Skocz do zawartości
Jordi23

No wreszcie jest TEST HAMMERA AMD 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Hammer- muszę przyznać, że się troszkę zawiodłem. Biorąc pod uwagę cenę, jest to i będzie przez dłuższy czas ( przynajmniej do końca roku) zabawka dla cholernie bogatych fanatyków AMD. Jako, że planuję w czerwcu-lipcu zmieniać sprzęt ( stary sprzedam dla siostrzeńca :P) biorę pod uwagę wymianę sprzętu na......P4 :? Wyjaśniam- mam nadzieję spadku cen P 4 1.8-2 Ghz , a i upgrade i tak będzie bardziej rozwojowy niż w przypadku XP, mimo, że już niedługo znowu będzie zmiana podstawki. Jasne, że wolałbym mieć Hammera, ale nie za taką cenę......

 

PS- rozwój Hammera będzie od teraz tak jak u Intela- zmana procesora= zmana płyty. Czemu? Ten model jak już pisałem jest modelem przejściowym- tuż przed wprowadzeniem kontrolerów DD-R 2 ( zintegrowany w CPU), PCI-X aby sprawdzić rynek, czy procesor się przyjmie. Biorąc pod uwagę także kiepską wydajność fabryk, beznadziejne finanse, słaby marketing, brak zoptymalizowanego oprogramowania ( co to jest 2% ogólnego rynku procesorów 64 bitowych?) i w końcu stopniowe wypieranie z rynku przez Intela przykro pisać, ale nie wrużę zbyt dużej żywotności tego procesora na rynku, chyba, że pojawi się konkurencja ze strony procesorów 64-bitowych Intela- a tn napędza przecież większość rynku- na razie Hammer to droga nowinka wykraczająca poza standard rynku.

 

 

PS- gdybym miał kasę, w ciemno kupiłbym Hammera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz dojdziesz do 10k linii to pogadamy ;) ... a pomysl o tych biednych programistach z MS... tyle lini kodu, ze az bledow nie moga znalezc ;)

 

BTW chyba lekko zbaczamy z tematu?

Robilem juz wieksze :wink: ale nie o to chodzi. Popieralem tylko marco ze assembler na PC to juz w zasadzie przezytek bo nikt by sie w tym nie polapal. Jezyki programowania wyzszego rzedu sa bardziej przyjazne dla programisty natomiast zdecydowanie mniej przyjazne dla procesora.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assemblera uzywa np tworca Virtual Duba do optymilizacji filtrow video.

Jak to skomentujesz marco, bo ogolnie zaczynam sie przychylac do twojego stanowiska. Chodz.....pisalem ze Asm nie moze byc glownym narzedziem! Ale jak zoptymilizowac produkt ? Czy mysli ze np D3 nigdy nie zostanie zanalizowany pod wzgledem polepszenia wydajnosci asm ?

 

Waham sie ... :? przy jakim stanowisku trwac. Teraz znow mysle ze niemasz racji i ze asm to nie mit tylko pozyteczne narzedzie dla power programistow. Kurde ... :evil: ..."byc czy nie byc...." podobny dylemacik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assemblera uzywa np tworca Virtual Duba do optymilizacji filtrow video. 

Jak to skomentujesz marco, bo ogolnie zaczynam sie przychylac do twojego stanowiska. Chodz.....pisalem ze Asm nie moze byc glownym narzedziem! Ale jak zoptymilizowac produkt ? Czy mysli ze np D3 nigdy nie zostanie zanalizowany pod wzgledem polepszenia wydajnosci asm ?

 

Waham sie ...  :? przy jakim stanowisku trwac. Teraz znow mysle ze niemasz racji i ze asm to nie mit tylko pozyteczne narzedzie dla power programistow. Kurde ... :evil: ..."byc czy nie byc...." podobny dylemacik  :D

hehe ale zescie odbiegli od tematu :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asembler jest generalnie wykorzystywany tam gdzie liczy się prędkość działania, rozmiar pliku wykonywalnego lub wykonywane są długie sekwencje obliczeń które wymagają szybkości działania. Swego czasu sporo windowsowych *.ddli było w asmie pisane. Dalej część pewno tak jest pisana. Do tego dochodza rzeczy takie jak kompliatory (a raczej - można kompilator napisac w visual basicu, ale i tak wymaga to znajomości asma na poziomie boga), dekodery wideo/audio, sterowniki :!: , systemy rozpoznawania mowy, "polopirynki" etc.

