona grafika

 

Na wykresie liniowym z GTA IV coś się pochrzaniło - oczywiście niebieska linia to pełna płynność, pomarańczowa - częściowa płynność.

 

Jednak znalazłem trasę, którą pokonywałem w trakcie poprzednich testów. Detale podam jutro, z pamięci napiszę GTA IV:

 

Tekstury: medium

Cienie: very high

View Distance: 45

Detail Distance: 50

Vehicle Density: 50

 

W poprzednim teście trzy ostatnie były też mniej więcej w połowie, ale dokładnie nie pamiętam.

 

Podsumowanie jest takie, że na razie w grach, które są wymagające dla CPU niepodkręcony Core i5 co prawda przegrywa z Q9400 @ 3.7GHz, ale różnica jest mała, jeśli spojrzymy na dzielące te procesory megaherce. Co prawda nie można bezpośrednio porównać tych procesorów z racji innych warunków testowych, ale z punktu widzenia gracza można tu co nieco zobaczyć.

 

Mając Q9400 grałem przez chwilę na taktowaniu 3.4GHz w GTA IV i przyznam, że na niekręconym i5 750 płynność jest nawet troszkę lepsza...

 

Tyle ode mnie. Sam z ciekawością czekam na oficjalne testy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę, ale takie taktowania będę osiągał na lepszym chłodzeniu, na pewno nie na boxie...

 

Testowałem na 2.66GHz 1.15V i nic nie wywaliło, więc jakaś stabilność jest. Jutro się pobawię w grę dać i5 mało woltów i coś podkręcić.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...