 

Do tego asm jest wykorzystywany pośrednio przy żenieniu ze sobą programów pisanych w różnych językach programowania. Np w procesie optymalizaji można program napisać w c++ dając asmowe wstawki w kluczowych miejscach (np w wielokrotnie wykonywanych pętlach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja AMD mialem prawie zawsze - ostatni moj procek z intela to 486 sx33- zawsze mial niska cene a wydajnosc dobra - troche k6-2 byl zrypany bo sie nie krecil (troche to bolalo jak kumple podnosili celki 400 o prawie 100%) ale to pies.

Niestety z tego testu wynika ze AMD wiecej nie wycisnie z tego modelu i mozliwe ze barton 2500mhz albo 3000mhz bedzie MEGA SUPER ale tez bedzie MEGA SUPER kosztowal i to juz nie bedzie ten starydobry amd - jedyna nadzieja ze bartonki 2500 beda sie tak chcialy krecic jak 1700+ b0

No ale do gier jest lepszy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja AMD mialem prawie zawsze - ostatni moj procek z intela to 486 sx33- zawsze mial niska cene a wydajnosc dobra - troche k6-2 byl zrypany bo sie nie krecil (troche to bolalo jak kumple podnosili celki 400 o prawie 100%) ale to pies.

Niestety z tego testu wynika ze AMD wiecej nie wycisnie z tego modelu i mozliwe ze barton 2500mhz albo 3000mhz bedzie MEGA SUPER ale tez bedzie MEGA SUPER kosztowal i to juz nie bedzie ten starydobry amd - jedyna nadzieja ze bartonki 2500 beda sie tak chcialy krecic jak 1700+ b0

No ale do gier jest lepszy hehe

Ehm, tu raczej o hammerki a nie o bartonki chodzi... ;)

Z podkręcalnością tego procka to na razie nic nie wiadomo. Różnica między tym modelem a wersją handlową może być taka jak między A0 i B0 w TB, albo nawet między DUT3C a DLT3C (niby niewielka, a wiadomo co z tego wynika). Poza tym, wystarczy żeby się na te 2 GHz podkręcił.

 

Co do asm to używają go na przykład goście, którzy robią ccr i inne benchmarki. Wtedy, gdy trzeba wiedzieć, co się dzieje z prockiem, nie ma innego sposobu. Jest to raczej nie tyle power narzędzie ale dokąd ludzie są odrobinę mądrzejsi od kompilatorów - czasem się przydaje :D

 

Prawda leży gdzieś pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wyniki i fakt ze zaczynaja robic ten procesor na az 1,6 GHz (z pewnych poglosek dlugi czas mieli problem z przejsciem 800-900 MHz dlatego na targach byl za szybka i nikomu nie pozwalano dotykac) sa bardzo obiecujace.

Mieli problemy to prawda. Ale na szczęście poprosili IBM o pomoc za kilkanaście milionów zielonych.

A ponieważ IBM ma duże doświadczenie w SOI to sie udało i jest teraz 1600Mhz.

Mam nadzieję, że jak dobrze razem współpracować to może finalna wersja zacznie od 2000Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem dowiedzialem sie wiec tak:

IA-64 posiada sprzetowa emulacje trybu 32-bitowego poprzez translacje mikrokodu [wydzielony oddzielny blok do tych translacji], czyli tak jak mowiles marco.

 

Ale z jedna rzecza niemoge sie z toba zgodzic. W sprawie uzycia assemblera. Ja wprawdzie jestem dopiero na prowinacjach programowania (infa rok I, konczymy C++) ale dotej pory uzycie assemblera w moich programach jest znaczace. Powiedz mi naprzyklad jak chcesz wyczyscic fragment ekranu hmm, np w ksztalcie trapezu...jak podasz mi jakas funkcje (o porownywalnych czasach wykonywania) to bede wdzieczny :) Assembler ma ogromne zastosowanie..wlasnie w tedy gdy chcemy miec PELNA kontrole nad pisanym programem. Tyle ze do jego 100% sporzytkowania potrzeba ogromnej wiedzy. Naprawde bez obrazy ale ja za dla mnie to totalny smut jak ktos pisze ze dzieki kompilatorowi ma pelna kontrole nad tym co robi. Ma znaczna, wystaczajaca do 95% zastosowan kontrole, ale zdazaja sie przypadki gdy uzycie assemblera daje znaczace kozysci. FIN :D 

Sprobój analizowac czyiś program z wstawkami w assemblerze :) jezeli teraz uzywasz assemblera do tak blachej rzeczy jak wczyszczenie ekranu w ksztalcie trapezu (obiektowo nie rysujesz bezpośrednio na ekranie tylko na obiekcie który sie sam odświerza itd...) ( a w sumie po co ci częste czyszczenie "trapezu?" - nowe windowsy piszesz czy co?!) to szybko cie oduczą tego koledzy na 2gim roku jak będziecie musieli robic projekty w grupach kilku osobowyych i zobaczą twojego assemblera i będą woleli przez tydzień pić spokojnie piwo i spotykać się z laskami niż bezsensownie zastanawiać się nad krzaczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O Kurde jak mnie irytuja tacy kolesie! :evil:

Po pierwsze primo:

- trapez to tylko jakis glupawy przyklad chodzi o sama idee! Praktycznie niegraniczonych mozliwosci tego jezyka.

Po drugie primo:

- moi koledzy raczej mnie tego nie oducza, bo sami beda musieli

w tym pisac, beda z tego laborki z pewnym rzeznikiem

I wreszczie ostatnie, najbardziej irytujace :evil: :evil:

To ze TY (jak mniemam, skoro wypowiadasz sie w takim tonie)

masz problemy z analizowaniem prostych wstawek z asm, to wcale nie znaczy ze inni ludzie sa tacy jak ty.Juz starozytni wiedzieli ze jedni sa do lopaty, a inni do tego by im te lopate zastapic wymyslic.

 

Ahh...zawsze sie czlowiek musi zdenerwowac, a potem w TV mowia ze za duzo stresu w zyciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( a w sumie po co ci częste czyszczenie "trapezu?" - nowe windowsy piszesz czy co?!) to szybko cie oduczą tego koledzy na 2gim roku jak będziecie musieli robic projekty w grupach kilku osobowyych i zobaczą twojego assemblera i będą woleli przez tydzień pić spokojnie piwo i spotykać się z laskami niż bezsensownie zastanawiać się nad krzaczkami.

Ściemniasz :? , na WEITI PW czasem trzeba napisać kobylasty projekt _wyłącznie_ w asm (i nie tylko na x86). Tylko asm umożliwia poznanie architektury sprzętu "od podszewki". Widać różne są uczelnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O Kurde jak mnie irytuja tacy kolesie!  :evil: 

Po pierwsze primo:

Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak "pierwsze primo" ani tym bardziej drugie primo tylko po pierwsze i po drugie albo primo i secundo :)

- trapez to tylko jakis glupawy przyklad chodzi o sama idee! Praktycznie niegraniczonych mozliwosci tego jezyka.

Dobrze wiem o tym, i w praktyce 99,999% żeczywistych aplikacji nie wymaga użycia assemblera, nawet za cenę wydajności

 

Po drugie primo:

- moi koledzy raczej mnie tego nie oducza, bo sami beda musieli

w tym pisac, beda z tego laborki z pewnym rzeznikiem

Jedna sprawa to laborki z assemblera, a druga używanie go w normalnych aplikacjach

I wreszczie ostatnie, najbardziej irytujace  :evil:  :evil: 

To ze TY (jak mniemam, skoro wypowiadasz sie w takim tonie) 

masz problemy z analizowaniem prostych wstawek z asm, to wcale nie znaczy ze inni ludzie sa tacy jak ty.Juz starozytni wiedzieli ze jedni sa do lopaty, a inni do tego by im te lopate zastapic wymyslic.

Kto powiedział że ja mam problemy z assemblerem?

Powiedziałem że zastrzelił bym(zresztą nie tylko ja) tego który by w czysty kod źródłowy zajmujący powiedzmy 500kB walnął kilka wstawek w asm, i ja miałbym to analizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściemniasz  :?  ,  na WEITI PW czasem trzeba napisać kobylasty projekt _wyłącznie_ w asm (i nie tylko na x86). Tylko asm umożliwia poznanie architektury sprzętu "od podszewki". Widać różne są uczelnie...

Czasem trzeba, ale wstawianie asm do normalnych aplikacji z przekonaina (jak pare topiców wyżej) jest CHORE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli problemy to prawda. Ale na szczęście poprosili IBM o pomoc za kilkanaście milionów zielonych. 

A ponieważ IBM ma duże doświadczenie w SOI to sie udało i jest teraz 1600Mhz.

Hmm to wkoncu jest robiony w SOI czy dopiero przyszle wersje? Bo ja sie zgubilem szczerze mowiac w pewnym momencie gdy nonstop cos grzebali w roadmapach (gdzies w ktorys starych mam nawet ze baron mial byc w SOI ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak "pierwsze primo" ani tym bardziej drugie primo tylko po pierwsze i po drugie albo primo i secundo

Powtarzasz sie ....., pozatym czy ty uwazasz swoj jezyk za oficjalny ?

 

Dobrze wiem o tym, i w praktyce 99,999% żeczywistych aplikacji nie wymaga użycia assemblera, nawet za cenę wydajności

Jak juz chcesz byc taki oficjalny to niema takiego czegosc jak żeczywistych !!! Czepiasz sie stylistyki, a _ELEMENTARNEJ_ ortografi nie umiesz, niemowie ze ja umiem, ale przynajmniej (poza tym!) glupich komentarzy nie pisze!!! :evil: . To ze piszesz ze 99.(9)% app nie wymaga asm, to jest twoje zdanie,wielkosc horyzontu zalezy od zasiegu ostrosci wzroki, wiesz jak to w TV slyszalem "Trzeba widziec, a nie tylko patrzec" :)

 

Kto powiedział że ja mam problemy z assemblerem? 

Powiedziałem że zastrzelił bym(zresztą nie tylko ja) tego który by w czysty kod źródłowy zajmujący powiedzmy 500kB walnął kilka wstawek w asm, i ja miałbym to analizować.

Prosze przeczytaj raz jeszcze moja wypowiedz. Czytaj tez to co w nawiasach :lol: , oraz zwroc uwage szczegolnie na wydzwiek swojego posta do ktorego sie odnosilem.

Aha i jeszcze cos, co takiego trudnego do analizy ??????? :lol:

NIepojmuje twojego punktu widzenia.

Wstawik akurat to rzecz najprostrza, mozna je skomentowac kilkoma zdaniami. "Wywolanie funkcji asm z takim a takim parametrem, ktora ma robic to i tamto, a wymaga to przeniesienia tego i tego typu danych do tego i tego rejestru" i koniec. Ze tak powiem o co c'mon ????? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak "pierwsze primo" ani tym bardziej drugie primo tylko po pierwsze i po drugie albo primo i secundo

Powtarzasz sie ....., pozatym czy ty uwazasz swoj jezyk za oficjalny ?

 

Jest różnica między oficjalnym (ja takim niepisze to nie list do US), a pisaniem masło maślane.

 

Wstawik akurat to rzecz najprostrza, mozna je skomentowac kilkoma zdaniami. "Wywolanie funkcji asm z takim a takim parametrem, ktora ma robic to i tamto, a wymaga to przeniesienia tego i tego typu danych do tego i tego rejestru" i koniec. Ze tak powiem o co c'mon ?????  :lol:

Rób jak chcesz, przekonasz się że każdy szef projektu który coś takiego zobaczy momentalnie wciśnie del i powie że na zaraz ma być to porządnie przepisane. Swoją drogą jak już ktoś wyżej napisał : żaden porządny system na PC albo lepsze nie pozwoli ci bezpośrednio dobrać sie tak głęboko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mieli problemy to prawda. Ale na szczęście poprosili IBM o pomoc za kilkanaście milionów zielonych. 

A ponieważ IBM ma duże doświadczenie w SOI to sie udało i jest teraz 1600Mhz.

Hmm to wkoncu jest robiony w SOI czy dopiero przyszle wersje? Bo ja sie zgubilem szczerze mowiac w pewnym momencie gdy nonstop cos grzebali w roadmapach (gdzies w ktorys starych mam nawet ze baron mial byc w SOI ;))

NO ten athlon 64 jest produkowany w SOI .I wlasnie ciekawi mnie jakie on ma napiecie rdzenia .Tam chyba nawet pisze w tym tescie ze jest w SOI .

 

Update: tu jest link gdzie to pisze http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...athlon64_3.html wie ktos moze czy ujawniono moze jego napiecie bo przy urzyciu SOI powinno sie duzo zmniejszyc (chos mysle ze ma ok 1.6V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijmy sobie parę spraw:

1. System operacyjny tylko przydziela programowi pamięć/czas procesora oraz pilnuje aby program nie zaczął modyfikować pamięci poza tym, ale... może dopiero to sprawdzić kiedy program odda czas procesora (no chyba, że jądro systemu wywołuje się co któreś tam wywołanie przerwania)! Kiedy program działa to system operacyjny nie ma jak sprawdzić co się dzieje (oczywiście jest to wszystko w mikroskali, ale dla programu milion taktów to całkiem spory kawałek czasu). Oczywiście mowa tu o systemie jednoporcesorowym.

2. Każdy program jest napisany w asemblerze..., a raczej w języku maszynowym którego reprezentacją jest asm. Z tego punktu widzenia systemowi operacyjnemu zwisa w czym program jest pisany.

3. Pisanie programów w asm jest teraz o tyle utrudnione, że systemy operacyjne nie udostępniają już swoich usług przez przerwania, ale przez wywołania api, a robienie tych w asmie jest tylko "trochę" uciążliwe. Ale nie ma przeszkód aby np pamięć rezerwować sobie dw dup(?)xxx (czy jak to tam wygląda) czy dodawać sobie w asmie.

4. Najfajniej w ASM to się programuje obiektowo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ciekawych informacji sie dowiedzialem o opteonie .Jego napiecie wynosi 1.2V !!!!!!!!!!! :twisted: .Baaardzo niskie prawda narazie najmocniejszy model ma 1.8GHZ .Obsługa maksymalnie 3 koherentnych łączy HyperTransport, zapewniających maksymalną szczytową przepustowość 19,2 GB/s na procesor .Zintegrowany 128-bitowy kontroler pamięci DDR DRAM, umożliwiający obsługę 8 rejestrowych modułów DDR DIMM na procesor.

-- maksymalna dostępna przepustowość pamięci wynosząca 5,3 GB/s na procesor (pamięć PC2700) (A to ciekawe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie ludziska porobiło.... w kompach siedze od dawien dawna... i od czasów K6 versja 1 :) jestem fanem AMDka... co prawda był to procek nieudany (w czasach MMXow był sporo wolniejszy lecz tanszy) dopiero od pamiętnej K6-2 AMD pokazało ze umie robic poza układami scalonym tez dobre procesory bo po nim przyszło K6-3 i pamiętna linia Athlonow które mi się juz troche przejadły :] jednyne czego mi brakuje to dostępnosci pożądnych (nie jakies tam MSI i inne gowna...) płyt na 2 procesorki pod Athlonika... z jakims dobrym SCSI (Ultra 320 powiedzmy :)) no ale tym 64 bitowym procesorkiem to przyjdzie poczekac jeszcze az ceny beda nie tak oszołamiające jak jego wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro procki AMD sa tak wypasione przy 1600 mhz to dziwie sie czemu nie powstaja wersje 3000 mhz.

Hammer 1600 bedzie kosztowal tyle co P4 3000 i beda tak samo wydajne. Wiec jeden penis czy pisze mi w kompie 2mhz czy 2000 mhz. Wazne za ile i jak dziala.

Zgadzam sie z Toba Kaeres ale jest jeszcze coś takiego jak przwyczajenie do firmy hhhee pozdrówka :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie moge...

Poza tym AMD stara się wyciągnąć maxa z tego co ma i rozwija to, a nie jak Intel ciągnie tylko w ilość GHz - ta droga niedługo się skończy i Intel będzie miał problem (...)

Jaki problem, kiedy problem, 25GHz w 2009 wiem z IDF. Chyba ze dla Ciebie 2009 to niedlugo...

:lol: :lol: :lol:

 

Nie mozna wieyc we wszystko co pisza, moze nam przepiszesz jakąs ksiązke??? tak sie rozpisujesz i cytujesz wiele serwisow :)))))))))

wy sie tutaj kłocice a ja poczekam i jak beda tanie te procki to sobie jakiegos kupie.

PS. Proponuje popełnic teraz harakiri i bedzie spokoj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bossssszzzzzzzze :cry: , juz mi chlopie niechce sie na Ciebie zloscic, poprostu mi Ciebie zal. :cry:

 

Wiesz po 1, to nie czytalem a slyszalem (mialem to szczescie byc osobiscie na IDF), chociaz wiem ze slowo mowione ma (szczegolnie w Polsce) mala wartowsc.

 

Po 2, jesli ty uwazasz powolywanie sie na jakies serwisy za zly nawyk, to tylko ci powinszowac (jak sie to pisze ? :). W wypracowaniach na polaku (bo niewieze ze juz wyszedles z gim/lo) rozwazajac jakis problem na kogo sie powolywales ? Na SIEBIE ???? (a moze na jakies autorytety w danej kwesti).No ale ty przeciez jestes niezwykle wiarygodny, przepraszam.

Ja naprzyklad nieuwazam siebie za niezwykle wiarygodna persone, ktorej wszyscy inni moga wiezyc na slowo, dlatego tez sie rozpisuje (starajac sie lepiej wytlumaczyc moje poglady), lub powoluje sie na serwisy ktore ciesza sie jakas tam renoma, napewno wieksza niz moja skromna osoba.

 

BTW W te GHz to akurat wieze, bo intel od czasu pierwszego P4, ma stala polityke windowania taktow procesora. A ten fakt w powiazaniu z prawem Moora, ktorego intel (i oczywiscie rowniez AMD) sie jako tako trzyma. Wiec 25GHz mnie wydaja sie dosc "realne", oczywiscie poslizg bedzie napewno, ale mysle ze niewiecej (!) niz 1,5-2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...